Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: strona dająca do myślenia  (Przeczytany 36566 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #60 : 2007-08-05, 20:48 »
Iras - przyjmijmy, że to rzeczywiście była zapaść zukrzycowa, ok. Pytanie tylko skąd Jezus miał wiedzę, jak go "ożywić", skoro nikt inny jej nie miał? Poza tym, trąd był wtedy znany, więc nie za bardzo dałoby się go podrobić. Podobnie ze ślepymi. Nie wydaje mi się, by komuś chciało się udawać miesiącami, że jest slepy, po to, żeby później udawać iż Jezus go uzdrowił. I tak samo ze sparalizowanymi, których Jezus nawet nie znał - a uzdrawiał. Trudno byłoby to podrobić, tak żeby nie wyszło na jaw.
jak juz było powiedziane, to kto inny pisał. napewno nie był przy tym więc spisał plotkę

Odpływ? To idź zobaczyć odpływ i spróbuj na tym odpływie dojśc do Szwecji ;) Poza tym, dzięki odpływowi nie przejdziesz przez morze. Resztę wyjaśniłem wyżej.
tak jak Iras powiedziała, to możliwe. nie wiadomo jak wtedy było, odpływy itp. nawet nie wiemy jak dokładnie wyglądało to morze. jak się jednego ksiedza zapytałam jak to możliwe to powiedział ze to chyba był odpływ, bo lasą niewiele by zdziałał :P a taka ciekawostka o Mojżeszu

według bibli mojżesz żył 120lat, czyli albo to prawda(raczej nie) albo praktycznie cała biblia jest nieprawdą zmyśloną przez człowieka

ktos słyszał o Aaronie? Aaron był bratem mojżesza, tylko nie wiem jak to mozliwe skoro w tamtych czasach wszyskich nowonarodzonych chłopców zabijano

trad - owszem, byl znany - tyle, ze problem polega na tym, ze kiedys tradem nazywa WSZYSTKIE krosty z ropa - ospa, dżuma, zwykły gronkowiec, a i rowniez krosty tworzace sie z brudu byly nazywane tradem.  jesli chodzi o spiaczke cukrzycowa - wystarczy wyzsze od przecietnego IQ. Ślepota, rozne rodzaje paralizu - rowniez maja najrozniejsze podloza - np. jesli komus wypadnie dysk w wniku ucisku na nerw moze wtedy dojsc do paralizu - tyle, ze ten paraliz minie praktycznie natychmiast po tym jak owy dysk zostanie nastawiony. I jak juz bylo pisane - biblie nalezy traktowac z nalezytym dystansem - prawda jest taka, ze czynienie owych "cudow" moglo trwac rownie dobrze jakis czas....
te choroby nie musiały być koniecznie wyleczone. może uzdrowił ich duchowo, jak było napisane biblia to wielka przenośnia

Lis to tez mnie denerwuje. skoro mamy miłowac i kochac każde żywe stworzenia to dlaczego mamy zabijac? a dotego dla sportu?!
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #61 : 2007-08-05, 20:54 »
" a taka ciekawostka o Mojżeszu

według bibli mojżesz żył 120lat, czyli albo to prawda(raczej nie) albo praktycznie cała biblia jest nieprawdą zmyśloną przez człowieka." - Ponoć,wcześniej ludzie żyli dużo dłużej,niż teraz.:P

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #62 : 2007-08-05, 21:07 »
ale bez przesady, przeciez nie było medycyny. zreszta ksiac powiedział że to była chyba przenośnia że życie jego było podzielone na 3 etapy po 40lat
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #62 : 2007-08-05, 21:07 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #63 : 2007-08-05, 21:10 »
Hi,hi - ponoć - przed potopem,ludzie żyli,nawet 900 lat .... :P

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #64 : 2007-08-05, 21:16 »
:lol: ciekawe czy im siężycie znudziło :mysli:

trzeba jeszcze patrzeć na to że mógł być inny pomiar czasu, inny kalędarz, oraz przenośnia :P lub poprostu przesada i nieprawda  :misst:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #65 : 2007-08-06, 14:43 »
Iras - Biblię należy traktować z dystansem, ale tez bez przesady. Nie wszystko jest metaforą. Nawet jesli każdą wysypkę nazywano trądem to usunięcie takiej wysypki zajęłoby trochę dłużej, a osoba ją posiadająca nie byłaby odizolowana od innych ludzi, bo wiedzieliby oni z doświadczenia, ze czymś takim nie można się zarazić. Jezus uzdrawiał zazwyczaj tylko przez słowa ("wstań i idź") a w każdym razie tak jest to opisywane, więc trudno byłoby mu nastawić kręgi poprzez mówienie ;) Podobnie ze ślepotą. Poza tym, jak wyjaśnisz rozmnożenie jedzenia i to, że pomimo małej ilości pożywienia wszyscy byli najedzeni, a nawet zebrano odpadki? Chrystus miał przy cudach, które czynił zbyt wielu świadków, by móc to jakoś podrobić. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Co do piekła - nie zostało wymyslone w średniowieczu przez księży, bo już biblijne przypowieści o nim mówią. Owszem, przed narodzeniem Chrystusa Bóg karał ludzi tu na ziemi (choć mogli też pójść do piekła), ale po śmierci Jezusa chrześcijaństwo stało się bardziej popularne (i to chyba kolejny dowód na to, że Chrystus nie mógł być poprostu cwaniakiem z wysokim IQ) i ludzie zaczeli wierzyć w piekło, więc nie było i nie ma potrzeby karania ich tu, bo kara moze nadejść dopiero po śmierci. Choć racja, wielu ludzi przydałoby się zlikwidować.

Co do Hitlera - Jest taki człowiek, który miał pod sobą pół Europy - Stalin. I pomimo to, nie był on ani bogiem, ani nowym mesjaszem. Dlatego też wątpię, by Hitler mógł nim być.

Co do odpływu - może i masz rację, aż tak dobry z geografii nie jestem ;) Jednak wydaje mi się, że ludzie znali wtedy coś takiego jak odpływ i poznaliby, że ktoś ich robi w wała.

Innowiercy i ateiści nie są be, pod warunkiem że sa dobrymi ludźmi. Naprawdę nie wiem, gdzie usłyszałas, że sa "gorsi". Możliwe, że fanatycy rydzyka uznają ateistów za "szatanistow", ale powiedzmy sobie szczerze - radio maryja, rydzyk, jankowski i podobne im po**by nie mają nic wspólnego z prawdziwą wiarą. Żaden normalny ksiądz Cię nie potępi za ateizm.

Poza tym bardzo nie podoba mi się wrzucanie wszystkich księży do jednego worka. "Dla większości liczy sie kasa, myśla jednotorowo" itd. Każdy ksiądz jest inny i każdy myśli inaczej. Jeden zostaje księdzem tylko po to, by mieć w parafii poważanie i być bogatym, a inny z powołania i chęci czynienia dobra. Wśród księzy których znam znacznie więcej jest tych drugich. Choć oczywiście trafiają się nawiedzeni idioci, to prawda.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #66 : 2007-08-06, 14:51 »
Renia - Jeżeli napisane jest, ze uzdrowił ślepotę, to nie może chodzić o to, że ich uzdrowił duchowo. Biblia ma wiele przenośni, ale nie aż tak wielkich.
Co do lat - może inaczej je liczono? Tego nie wiem.

I jeszcze jedno - Chcecie, by ludzkość przestała isnieć, bo uważacie ludzi za największe szkodniki na świecie (notabene jest w tym dużo racji), i już niejednokrotnie na forum słyszałem, że ludzka populacja powinna zostać wykasowana. Ale jak zakladam temat, w którym narzekam na przesadną żałobę narodową, to dostaje mi się od bezdusznych sukinkotów, którzy g***o wiedzą o życiu. Tak na dobrą sprawę, skoro uważacie, że człowiek jest niepotrzebny i zły, każda tragedia powinna Was cieszyć, prawda?
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #67 : 2007-08-06, 15:06 »
jeszcze raz o odpływie(i rzeczach podobnych)

w którym roku było opisane życie mojżesza? chyba juz w naszej erze, a mojżesz jak na wiadomo żył(jak wogóle żył) XIII - XII w.p.n.e czyli bardzo dawno i jeśli było przekazywane z ust do ust to to mógł być odpływ. wiele rzeczy opisanych w bibli i testamentach działo się kilka-kilkanaście wieków przed udokumentowaniem tego, tak samo z Jezusem. ile źródeł mówi że on wogóle istaniał? biblia, ewandelie, ile osób to pisało, mogli się znac i wymyślić sobie owego człowieka. albo tak jak kochana Iras napisała był se człowiek, ochrzcili go jako mesjasza, kilka zbiegów okoliczności a reszte ludzie dopowiedzieli.
Biblia to wielka przenośnia

Co do piekła - nie zostało wymyslone w średniowieczu przez księży, bo już biblijne przypowieści o nim mówią.
nie wiem czy Iras siepomyliła czy tak myśli, czy to prawda ale piekło 'było' chyba wcześniej niż w średniowieczu. nie wiem kiedy, jak  dawno temu ale chyba wspominano o nim przez narodzeniem jezusa :roll: musiałabym troche(...bardzo) poszperać bo internecie

Motoduf co do twojego tematu to ja nie mam sobie nic do zarzucenia, bo niepochwalam żałoby i jeśli człowiek zawinił(a zawinił na pewno) to mnie to nie obchodzi bo ludzie mogą sie powybijac (zresztą juz to robią) i jak przeczytacie w moich postach w tamtym temacie, leje na ten wypadek, więc jak cos to do mnie nie miej pretensji
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #68 : 2007-08-06, 15:14 »
No to i ja się wypowiem, chociaż tyle różnych wątków było tu poruszanych, że nie wiem od czego zacząć...

To może na początek o zwierzętach. Dlaczego Kościół akceptuje myśliwstwo? Dlatego, że akceptuje też wszystkie drapieżniki i nie uważa np. lisów za złe tylko dlatego, że zjadają one inne stworzenia. Natomiast okrucieństwa wobec zwierząt katolicy nie popierają, znęcanie się nad zwierzetami albo ich bezcelowe zabijanie jest grzechem ciężkim.

Co do książek typu Harry Potter, to wydaje mi się, że stanowisko kościoła w tej kwestii jest po prostu za bardzo rozdmuchane przez media. Owszem, nie jest to lektura polecana przez księży, ale osobiście nigdy nie spotkałam się z krytykowaniem tej książki przez nich np. w czasie kazania. A z mediami wiadomo jak jest, jeden dziennikarz spyta jakiegoś biskupa o zdanie, jego wypowiedz sie troche przeinaczy, żeby dodać dramaturgii, a potem już wszystko samo leci i świetna, bo kontrowersyjna reklama dla ksiązki gotowa.
Moje osobiste zdanie w tej sprawie jest takie, że jesli taką ksiazke sie traktuje jako zwykła powieść fantasy i nie doszukuje się w niej jakichś ideologii czy przesłanek życiowych, to nie ma problemu. Natomiast dla niektórych wrażliwszych odbiorców, szczególnie dzieci, Harry Potter może stać się czymś więcej niż tylko książką, wtedy rzeczywiście może być to zagrożenie dla wiary/życia duchowego czy jak to tam nazwać. A mnie i tak najbardziej śmieszy obchodzenie przez czarodziejów Bożego Narodzenia... :lol:

Renia czytaj ze zrozumieniem, Motoduf napisał, że piekło NIE zostało wymyślone w średniowieczu.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #68 : 2007-08-06, 15:14 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #69 : 2007-08-06, 15:21 »
Renia - o Jezusie wspominają,też inne religie - nie tylko chrześcijaństwo,żył on też w konkretnych i zadanych realiach historycznych - za czasów Nerona.Myślę,że a dużo jest faktów,na istnienie Jezusa,żeby negować jego istnienie - myślę tylko,że Jezus nie był taki,jak opisuje go Biblia - nie był chodzącym posągiem,był bardziej "ludzki ",bo - gdyby zachowywał się sztucznie,nienaturalnie,szybko y to wykryto. :P Co do ludzi,to uważam,że Bóg dał nam,zbyt dużą władzę i za wiele swobody i dlatego mamy teraz tak,jak mamy....

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #70 : 2007-08-06, 15:29 »
" znęcanie się nad zwierzetami albo ich bezcelowe zabijanie jest grzechem ciężkim." i tu sobie przeczysz. myślistwo dla sportu, a tylko takie sie teraz spotyka jest popierane a jest bezcelowym zabijaniem

co do piekła to chodzi mi o to że mogło o nim spominac juz wcześniej. wiem ze nie było w średniowieczy bo biblia mówi ze trafi się do piekła, a średniowiecze było od Vw. czyli troche po napisaniu bibli

Lis to było wylko takie zadumanie, ze czy jest pewnośc ze on naprawde był.
myślę tylko,że Jezus nie był taki,jak opisuje go Biblia - nie był chodzącym posągiem,był bardziej "ludzki "
no napewno był ludzki bo wściekł sie na jakimś bazarze, tak co rozwalał stragany, czyli nie był ideałem jak wiele razy jest przedsttawiany.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #71 : 2007-08-06, 15:36 »
Tarunia - kościół nie dba o zwierzęta,ponieważ nie mają,one nieśmiertelnej duszy,dlatego nie są godne uwagi...a,tu - kilka przykładów: -  " Św. Tomasz z Akwinu ("Summa Theologiae"):
"Nieważne jest, jak człowiek postępuje ze zwierzętami, albowiem Bóg wszystkie rzeczy ziemskie poddał władaniu człowieka, Apostoł przeto powiada, że Bóg nie troszczy się o woły, nie pyta bowiem człowieka, co czyni on z wołami i innymi zwierzętami."
Inni też nie byli lepsi - św. Bonawentura: "Wszystko istnieje dla człowieka". Francis Bacon: "Gdyby ród człowieczy nagle zniknął, świat straciłby wszelki sens i zszedł na manowce." I creme de la creme, czyli Pius IX: "Zwierzęta nie mają żadnych praw. Zostały stworzone na użytek człowieka, tak samo jak rośliny i kamienie". "Człowiek ma prawo zadawać zwierzętom śmierć i cierpienie dla celów słusznych i pożytecznych, a nawet tylko dla rozrywki." ("Dykcjonarz katolicki"). " - Już to,kiedyś wklejałem na forum,ale nie pamiętam w jakim temacie... :oops:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #72 : 2007-08-06, 15:44 »
no i Lis odpowiedzial na pytanie wczesniej zadawane. "gdzie jest powiedziane ze zwierzęta są stworzone dla ludzi?" właśnie tu  :idea:

ale jest tez wiele ludzi, sławwnych ludzi którzy są za zwierzetami Będzie lepiej, jeśli nie zjesz mięsa i nie napijesz się wina. Gdyż używanie wina zaczęło się ze spożywaniem mięsa, po potopie....
św. Hieronim
tu macie na stronie http://vege.spinacz.pl/str.php?dz=92

jednak sama wiaro mówi o zabijaniu zwierzat i to mnie wkurza bo zwierzęta nie są dla człowieka. nie moge doczekać sie lekcji religi z nowym księdzem, troche podyskutujemy  :evil:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #73 : 2007-08-06, 15:53 »
"Sprzeczne z godnością ludzką jest niepotrzebne zadawanie cierpień zwierzętom lub ich zabijanie.” Źródło - Katechizm Kościoła Katolickiego

I właśnie do Katechizmu katolik powinien się odnosić, jeśli ma wątpliwości np. co do interpretacji Biblii.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #74 : 2007-08-06, 15:53 »
" Dlaczego Kościół akceptuje myśliwstwo? Dlatego, że akceptuje też wszystkie drapieżniki " - Tarunia - ale,myśliwi nie są drapieżnikami,polującymi z głodu,oni zabijają dla przyjemności,sportu.Gdyby mieli być drapieżnikami,to powinni polować bez użycia nowoczesnych środków eksterminacji..broni,samochodów,wabików,itp. "Sprzeczne z godnością ludzką jest niepotrzebne zadawanie cierpień zwierzętom lub ich zabijanie.”  - Ale,jest wielu ludzi,którzy " godność ludzką ",mają gdzieś.....

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #74 : 2007-08-06, 15:53 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #75 : 2007-08-06, 16:00 »
myśliwi napewno grzeszą, znaczy ja bym to uważała za grzech. dla mnie to to samo, zabić niepotrzebnie zwierze co zabić człowieka. skoro tak lubią myliwych to niech wprowadza kare śmierci, i wszyscy będą zadowoleni :P

macie na poprawe nastroju http://www.cda.pl/gry-online/3/nitka.php
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #76 : 2007-08-06, 16:08 »
Cytat: lis
Tarunia - ale,myśliwi nie są drapieżnikami,polującymi z głodu,oni zabijają dla przyjemności,sportu.Gdyby mieli być drapieżnikami,to powinni polować bez użycia nowoczesnych środków eksterminacji..broni,samochodów,wabików,itp.
Jednak pewien eee.. odłam? myśliwstwa wiąże się ze zdobywaniem pożywienia. A bzdurą by było polowanie polegające na bieganiu z dzidą, kiedy myśliwy może skorzystać ze strzelby i samochodu.
A jeśli chodzi o polowanie "dla sportu", to Kościół chyba bezpośrednio sie do tego nie ustosunkowuje.
Tak jak w podanym przeze mnie cytacie, człowiek nie powinien niepotrzebnie zabijać zwierząt. Konkretną sytuację trzeba już ocenić we własnym sumieniu - gdybym ja zabiła jakiekolwiek zwierzę dla przyjemności, na pewno uznałabym to za grzech ciężki.

Cytat: lis
Ale,jest wielu ludzi,którzy " godność ludzką ",mają gdzieś.....
Wiem. Ale to nie jest wina Kościoła.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #77 : 2007-08-06, 16:14 »
tarunia ty podałaś cytat w którym nie wolno zabijac zwierzat dla przyjemności a lis podał dokładnie odwrotny. poprostu niektórzy sa ludzimi- zwierzętami a inni poprostu ludzimi- bezduszni... i tak dalej co poniżej postu(podpis) :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #78 : 2007-08-06, 16:19 »
Cytuj
tarunia ty podałaś cytat w którym nie wolno zabijac zwierzat dla przyjemności a lis podał dokładnie odwrotny.
Tak. Tylko, że Lis podał cytaty, które były słowami sprzed iluś tam lat. Natomiast cytat, który podałam ja określa aktualne stanowisko Kościoła w tej sprawie. To tak jakby z jednej strony dać słowa średniowiecznego lekarza, a z drugiej wypowiedz najlepszego medyka z dzisiejszych czasów. A przecież obu można traktować jako ludzi zajmujących się medycyną.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #79 : 2007-08-06, 16:42 »
no niby tak, poprostu stanowisko w tej sprawie się zmienia
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #80 : 2007-08-06, 16:48 »
Tarunia - ale polowanie dla mięsa,jest nie potrzebne,gdyż człowiek hoduje i zabija na mięso tyle zwierząt,że dla wszystkich starczy - odbieranie życia dzikim zwierzętom,jest...bezużyteczne...Na dodatek,na inne zwierzęta ( drapieżniki ) poluje się,tylko dla przyjemności - ich sie nie je...Dziwi mnie,też,że myśliwi mają też świętego patrona - św.Huberta,który był kiedyś myśliwym,ale gdy uwierzył w Boga,przestał zabijać zwierzęta - dlatego myślę,że patron ten,nie jest odpowiedni,do reklamowania zabijania...Co do cytatów,to myślę że ten ostatni jest nowszy.

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #80 : 2007-08-06, 16:48 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #81 : 2007-08-06, 16:51 »
właśnie po co mysliwym patron?? oni powinni być potępiani i gnębieni :evil:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #82 : 2007-08-06, 20:29 »
Cytuj
Jezus uzdrawiał zazwyczaj tylko przez słowa ("wstań i idź") a w każdym razie tak jest to opisywane, więc trudno byłoby mu nastawić kręgi poprzez mówienie Oczko Podobnie ze ślepotą.

no wlasnie - tak jest w biblii - a jak bylo naprawde? skad wiesz, ze jezus NIC nie robil?  przede wszystkim zwroc uwage na ciemnote kiedys panujaca - natawienie kregow jest zaledwie ucisnieciem w odpowiednim miejscu - czyli niczym, podanie odrobny cukru - podobnie - tyle co nic.  CXhorych na "trad" izolowano - jednak jak juz pisalam - dla ciemnoty tradem byly wszelkie pryszcze - glupi tradzik mlodzienczy, niegrozna opryszcza, czy uciaczliwy, choc niegrozny gronkowiec - to wszystko dla ciemnoty bylo tradem -  a jesli komus zniknely owe pryszcze uwazano to za laske boska. Pomijajac te wyimaginowane dlugosci zycia typu 900 lat, rowniez niemozliwe jest by mojzesz zyl  120 - w tamtych czasach rzadko kto dozywal 40 lat, a ktos kto mial 50 byl uwazany za starca.
Cytuj
ale po śmierci Jezusa chrześcijaństwo stało się bardziej popularne (i to chyba kolejny dowód na to, że Chrystus nie mógł być poprostu cwaniakiem z wysokim IQ) i ludzie zaczeli wierzyć w piekło, więc nie było i nie ma potrzeby karania ich tu, bo kara moze nadejść dopiero po śmierci.

to ze po jego smierci chrzescijanstwo staklo sie bardziej popularne dla mnie nie jest zadnym dowodem - tak sie dzieje zazwyczaj w sytuacji gdy ktos ma rozglos i gienie "dla sprawy"

Cytuj
Co do Hitlera - Jest taki człowiek, który miał pod sobą pół Europy - Stalin. I pomimo to, nie był on ani bogiem, ani nowym mesjaszem. Dlatego też wątpię, by Hitler mógł nim być.

widzisz - problem polega na tym, ze za stalinem ludzie szli ze strachu - za hitlerem niemcy staly murem z uwielbienia. No i jeszcze ta kwestia - hitler naprawde wierzyl ze dziala w slusznej sprawie
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #83 : 2007-08-06, 21:19 »
Na dodatek,Hitler wierzył w okultyzm - ponoć szukał magicznych i świętych przedmiotów,więc - kto wie,czy nie chciał by się ogłosić Bogiem?.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #84 : 2007-08-06, 21:22 »
Cytuj
właśnie po co mysliwym patron?? oni powinni być potępiani i gnębieni
jest też patronka upadłych (św. Afra) i patron od spraw beznadziejnych (św. Juda Tadeusz)... :P
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #85 : 2007-08-06, 21:36 »
no patroni sa chyba od wszystkiego :hmmm: ale mysliwym nie potrzebny jak juz napisałam :P

jeśli chcemy przedstawić kogoś dobrze to naciągamy fakty, cos dopowiemy tak żeby owy człowiek był doskonałościa. napewno wiele osób coś dopowiedziało zanim powstała biblia.

co do jezusa, moim zdaniem to nie mógł być bogiem bo bóg panuje nad sobą a on sie (delikatnie mówiąc) zdenerwował gdy rozwalił ten stragan w świątyni. więc jeśli był bogiem to jakimś nieudanym.

my teraz wierzymy w tego boga, a w szkołach nas uczą że dla rzymian, greków byli inni bogowie, hera, hades i wiele innych którzy nawet mieli gdzie mieszkać. więc moim zdaniem wiara teraz i kiedyś to praktycznie to samo, nie ma dowodów a jednak wierzą
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #86 : 2007-08-06, 21:49 »
Wiara,chyba na tym właśnie polega,że nie ma na nią dowodów - to podstawa wiary,bo gdyby wszystko było jasne,to nie trzeba by już było wierzyć.... Renia - Jezus zdenerwował się na to,że sprzedawcy i kupcy,zrobili sobie targowisko w świątyni ( kościele ),a więc,jego gniew był słuszny. Tarunia - no,niestety,zbyt wielu tych patronów jest....Powiem tak: - to,że jestem wierzący nie oznacza,że muszę popierać wszystko,co głosi kościół - z wieloma rzeczami się nie zgadzam i tyle.Kościół,nie jest nieskazitelny - a co do myśliwych,to nigdy nie zrozumiem ich " działalności " i nigdy jej nie poprę,a to,że kościół owych ludzi toleruje i,że są księża/myśliwi,uważam,za grzech i zbrodnię.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #87 : 2007-08-06, 21:51 »
wiem czemu sie zdenerwował ale joko istota boska nie powinien się tak wkurzyć, wkońcu był wysłannikiem boga...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #87 : 2007-08-06, 21:51 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #88 : 2007-08-06, 22:07 »
Ale był jednocześnie człowiekiem...
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #89 : 2007-08-06, 22:16 »
to w starożytnym rzymie czy kiedyś tam nazwano by go :mysli: heros  :roll: już wymyślam :P

ale tak pół czowiek pół bóg,na to wychodzi
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 27 zapytaniami.