Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wybaczyć?  (Przeczytany 1990 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Wybaczyć?
« : 2007-04-25, 19:32 »
Ja sama już nie wiem, co mam zrobić, dlatego zwracam się do was o pomoc.
To było jakieś dwa lata temu. Mieszkałam na domkach jednorodzinnych, w bliźniaku, obok mieszkała pewna rodzinka z dwiema córkami, dwa lata młodszą ode mnie Wiktorią i 3 lata starszą ode mnie Moniką. Zaprzyjaźniłam się z tą młodszą. Na sąsiedniej ulicy mieszkała inna dziewczyna w wieku Wiki, Ola. Wszystkie 3 się przyjaźniłyśmy, choć nad naszymi codziennymi zabawami wisiała groźba, że lada dzień ktoś kupi mój dom i się wyprowadzę. Ale wcześniej niż ja wyprowadziła się Olka, na drugi koniec miasta. Wika ehhh, inaczej to opowiem, to była taka historia:
Mieszkały dwie obok siebie, znały się kilka lat. Jedna z nich, ta młodsza, miała koleżankę w swoim wieku na sąsiedniej ulicy, a wszystkie trzy się kolegowały. Pewnego dnia ta rówieśniczka młodszej wyprowadziła się, jednak nadal przyjeżdżała do babci i spotykała się z koleżankami. Ale sąsiadki nadal mieszkały obok siebie i się kolegowały, ta starsza myślała o sąsiadce prawie jak o przyjaciółce. Jednak ta starsza musiała się wyprowadzić pewnego dnia. Młodsza miała do niej żal. Kiedy starsza się wyprowadziła młodsza starała się rozmawiać z nią jak najmniej. Starsza nie mogła chodzić do młodszej tak często jakby chciała, starsza więc bezskutecznie zapraszała młodszą do siebie. I po niespełna 8 miesiącach starsza przejrzała na oczy: po co młodszej koleżanka, która ją zostawiła? Po co jej ktoś, kto nie odwiedza, nie pamięta? A tak nie było! Starsza była kilka razy, a młodsza? Młodszej nie było w domu wtedy! Więc, po co młodszej koleżanka, która o niej zapomniała? Tak więc olała młodsza starszą doszczętnie! Nie dzwoniła, nie pisała, nie starała się o kontakt, nawet przyjść nie próbowała!
To historia moja i dziewczyny, która była dla mnie prawie jak przyjaciółka. Może gdybym się nie wyprowadziła... Ależ to absurd!To ona nie utrzymywała kontaktu! Ja ciągle jej puszczałam sygnały, wiadomości też wysyłałam! Ona... nigdy "nie miała kasy"!A z moich informacji wynika, że sporo SMSowała z tą trzecią w tym czasie, co "nie miała kasy"! I co? Straciłam wiarę w przyjaźń, uważam, że nie ma czegoś takiego, jak prawdziwa przyjaźń, to tylko wielkie, nic nie znaczące puste słowa!
To taka historia, to było w maju 2006, od tamtego czasu wydoroślałam trochę, zmądrzałam. Do przemyśleń, czy wyciągnąć rękę na zgodę zmusiła mnie informacja, którą mi Wika przekazała na gg, to było.. szokujące "a ty wiesz ze ja jestem chora na raka??" to mi napisała. Wiem, że to głupstwo, co sobie pomyślałam, ale moja bujna wyobraźnia mi podsunęła tą myśl "Czy to oznacza koniec? Mało czasu dla niej?" Przecież, wiem,że wyjdzie z tego i ogólnie, za dużo filmów się naoglądałam, ale obraz, że Wiki miałoby nie być jakoś tak... zasuszył mi gardło i zalał oczy... co robić? A po świętach, gdy poszłam z babcią na mszę w piątek, usłyszałam intencję, o Wikę, by wyzdrowiała i w ogóle... myślałam, czy rzeczywiście jest aż tak źle?? Chciałam pójść do szpitala do niej, ale brakło mi odwagi i sił, no i słów...
Od tamtej pory często o tym myślę... Czy pogodzić się? I która zawiniła, ja czy ona, czy po równo? A może żadna z nas? Co robić ogólnie w tej sytuacji?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedź #1 : 2007-04-25, 19:46 »
Jak to, co robić? Iść do koleżanki do szpitala... Nieważne, która zawiniła mniej, która więcej... Może to zbieg okoliczności spowodował jakieś zamieszanie, nie roztrząsaj tego, tylko odwiedź Wiki. Może wybierzesz się razem z jej starszą siostrą, jeśli nie chcesz iść sama? Idź, nie zastanawiaj się długo...
Zapisane
IBDG Wrocław

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedź #2 : 2007-04-25, 19:49 »
Idź, i pogadaj, wyjaśnijcie sobie wszystko. Na raka? Powinna się wyleczyć, jednak jeśli.. to było by ci bardzo źle z tym, że w ostatnich chwilach wciąż się na nią dąsałaś. Która zawiniła? Ta dziewczyna miała wtedy ok 11 lat, tak? Rzeczywiście, była młoda. Ja sama nie rozumiem istoty przyjaźni, a mam lat 14, więc co sie jej dziwić. Twoja wina to nie była również. Może podzieliła was ta różnica wieku? Co jak co, ale dwa lata, to jednak sporo, jak na tak młode osoby. Przy 18 to już się zaciera prawie kompletnie, ale teraz? Spróbujcie się pogodzić, nawet jeśli nie będzie tak jak dawniej, to będzie wam obu lżej ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedz #2 : 2007-04-25, 19:49 »

Misty

  • Gość
Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedź #3 : 2007-04-25, 19:56 »
Z tego co napisałas to nie pokłóciłyście się tylko z jakiś niedomówien mozna by powiedziec ze wasze drogi sie rozeszły. Wiec tak teoretycznie nie macie sobie czego wybaczać. Wystarczy tylko wyjaśnić tą sytuację. Wydaje mi sie ze powinnaś do niej iść... zwłaszcza jezeli napisała ci ze jest chora. Bo to znaczy ze nie zapomniała tak całkiem o tobie, i wydaje mi się ze własnie na to liczy.. że ją odwiedzisz.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedź #4 : 2007-04-26, 20:38 »
niedomówienia zawsze rodzą konflikty. zatem spotkać sie i pogadać jest najlepszym rozwiązaniem :)
pozwodzenia :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedź #5 : 2007-04-27, 22:49 »
Z tego co napisałas to nie pokłóciłyście się tylko z jakiś niedomówien mozna by powiedziec ze wasze drogi sie rozeszły. Wiec tak teoretycznie nie macie sobie czego wybaczać. Wystarczy tylko wyjaśnić tą sytuację. Wydaje mi sie ze powinnaś do niej iść... zwłaszcza jezeli napisała ci ze jest chora. Bo to znaczy ze nie zapomniała tak całkiem o tobie, i wydaje mi się ze własnie na to liczy.. że ją odwiedzisz.
Dokładnie myślę tak samo.
Idź do Niej jak najszybciej.
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedź #6 : 2007-05-03, 07:28 »
Wina zawsze lezy po obu stronach...
Powinnas odwiedzic kolezanke, jej teraz musi naprawde brakowac przyjaciol, kogos bliskiego, lezenie w szpitalu jest okropnie nudne, a ja jeszcze pewnie paralizuje strach...
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedź #7 : 2007-05-03, 13:05 »
cóż, chyba jednak ona nie ma ochoty na znajomość ze mną... zagadałam kilka razy na gg, tak żeby zacząć rozmowę, olała mnie... i chyba już nie jest w szpitalu bo kilka razy miała opis "na dworq z..." i kilka osób...widać nie potrzebuje mnie...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Katarzyna

  • Gość
Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedź #8 : 2007-05-13, 16:18 »
Ja bym próbowała... Nic Ci nie szkodzi jeszcze zagadywać... Albo po prostu napisać szczerze, co czujesz.
A przyjaźnie warto ratować.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedz #8 : 2007-05-13, 16:18 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wybaczyć?
« Odpowiedź #9 : 2007-05-13, 18:33 »
Na Twoim miejscu zagadałabym do Wiki od czasu do czasu, ale bez specjalnego naciskania. Niech wie, ze o niej pamiętasz, i że nadal jesteś jej koleżanką, do której może się zwrócić w razie potrzeby. Jeśli zechce to zrobić, to fajnie, jeśli nie, trudno... Takie jest życie, znajomości kończą się z różnych powodów, nie ma co robić z tego tragedii.
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 24 zapytaniami.