Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Subkultury  (Przeczytany 4269 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gena

  • Gość
Subkultury
« : 2006-12-17, 10:53 »
czy staracie się ubierać , słuchać muzyki przynależącej do jakiejś subkultury ?

ja zauważyŁam teraz tendencję na walkę "barbie" z a'la "metalami" .
albo ktoś się stylizuję na jakiegoś "lachona" , albo na outsidera .

ja taką outsiderką byŁam zawsze .
nie ubieram się na czarno , ale ubieram się po swojemu .
sŁucham metalu , ale sŁucham też np . michaela jacksona . jak jest z wami ?
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #1 : 2006-12-17, 11:10 »
slucham metalu, ale roznie to bywa. czasem ubieram sie jak metal, czasem normalnie. to zalezy czy ciuchy sa brudne czy czyste ;d
Zapisane

Misty

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #2 : 2006-12-17, 12:01 »
Nigdy nie ubierałam sie jak metal i niegdy nie bede. Jak barbie też nie choć jeżeli któś uważa ze jak laska ma coś różowego to od razu barbie jest to nią jestem bo do różowego nic nie mam ;) ale nie żebym od razu wszystkie ciuch różowe miała poprostu mam pare takich ciuchów, błyszczyków  i tyle.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Subkultury
« Odpowiedz #2 : 2006-12-17, 12:01 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #3 : 2006-12-17, 12:57 »
Wiele osób mówi że ja jestem metal, ale oni chyba nie widzieli metala. Ok, ubieram sie na czarno, nosze glany, słucham metalu ale nic poza tym. Już prędzej powiedziałabym że nadaje sie na punka ;) I kręci mnie punkowy styl :D
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #4 : 2006-12-17, 13:32 »
ja jestem takim typowym 'metalowcem' ubieram sie na czarno mam kolczyk w brwi i slucham takowej muzy. chociaz od czasu do czaqsu pop mi sie zpodoba..
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #5 : 2006-12-17, 13:47 »
a jaaa... kiedyś tylko na czarno ale obkupiłam się w zielone ubranie więc raz wyglądam jak metal a raz normalnie (bo raz wszystkie czarne żeczy są w praniu a raz zielone ^^) kiedyś czerń itp. itd. Ale doszłam do wniosku że nie powinno się afiszować swoimi poglądami w tak głupi sposób  bo to prowadzi do kłopotów (ile razy dresy patrzyły na mnie spodełba a raz pewien idealnie ogolony skin na przystanku delikatnie uderzał pięścią w dłoń i jasno dał mi do zrozumienia że zaraz mi przywali jeśli nie ściągne naszywki z ludkiem wyrzucającym do śmietnika swastykę) a ja mam motto "Trzymaj się z dala od wszystkiego co może ci zaszkodzić"... więc się trzymam :P (no... pozatym że mówię to co myślę, to się trzymam :P )
Ale rocka i metalu słucham.
i łańcuch mam... ale to dlatego że jak mam klucze przyczepione do łańcucha i do spodni to ich przynajmniej nie zgubię ^^
I arafatkę... ale to dlatego że nie lubię szalików a arafaty są ładne.
A glanów nie mam bo mnie nie stać ^^ Ale gdyby było forsy to bym kupiła, bo lubię ciężkie buty.
I agrawki noszę, czasem na spodniach, czasem na plecaku, ale to dlatego że zawsze się przydają (np. jak się plecak rozwali albo w bluzie zamek pęknie... tak samo zawsze noszę małą latarkę i zapałki oraz igłę i nitkę ^^ ile razy słyszałam "kasia daj agrafkę bo tej a tej rozpruło się to a to")


Po prostu osatnio nic nie noszę dla "szpanu" tylko dlatego że mi to potrzebne ^^
Oto praktyczne podejście do życia :P
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Jaśka

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #6 : 2006-12-17, 15:09 »
ja kiedys nie nalezalam do zadnej subkultury i bylo mi z tym dobrze ;) ale osotatnio zauwazylam ze wpadlam w pewna bardzo i jest jeszcze lepiej wiec rezygnowac nie zamierzam ;P Chodzi o kulture hiphop'u. Slucham rapu,kreci mnie breakdance, graffy i tworzenie rapu. Poglady mam "charakterystyczne" z tego co zauwazylam, chociaz swoje wlasne to bardzo podobne do pogladow ludzi siedzacych w hh. Ogolnie zyje ta kultura i dobrze mi z tym:) Ale nie ubieram sie jak jakas "skejciara", moze tylko szerokie buty i dzokejka na łepek ;)
Ogolnie subkulury to dobra rzecz ktora laczy ludzi sluchajacych tej samej muzyki, majacych podobne poglady, pasje i to jest fajne :)
A co do "wojen" pomiedzy subkulturami, ehhh no wlasnie "tolerancja" :roll:
Ja osobiscie nie spotkalam sie z czyms takim, tylko kiedys byly chlopak mojej kumpeli powiedzial ze ludzie sluchajacy innej muzyki od metalu sa przyglupami, i ludzmi gorszymi, uhh ostra wojna na slowa wtedy byla ( miedzy mna a nim) :roll:
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #7 : 2006-12-17, 15:46 »
Nikt nie jest gorszy tylko dlatego ze slucha innej muzyki. :)
Ale nie toleruje ogolonych dresow ktorzy sa w stanie przywalic za to ze slucham metalu czy rocka. Bo to jest chore
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Princessa

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #8 : 2006-12-18, 16:46 »
tak samo jak Nina...ale nigdy w zyciu bym nie powiedziala..ah jaki to ja metal jestem :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Subkultury
« Odpowiedz #8 : 2006-12-18, 16:46 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #9 : 2006-12-20, 23:08 »
Ja sie ubieram normalnie, tak jak wiekszosc społeczenstwa. Nie mam okreslonego stylu. Nie kreci mnie nic szczegolnego. ;)
Najbardziej uwielbiam słuchac hip hop. To moja muzyka, najbardziej ja cenie, ale zeby sie tak ubierac, to nieee. Nie dla mnie takie cos.
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #10 : 2006-12-20, 23:12 »
ja mamstyl na sporotowo.. w sumie tak w stylu hh.. tzn spodnie takie szersze.. i sciagen wkostkach kocham taie spodnie podobno do bojowek.. i lubie chodzic wluznych ciuchach jakos tak juz mi sie przyjeło na sportowo :)
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #11 : 2006-12-21, 17:49 »
Ja nie mam określonego swojego stylu ale podoba mi się styl hh, sportory i lubie chodzić w spodniczkach...Często mówią że ja taka właśnie barbie ale ja wcale tak się nie czuje....poprostu lubie spodniczki i się ładnie pomalować (też nie za bardzo) A styl hh sportowy i barbie chyba nie da się raczej zmieszac :PP :PP
Chyba że macie jakieś propozycje:P :))
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #12 : 2006-12-21, 20:36 »
powiem tak pięknie, jak pewien mój kumpel Mati na Hunter Feście: chrzanię te wszystkie subkultury.
nie przypinam się do niczego. słucham rocka, metalu, reggae, ska i alternatywy. i poezji śpiewanej.
ale nie powiem o sobie, że jestem punkiem/metalem czy czymś.
przynależność do subkultury to nie tylko muzyka. no i nie jest to ubranie, jakie się nosi. każda subkultura ma swoje poglądy, opinie nt. różnych spraw. a ja w takich sprawach czuję się indywidualistką. nie chcę subkultur. chociaż na wspomnianym HFie zostałam nazwana punkiem [bo miałam na spodniach naszywkę, koszulkę Akurata i czerwone rękawy;p], nigdy bym się tak nie nazwała.
no a jeśli chodzi o ubrania, to nie podoba mi się, że ostatnio takie właśnie uważane za punkowe ciuchy stają się coraz modniejsze. jakoś tak... w ogóle nie podoba mi się moda. bo mimo że ubrania nie są najważniejsze, ja się nimi w jakiś sposób wyrażam. a jak co roku się zmienia styl, raz różowe spódnice, potem paski z ćwiekami? dla mnie to nie jest fajne. właśnie dlatego, że mój styl ubierania wyraża mnie [chociaż powtórzę, że nie jest to najważniejsze]. i dlatego noszę ciuchy jakie mi się podobają, nawet jeśli są akurat modne czy 'pasują' do jakiejś subkultury, to moje noszenie ich nie wynika z tego.
o.
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #13 : 2006-12-21, 20:41 »
ja podobnie jak Nataila , nie mieszam sie z rzadna subkultura , ubieram sie jak chce i w ogole..
a co do tej "mody" na paski z ćwiekami etc. to zapewne zapoczatkowala ja taaa z blog27 ...  bo w koncu to mHrocHny punk xD :lol:
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #14 : 2006-12-21, 20:48 »
Nie. Ona tego nie zapoczatkowała. Poza tym ona nie twierdzi, ze jest punkiem. Zawsze poskresla, ze ma tylko ELEMETY tego stylu. Ubiera sie bardzo roznie.
Co nie zmienia faktu, ze ubiera sie tragicznie, według mnie.

Zeby nie bylo NIENAWIDZE blog 27, ale niie lubie jak ktos głupoty pisze. ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Subkultury
« Odpowiedz #14 : 2006-12-21, 20:48 »

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #15 : 2006-12-21, 21:01 »
nooo wlasnie chodzilo mi o te elementy ubioru i makijaz co do niej i jej wieku zupelnie nie pasuje xP nooo ale wsrod jej mlodych fanek xD ( patrz. moje podworko) jest ona punkiem xD tak samo mysla niektore 10 letnie dziewczynki ( co chyba stanowi wiekszosc fanek tego zespolu ) xD i w tym poscie chodziloo mi o kopiowanie przez dziewczyny ktore mysla ze punkiem sie jest tylko przez ubior xP
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #16 : 2006-12-22, 06:42 »
nie należe do żadnej, lubie słuchać rock i metal, mam chyba podobne poglądy do hip  hopowców, lubie słuchać hip hopu, ale no, lubie też posłuchać coś innego, spokojniejszego
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #17 : 2006-12-22, 09:49 »
nie należe do żadnej

Ja tak samo. Aczkolwiek lubię pop, rock, ale ubierać się w takich stylach nie będę ;).
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #18 : 2006-12-22, 14:49 »
Co nie zmienia faktu, ze ubiera sie tragicznie, według mnie.
Też sądzę, że ubiera się tragicznie, jednak osobno pewne części jej niektórych strojów mogłby być fajne. (:
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #19 : 2006-12-22, 14:51 »
Jeszcze dwa miechy próbowałam się przypiąć do Emo i punków...
Ale już nie chcę. Jestem jaka jestem :P A słucham różnych różności :P
Zapisane
Why so serious?

thrilly

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #20 : 2006-12-22, 20:36 »
ja ubieram się tak, jak mi się podoba, a muzyka której słucham ( klimaty r'n'b,rap,soul,reggae,dancehall,reggaeton,ragga,rock,punk) chyba nie ma wpływu na mój wygląd, choć ubieram się chyba dość luźno,sportowo, też kobieco z elementami hippie no trudno powiedzieć , jestem chyba jednak outsiderem :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Subkultury
« Odpowiedz #20 : 2006-12-22, 20:36 »

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #21 : 2006-12-22, 20:56 »
'
« Ostatnia zmiana: 2007-07-29, 19:28 autor lilek »
Zapisane

Kojo92

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #22 : 2007-01-21, 21:25 »
A ja owszem - ubieram się na czarno [jakkolwiek mam inne ciuchy ;)] [a poza tym mj królik linieje i wszędzie mam jej jasne kłaczki :)], noszę glany w czerwone stokrotki, słucham muzyki rockowej [ze wszystkimi przedrostkami]. Teraz mówią, że podążam za modą itp. i nikt nie pamięta, ze kiedy się poznaliśmy byłam taka sama iwszyscy mnie szkalowali. Ale cóż, ludzka pamięć zawodną jest :)
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #23 : 2007-01-22, 00:46 »
A ja należę do subkultury meneli.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #24 : 2007-01-22, 09:16 »
Grzesiek :lol: Leżę. W wakacje bym mogła się do tego podczepić, ale teraz już raczej nie xDD
Tak ogólnie to lubię sie ubierać na ciemno, ewentualnie elementy czerwieni są też często u mnei widziane ;) Czasem jednak założe coś w innym kolorze, bo mamusia nie nadąża z praniem ciemnych rzeczy xDD
Zapisane
Why so serious?

Semper.

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #25 : 2007-01-22, 09:45 »
Outsider ;p
zalezy od humoru i stanu mej szafy ^^
ale najczesciej  ciemne kolory, czasem cosik siostrze zwine :D
« Ostatnia zmiana: 2007-05-05, 21:26 autor Semper. »
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #26 : 2007-01-22, 15:41 »
Raczej outsider...
Ubieram się "normalnie"... czyli to co mi się podoba. Słucham głównie rocka, kilka pojedynczych utworów metalu i temu pochodne... to o niczym nie świadczy i nie chcę być do żadnej subkultury przydzielana ;) . Kiedyś 'ciągnęło' mnie do anarchii itd, ale to było kiedyś ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #27 : 2007-01-22, 19:55 »
Tia.. bylam juz punkiem, metalem, skejtem i gotyczka (to z kolezanka xD).
Teraz nie identyfikuje sie z zadna z subkultur (jesli w ogole tamte chwilowe kaprysy mozna nazwac 'identyfikacja' xD).
Slucham glownie rocka, ubieram sie raczej normalnie (z akcentami w postaci pieszczochy, glanow, agrafek) i dobrze mi z tym ^^
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Subkultury
« Odpowiedz #27 : 2007-01-22, 19:55 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #28 : 2007-01-22, 20:14 »
Ja się ubieram normalnie. :) - chociaż Olka (która jest taką typową roshoFFą dzieFFcynką :P bez obrazy... :P ) uważa, że ubieram się jak jakiś menel czy coś... Ale to, że mam bluzkę z kapturem i nazywam ją menelką, lubię trampki, chyba nic nie znaczy? ;p

nooo wlasnie chodzilo mi o te elementy ubioru i makijaz co do niej i jej wieku zupelnie nie pasuje xP nooo ale wsrod jej mlodych fanek xD ( patrz. moje podworko) jest ona punkiem xD tak samo mysla niektore 10 letnie dziewczynki ( co chyba stanowi wiekszosc fanek tego zespolu )

;) Nie należę do tej większości, gdyż bracia zdązyli mi wpoić do głowy, że Blog 27 jest ZŁY zanim było za późno  :D
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #29 : 2007-01-22, 20:58 »
Zależy co kto ma na myśli pytając: Czy jesteś np. metalem?
Jeśli chodzi o muzykę - przeważa rock i metal, trochę punka. Ubiór - glańce są, czasem cała na czarno etc. Jeśli chodzi o poglądy to mam swoje i tyle na temat.
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.