Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czyszczenie zębów u psa  (Przeczytany 10897 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
czyszczenie zębów u psa
« : 2011-01-07, 23:45 »
Witam wszystkich
Mojemu psu strasznie smierdzi z pyska. Pies juz ma pare lat ale u mnie jest od niedawna. moj chlopak mi powiedzial, ze trzeba mu wyczyscic zeby u weterynarza.
Znalazlam taka oferte Towarzystwa Weterynaryjnego z Wawy na czyszczenie zebow jakas metoda ultradzwiekowa za 100. Jak sie orientowalam to takie zabiegi chodza od 200 w gore to chetnie bym moze i skorzystala, tym bardziej ze mieszkam w wawie i rzut beretem od kijowskiej.
Tylko nie wiem co to za metoda i jakie zagrozenia sie z tym wiaza.
Czy ktos moze cos  na ten temat wie? Mozecie cos poradzic? A moze znacie jakiegos tanszego weterynarza?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #1 : 2011-01-08, 09:33 »
Byłam świadkiem takiego zabiegu. Mój psiak leżał pod kroplówką, a wet w tym czasie 'oporządzał' innego pieska ;) To nic strasznego ani bolesnego dla psa, choć wyglądał dziwnie, uśpiony i drgający pod ręką weta... Jedyne niebezpieczeństwo moze się wiązać z uśpieniem właśnie, ale gdyby stan psa na to nie pozwalał, lekarz nie będzie ryzykował.
A po zabiegu radzę kupić dobrą karmę, jakieś czyszczące preparaty (można dawać żwacze, suchy chleb, marchewkę, coś twardego, co będzie ścierało płytkę nazębnę), a jeśli psiak pozwoli, samodzielnie usuwać narastający kamień np. za pomocą kawałka drewienka. Oczywiście jak najdelikatniej, stopniowo przyzwyczajając zwierzaka do manipulacji. Wiadomo, lepiej zapobiegać, niż usuwać :)
Co do ceny, to nie wiem, czy 100 zł to tanio...
Zapisane
IBDG Wrocław

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #2 : 2011-01-08, 22:39 »
Dzieki za rzeczowa odpowiedz.
Zastanawiam sie tylko czy taki zabieg nie spowoduje wlasnie usuniecia plytki nazebnej czy szkliwa, czy czegos tam jeszcze co oslabi zeby i moga byc pozniej jeszcze wieksze klopoty.

pytalam tez w dziale koty, bo mam tez i to zwierze
i powiedzieli  mi tam, ze jak nie wyczyszcze to moze sie pozniej z kamienia nazebnego rozwinac zapalenie miesnia sercowego albo sepsa

czy to aby nie przesada?

a 100 zł okazalo sie cena nie do przeskoczenia, dla kota znalazlam najtaniej za 150zl w jakims wyszkowie czy cos, ale tam to troche dla mnie za daleko :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedz #2 : 2011-01-08, 22:39 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #3 : 2011-01-09, 11:31 »
Przed zdecydowaniem się na zabieg proponuję sprawdzić zęby psiaka czy na pewno ma on kamień :) brzydki zapach z pyska może też być spowodowany problemami z układem pokarmowym (jak np niedomykanie się komory żołądka - nie jest to szkodliwe, nic się z tym nie robi tylko do tego zapachu trzeba się przyzwyczaić).
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #4 : 2011-01-09, 11:53 »
Owszem, po usuwaniu kamienia ultradźwiękami wet powinien wypolerować zęby, aby wygładzić szkliwo, inaczej jego chropowatość spowoduje szybsze narastanie kamienia. Większym ryzykiem jednak jest pozostawienie kamienia, bo grozi to problemami z dziąsłami i szybszą utratą zębów. I pewnie jeszcze innymi konsekwencjami zdrowotnymi... My też, nie lecząc zębów, ryzykujemy nie tylko utratą estetycznego wyglądu, ale i zdrowiem...

Czyli zabieg podrożał, jak wszystko... A moze spróbuj w schronisku, tam czasem można załapać się na tańszą 'obsługę' ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #5 : 2011-01-09, 14:52 »
Możesz też poszukać informacji o akcji "uśmiech pupila", jest organizowana przez pedigree, w jej ramach można taniej/za darmo (nie jestem pewna) poddać psa zabiegowi usuwania kamienia w różnych miastach (z tego co pamiętam mają dużą ciężarówkę na gabinet wet. przerobiony i jeżdżą nią po całej Polsce i tam są zabiegi wykonywane)
Zapisane

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #6 : 2011-01-09, 19:37 »
poszukalam "usmiech pupila" sie skonczyl i nie mam pewnosci ale chyba tez byl platny
poza tym ciezarowka przyjedzie i pojedzie a jak to ma byc pod narkoza to wolalabym zeby ten zwierzak zostal jeszcze pozniej obejrzany czy wszystko jest ok

dzisiaj dzwonilam do tej lecznicy - pierwszy wolny termin badania kwalifikujacego do zabiegu na jaki mnie zapisali to przyszla niedziela

czy ktos z was moze wie cos na temat tej lecznicy - "Towarzystwo Weterynaryjne" kijowska w warszawie
jakies wrazenia, opinie?
podobno jest nowa ale jak patrzylam na stronie to lekarze dosc sensownie z opisu wygladaja, ale zawsze to lepiej sie dopytac
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #7 : 2011-01-09, 20:02 »
ja niestety nie jestem z Warszawy, więc nie pomogę, ale jak tylko przyjdziesz na wizytę to przede wszystkim pytaj, choćby o głupoty :) Warto dowiedzieć się czy psa odbierasz już wybudzonego czy nie (jeżeli będą chcieli oddać nie wybudzonego psa, to nie decyduj się na to), na pewno musi mieć zbadane serce przed zabiegiem (kwestia narkozy, której unika się u psów z nieprawidłową pracą serca).

Warto też, jeżeli pies np ma do obcięcia pazury, a nie lubi tego poprosić weterynarza, żeby zrobił to przy okazji pod narkozą ;) po co psa później stresować :P (piszę o tym, bo często nie myśli się o takich rzeczach, a później jest problem, bo pies czegoś nei pozwala przy sobie zrobić)
Zapisane

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #8 : 2011-01-11, 09:02 »
chamsti,
dziekuje za bardzo uzyteczny post

z tymi pazurami to bardzo dobry pomysl jest

a jesil chodzi o badanie to najpierw musze pojsc na wizyte kwalifikujaca do zabiegu, wiec mam nadzieje ze juz tam wszystko zbadaja jak trzeba,
ide w niedziele - jak wroce to napisze jak bylo, wypytam tez co dokladnie badali to tez napisze

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedz #8 : 2011-01-11, 09:02 »

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #9 : 2011-02-04, 16:33 »
Mam problem  :/ Mój pies jak go przygarnęłam miał bardzo ładne śnieżno-białe zęby , a teraz bardzo śmierdzi mu z pyszczka i na niektórych ząbkach pojawia się bród . Jak go myję to staram mu się umyć ząbki ale on sobie nie daje , ciągle się odsuwa a jak próbuję mu otworzyć pyszczek to nie daję sobie rady  :x Strasznie mocno zaciska wargi i zęby . Nie mogę sobie z tym poradzić  ;(
Zapisane

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #10 : 2011-02-05, 00:02 »
Witam wszystkich,
sorki ze dopiero teraz pisze mialam napisac bezposrednio po wizycie ale z tego wszystkiego zapomnialam.
W kazdym razie juz jestesmy po wizycie i po czyszczeniu. Zaczne od efektu. Polecam z calego serca. Normalnie inna jakosc zycia dla zwierzat (kot i pies) i dla mnie :))).

I mialam napisac cos o lecznicy. Sluchajcie rewelacyjna. Polecam kazdemu. Czysciutko elegancko. Przyjela mnie pani weterynarz, ktora wykazala sie wyjatkowym podejsciem do moich zwierzat, a przy tym widac na pierwszy rzut oka, ze wie co robi. Wszystko mi wytlumaczyla, spokojnie bez pospiechu. Do zwierzecia podchodzi jak do czlowieka, ktory mysli i czuje, a nie jak do maszynki do robienia pieniedzy- zawsze to kobitka nie facet. Jak czekalam w czasie zabiegu to facet w poczekalni z jakims duzym rasowym psem powiedzial, ze Pani Monika wyprowadzila mu zwierzaka z beznadziejnej sytuacji,a poza tym musi tu przychodzic, bo to jedyna lecznica do ktorej ten pies chce wejsc :)  :).

Podsumowujac: Lecznica Towarzystwa Weterynaryjnego na Kijowskiej w Warszawie - Spoko lokal i super ludzie. Polecam smialo.

A teraz ide pisac do kotow :):)

Zapisane

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #11 : 2011-02-05, 00:06 »
Mam problem  :/ Mój pies jak go przygarnęłam miał bardzo ładne śnieżno-białe zęby , a teraz bardzo śmierdzi mu z pyszczka i na niektórych ząbkach pojawia się bród . Jak go myję to staram mu się umyć ząbki ale on sobie nie daje , ciągle się odsuwa a jak próbuję mu otworzyć pyszczek to nie daję sobie rady  :x Strasznie mocno zaciska wargi i zęby . Nie mogę sobie z tym poradzić  ;(


idz smialo na czyszczenie zebow
teraz to ja juz ekspertka w temacie czyszczenia :)
a skoro nie daje sie dotykac to moze mu sie cos stalo w pysku?

Idz na Kijowska w Wawie - bylam sprawdzilam - bezpiecznie mozna leczyc zwierzaki, a juz na pewno w temacie czyszczenia zebow
Zapisane

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #12 : 2011-02-05, 09:36 »
Nie z pyszczkiem jest w porządku nic go tam nie boli  bo on otwiera pysk ale jak chcę mu umyć zęby to w tedy nie otwiera . Ale to zależy gdzie ty mieszkasz i gdzie jest to o czym mówiłaś , bo ja mieszkam w Żmigrodzie w województwie dolnośląskim nie daleko Wrocławia , i nie mogę daleko jeździć z moim psiaczkiem bo on mam chorobę lokomocyjną najwięcej mogę z nim przejechać 8 km więc wież  :shock:
Zapisane

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czyszczenie zębów u psa
« Odpowiedź #13 : 2011-02-05, 18:06 »
Aaaaa to sorki, bo ta przychodnia to Towarzystwo Weterynaryjne w Warszawie przy ul. Kijowskiej

w każdym razie smialo polecam naprawde warto.

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 25 zapytaniami.