Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: strona dająca do myślenia  (Przeczytany 36536 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alune

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #30 : 2007-08-01, 10:21 »
nie czepiamy się. to, co napisałeś, jest - jak dla mnie - po prostu zaślepieniem. tak, wierzę nie zadając żadnych pytań i nie interesuje mnie to, że jest tyle wątpliwości. wierzę ślepo, bo tak jest mi też wygodnie. małe dzieci też wierzą w świętego mikołaja. skoro babcia i nauczycielka w szkole tak powiedziały - nie mogę zaprzeczyć. dlaczego mam w niego nie wierzyć, jeśli tyle innych dzieci z zapałem opowiada, jakie dostaną od niego prezenty? wchodzi przez komin? w porządku, zostawię mu otwarte okno. położę jeszcze na stoliku ciasteczka i ciepłe mleko. święty mikołaj istnieje, po co zadawać sobie zbędne pytania? przecież mieszka w laponii, porusza się saniami zaprzężonymi w renifery, a prezenty robią jego mali pomocnicy. skoro to wiem, nie muszę dowiadywać się niczego więcej. istnieje i już.
sądzę, że z czasem, jak kitka dojrzeje, w końcu zacznie sobie zadawać pytania - dlaczego tak, a nie tak? są małe dzieci, które w przedszkolu zadaja mnóstwo pytan - dlaczego pada deszcz, a ten kwiatek pachnie? kiedy osiągamy już pewien wiek, też zaczynamy zadawać pytania, tylko że nieco inne - pytania na temat tego, co do tej pory wydawało się nam oczywiste, a teraz mamy wątpliwości - bo zaczęliśmy na to inaczej patrzeć, bez dziecięcej ufności.

alune. mój nick zaczyną się małą literą, nie wielką. 'mam ci to wyeksploatować?' przepraszam. będę od dziś pisała prostym słownictwem, żeby każdy mógł zrozumieć i nie mieć zastrzeżeń. zacznę potępiać polonistkę i nakłaniać ją do tego, by nie używała tak trudnych słów. oh, i będę czytała mniej książek.
co do małych liter - wiele osób tak pisze. nie uważam, aby to było błędem przeszkadzającym w czytaniu. nie zrozumiesz, jeśli napiszę 'bóg' i twój nick małą literą? hm.
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #31 : 2007-08-01, 11:18 »
alune(!), ja zadawałam już sobie wiele razy takie pytania i - wierzę.
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

alune

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #32 : 2007-08-01, 11:57 »
tak samo odpowiedziałabym na twoim miejscu. pomijając drobny szczegół, że nie wierzę.
ehh. rozumiem, że mimo twojego wieku [nie wiem, czy rocznikowo, czy już skończyłaś], możesz uważać [nie wmawiam ci tego] się za osobę dojrzałą. nie chcę, żeby to zabrzmiało nieuprzejmie, ale nabierz trochę doświadczenia życiowego, bo nie sądzę, aby było dość bogate i dopiero z niego czerp 'mądrości życiowe'. przeczytanie paru mądrych książek,  posiadanie większego zasobu słów niż twoi rówieśnicy i przekonanie na forum, że jesteś dojrzała nie wystarczą. 

cóż, darujmy to sobie. naprawdę nie widzę jakiegokolwiek sensu prowadzenia tej dyskusji. każdy ma takie poglądy, jakie uważa za słuszne - i nikt nikogo nie przekona.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #32 : 2007-08-01, 11:57 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #33 : 2007-08-01, 12:21 »
Nie rozumiesz. Nie chodzi o to, by wierzyć ślepo, chodzić do kościoła, bo tak trzeba i już. Chodzi o to, by wierzyć, bo wewnętrznie czuje się więź z Bogiem, umie się z nim rozmawiać i czuje się jego obecność podczas nabożeństwa. Tego nie da się nijak zmierzyć, czy wyjaśnić, to poprostu odczucie. Wtedy drobne nieścisłości (bo jak narazie nie było w temacie żadnego poważnego zarzutu, który byłby zgodny z prawdą) przestają mieć znaczenie.
Co do pytań: dlaczego tak a nie tak. Prawa boskie są dosyć łatwe do zrozumienia i łączą się z ludzka moralnością. Można mieć wątpliwości na różne tematy, ale teoretycznie od tego, by je wyjaśnić są księża.

Alune piszę z dużej litery, bo pisanie czyjejś ksywki z dużej oznacza, że masz do niego szacunek. Ale jak nie chcesz to nie.
Wyeksploatować - to nie jest trudne słowo, a w każdym razie nie dla mnie. Jest za to błędnie użyte. Wyeksploatować to "zużyć wykorzystać". Sama chyba widzisz, że "Mam Ci to wykorzystać?" nie brzmi sensownie.
Małe litery mi nie przeszkadzają. Mogą być.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #34 : 2007-08-01, 12:29 »
autor chciał chyba pokazać jak on postrzega chrześcijaństwo. nie wiem, nie dowiem się chyba ze spytam autora, a tego raczej nie zrobie.

alune nie masz zdania po co zwierzeta są?? moim zdaniem nie można nie miec zdania, zawsze coś tam uważasz i na pytanie po "co jest zwierze" co byś odpowiedziała? "nie mam zdania, nie wiem"
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

alune

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #35 : 2007-08-01, 12:46 »
Nie rozumiesz. Nie chodzi o to, by wierzyć ślepo, chodzić do kościoła, bo tak trzeba i już. Chodzi o to, by wierzyć, bo wewnętrznie czuje się więź z Bogiem, umie się z nim rozmawiać i czuje się jego obecność podczas nabożeństwa. Tego nie da się nijak zmierzyć, czy wyjaśnić, to poprostu odczucie.

zatem rzeczywiście, nie rozumiem. nigdy nie czułam obecności boga.

Co do pytań: dlaczego tak a nie tak. Prawa boskie są dosyć łatwe do zrozumienia i łączą się z ludzka moralnością. Można mieć wątpliwości na różne tematy, ale teoretycznie od tego, by je wyjaśnić są księża.

nie chodziło mi o prawa boskie..  jak wcześniej napisała renia biblia, jak i zarówno cała wiara nie wyjaśnia wielu rzeczy do końca.

Wyeksploatować - to nie jest trudne słowo, a w każdym razie nie dla mnie. Jest za to błędnie użyte. Wyeksploatować to "zużyć wykorzystać". Sama chyba widzisz, że "Mam Ci to wykorzystać?" nie brzmi sensownie.

więc jednak muszę potępić moją nauczycielkę od polskiego.

alune nie masz zdania po co zwierzeta są?? moim zdaniem nie można nie miec zdania, zawsze coś tam uważasz i na pytanie po "co jest zwierze" co byś odpowiedziała? "nie mam zdania, nie wiem"

wydaje mi się, że wyraziłam się dość jasno.

jeśli ktoś dalej chce prowadzić dyskusję, proszę bardzo - ja się już wyłączam. miłego dnia.
Zapisane

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #36 : 2007-08-01, 23:23 »
Cytuj
więc jednak muszę potępić moją nauczycielkę od polskiego.
Chyba tak. Zresztą, nie musisz wierzyć w to, co ja mówię, uwierz encyklopedii.
Cytuj
nie chodziło mi o prawa boskie..  jak wcześniej napisała renia biblia, jak i zarówno cała wiara nie wyjaśnia wielu rzeczy do końca.
W takim razie prosiłbym o przykłady :)
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #37 : 2007-08-02, 00:08 »
przykład niewyjasnionych rzeczy? o to ci chodzi?

dlaczego są dwie wersje stworzenia ludzkości?
jeśli zwierzęta były szybciej od ludzi to dlaczego one mają nam służyć?
ostatnio czytałam że znaleźli jezusa w grobie, to jak apostołowie go mogli widzieć?
o i nareszcie najważniesze sobie przypomniałam, Całun Turyński, czytałam artykuł który mówi o tym ze to bujda z tym całunem. jak komuś sie chce to niech poczyta http://www.polonica.net/Calun_Turynski.htm

nie mam teraz głowy ale napewno jest więcej pytań bez odpowiedzi, jak toś wie to prosze podawajcie ja ide spać
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #38 : 2007-08-02, 09:44 »
Jeśli chodzi o dwie wersje stworzenia świata i ludzkości - to znaczy, chodzi o małpy i stworzenie ludzi przez Pana Boga tak?
Ja to sobie wyobrażam tak, chociaż nie wiem, czy uda mi się do końca wytłumaczyć... Bóg stworzył człowieka, posługując się "prochem ziemi" - tak jest w Biblii, prawda? Ale przecież w Starym Testamencie, a szczególnie w Księdze Wyjścia, pisarze natchnieni posługują się "obrazami", czyli nie musiał to być żaden proch, mogłoby być to zwierzę, na przykład małpa. ;) Nie wiemy też, ile Bóg stwarzał człowieka - mogło to być w miesiąc, dwa, kilka, a nawet tysiące lat!
Tak nam wytłumaczyła to nasza katechetka w 4 klasie i myślę, że jest to do końca zrozumiałe...
Nie ważne, jak Bóg stworzył człowieka, ważne, że On go stworzył!
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #38 : 2007-08-02, 09:44 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #39 : 2007-08-02, 10:41 »
mi ksiąc w 1gimnazjum dał dwie prace, w jednej że kobieta powstała z żebra w w drugiej że ludzie byli stworzeni wszyscy na raz. powiedział tez że "adam" to meżczyźni a "Eva" to kobiety czy jakoś tak, no ze tam nie ma mowy o dwojgu ludzi tylko już ich było więcej. tak przy okazji Benedykt XVI uznał teorie ewolucji
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #40 : 2007-08-02, 23:51 »
Cytuj
przykład niewyjasnionych rzeczy? o to ci chodzi?
Tak.
Cytuj
dlaczego są dwie wersje stworzenia ludzkości?
Jedna jest biblijna, druga naukowa. Jednocześnie jedna drugiej nie wyklucza. To, że Bóg stworzył człowieka nie oznacza, że ewolucja nie istaniała i na odwrót :)
Cytuj
jeśli zwierzęta były szybciej od ludzi to dlaczego one mają nam służyć?
Zostały stworzone jako pierwsze, owszem, ale według Biblii nie mają duszy, przez co są gorsze od człowieka. Możemy się z tym nie zgadzać, ale tak jest w chrześcijaństwie. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że możemy robić z nimi, co chcemy, bo jakakolwiek krzywda wyrządzona zwierzęciu jest grzechem i to cięzkim, ale dla przykładu z płonącego mieszkania powinniśmy najpierw ratować sąsiadkę, a dopiero potem jej psa.
Cytuj
ostatnio czytałam że znaleźli jezusa w grobie, to jak apostołowie go mogli widzieć?
Nikt nie ma DNA Jezusa. Minęło 2000 lat i nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy to Jezus, czy nie. Nawet jeśli wygląda podobnie i leży w podobnym grobie.
Cytuj
o i nareszcie najważniesze sobie przypomniałam, Całun Turyński, czytałam artykuł który mówi o tym ze to bujda z tym całunem. jak komuś sie chce to niech poczyta
Po spisaniu Biblii, w starożytności, bardzo popularne były pseudo relikwie. Na co drugim bazarze można było kupić rzekome kopytko osiołka na którym Jezus jechał do Jerozolimy, łzy św. Marii, czy cokolwiek innego (serio!). Oczywiście każdy ze sprzedawców zarzekał się, że jego rzeczy są autentyczne, ale wiadomo, jak to było. Biznes jest biznes :) I z Całunem Turyńskim może być na tej samej zasadzie, że ktoś go podrobił, żeby sprzedać. Nie można dociec naukowo, jak było naprawdę.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #41 : 2007-08-03, 15:06 »
to jeśli mają całun turyński to nie mają jego krwi?

jak juz pisałam podałam dwie wersje biblijne stworzenia świata + ewolucja

Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #42 : 2007-08-03, 16:02 »
Sam tekst jest równie manipulujący, co książki Dana Browna. Niby dlaczego modlitwa porównywana jest do ohydnej czynności, jaką jest całowanie w dupę? Bo takie widzimisie ma autor?
Może dlatego, że komuś modlitwa skojarzyła się z okazywaniem pokory i uległości. A kontrowersyjnego porównania użył z tego samego powodu, dla ktorego Ty pisałeś o "pierdyknięciu znicza" w wiadomym wątku. Prowokacja i tyle.
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #43 : 2007-08-03, 16:34 »
o mam jeszcze jedno pytanie

dlaczego ksiądz(liczba mnoga? księża?) nie chcą przyjąc ewangeli wg. judasza?? jak siekolezanka jednego księdza zapytała to on "że to bylo pisane po śmierci Jezusa i sienie liczy"
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #44 : 2007-08-03, 17:49 »
yyy... albo moja katechetka sie nei zna albo twoj ksiadz cos pierdzieli za przeproszeniem ;)
moja babka z reli mowila ze caly nowy testament byl spisany po smierci Jezusa...

A co do dyskusji na temat ewolucji itp. Coz. MOja babka z reli czasem pierdieli glupoty, ale zgadzam sie z tym co mowila. "Stary testament jest jedna wielka metafora. W dodatku spisany byl bardzo dawno, wiec gdyby ktos im nagle zaczal gadac o teoriach ewolucji i innych skaplikowanych zeczach, postukali by sie w glowe. Prostym ludziom trzeba bylo dac proste wyjasnienie a oni to przyjeli za prawde. Teraz gdy mamy o wiele bardziej rozwinieta nauke, wierzenie w to ze kobieta to zebro faceta jest glupota."

ah, jak ja nei lubie dyskusji o wierze. Dyskusja polega na tym, aby kogos przekonac do swojego zdania. Czlowieka wierzacego nie przekonasz ze Bog jest bzdura, a WIerzacy nie przekona ateisty ze Bog istnieje. W takich sprawach kazdy sam musi sie przekonac. Ateista gdy wylize sie z wypadku, uwiezy, WIerzacy gdy zginie mu rodzina, straci wiare (oczywiscie nie mowie tu o wszystkich ;) )

I w takim czyms zawsze sa klotnie. NIe "nawracajmy" i nie narzucajmy. Jak  ktos bedzie chcial, to uwierzy, a Bog jest czyms ,czego istnienia nie da sie udowodnic. Jak ktos bedzie chcial, sam sie przekona.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #44 : 2007-08-03, 17:49 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #45 : 2007-08-03, 18:14 »
Cytuj
Nie oznacza to w żadnym wypadku, że możemy robić z nimi, co chcemy, bo jakakolwiek krzywda wyrządzona zwierzęciu jest grzechem i to cięzkim, ale dla przykładu z płonącego mieszkania powinniśmy najpierw ratować sąsiadkę, a dopiero potem jej psa.

wyrzadzenie krzywdy zwierzeciu nie jest grzechem, a tym bardziej ciezkim - swiadczy o tym chociazby skladanie ofiar ze zwierzat. Dodatkowo istnial jeszcze podzial na zwierzeta "czyste" i "nieczyste" - przy czym czyste to takie, ktore "przezuwaja i maja rozdwojone kopyto" - wszystkie inne sa nieczyste - w tym koty, psy itp. itd.

jesli chodzi ogolnie o biblie - to jest w niej tak wiele niescislosci, ze tak naprawde gkupota jest sie na niej opierac... pomijam juz roznice miedzy bogiem ze starego  nowego testamentu - bo tu roznice sa niezmierne, ale chociazby w samym nowym testamencie sa np. 4 eangelie - i 4 wersje kto widzial jezusa po rzekomym zmartwychwstaniu.

teraz napisze cos co wylowa kolejne- i to porzadne kontrowersje... czyli z deka bardziej prawdopodobna wersja narodzin jezusa....

jest sobie facet, jest sobie nastolatka - biorac pod uwage wiek w ktorym zyli wielkim prawdopodobienstwem jest ze owa nastolatka nie miala zielonego pojecia ze kopulacja prowadzi do ciazy i ze owa kopulacja to "grzech". zachodz w ciaze, rodzi na jakims zadupiu, akurat przejezdza trzech goscikitorzy widxzac owa bide z nedza cos tam im daja... facet wmawia nastolatce ze nie popelnila grzechu (no bo jak wogole mialaby powiazac to fajne cos co robili razem z tym, ze nagle ma dziecko, poza tym - czy grzech rzeczywiscie bylby tak przyjemny?) No i mamy owo "niepokalane poczecie" . Dziecko jest wychowywane w przekonaniu ze jest dzieckiem boga, pada mu to na mozg - i mamy "mesjasza" - reszta to troche inteligencji i kilka przypadkow.

a teraz najwieksza kontrowersja - gdyby hitler wygral wojne mielisbysmy kolejnego "boskiego poslanca"

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #46 : 2007-08-04, 00:48 »
Renia - nie wiem jak to jest dokładnie, bo wiele wersji to opisuje. Raczej nie da się sprawdzić, czy to jego całun czy nie, bo zarówno całun może być nieprawdziwy, jak i ten grób.
Wszystkie ewangelie zostały spisane po śmierci Jezusa, ale ta według Judasza należy jak narazie do tak zwanych apokryfów, bo została odnaleziona niedawno i póki co trudno potwierdzić jej autentyczność. Zresztą, apokryfy to śmieszna sprawa, niektóre wersje rozbrajają. Tak przy okazji, polecam film "Pytanie do Boga" z Banderasem, mniej więcej na te tematy.

IBDG - "pierdyknięcie znicza" było z mojej strony w pewnym sensie prowokacją, bo chciałem, żeby ten wątek zachęcił do dyskusji :) Ale całowanie dupy porównywane do modlitwy to juz bardziej manipulacja.

Dory - Zgadzam się jak najbardziej :) Nie ma sensu ludzi zmuszać (przynajmniej z mojego punktu widzenia), ale pewne watpliwości można powyjasniać. Dlatego też raczej unikam dyskusji na temat Bóg istnieje/nie istnieje, a staram się skupić na owych nieścisłościach :)

Iras - może i byłaby to kontrowersja, gdyby miała jakiś sens :) Sorry, ale trudno byłoby zwykłemu facetowi uleczać setki ludzi, niektórych nawet ożywiać, zamieniać wodę w wino. Chyba, że uznajesz, iż stosował jakieś tricki, ale sama chyba widzisz, że to byłoby nie za bardzo mozliwe.
Nie wiem też skąd wysnułaś wniosek, że Hitler móglby być mesjaszem. nawet jeśli by się nim odwołał, a jakiś jego pisarz napisałby jego własną biblię, to hitleriaństwo raczej nie przyjęłoby się na dłużsża metę ;)

Co do zwierząt - zabijanie i męczenie ich jest grzechem (chyba że zabijasz dla jedzenia). Zapytaj jakiegokolwiek księdza. Ofiary ze zwierząt, owszem, ale to był stary testament, teraz raczej nikt ich nie składa.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #47 : 2007-08-04, 11:01 »
Cytuj
Iras - może i byłaby to kontrowersja, gdyby miała jakiś sens Smile Sorry, ale trudno byłoby zwykłemu facetowi uleczać setki ludzi, niektórych nawet ożywiać, zamieniać wodę w wino. Chyba, że uznajesz, iż stosował jakieś tricki, ale sama chyba widzisz, że to byłoby nie za bardzo mozliwe.

jesli chodzi o ozywianie martwych - jest wiele stanow chorobowych, ktore potrafia sprawic wrazenie ze ktos jest trupem - wystarczy troche wiedzy medycznej, logiki i w czasach totalnej ciemnoty mamy cudotworce - wskrzeszenie lazarza? rownie dobrze koles mogl po prostu zapasc w spiaczke cukrzycowa - odrobina cukru na jezyk (czyli troche soku z jakiegos owocu) i owo "wstan i idz" zadziala. Jesli chodzi o zamiane wody w wino - tez istnieja rozne sztuczki - poza tym - jak juz bylo mowione - przenosnia.

Cytuj
Zapytaj jakiegokolwiek księdza. Ofiary ze zwierząt, owszem, ale to był stary testament, teraz raczej nikt ich nie składa.

ksieza sami czesto nie maja pojecia o czym gadaja - a szczeolnie ci ktorzy "ucza" religii. Poza tym - skoro to "byl stary testament" to dlaczgo ksieza powoluja sie na 10 przykazan, potop i mase innych rzeczy - te natomiast ktore im nie pasuja do wizerunku ICH boga odrzucaja (jak chociazby fakt, ze starotestamentowy bog odznaczal sie niesamowitym okrucienstwem) w starym testamencie jest napisane - oko za oko, zab za zab, reka za reke - nowy natomiast nakazuje nadstawianie drugiego p[oliczka. Stary testament  propaguje niewolnictwo - w nowym nagle staje sie to "zle".

Cytuj
Nie wiem też skąd wysnułaś wniosek, że Hitler móglby być mesjaszem. nawet jeśli by się nim odwołał, a jakiś jego pisarz napisałby jego własną biblię, to hitleriaństwo raczej nie przyjęłoby się na dłużsża metę Oczko

spojrz na to na przestrzeni dziesiecioleci - pierwszym etapem byloby wygranie wojny - zniewolenie wielu panstw. starsi by pamietrali - ale zycie jest kruche i ci co byliby niewygodni szybko by poznikali - mlodzierz natomiast bylaby juz wychowywana  po nazistowsku - 50 lat pozniej nie byloby czegos takiego, ze hitler wywolal wojne, pod jego imieniem wyrzynano narody itp. Hitler stalby sie kims kto stworzl "jeden wielki narod" itp. itd.

zacznij motoduf myslec wielotorowo a zrozumiesz :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #48 : 2007-08-04, 11:54 »
Iras jesteś boska ;) te posty nawet mają sens,te o narodzinach jezusa, nie to co niektóre moje :D

jeśli wyrządzanie krzywdy zwierzeciu byłoby grzechem to Jezus popełniałby grzech, jadła i łowił ryby, i była mowa ze tych ryb tak dużo było aż zostało bo już nikt nie chciał, czyli zabił ryby niepotrzebnie.

co do uleczania to już było powiedziane, ktoś inny to pisał, wiele faktów naciągnął, coś w stylu Harry Potter- jedni wierza że są czarodzieje inni nie wierzą ;P

skoro niewiadomo czy całun jest prawdziwy to jedyny dowód że jezus istniał na prawde to jest biblia- przygodowa książka na tle fantastyki

to że jezus czynił cuda to już Iras napisała, wiele zbiegów okoliczności i naciągniętych faktów(jeśli to miało wogóle coś wspólnego z prawdą), jeśli miało to i tak napewno coś dopowiedzieli

pamiętacie mojrzesza? laską rozstąpił wode(ta jasne :/) a nie uważacie że poprostu był odpływ, a dlaczego bóg go tak surowo ukarał za rozbicie jakieś głupiej tabliczki? przeciez bóg jest miłosierny, nudne gadanie bez sensu  :-x

ksieza sami czesto nie maja pojecia o czym gadaja - a szczeolnie ci ktorzy "ucza" religii.
dokładnie, mój były ksiąc powiedział że nie został księdzem po to żeby uczyć, to on miał dwie wersje stworzenia świata+ewolucja i znał całą biblie prawie na pamieć :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #49 : 2007-08-04, 13:03 »
Cytuj
a dlaczego bóg go tak surowo ukarał za rozbicie jakieś głupiej tabliczki? przeciez bóg jest miłosierny, nudne gadanie bez sensu  Mad

apropos milosierdzia - takich aktow owego "milosierdzia" w starym testamenie jest naprawde wiele -  jak np. fragment gdzie jakis dzieciak rzucil w jakiegos tam starca kamieniem (nie pamietam czy jeden dzieciak czy wiecej) a ow "milosierny" bog sprawil, ze z lasu wybiegly dwa niedzwiedzie i zabily 30 dzieci....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #50 : 2007-08-04, 13:16 »
no właśnie najpierw gadają miłosierny a potem że ukarał potopem, niech sie zdecydują.

zreszta teraz według wiary tez jestesmy karani, pożary, susze, głód, rózne choroby i inne takie. ktos powie że bóg tylko w tym starym testamęcie jest 'zły' ale teraz też nie jest dobry, nie wszystko jest winą człowieka,  czyli dla wierzacych huragan to kara boska? z tego wychodzi ze tak
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #50 : 2007-08-04, 13:16 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #51 : 2007-08-04, 13:31 »
apropos milosierdzia - takich aktow owego "milosierdzia" w starym testamenie jest naprawde wiele -  jak np. fragment gdzie jakis dzieciak rzucil w jakiegos tam starca kamieniem (nie pamietam czy jeden dzieciak czy wiecej) a ow "milosierny" bog sprawil, ze z lasu wybiegly dwa niedzwiedzie i zabily 30 dzieci....

Wiesz Irasku, ja osobiscie widze to tak. Bog jest w trzech osobach, a kazda jest innym jego obliczem. Ten ze starego testamentu - oblicze ludzkie. Czasem okazuje milosc, ale jest tez msciwy, bezwzgledny i okrutny. Jezus -oblicze Boskie - wybaczajacy i milosierny. Duch sw - to dla mnie uosobienie umyslu.

EDIT:
Niach... teraz jak na to patrze, to "Oblicze boskie" wygladalo jak czlowiek a "uosobienie czlowieka" bylo niematerialne... a kto by to wszystko pojal XP
/EDIT
Co prawda moj ateizm ma sie dobrze, ale trza patrzec obiektywnie.
a co do nieczystosci zwierzat, gdyby byly takie "be", nei byloby profanacja Chrystusa nazywac "Barankiem"? W dodatku Duch sw. nie ukazywalby sie jako golebica (ofc. wiem ze tu chodzi o przenosnie (sama o tym pisalam XD), ale nawet w przenosni nie mozna by bylo obrazac, badz co badz, Boga)

A co do tych rybek, nie wiem czy pisalo, ale mi sie zdawalo, ze one byly martwe. Martwego zabic sie nie da...
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #52 : 2007-08-04, 14:21 »
Mnie się przede wszytskim wydaje, że świat jest zbyt dobrze 'zaplanowany' i 'przemyślany', aby mógł powstać tak po prostu, bez pomocy kogoś, kto stoi wyżej od nas wszytskich. Oczywiście, że możecie zaraz podać mnóstwo naukowych dowodów na to, że przecież było inaczej. Jednak nauka przecież też pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi (nie mam tu akurat nic konkretnego na myśli)

Poza tym chrześcijaństwo to wbrew pozorom podawanie pewnego systemu wartości, z którym można się albo zgadzać, albo nie. I najczęściej odwracają się od niego ci, którym ten system nie odpowiada, albo jest niewygodny. "Grzeszę i co, nic mi się nie dzieje? No to mogę mieć w dupie to całe chrześcijaństwo".  Są też tacy, którzy odwrócili się bo zbyt wiele złego ich spotkało. Ale wydaje mi się, że ja bym wtedy szukała w wierze oparcia, nadziei...  (czysto teoretyczne spekulacje, nie wiem jak bym naprawde sie zachowała). Ale wiara po to przeciez jest, żeby dawać tą nadzieję na lepsze jutro.

Zacytuję.
"Gdybyśmy sami sobie Ciebie wymyślili
byłbyś bardziej zrozumiały i elastyczny
albo tak doskonały że obojętny
albo tak kochający że niedoskonały
jak wytworni geniusze bądź źli bądź za dobrzy
wolnomyślny i liberalny
mielibyśmy etykę z winą ale bez grzechu
życie bez śmierci
miłość bez rozpaczy
nie byłoby
kołatania z lękiem do bramy
samotnego sumienia
dyżurnego anioła stróża czasem jak niewiernego kota
dzikich pretensji : mam za dobrą opinię
o Bogu żeby w Niego uwierzyć
albo --- nic nie wiem ale jestem tak smutny
jakbym wszystko już wiedział
musiałbyś się liczyć z nami i uważać na siebie
nie straszyć kiedy radość zaczyna być grzechem
spełniałbyś po kolei nasze życzenia
urodziłbyś się nie w Betlejem ale w Mądralinie
i dopiero byłbyś naprawdę niemożliwy"

Ks. Twardowski
Ten wiersz zawsze daje mi do myslenia jak mam takie etapy 'niepewności' i zastanawiania się nad sensem tego wszystkiego.
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #53 : 2007-08-04, 15:08 »
Cytuj
a co do nieczystosci zwierzat, gdyby byly takie "be", nei byloby profanacja Chrystusa nazywac "Barankiem"? W dodatku Duch sw. nie ukazywalby sie jako golebica (

akurat golebie i owce to zwierzeta zaliczane do tych "czystych" :P

Cytuj
Wiesz Irasku, ja osobiscie widze to tak. Bog jest w trzech osobach, a kazda jest innym jego obliczem. Ten ze starego testamentu - oblicze ludzkie. Czasem okazuje milosc, ale jest tez msciwy, bezwzgledny i okrutny. Jezus -oblicze Boskie - wybaczajacy i milosierny. Duch sw - to dla mnie uosobienie umyslu.

tu pojawia sie maly problem - bo bog starotestamentowy to uosobienie okrucienstwa, nowotestamentowy nagle rzeczywiscie staje sie milosierny itp. zmiana osobowosci o 180 stopni? no sory - ale cos takiego nie istnieje - nawet jesli chodzi o boga.

Cytuj
Mnie się przede wszytskim wydaje, że świat jest zbyt dobrze 'zaplanowany' i 'przemyślany', aby mógł powstać tak po prostu,

uwazasz ze swiat jest dobrze zaplanowany? w sumie - mozliwe - tyle, ze gatunek wywyzszajacy sie nad inne - czyli ludzie to jedna wielka pomylka - a to wlasnie ludzie wymyslili sobie boga....

Cytuj
Poza tym chrześcijaństwo to wbrew pozorom podawanie pewnego systemu wartości

systemu wartosci ktory polega na tym, ze bog jest dobry, kosciol jest dobry, czlowiek stoi wyzej nad wszelkimi innymi gatunkami, a wszyscy ktorzy w chrzescijanskiego boga nie wierza sa be.

jesli zas chodzi o ten wiersz - sory, ale wiersz zostal napisany przez kogos kto myslal jednotorowo - przez ksiedza. Nie ma czegos takiego jak doskonalosc - a to dlatego, ze MUSI istniec przeciwienstwo - i nie trzeba byc geniuszem by samemu do  takowego wniosku dojsc - gdyby nagle przestala istniec nienawisc - auomatycznie zniknelaby milosc - bo ktos kto nie potrafi ninawidziec nie potrafi tez kochac - nie ma... jakby to powiedziec - skali porownawczej. tak samo jest z "dobrem" i "zlem" - choc te dwa pojecia sa wzgledne
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #54 : 2007-08-04, 19:48 »
uwazasz ze swiat jest dobrze zaplanowany? w sumie - mozliwe - tyle, ze gatunek wywyzszajacy sie nad inne - czyli ludzie to jedna wielka pomylka - a to wlasnie ludzie wymyslili sobie boga....
dokładnie tak samo myśle, jakby nie człowiek to świat byłby lepszy. wszystkie zło jest winą człowieka

co do wiersza to nie jest on obiektywny, ksiąc jest jakby zaślepiony czyli nie da nam faktów tylko swoje przekonania.

Jan Paweł 2 powiedział ze księżą przekręcają biblie i wogóle źle podają fakty, i sie z tym zgadzam, księża sa yyy 'be'
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #55 : 2007-08-04, 23:38 »
Nie będe cytował, bo za dużo roboty ;p

Iras - przyjmijmy, że to rzeczywiście była zapaść zukrzycowa, ok. Pytanie tylko skąd Jezus miał wiedzę, jak go "ożywić", skoro nikt inny jej nie miał? Poza tym, trąd był wtedy znany, więc nie za bardzo dałoby się go podrobić. Podobnie ze ślepymi. Nie wydaje mi się, by komuś chciało się udawać miesiącami, że jest slepy, po to, żeby później udawać iż Jezus go uzdrowił. I tak samo ze sparalizowanymi, których Jezus nawet nie znał - a uzdrawiał. Trudno byłoby to podrobić, tak żeby nie wyszło na jaw.

W starym testamencie Bóg mocno ingerował w życie ludzi, ukazywał się im, czasami zabijał, czasami jego działania wyglądały brutalnie. Po smierci swojego syna przestał tak ingerowac w zycie ludzi, przestał ich karać tu nie ziemi. Chrzescijaństwo istnieje od 2000 lat, wcześniej tylko nieliczni wierzyli w Boga, co za tym idzie nikt nie wiedział o istnieniu nieba i piekła. Teraz Ci, którzy chcę, wiedzą o nagrodzie i karze po śmierci, człowiek ma wolną wolę, nie ma więc potrzeby karania ludzi na ziemi. Tak to widzę.

Cóż, nie za bardzo potrafię sobie wyobrazić tego z Hitlerem, aż tak wielotorowo myslec nie potrafię, ale nie wydaje mi się, by Hitlerowi udało się podbić cały świat, a jeszcze bardziej nie wydaje mi się, by miał on zapędy do tworzenia nowej Biblii z soba w roli głównej. Nawet jeśli był dyktatorem, to nie miał aspiracji do bycia Bogiem.


Renia - nie zabił ryb niepotrzebnie, to co zostało to z tego co pamietam były resztki.
Chodzi właśnie o to, żeby uwierzyć, pomimo braku dokładnych dowodów. Na tym polega wiara. Gdyby były stuprocentowe dowody, to nie wierzylibyśmy, a mielibyśmy pewność, w czym nie byłoby nic nadzwyczajnego. Odpływ? To idź zobaczyć odpływ i spróbuj na tym odpływie dojśc do Szwecji ;) Poza tym, dzięki odpływowi nie przejdziesz przez morze. Resztę wyjaśniłem wyżej.

Iras - Nie znam tego fragmentu (może to z apokryfów?), ale wiem jedno - Biblia była pisana przez różnych ludzi, nie przez Boga. Każdy miał własną wersję wydarzeń, mógł coś źle zrozumieć, nie zapamiętać. I tak dziwne, ze ewangelie są tak bardzo podobne do siebie i że wszystko jest mniej więcej logiczne.

Renia - huragan i inne to nie kary boskie, przynajmniej ja tak tego nie odbieram.

Iras - oczywiście, że jest system wartości. Kto powiedział, że wszyscy, którzy nie wierzą w Boga są be? Nigdzie nie ma tak napisane i żaden w miarę inteligentny ksiądz tak nie powie. Przy okazji, podejście w stylu "księdza to zaślepieni fanatycy" nie jest ani sensowne, ani prawdziwe. Owszem, trafiają się mendy w stylu Rydzyka, ale do licha, księża to też ludzi, jedni są lepsi, drudzy gorsi.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #56 : 2007-08-05, 07:22 »
trad - owszem, byl znany - tyle, ze problem polega na tym, ze kiedys tradem nazywa WSZYSTKIE krosty z ropa - ospa, dżuma, zwykły gronkowiec, a i rowniez krosty tworzace sie z brudu byly nazywane tradem.  jesli chodzi o spiaczke cukrzycowa - wystarczy wyzsze od przecietnego IQ. Ślepota, rozne rodzaje paralizu - rowniez maja najrozniejsze podloza - np. jesli komus wypadnie dysk w wniku ucisku na nerw moze wtedy dojsc do paralizu - tyle, ze ten paraliz minie praktycznie natychmiast po tym jak owy dysk zostanie nastawiony. I jak juz bylo pisane - biblie nalezy traktowac z nalezytym dystansem - prawda jest taka, ze czynienie owych "cudow" moglo trwac rownie dobrze jakis czas....

jesli chodzi o okrucienstwo - bog nie zmienil sie PO smierci jezusa, ale natychmiast gdy testament stal sie nowy, kiedys nie wiedziano nic o piekle, bo pieklo zostalo wymyslone dopiero w sredniowieczu przez ksiezy, zeby ludzi straszyc. czlowiek owszem - ma wolna wole, jednak mial ja od zawsze  - tyle ze w starym testamencie zawsze too co bogu nie pasowalo bylo karane.  Nie ma potrzeby karania? Oj mylisz sie - w dzisiejszych czasach taka potrzeba istnieje jak nigdy dotad - a dokladniej - przydalaby sie nowa likwidacja ludzi.

Wrtacajac do hitlera - nie musialbvy podbijac calego swiata - wystarczylaby europa - a to by bylo i tak wiecej niz jezus mial za swojego zycia. Nie musialby miec tez aspiracji na mesjasza, proroka czy niczego w tym stylu - ludzie sami by go na ten stopen wyniesli.

jesli chodzi o odplyw - do szwcji nie dojdziesz, jednak przez morze srodziemne - albo dokladniej przez ciesnine gibraltarska - jak najbardziej. tym bardziej ponad 2000 lat temu....

gdzie jest napisane ze innowiercy sa be? praktycznie wszedzie - przecie to jest lamanie jednego z dziesieciu przykazan... Zreszta po historii widac jak sie ma chrzescijanstwo do innowiercow. W dzisiejszych czasach zreszta jest odobnie, ze jesli komus sie powie ze sie nie wierzy to automatycznie krzywo na taka osobe patrza... Nie twierdze, ze ksieza sa zaslepionymi fanatykami - twierdze ze sa to osoby myslace jednotorowo. To ze to ludzie nie ulega watpliwosci, a ze sa dobrzy i zli ksieza? rowniez - neistety owych "zlych" jest o wiele wiecej - dla nich przede wsystkim liczy sie KASA
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #57 : 2007-08-05, 13:38 »
Cytat: Iras
uwazasz ze swiat jest dobrze zaplanowany? w sumie - mozliwe - tyle, ze gatunek wywyzszajacy sie nad inne - czyli ludzie to jedna wielka pomylka - a to wlasnie ludzie wymyslili sobie boga....
To jaki jest człowiek zalezy tylko od niego, ludzie sami doprowadzili do takiego stanu rzeczy.

Cytat: Iras
systemu wartosci ktory polega na tym, ze bog jest dobry, kosciol jest dobry, czlowiek stoi wyzej nad wszelkimi innymi gatunkami, a wszyscy ktorzy w chrzescijanskiego boga nie wierza sa be.
Czy uważasz, że kiedy nie wierzysz w Boga, ale jesteś dobrą osobą to ten jeden odważnik przeważy wszystko inne i zostaniesz od razu oceniona jako "be"? Bzdura. Jeśli ktoś nie wierzy, ale 'nie zabija, nie kradnie, nie cudzołoży, kocha i szanuje rodziców' itd, czyli jest osobą w porządku - wtedy ma nawet większe szanse na Raj, niż osoba wierząca w Boga, która wszystkim dookoła robi świństwa. Oczywiście nie chcę tu sugerować że to czy się wierzy czy nie nie ma w ogóle znaczenia. Ma, ale jest to tylko jeden z czynników.
Tak ja to rozumiem.

Cytat: Iras
]neistety owych "zlych" jest o wiele wiecej - dla nich przede wsystkim liczy sie KASA
Podejrzewam że zdecydowanie więcej jest 'dobrych' księzy, ale teraz sprawa korupcji i tych wszystkich jest tak rozdmuchana że ci księża którzy rzeczywiście gonią tylko za kasą stają się 'symbolem' kościoła zostawiając tych 'dobrych' w cieniu. O tych  'złych' przypadkach się mówi, 'złych' się pokazuje w telewizji, wszędzie się tylko słyszy o tym jacy to oni są be. A 'dobrych' się zostawia w spokoju, bo to przecież nie sensacja, nikogo nie zainteresuje...
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #57 : 2007-08-05, 13:38 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #58 : 2007-08-05, 18:58 »
Cytuj
wtedy ma nawet większe szanse na Raj, niż osoba wierząca w Boga, która wszystkim dookoła robi świństwa.

pudlo - to jest TWOJ raj - po kiego grzyba mi szansa na cos co nie istnieje :P,  Poza tym jesli chodzi o kwestie dobra i zla, to jest to sprawa dyskusyjna - gdyz dobro i zlo sa rzeczami wzglednymi

Cytuj
Podejrzewam że zdecydowanie więcej jest 'dobrych' księzy, ale teraz sprawa korupcji i tych wszystkich jest tak rozdmuchana że ci księża którzy rzeczywiście gonią tylko za kasą stają się 'symbolem' kościoła zostawiając tych 'dobrych' w cieniu.

to o czym gadaja w tv czy pisza o tym w gazetach tak naprawde malo mnie obchodzi, znam wielu ksiezy i prawda jest taka, ze jak dotad tylko JEDEN byl ksiedzem z powolania. wiec to nie jest kwestia rozdmuchanych spraw. oza tym gdyby to rzeczywiscie wiekszosc nie liczyla na kase to nie byloby czegos takiego, ze szpitale plajtuja, a na totalnie niepotrzebny, kolejny, zdobiony tak ze az przytlacza, kosciol pieniadze sa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #59 : 2007-08-05, 19:33 »
Hmmm....pomimo,że jestem osobą wierzącą,to wiele rzeczy w kościele mnie denerwuje:np.mieszanie się księży do polityki,walka kościoła z literaturą Fantasy ( np.Harry Potter ),tylko dlatego,że występują tam czary - pewnie niedługo,zabiorą się za gry RPG...Wkurza mnie wiele rzeczy,ale najbardziej denerwuje mnie,stosunek kościoła,wobec zwierząt - dlaczego religia,która propaguje miłość,popiera myślistwo i toleruje okrucieństwo,wobec zwierząt?.Co do księży,to nie chodzi oto,że są źli,tyko,że jak pisze Iras - myślą jednotorowo - mało jest księży,otwartych na innych ludzi i inne poglądy,inny sposób myślenia.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.155 sekund z 29 zapytaniami.