Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Czy dzieci...  (Przeczytany 4867 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tafta

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #30 : 2004-03-19, 18:01 »
Jestem jak najbardziej za. Zwierzątko w domu być powinno, gdyż dziecko uczy się przy nim przede wszystkim odpowiedzialności czy wrażliwości, ale ma także w nim przyjaciela, co dla takich maluchów jest bardzo ważne,
lepiej się rozwijają.
I nie oszukujmy się, że tak małe dziecko będzie sprzątać króliczkowi regularnie klatkę czy wychodzić z pieskiem na spacerek. Ten obowiązek wcześniej czy później spadnie na barki rodziców i dlatego oni przede wszystkim muszą wykazać się
zdrowym rozsądkiem i zadecydować czy są w stanie wziąć na siebie dodatkowe obowiązki.
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #31 : 2004-03-21, 02:10 »
Ja jestem przeciw...dzieci w ym wieku maja zachcianki na zwirzaka a potemrobota  spada na starszych rodzicow lub rodzenstwo... :(
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Czy dzieci...
« Odpowiedź #32 : 2004-04-01, 17:42 »
jestem na TAK. ale tez nie dokońca  :roll: na pewno powinno byc to zwierze ktoremu nie jest latwo zrobic krzywde np jakis wiekszy pies przyzwyczajony do dzieci, rybki no po prostu zwierzeta ktore nie da się skrzywidzic byle powodem  :lol: sama dostalam swojego psa majac 5 lat ale nie byl on tylko mój a calej rodziny i każdy się nim opiekowal i nadal opiekuje :D zależy to tez od nastawienia rodzicow czy uwazają "no to kupi jej/jemu tego zwierzaczka to sie bedzie nim opiekowal/a i nie bedzie się nudzic" cy tez bedą o tym myslec ze oni tez musza sie opiekowac zwierzaczkiem bo dziecko samo sobie nie poradzi  :wink:  takie jest moje zdanie  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy dzieci...
« Odpowiedz #32 : 2004-04-01, 17:42 »

pola

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #33 : 2004-04-01, 20:41 »
mi sie wydaje ze tak azle to zwierzaki nie powinny byc zdane na ich poczynania :roll: nie wiadomo co im odbije nie ? ...... na serio tak uważam :) mi sie zdaje ze to powinno być zwierzątko rodzinne a nie dziecka albo mamusi / tatusia żeby po raz. dziecko wiedziało jak sie obchodzic ze zwierzakami ,po dwa. nauka obowiązków no i poznanie miłości zwierząt :) to jest bardzo ważne ale jak pisałam nie wolno ziwerzątek zostawiac na pastwę losu przy dzieciach :roll: ....... ale ogólnie jestem na tak :;d:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #34 : 2004-04-01, 21:00 »
Hmm... zalezy... powinny sie wychowywac w towarzystwie zwierzat (szczegolnie psow itp..) , ale nie powinny byc ich ,,wlascicielami" tylko towarzyszami, ale tez nie takimi najwazniejszymi dla zwierzaka! Na pewno takiemu dziecku nie mozna od razu narzucac ze ma sprzatac, wyprowadzac i dawac jesc bo i tak wreszcie zapomni to robic ;)
Zapisane

kraksa

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #35 : 2004-04-05, 17:24 »
żależy... jeśli dziecko ma się samo zajmować np.: świnką morską to poprostu nie podołą obowiązkom , a jeżeli rodzic będzie pomagał dziecku to nie mam nic przeciwko :wink:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Czy dzieci...
« Odpowiedź #36 : 2004-04-05, 18:34 »
Myślę, że takie małe dzieci nie są ani odpowiedzialne, ani nie mają żadnego poczucia obowiązku aby opiekować się zwierzakiem. A zwierzak jak i zabawki szybko mu się znudzą.
Odpowiedni wiek to około 8 lat, wtedy dziecko więcej rozumie i nie będzie robić krzywdy zwierzakowi.
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #37 : 2004-04-05, 20:15 »
eee...ja tam nie wiem..nie znam sie an dzieciach.heh.a.le chba moga se miec:P :evill:
Zapisane

Ireth

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #38 : 2004-04-06, 17:26 »
Wydaje mi sie ze to zalerzy od tego jak dziecko jest wychowane sy nastolatkowie ktorzy znecaja sie nad zwierzetami i male dzieci ktore wiedza ze zwierze jest istota zywa i nie wolno im robic krzywdy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy dzieci...
« Odpowiedz #38 : 2004-04-06, 17:26 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Czy dzieci...
« Odpowiedź #39 : 2004-04-06, 19:38 »
Cytuj

Tak pod warunkiem, że takie dziecko będzie się zwierzęciem opiekować i nie traktować go jak zabawki która po pewnym czasie się znudzi. Ile to piesków już z tego powodu trafiło do schronisk!


popieram
Zapisane
To piekło nie raj :)

Klaudynka

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #40 : 2004-12-08, 15:22 »
Pewnie !! :wink:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #41 : 2004-12-12, 15:52 »
Tak, ale rodzice powinni pomagac w opiece nad zwierzakiem.
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Czy dzieci...
« Odpowiedź #42 : 2004-12-12, 16:07 »
takie male dziecko nie bedzie umialo wszytskiego samo zrobic przy zwierzaku, t oczywiste, takze zwierzak powinien byc calej rodziny... I ejszcze chodzi o to, ze dziecko moze zwierzatku poprostu zrobic krzywde- zalezy to od ejgo charakteru i od wychowania

no ale ogolnie ejstem na TAK :D :wink:
Zapisane

kraksa

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #43 : 2004-12-12, 20:13 »
nie mogę odpowiedzieć tak lub nie bo to zależy od dziecka. Są dzieci ,które kupią zwierzaka pobawią się nim a potem mówią ,że im się znudziło , a są takie które żeczywiście dbają o tego stworka i go kochają
Zapisane

Monika Z

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #44 : 2004-12-13, 10:25 »
Ja miałam chomika w wieku 5 lat chociaż tego nie pamiętam. Myłam sama podobno akwarium i nie rzucałam chomikiem to jest najważniejsze tak to nie żyły by 4 lata :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy dzieci...
« Odpowiedz #44 : 2004-12-13, 10:25 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Czy dzieci...
« Odpowiedź #45 : 2004-12-13, 13:52 »
No jasne ze tak, ale rodzice powinni to nadzorować :) ja moje pierwsze zwierzątko dostałam w wieku 15 lat  :roll:  strasznie późno... zawsze chciałam mieć zwierzaki ale wszystko rozchodziło się o alergie brata. jednak pojwaienie się Reksia byl w pełni przemyślaną decyzją i również my byliśmy dojrzali do takiego wyzwania :)
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #46 : 2004-12-13, 16:37 »
jestem ZA !! ale tak jak piszecie rodzice powinni nauczyc opiekowania sie zwierzakiem. Ja miałam psa w wieku 4 lat
Zapisane

k_lap

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #47 : 2004-12-29, 18:05 »
Tak, to uczy dzieci opieki nad innymi, pewnej odpowiedzialnosci.
Ale pod warunkiem, ze rodzice sa odpowiedzialni i potrafia dziecko przypilnowac, zeby swoja "czuloscia" nie skrzywdzilo zwierzaczka i powinni pokazac jak sie nim prawidlowo zajmowac.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 25 zapytaniami.