Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Karma hipoalergiczna  (Przeczytany 1391 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tuli

  • *
  • Wiadomości: 4
Karma hipoalergiczna
« : 2022-06-16, 23:21 »
Poszukuje karmy hipoalergicznej dla mego yorka ponieważ zaczął mieć problemy skórne i vet stwierdził, że to zapewne wina karmy. Jaką karmę wybrać i na co zwracać uwagę w jej składzie?
Zapisane

BartU

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Karma hipoalergiczna
« Odpowiedź #1 : 2022-06-17, 21:24 »
A napisał co konkretnie uczula? Bo może być różnie. Skoro jest jakaś wiedza, co do uczulenia pokarmowego, to najlepiej szukać karmy po składzie (mało kto na to niestety patrzy) by wyeliminować właśnie to, co szkodzi. Ja stawiam na kurczaka.
Zapisane

Tuli

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Karma hipoalergiczna
« Odpowiedź #2 : 2022-06-19, 15:47 »
Mój pies nie miał żadnych szczegółowych badań w kierunku alergii by dokładnie stwierdzić co go uczula ale właśnie mamy wyłączyć z jego diety kurczaka i zobaczyć jaka będzie reakcja.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Karma hipoalergiczna
« Odpowiedz #2 : 2022-06-19, 15:47 »

BartU

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Karma hipoalergiczna
« Odpowiedź #3 : 2022-06-19, 16:21 »
Zboża i kurczak to chyba najczęstszy powód takich reakcji. Więc najłatwiej zacząć od eliminacji tego z diety. Trochę ciężko, bo sami przeważnie sporo kurczaka jemy i pewnie pies coś tam od nas zawsze dostaje. Znam to z własnego doświadczenia :) Trzeba się pilnować. Fajne karmy bez zbożowe i bez kurczaka ma spam. Dużo mięsa i to takiego wysokogatunkowego w mojej opinii. Wiesz, dziczyzna i jagnięcina. Raczej nie sa to produkty podstawowe :) Do tego samego mięsa jest naprawdę sporo. Wystarczy poczytać skład karmy, by się upewnić. Mało kto zagłębia się w ten spis, ale warto. Wiele karm, szczególnie tych marketowych, jest skonstruowanych tragicznie, patrząc na to , co mają w sobie.
« Ostatnia zmiana: 2022-12-07, 14:41 autor IBDG »
Zapisane

Tuli

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Karma hipoalergiczna
« Odpowiedź #4 : 2022-09-16, 21:00 »
Dziękuje za podpowiedź. Zajrzałam na ich stronę i dzięki sugesterowi ułatwiającemu wybór karm wybrałam tą najbardziej pasującego do mego pupila. Czekam na dostawę i powoli będę zmieniać karmę i czekać na efekty.
Zapisane

BartU

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Karma hipoalergiczna
« Odpowiedź #5 : 2022-10-07, 21:28 »
Dziękuje za podpowiedź. Zajrzałam na ich stronę i dzięki sugesterowi ułatwiającemu wybór karm wybrałam tą najbardziej pasującego do mego pupila. Czekam na dostawę i powoli będę zmieniać karmę i czekać na efekty.

I bardzo dobrze. Karma jest najważniejsza. Jakby nie patrzeć wpływa na wszystko. A złe karmienie to w przyszłości proszenie się o problemy zdrowotne. Wiec warto od razu zrobić wszystko, by było jak najlepiej.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 24 zapytaniami.