Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak dozywiac swiezo urodzone szczeniaki amstaff??  (Przeczytany 4684 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

artek1993

  • *
  • Wiadomości: 1
witam mam maly rpbolem nie wiem czym dozywiac swiezo urodzone szczenaki amstaff mogl by mi ktos pomoc :)szczeniakow jest az 14 :) gg:15921055
Zapisane

Hela

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak dozywiac swiezo urodzone szczeniaki amstaff??
« Odpowiedź #1 : 2009-12-21, 22:12 »
Jak to czym? A matka? Dostawiaj na zmianę co półtorej godzinki, w nocy oczywiście też. Ale musisz dostawiać. Musisz się liczyć z tym, że wszystkie i tak nie przetrwają.
Zapisane

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Jak dozywiac swiezo urodzone szczeniaki amstaff??
« Odpowiedź #2 : 2009-12-22, 05:57 »
Na razie karm więcej niż dobrze sunię, na szczęście 14 szczeniąt nigdy nie miałam, ale żeby za bardzo szczeniaki nie osłabiły matki, powinna dostawać dodatkowo witaminy i wapno. szczenięta dokarmiałam po 3 tygodniu, dawałam mielone mięsko wołowe z żółtkiem, serek biały z żółtkiem, kaszki ryżowo - mleczne, specjalny pokarm dla szczeniąt (najmniej chętnie go jadły).
Oczywiście na pierwszym miejscu był "tatar" ale przy jamnikach, jak każdy dostawał 1-2 łyżeczki mielonego mięska, to nie były zbyt wielkie pieniądze, przy 14 amstafach to już inna bajka,
Karmiłam szczenięta 5 razy w ciągu dnia, ale rozpoczynałam od 3, a gdy sunia coraz mniej miała mleka zwiększałam ilość posiłków.

Rano dostawały kaszkę z mlekiem, czasami z żółtkiem, na obiad tatara, na kolację serek homogenizowany, łatwiej im było go lizać niż zwykły twaróg, ale gdy były starsze przeszłam na twaróg.

Suczki dostawały w czasie połogu i karmienia wyłącznie wysokowartościowe produkty, nawet TZ często narzekał, że on tatara nie dostaje tylko psy, ale taka dola jak się kocha swoje czworonogi...
Zapisane
Bożena

Forum Zwierzaki

Odp: Jak dozywiac swiezo urodzone szczeniaki amstaff??
« Odpowiedz #2 : 2009-12-22, 05:57 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Jak dozywiac swiezo urodzone szczeniaki amstaff??
« Odpowiedź #3 : 2009-12-22, 11:18 »
U weterynarza można kupić mleko dla szczeniąt. Dla szczeniaków, których matka nie może wykarmić to jest najlepsze rozwiązanie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 25 zapytaniami.