Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 9   Do dołu

Autor Wątek: Akwa mi zostało w spadku  (Przeczytany 16595 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« : 2003-08-30, 22:39 »
W pracy. I co dalej?


Ma jakieś 80 - 100 litrów, sztuczne roślinki, biało czarny żwirek, filtr, grzałkę, widziałam ostatnio że termometr też jakiś pływa :lol:

W środku pałętają się dwa glonojady - jeden dość spory, w prążki, drugi mniejszy, z "krzakami" na głowie, w kropki, do tego ze 4 gupiki.

Woda, jakby to rzec - lekko zielonkawa - więc chyba nie zaciekawie, i zielono na kamyczkach. Filtr udało mi się wypłukać.

Ludzieeee, ratujcie :roll:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asmi

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #1 : 2003-08-30, 23:52 »
A co tu ratowac :) Rekawy trzeba zawijac i do pracy.

Cytuj
Woda, jakby to rzec - lekko zielonkawa - więc chyba nie zaciekawie, i zielono na kamyczkach.


Kamyki trzeba wyjac i wyszorowac, a wode przy odmulaniu podmienic. Jesli nadal bedzie zielonkawa to trzeba jeszcze kilka razy pomienic. Nie wiem jak z oswietleniem. Ale jezeli jest to wydaje mi sie, ze nie bylo wylaczane na noc i z tego moze byc problem zielonej wody. Akwarium znajduje sie w pracy i malo kto spedza tam (chyba) tyle czasu zeby wieczorem wylaczac oswietlenie. Dlatego dobrym rozwiazaniem bylby wylacznik czasowy.

Cytuj
Filtr udało mi się wypłukać.


Filtr najlepiej jest plukac w wodzie z akwarium, ale tej juz odlanej z akwa po odmulaniu. Przy plukaniu filtra pod kranowa mozna wybic bakterie nitryfikacyjne osiadle w filtrze.

Cytuj
Ma jakieś 80 - 100 litrów, sztuczne roślinki, biało czarny żwirek, filtr, grzałkę, widziałam ostatnio że termometr też jakiś pływa


Ja wywalil bym te roslinki, a sprawilbym do baniaka prawdziwe, szybkorosnace takie jak moczarka, kabomba, valisneria, kryptokoryny (wszystkie sa dosc tanie). I lepiej wygladaja, i wyjadaja pokarm glonom.


Cytuj
W środku pałętają się dwa glonojady - jeden dość spory, w prążki, drugi mniejszy, z "krzakami" na głowie, w kropki, do tego ze 4 gupiki.


Ta ryba z krzakami na glowie zbrojnik niebieski - samiec. Przy tej wielkosci baniaka mozna jeszcze cos im do towarzystwa dolozyc. Proponowac nic nie bede bo nie wiem co bys chciala miec.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #2 : 2003-08-31, 00:02 »
Cytat: Asmi
A co tu ratowac :) Rekawy trzeba zawijac i do pracy.

Cytuj
Woda, jakby to rzec - lekko zielonkawa - więc chyba nie zaciekawie, i zielono na kamyczkach.


Kamyki trzeba wyjac i wyszorowac, a wode przy odmulaniu podmienic. Jesli nadal bedzie zielonkawa to trzeba jeszcze kilka razy pomienic. Nie wiem jak z oswietleniem. Ale jezeli jest to wydaje mi sie, ze nie bylo wylaczane na noc i z tego moze byc problem zielonej wody. Akwarium znajduje sie w pracy i malo kto spedza tam (chyba) tyle czasu zeby wieczorem wylaczac oswietlenie. Dlatego dobrym rozwiazaniem bylby wylacznik czasowy.


Zawsze wyłączane na noc - sama pilnowałam. Na akwach się nie znam, a osoby, która zajmowała się akwem już nie ma. I zostałam z "problmem".
Jakiś przepis, jak się wodę podmienia? Na takie dość spartańskie warunki...


Cytuj
Cytuj
Filtr udało mi się wypłukać.


Filtr najlepiej jest plukac w wodzie z akwarium, ale tej juz odlanej z akwa po odmulaniu. Przy plukaniu filtra pod kranowa mozna wybic bakterie nitryfikacyjne osiadle w filtrze.


Kuśwa, wypłukałam pod kranem  :?  Ale już nie "dmuchał",... nie bijcie  :oops:

Cytuj
Cytuj
Ma jakieś 80 - 100 litrów, sztuczne roślinki, biało czarny żwirek, filtr, grzałkę, widziałam ostatnio że termometr też jakiś pływa


Ja wywalil bym te roslinki, a sprawilbym do baniaka prawdziwe, szybkorosnace takie jak moczarka, kabomba, valisneria, kryptokoryny (wszystkie sa dosc tanie). I lepiej wygladaja, i wyjadaja pokarm glonom.


Khem... a coś jaśniej? Jak idiocie poproszę  :oops:  Ile czego, gdzie kupić, jakie koszta? Jak posadzić itp, itd.


Cytuj
Cytuj
W środku pałętają się dwa glonojady - jeden dość spory, w prążki, drugi mniejszy, z "krzakami" na głowie, w kropki, do tego ze 4 gupiki.


Ta ryba z krzakami na glowie zbrojnik niebieski - samiec. Przy tej wielkosci baniaka mozna jeszcze cos im do towarzystwa dolozyc. Proponowac nic nie bede bo nie wiem co bys chciala miec.


Mimo wszystko poproszę, bo ja się na tym nie znam, najlepiej z fotkami - akwa ma być z lekka "reprezentacyjne" - pokój zarządu, a na razie wygląda jak zamulone bagienko :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #2 : 2003-08-31, 00:02 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #3 : 2003-08-31, 00:24 »
Hehe no to gratulacje :lol:
Po pierwsze Podmiana wody, musisz gdzieś wepchnąć wiadro z wodą żeby odstało chociaż z jeden dzień, na takie akwa powinno wystarczyć tygodniowo 20 litrów podmiany czyli wylewasz z akwa (bardzo dobra do podlewania kwiatków) i wlewasz tą odstałą, kamyki możesz wyszorować ale jeżeli to żwir, podłoże i do tego mocno zarośnięte glonami to radze użądzić akwarium od nowa z wyjęciem żwiru i wyparzeniem glonów osiadłych na kamykach. Rośliny które Asmi wymienił mam osobiście i sa naprawde bezproblemowe, valisneria to po polsku nurzaniec,   http://www.holenderskie.aip.pl/baza/vallisneria_americana_natans/obraz.bsh   łatwy w uprawie, tani (około 2-3zł za sztuke) i najważniejsze rosnie okazały bez dodatków w postaci nawozów. Kryptokoryny także sa bardzo dekoracyjne i łatwe w uprawie, sama zakochałam sie w prostej kryptokorynie kędzierzawej    http://www.holenderskie.aip.pl/baza/cryptocoryne_crispatula_var_balansae/obraz.bsh  jak już szaleje to prosze oto cabomba  http://www.holenderskie.aip.pl/baza/cabomba_caroliniana/obraz.bsh  i moczarka   http://www.holenderskie.aip.pl/baza/egeria_densa/obraz.bsh   sadzi sie je normalnie w podłożu, moczarka może pływać.
Taki baniaczek najlepiej wyglądałby w dużą obsadą roślinną do tego może ze dwie parki ramirezek http://www.apisto.pl/galeria/ramire09ath.gif  i haremik (samiec i 2 samice) kakadu http://www.apisto.pl/galeria/kakadu15ath.gif  lub barwniaki czerwonobrzuche http://www.apisto.pl/galeria/p_pulcher01ath.jpg (samica ma czerwony brzuch)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #4 : 2003-08-31, 00:31 »
Dzienks za podpowiedź, a to wiadro to se chyba do d** wstawie :lol:

No nic, jakieś miejsce sie znajdzie, tylko skąd takie wiadro wziąć?????


Data wysłania: 2003-08-30, 23:28
Jeszcze pytanie - co z rybami przy podmiance? Co z grzałką i filtrem????
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #5 : 2003-08-31, 00:51 »
filtr musi chodzić 24h/ dobe. temperatura około 26 stopni, wylewaj wode przy włączonym sprzęcie a odstała najlepiej żeby miała pokojową temperature.
A wiadro? hmmm ja wyżebrałam 50l. ze sklepu spożywczego :lol: kombinuj, zwędz kubeł na śmieci tylko porządnie wyparz.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #6 : 2003-08-31, 10:07 »
Cytuj
Jakiś przepis, jak się wodę podmienia?


Ja zrobilem sobie odmulacz tanim kosztem. Mianowicie uzylem do tego butelke po wodzie i wezyk o srednicy okolo 10mm. Od butelki odcialem dno, w nakretce zrobilem otwor pasujacy do wezyka, ktorego tam wetknalem i skleilem. Tak wiec przy podmianie wody od razu odmulam dno. A robi sie to bardzo prosto. Wtykamy obcieta butelke w zwirek, zasysamy wode i lekko poruszajac butelka w zwirze wyciagamy caly syf z dna. I tak cale dno regulujac przeplyw wody palcem coby zawiele jej nie zeszlo. Chodzi mi oto, ze jak butelka nie jest w zwirze to zatykam przeplyw.
Po tym zabiegu uzupelniamy wode na odstala ok. 24h.

Cytuj
Khem... a coś jaśniej? Jak idiocie poproszę  Ile czego, gdzie kupić, jakie koszta? Jak posadzić itp, itd.


Sporo juz wyjasnila harpia:) Dodam tylko, ze ja  posadzilbym te rosliny w kepach. Ekstra wygladaja. Nurzaniec natomiast posadzilbym w ten sposob zeby zaslonil ewentualny filtr wewnetrzny (a chyba taki jest) i grzalke. Wystarczy kilka roslin, a po czasie bedzie gaszcz, oczywiscie przy dobrym oswietleniu.
Wyzej wymienine rosliny sa szybkorosnacymi i dlatego one, a nie glony wyjadaja z akwarium fosforany i azotany, ktore sa pozywka dla wszedobylskich glonow.


Cytuj
Mimo wszystko poproszę, bo ja się na tym nie znam, najlepiej z fotkami - akwa ma być z lekka "reprezentacyjne" - pokój zarządu


Dodalbym jeszcze:
http://www.akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00075   - chyba najlatwiej je zdobyc
http://www.akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00244   - stadko tych rybek przy zielonych roslinach wyglada rewelacyjnie.

Jezeli masz troche czasu to proponuje http://www.akwafoto.pl/  Bo tak zgadywac co Ci sie bedzie podobalo jest trudno.


Cytuj
Jeszcze pytanie - co z rybami przy podmiance? Co z grzałką i filtrem????



Przy podmianie ryby oczywiscie zostaja w baniaku. Nie ma co je stresowac przenosinami.
Jesli sie boisz wkladac reke przy wlaczonym filtrze i grzalce (bo to jednak urzadzenia elektryczne) to mozesz je wylaczac na czas chlapania sie w wodzie:) Przez pol godziny nic sie nie stanie.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #7 : 2003-08-31, 10:34 »
Dzięki za podpowiedzi. Jeszcze pytanako, ile wody musi zostać (głębokość mniej więcej w cm) przy glonożercy o długości ok 20 - 25 cm? Tak żeby mógł w miarę swobodnie pływać?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Raffy

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #8 : 2003-08-31, 18:31 »
Myszka, a czy nie możesz wziąć akwa do domu ? przynamniej będziesz miała jakieś zwierzaki :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #8 : 2003-08-31, 18:31 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #9 : 2003-08-31, 19:35 »
Raffy, nie mogę bo prawnie akwa nie należy do mnie. To by była kradzież a złodziejem nie jestem. Mogę spróbować doprowadzić je do porządku tam gdzie jest i dostępnymi środkami.

Cytuj
przynamniej będziesz miała jakieś zwierzaki


Żart z lekka nie na miejscu - jak na swoje warunki mieszkaniowe (5,5 m2) mam wystarczającą ilość zwierzaków. Poczytaj trochę moich postów, to się dowiesz.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #10 : 2003-08-31, 23:09 »
Myszko zbrojniki traktuj jak normalne ryby, nic dodac nic ująć.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #11 : 2003-09-01, 08:57 »
Cytat: Myszka.xww
Raffy, nie mogę bo prawnie akwa nie należy do mnie. To by była kradzież a złodziejem nie jestem. Mogę spróbować doprowadzić je do porządku tam gdzie jest i dostępnymi środkami.

Cytuj
przynamniej będziesz miała jakieś zwierzaki


Żart z lekka nie na miejscu - jak na swoje warunki mieszkaniowe (5,5 m2) mam wystarczającą ilość zwierzaków. Poczytaj trochę moich postów, to się dowiesz.


Ojć, to faktycznie akwarium mogłoby się nie zmieścić  :? A teraz gdzie je masz?? W pracy cały czas? Bo nie zrozumiałam  :roll:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #12 : 2003-09-01, 13:16 »
No w pracy, i tam muszę się jakoś zorganizować, coby je do porządku doprowadzić.

Reasumując:
Wiadro ze 20 litrów, wode odstać 24h
kupić w/w roślinki, po 1 sztuce wystarczy? Jeśli szybko rosną...
Żwir myć czy nie myć? Sama podmianka to chyba mało.

Kurza twarz, a nie może być taki zwykły żwir budowlany, jak się na ścieżki wysypuje, tylko wymyty?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #13 : 2003-09-01, 14:24 »
hehe no widzisz jaki my żywot "ciężki" mamy :P
Jak żwir jest mocno zarosnięty, tworzy sie taki glonowy dywan to dobrze jest podłoże wypłukać lub jak Asmi pisze odmulić, może nawet lepiej odmulić, nie jest to taka inwazja jak mycie.

Roslinki możesz kupić po 2-3 sztuki, ładnie wyglądają w grupie paru sztuk, nie piszesz co tam rośnie i czy coś rosnie.

Żwir budowlany nie jest dobry, jest porowaty, może coś puszczać no i to tłuczeń niektóre kamienie mają ostre kanty i ryby mogą sie poranić.
Acha Myszko pamiętaj żeby glonojady dokarmiać! one nie zywią sie w 100% glonami, moje jedzą obgotowany kalafior jak szalone, lub marchewke ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #14 : 2003-09-01, 16:37 »
Harpia, na razie to tam ino glony rosną, roślinki są plastikowe, czarne na końcach już. Co to jest? Taki osad jak kamyczek.

A żwir też taki siakiś jak budowlany, ino gładszy jest. Czyli go nie parzyć, a tylko "odsysnąć"? Oki.

A glonojady się dożywiały rozwielitką suszoną.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #14 : 2003-09-01, 16:37 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #15 : 2003-09-01, 16:52 »
I toto wszystko działało? kurcze a ja tak sie staram :P

Myszko zapomniałam, jesteś z Kraka to po rośliny przejdz sie do Biofila, sklep specjalizujący sie w roslinach akwariowych, www.biofil.pl  znajduje się on na ul. Kopernika 27 wejście do Ogrodu botanicznego i w prawo do małego domku. Spytaj sie tam o rosliny dla początkujących, właściciel wspaniale doradzi, byłam tam w sierpniu i za około 20zł. obsadziłam calusieńkie akwarium 200l. na wzór holenderski (roślinne z małą obsadą ryb)

Te osady to glony, jest dużo odmian glonów od takich które mogą zranić do pięknych pożądanych w akwariach.

W sklepie zoologicznym lub biofilu przypatrz sie żwirowi, jeżeli masz podobny do sklepowego to ok. budowlańca bym wyrzuciła. Odmul dno bo chyba nikt tego nie robił, dokładny opis odmulacza napisał Asmi.

A gloncie lepiej dokarmiać czymś lepszym, płatkami (włóż płatki w palcach do wody, szybciej opadną a ryby je znajdą bez problemu)
Szyby możesz przetszeć za pomocą tego szorstkiego w góry gąbki do mycia garów, zdejmuje glony wspaniale tylko żeby sie nie dostały żadne detergenty!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #16 : 2003-09-01, 17:04 »
Odmulacz to ja se jednak kupie, bo zaufania we własne ręczne robótki to ja nie mam :roll:

A da się jakoś tych czarnych pozbyć?

No i pytanie - roślinki to w samym żwirze sadzić?

I jakie płatki mam gloniakom dawać?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #17 : 2003-09-01, 17:54 »
Wiesz prawde mówiąć to lepsze robi sie samemu i taniej wychodzi ale wybór należy do Ciebie.
 Jezeli te glony sa na szybach to zciągnij je tym takim szorstkim z gąbki, z kamieni powinno wystarczyć odmulenie dna, pomiesza sie zwir i będzie ok. Mi glony nie rosną bo w podłożu grasują świderki małe slimaki, wyjadają resztki i glony, często wyłażą po szybie i zdzierają glony z jej powierzchni.

Roslinki w samym zwirze, możesz poszukać w zoologu lub kwiaciarni preparatu-nawozu Bio - florin firmy Tropical, wstrzykuje to prosto pod korzenie posadzonej rosliny za pomocą strzykawki, tak z 0,5ml. płynu pod rosline raz w tygodniu.

Płatki obojetnie, takie jakimi ryby karmisz, Tetry, Tropicala, można dostać na wage (reklamówka jednorazowa kosztuje 4zł - ja tak kupuje ;) możesz kupić im specjalne pokarmy dla ryb przydennych. Szybko opadają i mają komplet witanim dobranych specjalnie dla tych ryb.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #18 : 2003-09-01, 18:05 »
Eeee, a te płatki to nie rozwielitki suszone?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #19 : 2003-09-01, 18:28 »
:lol: nieee napisze ci skład Tetra Min bardzo dobre płatki dla wszystkich ryb.
Skł. Ryby i rybne produkty uboczne, zboże, drożdże, roslinne ekstrakty białkowe, mięczaki i skorupiaki, oleje i tłuszcze, glony, cukier, lecytyna.
Rozwielitka to sam ususzony (liofilizowany) skorupiak bez dodatków witaminowych, karmienie tym bez przerwy nie jest dobre, to tak jakbyś jadła przez całe zycie suchary :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #20 : 2003-09-01, 18:33 »
Ha!   :mrgreen:


I dalej goopia jestem :oops:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #20 : 2003-09-01, 18:33 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #21 : 2003-09-01, 18:37 »
Myszkooooo ruszaj do sklepu, poproś o paczuszke (2-3zł) płatków i już, gotowe.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #22 : 2003-09-01, 20:20 »
Hehehe, tak zrobie, jak skorupe na benzyne uruchomie :mrgreen:

Jeszcze jedno - zmierzyłam dokładnie akwa

60x30x35 cm - chyba mniejsze niż mi się zdawało :oops:

Ile czego?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ritka

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #23 : 2003-09-01, 20:49 »
chlip, a ja już akwa nie mam... buuuuu :(
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #24 : 2003-09-01, 21:01 »
63l. :lol: roslinki zostają, tylko bez żabienicy bo to duże rośnie. Do takiego akwa fajnie będą pasować neonki lub 2 parki ramirezek.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #25 : 2003-09-01, 21:04 »
oooo, Harpia, a po polsku możesz mię te roślinki napisać?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #26 : 2003-09-01, 21:42 »
:lol: Myszooo to rybki
 
to samczyk ramirezki.

A tu masz neonka.

No i jeszcze kakadu
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #27 : 2003-09-01, 21:51 »
Mojaś Ty Harpia :mrgreen:

A o roślinki mogie po polskiemu prosić???
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #27 : 2003-09-01, 21:51 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #28 : 2003-09-01, 22:00 »
Moczarka, kabomba, nurzaniec srubowaty, kryptokoryna najlepiej spytaj sie o kryptokorynke która nie rośnie duża

:lol: oj myszkoooooooo :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #29 : 2003-09-02, 10:58 »
No coooo.... człek się całe życie uczy :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 28 zapytaniami.