Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sumy rekinie  (Przeczytany 2630 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AgnieszkaT

  • Gość
Sumy rekinie
« : 2003-04-30, 18:58 »
Kupilam kilka sumow rekinich i mam maly problem z wykarmieniem ich . Dostaja mrozona ochotke i wodzien . Mam  4 sztuki , z czego 3 nie ruszaja  ochotki , a jedza sam wodzien. Natomiast ten jeden wcina ochotke az milo ( brzuszysko mu rosnie w oczach, nawet jest za duze )Co zrobic zeby te 3 sztuki jadly ochotke , a musze powiedzec ze sa to dosyc mlode sztuki i te 3 sa  prawdopodobnie z innego miotu i kupione troszke pozniej .
Zapisane

Ritka

  • Gość
Sumy rekinie
« Odpowiedź #1 : 2003-04-30, 20:11 »
ja im dawałam tabletki dla ryb dennych. Połykały aż sie kurzyło.. i tak frace wyrosły, że teraz są ozdobą w sklepie...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Sumy rekinie
« Odpowiedź #2 : 2003-04-30, 20:18 »
musisz je na początek przestawić, moje przepadają za dużymi płatkami, tabletak nie dawałam, spróbuj wstrzyknąć żywą ochotkę prawie zawze działa, trzymaj tą dietę na przemian z rureczniekiem a puźniej spróbuj mrożonek. Dość trudno jest nauczyć ryby jeść różnorodnie, ale niejest to niemożliwe :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sumy rekinie
« Odpowiedz #2 : 2003-04-30, 20:18 »

Asmi

  • Gość
Sumy rekinie
« Odpowiedź #3 : 2003-05-01, 13:59 »
Nie wiem jakie masz akwarium, ale przeczytaj co pisza o tej rybie na akwafoto:

"Występuje w Południowej Azji. W odpowiednich warunkach dorasta nawet do 1 metra długości. Żywotna, ruchliwa ryba. Optymalna temperatura 22-24°C, 6,5-7,5. Przydomek "rekini" powoduje że jest dośc chętnie hodowana przez akwarystów, niemniej w przeważnie zbyt małych akwariach jak na swoje potrzeby karleje nie osiągając nawet 20 cm długości."
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Sumy rekinie
« Odpowiedź #4 : 2003-05-01, 15:01 »
miałam kiedyś dopraną parke, ozdobną wprawdzie przechodziły tarło pare razy, ale głównie ozdabiały i ożywiały duże (400l.) akwa z brzanami. Jadły dosłownie wszystko co im dawałam od płatków przez lane kluchy do pokarmu żywego i mięsa, może dlatego były takie dorodne (21cm. samica i 24cm. samiec)
Zapisane

AgnieszkaT

  • Gość
Sumy rekinie
« Odpowiedź #5 : 2003-05-02, 12:01 »
Teraz sa w 120l , ale jesienia planuje zakup 230 l . Dzieki za porady
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.132 sekund z 24 zapytaniami.