Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: strona dająca do myślenia  (Przeczytany 36402 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
strona dająca do myślenia
« : 2007-07-22, 15:02 »
wejdzcie na nia i przeczytajcie całość, naprawde warto :P

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1546


(czy jest dział o religii??)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #1 : 2007-07-22, 18:27 »
eee? za bardzo mnie to nie rozsmieszylo...
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #2 : 2007-07-22, 22:04 »
hmmm... śmieszne to to chyba nie miało być. Ogólnie wrażenie spoko, ale wyrażenia mi się niektóre naprawdę nie podobały. Trochę kultury, tym bardziej że wypowiedź jest o wierze i o łamaniu przykazań...
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #2 : 2007-07-22, 22:04 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #3 : 2007-07-23, 13:51 »
znaczy ja to znalazłam i nie ja to pisałam. śmieszne nie miało być tylko to jest inne przedstawienie wiary, ktos chciał pokazać swoje zdanie
« Ostatnia zmiana: 2007-10-05, 17:37 autor renia3399 »
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #4 : 2007-07-23, 21:35 »
Cytuj
Trochę kultury, tym bardziej że wypowiedź jest o wierze i o łamaniu przykazań...

o lamaniu przykazan? tak ci sie naprawde wydaje? jak dla mnie wyglada to bardziej na tekst o zaslepieniu pseudokatolikow typu moherowe berety i najrozniejsze dewoty kosciolem.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #5 : 2007-07-24, 11:19 »
no to chodzi o to że to milion dolarów, wierzymy ze je dostaniemy ale... ktoś kto to napisał chciał rozjaśnić umysł i pokazac jak to wyglada z innej strony. jakby przyszedł ktoś do was i taki tekt puścił to byłsie go spławili a jednak jesteśmy(większość w polsce) katlikami i wierzycie w "milion dolarów"
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #6 : 2007-07-24, 16:11 »
Ale sama modlitwa nie jest gwarancja dostania się do nieba. Jest to po prostu rozmowa z Bogiem- tylko, że jedna osoba mówi.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #7 : 2007-07-24, 22:30 »
kola - zwroc uwage na to ze ten tekst to przenosnia - tu nie chodzi o same modlitwy, ale o wypelnianie tzw. przykazan.
Poza tym troche inaczej to wyglada - "pamietaj abys dzien swiety swiecil" - chodzisz co niedziele do kosciola szczerze "porozmawiac" z bogiem ktorego nikt nigdy nie widzial, i na ktorego istnienie nie ma zadnego dowodu? Rozmowa z bogiem, tyle ze tylko jedna osoba mowi? Sory - ale monolog to moge prowdzic rownie dobrze i z takim samym skutkiem z krowia czaszka ktora mam w pokoju....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #8 : 2007-07-27, 21:56 »
Ja wierzę w Boga, a to coś jest... ohydne.
Ja umiem "rozmawiać" z Panem Bogiem w kościele. Dla mnie jest to po prostu milczenie., wyobrażam sobie, że "rozmawiam" z Panem Bogiem i..
Mi ta strona nic nie dała do myślenia. Jestem inna? Ostatnio moja koleżanka powiedziała, że Boga nie ma. Fajnie.
Ludzie myślą, że w takich nowoczesnych czasach jak teraz, Pan Bóg nie jest już nikomu potrzebny. Ale to nieprawda.
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #8 : 2007-07-27, 21:56 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #9 : 2007-07-27, 22:11 »
Cytuj
a to coś jest... ohydne.

to cos jest na takiej samej - identycznej zasadzie, co modlenie sie. caluj henryka w dupe, a dostaniesz milion dolcow jak wyjedziesz z miasta, tyle ze czy ow henryk wogole istnieje?

tak samo z bogiem - modlisz sie to po smierci pojdziesz do nieba, i pojawia sie to samo pytanie - bog istnieje? dla mnie nie - i jakos nic mi sie z tego powodu nie dzieje.

Chces sobie wierzyc to wierz - mnie to jakos malo obchodzi, podobnie jak wisi mi to czy ktos wyznaje islam, jst zydem, swiadkiem jechowy czy kimkolwiek innym - wierzta w co chceta i nie mieszajcie tych co nie chca wierzyc w swoje zabobony
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #10 : 2007-07-27, 23:45 »
Jak dla mnie wiara jest ważna. Nie ważne w co wierzysz, ważne, ze wierzysz, masz się do kogo zwrócić, prosić, mieć nadzieję. Wierząc w niebo mam nadzieję, że osoba która umrze po śmierci do niego trafia, że tam jest szczęśliwy, zdrowy i już nie cierpi. Wtedy łatwiej znosi się śmierć tej osoby gdy wierzy sie, że jest jej lepiej i kiedyś się ją spotka.
A nie, ze umarł, to koniec- przed życiem nie ma nic, po życiu nie ma nic wiec skąd się wzięło życie?

Twój wybór, wierzysz czy nie, ale widząc jakie jest  życie, żyjesz z nadzieją, ze po śmierci będzie lepiej- tak ja to odczuwam ;).
Sama czasem wątpię w istnienie Boga- skoro tak kocha ludzi i Noemu powiedział, ze już nie będzie ich krzywdził to dlaczego dopuścił do wojny w której zginęło tak wielu ludzi? Skoro stworzył człowieka, to dlaczego naukowcy  ciągle mówią o ewolucji? Dopiero jak umrę dowiem sie co jest po śmierci, wiec teraz pozostaje mi wiara która daje mi siłę.

Myślę, ze nie ma sensu ciągnąc dyskusji o wierze i nie wierze, gdyż jest to drażliwy temat który już nie raz był poruszany ;).

pozdrawia,
Aneta
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #11 : 2007-07-28, 16:33 »
Dopiero jak umrę dowiem sie co jest po śmierci
niekoniecznie... Jeśli nie ma nic, to niczego się nie dowiesz ;) A to, czy temat jest drażliwy, zależy od dyskutujących. Jeśli szanują nawzajem swoje poglądy, to raczej drażnić się nie będą :)
Zapisane
IBDG Wrocław

alune

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #12 : 2007-07-28, 19:51 »
Ja wierzę w Boga, a to coś jest... ohydne.

ohydne? może po prostu jesteś zbyt niedojrzała, żeby spojrzeć na to z dystansem.

jak dla mnie ten tekst nie jest niczym powalającym, autor wyraził w nieco nietypowy sposób, co myślą niektóre osoby niewierzące. a jak dla mnie, przedstawił też prawdę.

wiec teraz pozostaje mi wiara która daje mi siłę.

oh, daje ci siłę?.. mogłabyś to jakoś rozwinąć? 
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #13 : 2007-07-28, 20:12 »
ja myśle podobnie ja Iras :D

w naszej wierze jest zadużo niedociągnięc. ewolucja, nie karanie ludzi, a co z duszą?? kiedyś kłuciłam się z księdzem bo on mówi "zwierzęta nie mają duszy, to tylko zwierzeta" to mnie wtedy dreszczyk i mówie co o tym myśle i że człowiek nie jest panem świata.

"wiara dodaje siłe" ile razy słysze te słowa. jaką siłe?? wierze że znajde kiedyś Alwara, ale to jest mało prawdopodobne i wiara mnie dołuje bo wiem że to nie możliwe a daje sobie nadzieje.

Dopiero jak umrę dowiem sie co jest po śmierci,
dowiesz się? no może sie dowiesz. ale, z tego powodu iż jest kilka wiar a każda z nich zakłada ze jeśli nie wierzy siew ich boga to trafi się do piekła, więc logicznie trafisz do piekła albo ktoś będzie uważał że tam trafiłaś :P

jak dla mnie nasza wiara zostawia dużo pytań bez odpowiedzi, za dużo. pozatym nie chce wierzyc w coś co mówi "zwierze zostało stworzone by służyć człowiekowi" taki tekst mnie drażnie. CZŁOWIEK NIE JEST PANEM ŚWIATA

macie jeszcze taki link http://www.ciekawostka.pl/content/view/273/26/
niby głupie pytanie ale student czy uczeń to mniej więcej wytłumaczyć
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #14 : 2007-07-29, 15:16 »
Wasza sprawa.
Chyba jestem zbyt niedojrzała, aby tutaj pisać.
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #14 : 2007-07-29, 15:16 »

alune

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #15 : 2007-07-29, 16:42 »
Wasza sprawa.
Chyba jestem zbyt niedojrzała, aby tutaj pisać.

o-ooj. nasza sprawa. co masz na myśli? chyba za rzadko używam polskiego, żeby zrozumieć te niesamowicie skomplikowane skróty myślowe. nasza sprawa, że uważamy, że w tym tekście nie ma nic oburzającego? wiesz, twoja reakcja przypominała mi  moja nauczcielkę polskiego po 50-tce - 'o boże! no nie, jak wy tak możecie mówić, przecież to takie okropne!'. może autor chciał nas specjalnie sprowokować? jak dla mnie, na ten tekst nie można spojrzec z punktu widzenia ja-katolik. trzeba zacząć na neutralnym gruncie.
oczywiście, unieś się honorem. 'twoja sprawa'.

ewolucja, nie karanie ludzi, a co z duszą??

powoli. ewolucja. zaraz, co wiara chrześcijańska mówi o ewolucji? niekaranie człowieka. chodzi ci o to, że bóg wybacza wszystki którzy cośtamcośtam?.. no bardzo fajnie, ale dlaczego z tym wyskakujesz zaraz po ewolucji? co ma niekaranie ludzi i ewolucja wspólnego z duszą? ejj. 

kiedyś kłuciłam się z księdzem bo on mówi "zwierzęta nie mają duszy, to tylko zwierzeta" to mnie wtedy dreszczyk i mówie co o tym myśle i że człowiek nie jest panem świata.

czyli co myslisz? [i co cię wtedy dreszczyk? kolejny skrót myślowy, którego nie rozumiem? źle ze mną ;x]. co ma dusza zwierząt do tego, że człowiek nie jest panem świata? hej, szczerze - zaczynam się w tym gubić.

"wiara dodaje siłe" ile razy słysze te słowa. jaką siłe?? wierze że znajde kiedyś Alwara, ale to jest mało prawdopodobne i wiara mnie dołuje bo wiem że to nie możliwe a daje sobie nadzieje.

oh, świetnie. tylko widzisz, z wiarą chrześcijańską jest trochę inaczej - wiara daje im nadzieję, tak - ale oni wierzą, że możliwe jest pójście do nieba i takietam. ty wierzysz, że znajdziesz alwara [co?] - do tego dążysz, myślisz jednak że to nieprawdopodobne i to cię dołuje. ale oni wierzą w to, że kiedyś doczekają się życia wiecznego i nie myślą, że to mało prawdopodobne - dla nich to pewnik. duża różnica.

dowiesz się? no może sie dowiesz. ale, z tego powodu iż jest kilka wiar a każda z nich zakłada ze jeśli nie wierzy siew ich boga to trafi się do piekła, więc logicznie trafisz do piekła albo ktoś będzie uważał że tam trafiłaś :P

jeśli wierzysz w boga tegojedynegoohiah - nie uznajesz innych bogów. wg ciebie oni nie mogą cię posłać do piekła, a w przyszłym życiu nie będziesz mrówką. myślę, że nie roztrząsa się spraw typu - 'hej! wierzę w to i to, dlatego w moim mniemaniu ty po śmierci będziesz tu i tu, a nie tam!'.

jak dla mnie nasza wiara zostawia dużo pytań bez odpowiedzi, za dużo. pozatym nie chce wierzyc w coś co mówi "zwierze zostało stworzone by służyć człowiekowi" taki tekst mnie drażnie. CZŁOWIEK NIE JEST PANEM ŚWIATA

taak, wiele pytań. w porządku. 'zwierze [...]', dobrze, dla ciebie to się liczy. a wg innych wira chrześcijańska poddaje wątpliwościom kwestię 'czy bóg uważa, że kobieta jest postawiona niżej od mężczyzny?'. co do zwierząt, to się nie wypowiem. nie czytam biblii i nigdy nie spotkałam się z tym zdaniem.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #16 : 2007-07-29, 18:39 »
Cytuj
o-ooj. nasza sprawa. co masz na myśli? chyba za rzadko używam polskiego, żeby zrozumieć te niesamowicie skomplikowane skróty myślowe. nasza sprawa, że uważamy, że w tym tekście nie ma nic oburzającego? wiesz, twoja reakcja przypominała mi  moja nauczcielkę polskiego po 50-tce - 'o boże! no nie, jak wy tak możecie mówić, przecież to takie okropne!'. może autor chciał nas specjalnie sprowokować? jak dla mnie, na ten tekst nie można spojrzec z punktu widzenia ja-katolik. trzeba zacząć na neutralnym gruncie.
oczywiście, unieś się honorem. 'twoja sprawa'.

widzisz alune - kitka ma podejscie jana i marii :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #17 : 2007-07-30, 11:56 »
alune ale mi napisałaś, teraz to sprostuje

powoli. ewolucja. zaraz, co wiara chrześcijańska mówi o ewolucji? 
o ewolucji z tego co ksiąc nam namieszał mówi, ze albo stwożona odrazu ludzi albo stwozono meżczyzn a potem kobiety z tego (grryy) żebra

niekaranie człowieka. chodzi ci o to, że bóg wybacza wszystki którzy cośtamcośtam?
niekaranie człowieka... chdzi mi o to, że słowa katechetki "bóg jest miłosierny bóg nigdy nie ukarze człowieka" a na innej lekcji "bóg ukarał ludzi potopem..." o to chodzi że jest wiele wersj, a kataklizmy to co może chrześcijanie traktuja jak nagrode (oczywiście wiele kataklizmów jest wina człowieka, pośrednią albo bezpośrednią)

no bardzo fajnie, ale dlaczego z tym wyskakujesz zaraz po ewolucji? co ma niekaranie ludzi i ewolucja wspólnego z duszą? ejj.
wyskakuje po koleji...? ja podawałam przykłady nic nie ma wspólnego oprócz tego że jest wiele niedomówień

Alwaro to koń który został sprzedany z dnia na dzień bez uprzedzenia i mam nadzije (choć wiem ze to niemożliwe) że jeszcze go kiedyś zobacze

taak, wiele pytań. w porządku. 'zwierze [...]', dobrze, dla ciebie to się liczy. a wg innych wira chrześcijańska poddaje wątpliwościom kwestię 'czy bóg uważa, że kobieta jest postawiona niżej od mężczyzny?'. co do zwierząt, to się nie wypowiem. nie czytam biblii i nigdy nie spotkałam się z tym zdaniem.

no o zwierzętach to dałam przykład bo ksiąc dosłownie dał mi to do zrozumienia, tak powiedział :/ wiem też że według wiary kobiety praktycznie są "niżej" postawione niż mężczyźni co przeczy temu że "bóg kocha wszystkich jednakowo".

mamy fajną panią z histori która przedstawia nam przeszłość nie jak chrześcijanka tylko jak historyk. księża wpajają nam że chrześcijanie byli prześladowywani, zabijani na arenach a tak naprawde oni też zmuszali do wiary.
słyszał ktoś o "chrystianizacji"?? nie karzdy nauczyciel o tym mówi.
oto link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrystianizacja
Chrystianizacja najczęściej przebiegała w brutalny i prymitywny sposób. w tym świetle chrześcijanie nie byli tacy pokrywdzeni...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #18 : 2007-07-30, 12:01 »
Ok. Skończmy temat, bo się gubię, ale to zrozumiałe dla kogoś tak niedojrzałego jak ja.
Powinniście się cieszyć, że teraz ludzie nie zmuszają was do wiary w Pana Boga i że teraz możecie wybierać.
 
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #19 : 2007-07-30, 12:27 »
ojej moge wybierać super. tylko widzisz w innych wiarach zmuszaja tylko chrześcijanie sie troche wyprostowali i nie siłą ale i tak wywierają nacisk i wiele z nich jest nietolerancyjnych (znaczy nie toleruje nie-chrześcijan :P)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

alune

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #20 : 2007-07-30, 14:36 »
dobrze.. ale bóg wybaczy ludziom, jeśli oni się do niego zwrócą, czy jakoś tak.. w końcu nie śpię na tych lekcjach :P
o zwierzetach dałaś przyklad.. ale widać, że bardzo cię to burzy, do tego stopnia, że dwa razy napisałaś 'człowiek nie jest panem świata'. hm, za pierwszym razem każdy zrozumiał ;] i, błagam - ksiądz. zresztą, dlaczego az tak bardzo sugerujesz się zdaniem jednego z wielu duchownych? inni mogą uważać inaczej ;) nie napisałam też że 'wg wiary kobieta..'. to już twoj stosunek do tego.
co do chrystianizacji - identycznie przebiegał takowy proces z drugiej strony. 'jeśli wyprzesz się wiary w jezusa/boga/jaktosięmówiło i porzucisz tę religię, nie zostaniesz stracony'. proste, a jak skuteczne. dlaczego chrześcijanie mieliby robić inaczej? ze względu na etykę i szerzenie miłosierdzia? pfff.. jak dla mnie to całe przykazanie o miłości, to łagodnie mówiąc - bujda ^^

Ok. Skończmy temat, bo się gubię, ale to zrozumiałe dla kogoś tak niedojrzałego jak ja.

takim zachowaniem tylko to udowadniasz.

Powinniście się cieszyć, że teraz ludzie nie zmuszają was do wiary w Pana Boga i że teraz możecie wybierać.

cieszyć? przepraszam, w XXI wieku mam się cieszyć z tego, że nikt nie zmusza mnie do wiary? zastanowiłaś się nad tym chwilę? oh-oh, mogę wybierać.. to-nie-jest-średniowiecze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #20 : 2007-07-30, 14:36 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #21 : 2007-07-30, 22:13 »
no teraz wszystko możemy wybierać :D

dwa razy napisałam "człowiek nie jest panem świata" bo na lekcjach religii z kim bym nie miała to każdy tak twierdził ze zwierzęta zostały stworzone by służyć ludzia. tak samo kiedys w kościele. nie sugeruje się zdaniem jednego wielu tak uważa. t temacie "nie zabijajmy zwierząt"(http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,30634.msg939442.html#msg939442) czy jakoś tak zacytowałam że jezus niby nie jadł mięsa. sama już nie wiem i jak już napisalam za duzo niedociągnieć
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

alune

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #22 : 2007-07-31, 10:58 »
jezus jadł mięso. ryby to też mięso ;x 'o zwyczajach żywieniowych samego jezusa wiadomo niewiele, z całą pewnością aprobował jednak jedzenie ryb (zarówno karmiąc nimi swoich uczniów jak i cudownie napełniając sieci rybackie)'. byłabym b. wdzięczna, gdyby ktoś mi wytłumaczył, dlaczego ryba to posiłek postny? ryba to tez zwierzę, dlaczego więc w wierze chrześcijańskiej nie jest uważana za mięso? od tego powstaje też cała masa 'wegetarian', jedzących ryby.

Cytuj
dwa razy napisałam "człowiek nie jest panem świata" bo na lekcjach religii z kim bym nie miała to każdy tak twierdził ze zwierzęta zostały stworzone by służyć ludzia. tak samo kiedys w kościele. nie sugeruje się zdaniem jednego wielu tak uważa.

a-ha. cóż, u mnie na lekcjach ten temat albo nigdy nie był poruszany, albo nie słuchałam. natomiast w kościele? możesz mi przytoczyć jakis przykład?

i taka mała prośba - masz ff? jeśli nie, to przepuść tekst przez worda. trochę ciężko mi się czyta twoje posty.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #23 : 2007-07-31, 11:09 »
właśnie jezus jadł ryby. a mięso tak jak podałam ci link w przetłumaczeniu mięso i jedzenie znaczyło prawie to samo.
miałam zadać to samo pytanie dlaczego ryba nie jest uważana jako mięso?? to trochę, no dobra bardzo bez sensu że ona jest jedzona w czasie postu.

a-ha. cóż, u mnie na lekcjach ten temat albo nigdy nie był poruszany, albo nie słuchałam. natomiast w kościele? możesz mi przytoczyć jakiś przykład?
u mnie też nie byłoby poruszany gdybym ja go nie poruczyła. zapytałam się "dlaczego uważane jest że zwierzęta nie myślą" i takie podobne. no i miałam odpowiedz. "bo zwierzęta zostały stworzone by służyć człowiekowi"

i taka mała prośba - masz ff? jeśli nie, to przepuść tekst przez worda. trochę ciężko mi się czyta twoje posty.
w moim poście było 5 błędów z końcówkami. "kiedys" "kiedyś" czy to tak trudno przeczytać i rozróżnić?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

alune

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #24 : 2007-07-31, 11:36 »
nie chodzi mi o błędy z końcówkami, chociaż 'ludzia' jest rażące - ludziom. nie mogę zrozumieć niekiedy sensu twoich postów ze względu na brak przecinków i niewłaściwy szyk zdania.

nie pytałam się o przykład pytania na lekcji.. to, że katechetka/ksiądz/ktośtam ci tak powiedział, mnie nie interesuje. chodzi mi o kościół, bo nie wyjaśniłaś tego do końca. zdecydowanie nie popieram myślenia w kategoriach 'zwierzę zostało stworzone, by służyć człowiekowi', ale w takim razie - do czego wg ciebie zostało stworzone?
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #25 : 2007-07-31, 11:53 »
zdecydowanie nie popieram myślenia w kategoriach 'zwierzę zostało stworzone, by służyć człowiekowi', ale w takim razie - do czego wg ciebie zostało stworzone?
po pierwsze zwierze nie zostało stworzone tylko się samo stworzyła. halo, ewolucja... najpierw żyjątka w wodzie potem jakieś gady i tak po kolei. istnieją dla siebie i dla równowagi w przyrodzie a nie dla człowieka by służyć mu jako jedzenie, rozrywka.

do kościoła dość dawno nie chodzę ale... nie mogę sobie przypomnieć dokładnie kazania ale jest ich wiele, że człowiek je mięso i to zwierzęta maja mu służyć. niestety, albo i dobrze, nie znam treści kazań na pamięć.

co do przecinków to musze się poinformować że word nie pokazuje gdzie one mają być, on pokazuje błędy ortograficzne. dlatego nie wiele zdziała bo gdy skopiuje tekst i go tam wkleję nie pokaże mi gdzie ma być przecinek a gdzie kropka
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

alune

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #26 : 2007-07-31, 12:17 »
oh. nie chodziło mi o to, żeby word poprawił ci przecinki. chyba potrafisz przeczytać to, co napisałaś i domyślić się, gdzie powinien być postawiony przecinek, gdzie powinnaś zakończyć zdanie i poprawić błędy - zamiast 'siew boga' - 'się w boga' etc. tego na pewno uczyłaś się w szkole na j. polskim, prawda? bez względu na to, czy piszesz wypracowanie, czy wiadomość na forum - powinnaś mieć taki sam szacunek do odbiorcy (jeśli piszesz coś na polskim, starasz się, żeby było czytelne, spójne i bez błędów. to samo powinnaś robić pisząc gdziekolwiek indziej).

po pierwsze zwierze nie zostało stworzone tylko się samo stworzyła.  halo, ewolucja... najpierw żyjątka w wodzie potem jakieś gady i tak po kolei. istnieją dla siebie i dla równowagi w przyrodzie a nie dla człowieka by służyć mu jako jedzenie, rozrywka.

mhm.

do kościoła dość dawno nie chodzę ale... nie mogę sobie przypomnieć dokładnie kazania ale jest ich wiele, że człowiek je mięso i to zwierzęta maja mu służyć. niestety, albo i dobrze, nie znam treści kazań na pamięć.

jasne. ja na takiej podstawie mogę powiedzieć, że usłyszałam w kościele to i tamto, oo! - i jeszcze to, albo może coś takiego, chociaż z drugiej strony niezbyt dokładnie pamiętam, ale. w kazaniach raczej nie ma treści 'człowiek je mięso, zwierzęta mu służą'.

cóż, jak dla mnie nie ma sensu dłużej tego ciągnąć^^
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #27 : 2007-07-31, 16:37 »
dla ciebie nie ma sęsu? a dla mnie ma :P

a rozwiniesz tą odpowiedzi "mhm" ?? to było zastanowienie? ja chciałabym wiedziec o co ci chodzi bo może masz jakies inne zdanie i troche podyskutjemy :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #27 : 2007-07-31, 16:37 »

alune

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #28 : 2007-07-31, 17:41 »
dla ciebie nie ma sęsu?

chętnie bym ci odpowiedziała, gdybyś mi wyjaśniła co to znaczy 'sęs' o.O

a rozwiniesz tą odpowiedzi "mhm" ?? to było zastanowienie?

mam ci to wyeksploatować? mhm to coś jak aha, hmm, uh, huh, oh, etc. trochę ironiczne, powątpiewające, czasem przytakujące albo aprobujące, obojętne.. zinterpretuj to jak chcesz. dla mnie to coś uniwersalnego^^ w tym przypadku to nie było zastanowienie.

nie mam innego zdania, nie mam zdania co do tego, po co zostały stworzone zwierzęta - wybacz, ale nic nie tworzy się samo z siebie. nie wnikam w dokładniejsze znaczenie typu 'to jak zostały stworzone, z czego, przez kogo blabla?', dlatego uważam temat za wyczerpany ;] 
Zapisane

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #29 : 2007-08-01, 01:00 »
Kitka nie ma podejścia Jana i Marii. Podejście Kitki jest bardzo mądre i dojrzałe, pomimo jej bardzo młodego wieku. Ona wierzy, bo czuje, że Bóg istnieje, wierzy nie zadając pytań o szczegóły, wierzy tak jak o to pierwotnie chodziło w chrzescijaństwie. Sam bym tak chciał, ale nie umiem. Nie wiem, czego się czepiacie. Każdy wierzy w co chce. Modlitwa daje siłę i wiele osób wam to powie. Dobrze jest wiedzieć że zawsze jest ktoś, do kogo możesz się zwrócić z prośbą o pomoc. Między innymi dlatego dobrze jest wierzyć. Co do rzeczy z którymi sie nie zgadzacie w Biblii - Biblia była pisana przez ludzi, nie przez samego Boga, więc jakieś dziwne treści mogą się tam znaleźć.

Sam tekst jest równie manipulujący, co książki Dana Browna. Niby dlaczego modlitwa porównywana jest do ohydnej czynności, jaką jest całowanie w dupę? Bo takie widzimisie ma autor?

Co do Alune - przyganiał kocioł garnkowi. "Mam ci to wyeksploatować". Rotfl :roll: . Poza tym małe litery na początku zdań.

P.S. - Tak w ogóle to o co chodzi? Kogo chciał przekonać autor? Wierzysz to wierzysz. Nie to nie. Ja nie mam najmniejszego zamiaru nikogo nawracać. I nie wiem czemu co niektórzy chcą od wiary innych odwracać.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.255 sekund z 27 zapytaniami.