Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu

Autor Wątek: strona dająca do myślenia  (Przeczytany 36485 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #180 : 2007-10-10, 19:36 »
Przyznam, że nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tymi 100 osobami, ale nawet gdyby Bóg "zabił" te dwa miliony, to przecież nie dla zabawy. Wyobrażacie sobie świat w którym nie ma żadnych kar? No właśnie. Bądź co bądź, ale wielu przed robieniem złych rzeczy powstrzymuje tylko to, że nie wiedzą, co będzie po ich śmierci.
Dziwią mnie tak dokładne statystyki. Jeżeli liczyć potop, to rzeczywiście masa ludzi zginęła "przez Boga", ale ktoś ich policzył co do jednego? Ciekawe ;P
to pewnie nie jest prawdziwa liczba, ale sam fakt że ten zabił tyle a ten tyle :P
co do tego czy liczba jest prawdziwa nawet się nie zastanawiałam :oops: poprostu wiem ile kar ludzi spotkało i to zabiło mase osób
By się okazało że ta masa to było ze 100 ludzi ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #181 : 2007-10-10, 22:45 »
ale wyszło z naszej rozmowy :roll:

miłosierny bóg karał na ziemi, teraz karze po śmierci, masa ludzi to może być 100, ale równie dobrze 2mln. kary które spotkały ludzi były ich winą, to grzech ich zabił.

wklejałam strone o całunie?
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5370 zacznijcie czytać od wytłuszczonego 'Błędy artysty' albo jak chcecie cały tekst
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #182 : 2007-11-07, 16:08 »
przepraszam ze znowu odświerzam ale mam faje pytania, takie dla wierzacych, z odpowiedziami a b c..

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,36662814,99393096,4248018,0,forum.html

poczatek jest fajny, potem tez ale to długie wystarczy przeczytać kilka pytań by zrozumieć co autor chciał mniej wiecej powiedzieć

ze stroną na szczesnie wszystko ok :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #182 : 2007-11-07, 16:08 »

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #183 : 2007-11-07, 17:57 »
Jak dla mnie to wcale nie śmieszne. :/
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #184 : 2009-09-24, 22:25 »
Ejj, zaczeło się od tego, że w szkole nie było mnie. Ale to nie istotne.
Siedzimy z kumpelą na schodach od parku i przed nami jakieś panie usiłowały robić zdjęcia wiewiórce ;D.
Widziałam u nich ulotki świadków jehowy, na początku myślałam, że one je dostały, ale jak podeszły do nas zmieniłam zdanie. xD
No to one, że nie potrafią zrobić zdjęcia wiewiórce i żeby im pomóc. ;3'
Pomogłam, (w komórce było ustawione nagrywanie i na aparat wystarczyło przełączyć) i potem nam dały ulotki do poczytania.
Idymy, Kaś dzwoni do Nat i się pyta "Gdzie jesteś? My zaraz będziemy pod sklepem".
A ona do niej "Ej, wiesz co potem oddzwonie, bo jakieś panie nie wiedzą jak zrobić zdjęcie wiewiórce", a my padłyśmy ze śmiechu. XD
Motyw na wiewiórkę i aparat rządzi. :lol:
Ale nie o to chodzi dokładniej - ona, że wyrzuci te ulotki, a ja że przeczytam z ciekawości, bo mi się nudzi. Ona, że to grzech - a ja, że i tak nie wierzę w "naszą" wiarę katolicką, więc co mi tam.
Poszłyśmy do Nat, ale siostra jej i parę osób z ich osiedla i inne osoby chodzą co piątek na takie jakby spotkania modlitewne do takiego księdza. xP (kiedyś śmiałam, że on mózgi pierze)
Więc, ten ksiądz je bardzo odmienił i one stały się BARDZO pobożne. (Pare przykładów: palenie ciuchów z symbolami urażającymi wiarę chrześcijańską, ustawianie Jezusa na tapetę komórki, koszulki z fragmentami Biblii etc.) Ja nic do nich nie mam, chyba jestem tolerancyjna, tzn. lubie je, fajne są. Ale Kaś odbijało i do siostry Nat, żeby mnie nawróciła, czy cuś. :lol22:
I tak zostałam wkopana na pójście jutro na te spotkanie...
W sumie nie wiem po co mam tam iść?
Ona, żeby tylko zobaczyć jak tam jest, ksiądz nie będzie mnie się podobno czepiał za poglądy.
Tylko to trochę bezsensowne iść i psuć im spotkanie moją osobą. xD"
Ja raczej się nie nawrócę, ich nie chcę zniechęcać, więc nie wiem.
Ale jak powiedziałam, że "okej, przyjdę jak chcesz", to już wyboru nie mam. o;
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.332 sekund z 23 zapytaniami.