Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ryby pyszczaki help mi !  (Przeczytany 2014 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Carina

  • Gość
Ryby pyszczaki help mi !
« : 2003-04-12, 18:45 »
Mam sliczne pyszczaki w duzym akwarium i wszystkie czasem zyja zgodnie ale ostatnio dokupilam jeszcze 1 go i cos im nie pasuje strasznie go pogryzly ,wiec go odizolowalam na jakis czas ,ale po paru dniach puscilam go znowu i nic to nie dalo czy ktos moze mi podpowiedziec co zrobic?pozbyc sie go nie chce bo jest sliczny,wiec co robic.HELP!
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ryby pyszczaki help mi !
« Odpowiedź #1 : 2003-04-12, 18:56 »
ryby już ustaliły chierarchię w stadzie (od przywódcy, pierwszy je, do ostatniego, popychadła) wprowadzając nowego osobnika zburzyłaś to wszystko, dlatego nowa ryba nie przyjmie sie wśród starszych osobników, może jak będziesz wymieniać wode, wtedy wyłap ryby i dopuść tego nowego w zamieszaniu powiniem sie przyjąć.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Ryby pyszczaki help mi !
« Odpowiedź #2 : 2003-04-12, 19:02 »
Najprawdopodobnie dokupilas samca i stad te niesnanski. Pyszczaki sa rybami terytorialnymi, a to znaczy ze samiec obejmuje w posiadanie rewir,  w ktorym znajduja sie "jego" samice. Najlepiej jak na samca przypada 2-4 samice.

A tego bidula niestety musisz sie pozbyc bo zycia z nimi nie bedzie mial.

Napisz, prosze, jakie masz pyszaczaki.

Jakis czas temu mialem pyszczaki, ale sie pozbylem za namowa mojej zony, ktora chciala zebysmy mieli paletki. Czasami to zaluje, ze to zrobilem. Jak ogladam je na wideo to az lezka sie w oku kreci.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ryby pyszczaki help mi !
« Odpowiedz #2 : 2003-04-12, 19:02 »

Carina

  • Gość
Ryby pyszczaki help mi !
« Odpowiedź #3 : 2003-04-12, 19:06 »
Cytat: harpia
ryby już ustaliły chierarchię w stadzie (od przywódcy, pierwszy je, do ostatniego, popychadła) wprowadzając nowego osobnika zburzyłaś to wszystko, dlatego nowa ryba nie przyjmie sie wśród starszych osobników, może jak będziesz wymieniać wode, wtedy wyłap ryby i dopuść tego nowego w zamieszaniu powiniem sie przyjąć.


DZIEKI za pomoc ale to juz tez probowalam i nic nie dalo nawet probowalam je przeglodzic i w tym czasie puscilam nowego myslalam ze beda zajete pokarmem i dadza mu spokuj ale tez nic.Ostatnio tez dokupilam jeszcze nowa rybke i jej nic nie robia a na ta sie chyba uwziely. :)
Zapisane

Carina

  • Gość
Ryby pyszczaki help mi !
« Odpowiedź #4 : 2003-04-12, 19:16 »
Cytat: Asmi
Najprawdopodobnie dokupilas samca i stad te niesnanski. Pyszczaki sa rybami terytorialnymi, a to znaczy ze samiec obejmuje w posiadanie rewir,  w ktorym znajduja sie "jego" samice. Najlepiej jak na samca przypada 2-4 samice.

A tego bidula niestety musisz sie pozbyc bo zycia z nimi nie bedzie mial.

Napisz, prosze, jakie masz pyszaczaki.

Jakis czas temu mialem pyszczaki, ale sie pozbylem za namowa mojej zony, ktora chciala zebysmy mieli paletki. Czasami to zaluje, ze to zrobilem. Jak ogladam je na wideo to az lezka sie w oku kreci.

OJ zaluj bo sa sliczne sam wiesz.Mam pyszczaki z jeziora Malawi i wlasnie mam zamiar zostawic same samce moze to je uspokoji.Jezeli chodzi o gatunki to mam duzo roznych dlugo by pisac .NA pyszczaki moj maz sie uparl ale teraz ja sie zajmuje ,jednak ja nie zmienie na inne.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Ryby pyszczaki help mi !
« Odpowiedź #5 : 2003-04-12, 22:47 »
Cytat: Carina
Mam pyszczaki z jeziora Malawi i wlasnie mam zamiar zostawic same samce moze to je uspokoji.


NIe sadze zeby to byl dobry pomysl zostawiac same samce. Nie bedzie spokoju w akwarium. Jak juz pisalem to sa ryby terytorialne i dlatego samce beda sie tlukly zeby zajac najlepsza pozycje w stadzie.

Mialem m.in. pseudotropheus elongatus i przy zakupie trafily mi sie dwa samce z czego jeden nawet nie mogl porzadnie zjesc bo byl traktowany jak intruz. Ciagle siedzial schowany w kacie.

Tak wiec mysle, ze jeden samiec i trzy samice tego samego gatunku jest najlepszym rozwiazeniem.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 23 zapytaniami.