Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: danio malabarski  (Przeczytany 3171 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kate8888

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
danio malabarski
« : 2011-10-22, 21:31 »
Witam. Mam problem, gdyż ostatnio wysłałam siostrę do sklepu by kupiła mi 3 kiryski pstre do akwarium (akwa 25l zakupiłam dla swojego  :kocham: bojownika czerwonego, którego z kolei dostałam w ,,kulce" :( ) ta natomiast (moja siostra) wraz z kiryskami przywiozła mi 2 brzamki mszyste i 2 dania malabarskie ponieważ jak stwierdziła spodobały jej się przez swoje ubarwienie i żywiołowość...
Szczerze mówiąc polubiłam te rybki bardzo, dlatego na początku listopada planuję kupić akwarium 54l (większe mi się nie zmieści) wiec za ok mies. będe mogła przenieść je do odpowiedniejszego ,,domku"
 Proszę powiedzcie mi jaką roślinność i warunki powinnam spełnić by było im dobrze
PS. W necie zbyt wiele konkretnych rzeczy nie wyczytałam tylko ogólniki... Jestem początkującą akwarystką (o ile mogę sie już tak nawwac :oops:) wiec proszę o radę.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: danio malabarski
« Odpowiedź #1 : 2011-11-10, 08:18 »
Danio malabarski rośnie dużo większy niż jego kuzynowie - więc nawet 54 l będzie za małe.

Kiryskom pstrym w 54 l będzie dobrze, zaleca się je trzymać w stadzie - za stado, przyjmuje się 5 sztuk.


Nie mam pewności co do tego czy dla brzanek nie będzie to za mały litraż - otóż z brzanek są niezłe zabijaki, chętnie przystrzygą płetwy innym rybom, więc biedny bojek. Jak się je trzyma w większym stadku to wszelkie przepychanki załatwiają między sobą.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 24 zapytaniami.