Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nie wiem dlaczego...  (Przeczytany 4032 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« : 2003-05-13, 09:15 »
:shock:  znalazłam dzisiaj martwą rybkę (samiczkę prętnika)
leżała sobie na dnie      :shock:
wczoraj wyglądała calkowicie normalnie
reszta rybek zachowuje sie normalnie

smutno mi się dzień zaczął   :(
Zapisane

Ritka

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #1 : 2003-05-13, 12:42 »
u mnie też tak kiedyś było... Przyszłam, a ryba nie żyje! Nie wiem czemu...
Zapisane

Cezario

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #2 : 2003-05-13, 13:30 »
Może ze starości.Nadszedł jej czas i zdechła :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wiem dlaczego...
« Odpowiedz #2 : 2003-05-13, 13:30 »

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #3 : 2003-05-13, 14:46 »
była u mnie dwa miesiące, mała jeszcze była   :(
Zapisane

Asmi

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #4 : 2003-05-13, 17:30 »
Moze za duze NO3, NO2. Nie bylo widac zadnych sladow choroby?




PS. Harpia, zauwazylem, ze rozszalalas sie  ;) na pl.rec.akwarium i nie tylko. A pisalas, ze wieje tam nuda :P
Zapisane

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #5 : 2003-05-13, 17:50 »
wyglądała normalnie
poza tym z innymi rybkami jest wszystko w porządku
Zapisane

kasia

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #6 : 2003-05-13, 20:40 »
Ja miałam kiedys podobny "wypadek" i to tez z prętnikiem  :?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #7 : 2003-05-14, 14:07 »
Asmi z niektórymi można popoisać, ale ponad 90% nic nie maja do powiedzenia. Dobijają mnie pytania typu " mam narybek skalara czym karmić" jak tacy mogą nie wiedzieć jak wychodować pierwotniaki???    to mi wieje nudą a bardziej niewiedzą i skokiem na głęboka wodę.
Zapisane

Asmi

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #8 : 2003-05-14, 21:01 »
Cytat: harpia
Asmi z niektórymi można popoisać, ale ponad 90% nic nie maja do powiedzenia. Dobijają mnie pytania typu " mam narybek skalara czym karmić" jak tacy mogą nie wiedzieć jak wychodować pierwotniaki???



To prawda. Bardzo duzo tematow sie powtarza, a przeciaz mozna siegnac do archiwum, ale sposob jest latwiejszy i szczegolnie dla modemowcow tanszy :)

Cytuj
to mi wieje nudą a bardziej niewiedzą i skokiem na głęboka wodę.



Po to jest ta grupa, zeby ktos kto nie wie dowiedzial sie na interesujacy czy tez nurtujacy go problem. Kazdy kiedys zaczynal bawic sie w akwarystyke. Dlaczego wiec poczatkujacy ma uczyc sie na bledach i tracic rybke za rybka skoro moze zapytac na grupie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wiem dlaczego...
« Odpowiedz #8 : 2003-05-14, 21:01 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #9 : 2003-05-14, 21:50 »
Tak ale chodzi mi oto, że ja niemam dośc sił i pewności siebie żeby rozmnożyc któryś gatunek a co dopiero wykarmic i wychować maluchy. Jest tam masa takich ludzi którzy podjeli sie takiego wychówku nie mając zielonego pojęcia o tym akurat gatunku.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #10 : 2003-05-19, 17:31 »
I tacy też specjaliści przez X lat oddzielali narybek paletki od rodzica by go dokarmiać microplanktobem  :grr: więc się nie mądrzyjmy.
Zwłaszcza że skalary gdy mają spokój i odpowiednie ph to się same wytra i wcale to nie jest głęboka woda.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #11 : 2003-05-19, 17:48 »
Akurat nie o takich "specjalistów"mi chodzi. Trzeba mieć chodźby podstawową wiedzę o rybie i od tego zaczynać przygode z próbami rozmnażania.  
Kiedy mi pierwszy raz wytarły sie skalary moje postępowanie było nie takie jak trzeba, na błędach człowiek sie uczy ale doszłam do tego, że kiedy odbieram ikre przeżywa z niej 95% maluchów.  
Trzeba mieć cierpliwośc i mocne nerwy do niepowodzeń a tam już pare razy spotkałam sie z typem osób "nie wyszło to nie nie zależy na rybach"    
P.S.  Paletek dalej nie wychowasz bez rodziców :P
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #12 : 2003-05-21, 11:21 »
CZasem tak się zdarza że jak się ma poprawne warunki środowiskowe to ryby składają ikrę... I czasem ktos wcale nie chce mieć potomstwa ale mu dzięki dobrej opiece się udało. Wtedy pyta chociażby na pl.rec.akwarium.... mam narybe skalara... jak go wykarmić...
   Niestety banda bufonów z tegoż to forum zachwyca się tylko nowymi filtrami Ehehehe i każdego kto pyta o podstawowe rzeczy wysmiewają.
   Tak się składa ze nie wiem dlaczego ale ludzie posiadajacy akwarium są najczęsciej skryci i niezbyt otwarci na swiat.
Natomiast
 równać z błotem na żadnym forum -jak własnie na akwarystycznym -nie potrafią lepiej.
Czyzby skrywane emocje. Jakieś niewypowiedziane słowa.
   Zapisujac się na rec akwa cieszyłem się jak dziecko. Kurde super. Bedę miał znajomych w necie co mają te same zainteresowania. Oni mi pomoga ja komus. A tutaj na dzińdoby jaka firma produkowała mój filter i czy wychowałem już pierwszy miliard endemicznych ryb z kałuzy na przedmieściach Zairu.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #13 : 2003-05-21, 11:49 »
Akurat z tym sie zgadzan, też dostaje białej gorączki jak widze same tematy o filtrach, pokrywach, grzałkach itp. Powinni założyć sobie osobną grupę pl.rec. sprzęt akwarystyczny.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #14 : 2003-05-21, 17:24 »
Akurat nie o to mi chodziło. A bardziej o podejście do akwarysty którego nie stać na filtr za 200zł. Dla tych z pl rec jesteś spalony bo nie masz takiego filtra jak oni. Jak zrobisz dzwon Co2 z butelki to mają zlewkę ze nie kupiony za 70 zł kopuła z błony półprzepuszczalnej, O to mi chodziło, a nie o sprzęt. Bo bardzo dobrze ze jest taka informacja, przynajmniej nikt nie bedzie naciągnięty na giełdzie lub przez nieucciwego sprzedwacę.
               To samo z rybami. Jak się nie ma endemitów z tanganiki za 200zł sztuka to się nie ma akwarium.
               No trudno...  akwaryści są dziwni.... I am aqua too!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wiem dlaczego...
« Odpowiedz #14 : 2003-05-21, 17:24 »

Asmi

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #15 : 2003-05-21, 20:30 »
Duzo jest prawdy w tym co napisaliscie, ale jest i druga strona medalu. Ile razy mozna odpowiadac na pytania np. >czym karmic narybek molinezji?<, >jaka grzalka do mojego akwarium?<, >jaki filtr?<, itd, itp. A przeciez wystarczy w wyszukiwarce np. google wpisac jakies haslo i ... jest cala masa odpowiedzi na nurtujace nas pytanie. (Madry jestem bo nie jestem modemowcem).
Rowniez prawda jest, ze p.r.a wyglada na grupe dla elit akwarystycznych. Nie kazdego stac na sprzet jaki oni doradzaja, a co do rybek to jakos mi sie nie rzucilo w oczy, zeby ktos kogos wyszydzal, ze hoduje gupiki a nie np. pyszczaki.
Czytam te grupe juz od ponad roku i nie raz zauwazylem takie odniesienie sie grupowiczow do nowicjuszy jak wyzej opisaliscie. Ale kto moze to zmienic? Tylko my sami, zmieniajac podejscie do nowych hobbystow.

Jakby nie patrzec ta grupa jest bogatym zrodlem wiedzy nie tylko dla nowych, a takze starych wyjadaczy.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #16 : 2003-05-21, 20:35 »
Święta racja sama bardzo dużo dowiedziałam sie o ciekawych dla mnie rybach, przysyłali mi meile i jakoś nikt nie napadał na mnie że udzielam sie tam od niedawna. Z tym sprzętem przesadzaja.  
P.S. Asmi jak skalary? wytarły sie?  
moje na dowidzenia zostawiły ikre i już sie maluszki od liścia odklejać zaczynają, jeszcze troche i zaczne papu dawać:)
Zapisane

Asmi

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #17 : 2003-05-21, 20:39 »
Cytat: harpia

P.S. Asmi jak skalary? wytarły sie?  


Jeszcze nie :( Juz od kilku dni pucuja liscia kryptokoryny i to wszystko.

Cytuj
moje na dowidzenia zostawiły ikre i już sie maluszki od liścia odklejać zaczynają, jeszcze troche i zaczne papu dawać:)


Tez juz bym tak chcial, no ale widac nie jest jeszcze mi pisane.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #18 : 2003-05-21, 20:43 »
Trzymam kciuki :) będzie dobrze
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #19 : 2003-05-22, 09:11 »
Cytat: Asmi
Duzo jest prawdy w tym co napisaliscie, ale jest i druga strona medalu. Ile razy mozna odpowiadac na pytania np. >czym karmic narybek molinezji?<, >jaka grzalka do mojego akwarium?<, >jaki filtr?<, itd, itp. A przeciez wystarczy w wyszukiwarce np. google wpisac jakies haslo i ... jest cala masa odpowiedzi na nurtujace nas pytanie. (Madry jestem bo nie jestem modemowcem)

Jakby nie patrzec ta grupa jest bogatym zrodlem wiedzy nie tylko dla nowych, a takze starych wyjadaczy.

Czasem nie jest tak zle mam nawet fajnego znajomego dzięki rec`owi ;)
I udzało mi się pchnąć Frontozy dzięki temu
Zapisane

Asmi

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #20 : 2003-05-25, 07:56 »
Cytat: harpia
Trzymam kciuki :) będzie dobrze


Mam nadzieje, ze bedzie :) bo wlasnie wczoraj skalary zlozyly ikre. Po kilku godzinach przenioslem je sterylnego akwarium. Podlaczylem na razie napowietrzacz i grzalke. Woda byla z ogolnego, w ktorym zlozyly ikre. Dodalem kilka kropli akryflawiny przeciwko plesnieniu ikry. A ikre tak szybko zabralem bo zauwazylem, ze rodzice nie pilnowali jej i juz zaczynaly inne rybszczaki ja wyjadac. Dlatego razem z lisciem ja przenioslem.
Dzis po ogledzinach ikry widze, ze jest kilka sztuk niezaplodnionych ziarenek, a reszta trzyma sie dzielnie.
Tak wiec mysle, ze Twoje kciuki sie przydaly :) (jak na razie). ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wiem dlaczego...
« Odpowiedz #20 : 2003-05-25, 07:56 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #21 : 2003-05-25, 07:58 »
w takim razie trzymam mocniej ;)
Zapisane

Biały Orzel

  • Gość
nie wiem dlaczego...
« Odpowiedź #22 : 2003-05-26, 16:27 »
Cześć!
A ja też miałam kiedyś rybki :) . Musiałam wyjechać na kilka dni, więc poprosiłam brata, żeby się nimi zają. Wytłumaczyłam mu wszystko dokładnie. A kiedy wróciłam, to zastałam martwe rybki leżące na dnie akwarium. Okazało się że brat wsypał pół opakowania karmy na jeden raz i przystawił lampkę tak blisko wody, że się nagrzała :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 29 zapytaniami.