Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co z tym akwarium...?  (Przeczytany 1392 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Co z tym akwarium...?
« : 2003-11-27, 14:38 »
No więc słuchajcie, mialam kiedyś akwarium, w nim normlnie wszystko jak w każdym. Filtr i takie pierdołki. Było pojemności... no, wielkości durkarki, trochę mniejsze. W nim 3 dorosłe gupiki, glonojada, 2 dania i jedną taką złotą rybcię. I nie wiem co się działo, bo po około miesiącu tak się wszystko zaczęo syfić, że wodę musiałam zmieniać co dwa dni...  :?  Horror! Dawałam im normalny pokarm, w płatkach, bo zauważylam, że po takim w granulkach woda jest jeszcze brudniejsza. Co było nie tak? Może coś z filtrem, może kamykami? Miałam niektóre z podwórka, ale wcześniej dokładnie je myłam. W końcu nie wytrzymałam z tymi rybkami, bo poza brudną wodą zaczęły śmierdzieć, i oddałam je do szkoly...  :oops:  Stwierdziłam, że może sobie z nimi poradzą. Były w bibliotece. W skzole mamy oprócz tego jeszcze jedno duże akwarium w sali od przyrody. Ostatnio pani nam powiedziała, że coś zakaziło wodę i ciągle było w nim brudno i było pełno glonów. Dokładnie jak w moim! Co to więc mogło być...?  :roll:  :?:  :idea:
Zapisane

PanP

  • Gość
Co z tym akwarium...?
« Odpowiedź #1 : 2003-11-27, 15:16 »
glony?? :lol:   jakiś miesiąc temu miałem to samo  ale wypażyłem wszystko co mam w akwarium(oprucz rybki oczywiście :wink: ) i problem zniknoł
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co z tym akwarium...?
« Odpowiedź #2 : 2003-11-27, 17:05 »
Moze dlatego ze jedna zlota rybka potrzebuje minimum 50 litrów tylko dla siebie?! :? A do tego jeszcze 6 innych ryb (do tego duży glonojad). Poza tym, złote rybki to śmieciarze, ile zje, tyle wysra.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co z tym akwarium...?
« Odpowiedz #2 : 2003-11-27, 17:05 »

Carlunia

  • Gość
Co z tym akwarium...?
« Odpowiedź #3 : 2003-11-27, 17:25 »
DObrze wiedziec na przyszlosc, ze zlote rybki to takie brudaski :P
Ja u siebie mam kiryski, glonojady, bystrzyki ozdobne, miedziki, kardynalki i pretniki karlowate (moje ulubione z reszta- cudne sa). Mam zamiar jeszcze dokupic 2 samiczki pretnikom bo to dwa chlopaki :)
Kupuja ryby pytalam pania w sklepie o takie gatunki, zeby sie nie powybijaly w pien i polecila mi cih sporo, a wybralam wlasnie te. Jednak w niewyjasnionych okolicznosciach zginely 3 kardynalki i 3 miedziki jak do tej pory. Najciekawsze jest to, ze nigdzie nie znalazlam martwych rybek. Jakby sie "pod ziemie zapadly". Jedna znalazlazlam w filtrze (tyle, ze chyba w nocy tam wplynela a gdy wlaczylam rano filtr to ja zabilo :roll: Zazwyczaj filtr chodzi cala dobe ale raz wylaczylam i byla wpadka z rybka.
Od jakiegos czasu jest juz spokoj i ryby nie gina. TO chyba zostanie ich slodka tajemnica co sie z nimi stalo. Dodam, ze akwarium nie ma pokrywy, ale wyskoczyc nie wyskoczyly bo bym je znalazla przeciez :roll: Krolik tez ich nie zjadl ;)
Troszke nie na temat, ale nie mialam gdzie tego napisac ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co z tym akwarium...?
« Odpowiedź #4 : 2003-11-27, 17:32 »
A ile masz litrów??

Pokrywa powinna być, możesz u szklarza zamówić za grosze..
Owszem, mogły wyskoczyć..:?
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Co z tym akwarium...?
« Odpowiedź #5 : 2003-11-27, 19:47 »
Gdyby wyskoczyly to by sie chyba nie rozplynely i gdzies by lezaly. A nie ma bylo ich nigdzie :? Inne ryby jakos do tej pory nie powyskakiwaly i nie maja zapedow samobojczych.
A akwarium ma 40 litrow i mam nadzieje, ze wkrotce bedzie wieksze ;)
Zapisane

Agnes

  • Gość
Co z tym akwarium...?
« Odpowiedź #6 : 2003-11-27, 20:30 »
czasem ryby zjadają juz martwe ryby. Ostatnio tak znalazłam danio, który był juz o połowe mniejszy. Jeszcze wcześniej po kirysku (już duzy i stary) znalazłam tylko jedną ość (chyba dobrze mówie, nie?:) ryby to ryby;)), reszty nie było...tzn pewnie ości gdzieś tam były, ale ryby jako tako nie...jak sie nie zauważy, że brak jakiejś ryby i ona tak poleży w akwa to inne mają posiłek. Ale może jednak wyskoczyła? Mi raz wyskoczyła razbora i jej znaleźć niemogłam. Dopiero jak likwidowałam akwa i przesunełam szfke znalazłam razbore (leżała tak juz kilka miesięcy:()
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Co z tym akwarium...?
« Odpowiedź #7 : 2003-11-27, 21:11 »
Odsuwalam szafke i nie znalazlam nic. Akwarium tez juz w miedzy czasie sprzatalam i tez nic nie bylo. Kroliki rybami sie nie zywia ;) wiec to tez odpada :roll: Gdy zginela pierwsza rybka (kardynalek) to w prawdzie znalazlam kawalek jej cialka (dokladnie ogonek). Po tych ostatnich slad zaginal. Jak juz pisalam sytuacja od jakiegos czasu sie unormowala bo nie gina ryby ;)
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Co z tym akwarium...?
« Odpowiedź #8 : 2003-11-28, 14:34 »
Dzis przyjrzalam sie dokladniej kardynalkom. Zostaly tylko 2 z 6. Dwa samczyki bo w nocy znowu jedna zniknela. Jeden z samczykow ma jakas poszarpana pletwe ogonowa. Wyglada na to, ze cos je jednak zjada stad nie znalazlam zadnych resztek rybek :roll: Tylko pytanie, ktore to ryby?? Jak tak je obserwowalam to miedziki ganiaja kardynalki od samego poczatku, ale czy to mozliwe, ze je zjadly?? A moze bystrzyki ozdobne?? W poprzednich postach napisalam jakie ryby sa w moim akwarium. Tylko te dwa gatunki wyrazaja w nieciekawy sposob swoje niezadowolenie z obecnosci kardynalkow. A w sklepie mi mowiono, ze mozna je wszystkie trzymac razem bo nie sa agresywne. WIec o co tu chodzi??? Jak macie jakies podejrzenia to piszcie prosze  :help:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co z tym akwarium...?
« Odpowiedz #8 : 2003-11-28, 14:34 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Co z tym akwarium...?
« Odpowiedź #9 : 2003-11-30, 11:28 »
Ale ja o coś pytałam, i najjaśniej odpowiedział mi chyba tylko PanP i Wiktoria na początku... :? Racja, złota rybka strasznie brudziła, czasem nieprzyjemnie ybło patrzec, jak "wywala" z siebie jedzenie... :? Ale glonojada miałam małego. No, wielkości mojego małego palca u ręki (mam 13 lat, więc nie mam jak na razie super dużego palucha ;p ;p ;p )
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Co z tym akwarium...?
« Odpowiedź #10 : 2003-12-15, 19:54 »
Dzis w nocy odkrylam co sie stalo z prawie wszystkimi moimi kardynalkami. Otoz wieczorem zgasilam juz lampke rybkom, zeby isc spac. Uslyszalam jakis charkot filtra wiec wstalam zapalilam swiatlo i patrze do akwarium. Z filtra wyplywaly jakies biale drobiny. Wylaczylam filtr i zaczelam go czyscic. W miejscu, z ktorego wyplywa woda utknal kardynalek :roll: Nie mial juz glowy niestety :(
Czytalam gdzies, ze kardynalki bardzo lubia wode naplywajaca z filtra, ale zeby az tak? Mialam ich 6 a teraz zostal jeden. I chyba nie ma sensu ich dokupywac bo wszystkie koncza tak samo :roll:
Z drugiej strony co to za filtr, do ktorego moze wplynac ryba :?: Kupilam filtr Aqua El typ fan mini, ale nie przypuszczalam, ze moje ryby beda mialy zapedy samobojcze :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 25 zapytaniami.