Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Husky-ropiejące oko  (Przeczytany 3095 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Husky-ropiejące oko
« : 2011-10-26, 15:04 »
5-letniej suni mojego chłopaka ropieje jedno oko. Najgorzej jest rano. To może być jakaś alergia?? nie wygląda to na nic poważnego. oko nie jest zaczerwienione. Po prostu w kąciku zbiera jej się ropa, a rano ciężko jest jej otworzyć. wiecie może czym należy przemywać oko??? wiem,że u ludzi można stosować napar z herbaty, ale nie wiem jak to przekłada się na zwierzęta i nie próbowałam jej tego robić. boję się, że zamiast pomóc zaszkodzę
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Husky-ropiejące oko
« Odpowiedź #1 : 2011-10-26, 19:14 »
Moze to byc poraznienie, albo zapalenie spojowki. Warto pojsc do weta, bo czasem moze się pogorszyc , a wtedy leczenie juz nie bedzie proste.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky-ropiejące oko
« Odpowiedź #2 : 2011-10-26, 19:17 »
no to wybiorę się z nią. Myślałam może że gdzieś sobie czymś zakuła, bo ostatnio zabrałam cały "zaprzęg" :) na wieś i biegała w takim małym lasku. Ale nastraszyłaś mnie i pójdę do weta
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Husky-ropiejące oko
« Odpowiedz #2 : 2011-10-26, 19:17 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Husky-ropiejące oko
« Odpowiedź #3 : 2011-10-26, 19:44 »
Do przemywania można użyć soli fizjologicznej, ale oko jest na tyle wrażliwym narządem, że lepiej podejść do weta
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Husky-ropiejące oko
« Odpowiedź #4 : 2011-10-26, 21:57 »
Jesli nie mruży oka  to nie jest źle, chyba wystarcza krople, ktore przepisze wet :) A ukłucie moze przeksztalcic się we wrzód rogowki- jest niebezpieczne dla oka.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky-ropiejące oko
« Odpowiedź #5 : 2011-11-02, 15:28 »
odbyłam z Lajlą wizytę u weta. Na szczęście to nic poważnego. Po kilku dniach zapuszczania kropelek oko przestało ropieć :)
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Husky-ropiejące oko
« Odpowiedź #6 : 2011-11-03, 00:05 »
 8)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 24 zapytaniami.