Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jakie roślinki??  (Przeczytany 2253 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
jakie roślinki??
« : 2003-05-18, 13:56 »
Witam!
Chciałabym dokupić roslinki, ale nie wiem jakie. Jak narazie mam: żabienice, moczarke, trawke i cos jeszcze, ale nie pamiętam nazwy - na litere b...Chciałabym rośline, która bedzie szybko rosła, ładnie się rozrastała i będzie wysoka (akwa ma 40 cm wysokości), ale żeby nie potrzebowała za dużo słońca, tzn akwa jest przez cały dzień oświetlone słońcem, ale oczywiście właczam światło na kilka godzin. czy możecie mi cos polecić?? Z góry dziękuje - Aga
Zapisane

Asmi

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #1 : 2003-05-18, 17:21 »
Proponuje zebys zerknela na te strone

http://www.holenderskie.aip.pl/baza/

tam mozesz wybrac rosline jaka bedzie Ci pasowala oraz dowiesz wiele sie na temat jakie warunki sa potrzebne zeby roslinki piely sie do gory.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
jakie roślinki??
« Odpowiedź #2 : 2003-05-18, 18:36 »
kryptokoryne polecan, szybko rośnie, jest wysoka i ładnie sie prezentuje w każdym akwa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

jakie roślinki??
« Odpowiedz #2 : 2003-05-18, 18:36 »

Asmi

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #3 : 2003-05-18, 19:15 »
Tak, kryptokoryna ladnie wyglada, ale zanim sie zaaklimatyzuje to troche czasu musi uplynac. Jesli mialbym doradzac szybkorosnaca to polecilbym kabombe. Ladana pierzasta roslina i jesli jej woda i oswietlenie dopasuja to bedzie rosnac jak szalona.

Cytuj
ale żeby nie potrzebowała za dużo słońca, tzn akwa jest przez cały dzień oświetlone słońcem, ale oczywiście właczam światło na kilka godzin


A jak z glonami? Skoro promienie sloneczne padaja bezposrednio na akwa to chyba musisz miec z nimi klopot.
Zapisane

Agnes

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #4 : 2003-05-18, 23:07 »
dzięki wielkie za odp:) coś postaram się znaleźć na tej stronie...glony? to akwa mam od chyba 4 miesięcy i jak narazie nie mam żadnych problemów z glonami.
Zapisane

Agnes

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #5 : 2003-05-20, 22:55 »
nie wiem czy ktoś jeszcze zajrzy do tego wątku, choć mam nadzieje, że tak:) Wczoraj postanowiłam się wybrać do sklepu i kupic roslinke, spodobała mi się jedna, wię wziełam, ale tak naprawde o niej nie wiedziałam, mysłałam, że znajde coś w necie - jednak niczego nie znalazłam. Na jakiejś tam stronie przeczytałam o "sprytnych" sprzedawcach, którzy sprzedają normalne roślini jako akwarystyczne. Któs się nabrał i kupił Dracene. Otóż ja też kupiłam własnie tę roślinke, czy to oznacza, że też dałam się nabrać?! Nie ma takiej rośliny do akwaria ?? - wiem, ze są takie normalne też...rośina ma listki o białych brzegach. Mam nadzieje, że szybko dostne odp = pozdrawiam, Aga
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
jakie roślinki??
« Odpowiedź #6 : 2003-05-20, 23:17 »
jest wiele roslin akwaryjnych, możliwe, że masz jakąś odmiane żabienicy (jest ich mnóstwo) najlepiej opisza ja jak najdokładniej a spróbuje pomóc i znaleść opis. Jak sprzedwca ja nazywał? i czy wogóle nazywał :|
Zapisane

Agnes

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #7 : 2003-05-20, 23:33 »
ja ją kupiłam właśnie jako dracene - ma listki koloru jasno-zielonego, i każdy z nich jest na około jasny - tzn ma takie jasne obrzeża. Liście są podłużne, kurcze ciężko mi opisać :( szkoda, że nie mam aparatu cyfrowego:(
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
jakie roślinki??
« Odpowiedź #8 : 2003-05-20, 23:34 »
a jak jest poza wodą to czy liście stoją czy opadaja (tak jak u innych wodnych) o wodnej dracenie nie słyszałam :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

jakie roślinki??
« Odpowiedz #8 : 2003-05-20, 23:34 »

Agnes

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #9 : 2003-05-20, 23:42 »
szlag! raczej stoją, to pewnie źle, nie? kurde ja tej babie chyba te rosline w tylek wsadze!!! :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
jakie roślinki??
« Odpowiedź #10 : 2003-05-20, 23:45 »
Nie martw sie, nawet ja sie naciełam na roślinke, kupiłam coś (do dzisiaj mimo wysiłków nie znam nazwy) paprotkopodobne, stoi w akwarium ale ni w ząb nie rośnie, widze że ryby są ok więc nie sobie będzie.
Zapisane

Agnes

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #11 : 2003-05-20, 23:51 »
ok dzięki :) zobacze ze dwa trzy dni, jak roślina sie utrzyma w akwa to ok, jak zgnije, to babie nie popuszcze:) Gdybym miała dobrą kziażke o rybach itp to bym chodziła z nią po zakupy:) ale nawet takiej nie posiadam...
Zapisane

Asmi

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #12 : 2003-05-21, 08:33 »
Cytat: Agnes
szlag! raczej stoją, to pewnie źle, nie? kurde ja tej babie chyba te rosline w tylek wsadze!!! :)



Zbyt wielka przyjemnosc bys jej zrobila :):):)

A tak wogole niektore roslinki sa nie przygotowane by je umieszczac w akwarium. Mianowicie z tego co gdzies kiedys czytalem sa one uprawiane nie pod woda, tylko chyba korzenie maja zamoczone. Choc to sa roslinki akwariowe to do akwariow sie nie nadaja bo gnija pod woda.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #13 : 2003-05-21, 09:16 »
Większość nizszych roslin lądowych da się przyzwyczaić do życia w wodzie, ale nie w taki sposób jak to robią polscy babracze.
Już wszelkie możliwe pojęcie przeszło, jak kiedyś w akwarystycznym widziałem Diphenbahię - rośłinę w której sokach płynie stryhina....
Czy ci sklepikarze oszaleli.
   Już nie mówiąc że kit wciskają jak trzeba. Moim kuzynkom które mieszkają w KONINE kobieta z e sklepu akw. PYSZCZAK który miesci się na ślimaku przy byłej targowicy wciskała że SKALARY MOGĄ ŻYĆ W KULI !!!! Mam świadków jestem tego pewien i dlatego walę po nazwach bo trzeba zacząć uczyć tych ludzików trochę odpowiedzialności za to co mówią.
Zapisane

Agnes

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #14 : 2003-05-21, 10:16 »
co do wciskania kitu do ta baba gdzie kupiłam rośline jest fachowcem:) potrafi wszystko wcisnąć dlatego o nic jej się nie pytam, jak ide kupować rybke to wiem jaką...Raz chciała mi wmówić, że kiryśnik (był jeszcze młodziutki) to kirysek, wiadomo jaka jest różnica w wielkości pomiedzy tymi rybami ech....Oczywiście ja od razu zauważyłam że to nie kirysek, ale jest pełno ludzi, którzy kupią jako fajną, niedużą rybke.
Zapisane

Forum Zwierzaki

jakie roślinki??
« Odpowiedz #14 : 2003-05-21, 10:16 »

Michcio

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #15 : 2003-05-23, 18:02 »
Cytat: Agnes
ja ją kupiłam właśnie jako dracene - ma listki koloru jasno-zielonego, i każdy z nich jest na około jasny - tzn ma takie jasne obrzeża. Liście są podłużne, kurcze ciężko mi opisać :( szkoda, że nie mam aparatu cyfrowego:(


NIe pękaj ja kupiłem też dracene (tak mi powieedziano ) pięknie się ukorzeniła w kuli w bez ogrzewania filtra itp(tam nie było ryb) korzenie miały ze dwadzieścia centymetrrów
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #16 : 2003-05-24, 09:19 »
O to następny problem... sprzedają rośliny do oczek wodnych i nic nie mówią że ona w temp 24^ gnije... miałem ten sam problem. Jak się bawiłem w niedogrzewanie akwarium i miałem ok 17 ^ to rosło a jak nie to kaput...  :grr:
Zapisane

Agnes

  • Gość
jakie roślinki??
« Odpowiedź #17 : 2003-05-25, 17:14 »
dzisiaj przy sprzątaniu akwa zobaczyłam, że "dracena" się ukorzenia, czyli pewnie będzie sobie rosła - to dobrze, bo mi nadal się ona podoba:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 25 zapytaniami.