Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 9   Do dołu

Autor Wątek: Akwa mi zostało w spadku  (Przeczytany 16543 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #30 : 2003-09-02, 12:49 »
Cytat: harpia
:lol: Myszooo to rybki
 
to samczyk ramirezki.


jakie to to śliczne stworzenie ma wymagania
(ile literków na rybola ? )
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #31 : 2003-09-02, 14:44 »
Jest spokojna, bardzo ładna, nie wykopuje rośli, tylko ma jedną wadę bardzo krótko żyje, dwu letnia ryba jest uważana za bardzo starą. Rybka ta dobrze się czuje w towarzystwie skalarów i innych spokojnych ryb. Tarło przebiega spokojnie, ikra składana jest na kamieniu, lub na boku groty, doniczki. Młode karmimy świeżo wylęgłymi skorupiakami. Ryba ta nie lubi wody zbyt świeżej (co nie oznacza oczywiście że lubi brudną). Temperatura 22-26 pH ok. 7  rośnie do 7cm.
u mnie parka pływa w ogólnym z mieczykami, skalarami, molinezją, składają ikre regularnie ale niestety reszta towarzzystwa szybko sie z nią rozprawia. Przełożyłam kiedyś ikre ale jedna partia splesniała, z następnej wykluło sie około 20 sztuk ale niewiem co sie stało, rosły powoli, miały taką chorobe sierocą (siedziały ciągle w zbitej grupie po kątach)
Zapisane

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #32 : 2003-09-02, 15:49 »
a ile litrów na rybola powinno przypadać?
jakie minimalne akwa na pare?
(moze być w parze? czy lepiej w większym stadku?)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #32 : 2003-09-02, 15:49 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #33 : 2003-09-02, 16:04 »
Dokładnie niewiem ale około 20 - 30l.. na parke powinno być ok. Najlepiej jednak przeznaczyć więcej miejsca żeby piękno tych ryb wyszło na jaw. Niektórzy trzymają w haremach ale często sie zdarza że samiec dobiera sobie samice a reszta ryb jest dręczona przez dominantów więc para będzie ok.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #34 : 2003-09-30, 18:13 »
Mały glonozjadacz z krzakami na czole mi kipnął :cry: Buuuu... A taki fajny już duży był :( Czamu mi się przekręcił???????

Poleży se do jutra, bo nawet siatke mi zapierniczyli i nie mam czym go złowić...
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asmi

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #35 : 2003-09-30, 18:29 »
Cytat: Myszka.xww
Mały glonozjadacz z krzakami na czole mi kipnął :cry: Czamu mi się przekręcił???????


Trudno powiedziec cokolwiek dlaczego odplynal. Powodow moze byc co nie miara. Wogole nic nie napisalas na temat akwarium.
Jakie parametry wody?
Czy byl dokarmiany? Bo dorosle glonojady, wbrew nazwie, nie jedza glonow.
Jaka filtracja? Czy filtr chodzi 24 na dobe?

Tak wiec moze byc cala masa przyczyn. Napisz cos wiecej.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #36 : 2003-09-30, 18:56 »
powiem tyle co Asmi plus to że glonojady sa bardzo czułe na niski poziom tlenu w wodzie.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #37 : 2003-09-30, 19:19 »
Asmi, filtr 24/24, żarł rozwielitke suszoną tyle tylko, że jak już wspomniałam na początku topicu akwa w spatku dostałam jako zupę rybną. W tej chwili znalazł się ktoś, kto mi jutro pomoże w czyszczeniu akwa. Wodę postawiłam do odstania rano.

A o parametry wody nawet nie pytaj, bo nie mam pojęcia jak to sprawdzić :(

Gość, który se wymyślił akwa w pracy już się ewakuował a ja se moge najwyżej na wargach zagrać. Jedyne co mi została, to spróbować jakoś je doprowadzić do stanu akwariowego. Nawet siatke do odławiania rybków mi zapierniczył.
Szfa obiecał mi na jutro kupić płatki dla rybków. Czy glonożarłoki powinny jeszcze coś żreć     Jak sprawdzić wode w akwa(tu pytajnik, ale klawisz mi też zdechł)

Został mi jeszcze taki duuuży glonozjad - ma jakies 20-25 cm długości i jest w kropki (kropka też nie działa)
Co zrobić żeby się nie przekręcił (pytajnik)

Aha, oskrobałam żyletką na kijku szyby w akwa z glonów - trochę mniej zielone się zrobilo :roll:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asmi

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #38 : 2003-09-30, 19:43 »
Cytat: Myszka.xww
Asmi, filtr 24/24, żarł rozwielitke suszoną tyle tylko, że jak już wspomniałam na początku topicu akwa w spatku dostałam jako zupę rybną. W tej chwili znalazł się ktoś, kto mi jutro pomoże w czyszczeniu akwa. Wodę postawiłam do odstania rano.


Tylko pamietaj, zeby calej wody nie wylewac z baniaka.

Cytuj
A o parametry wody nawet nie pytaj, bo nie mam pojęcia jak to sprawdzić :(


Najprostrzym sposobem, zeby sprawdzic parametry wody jest zakup testow:)


Cytuj
Szfa obiecał mi na jutro kupić płatki dla rybków. Czy glonożarłoki powinny jeszcze coś żreć


Jest cala mas mozliwosci dokarmiania rybek. Sprawdz tu:

http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index1.html



Cytuj
Został mi jeszcze taki duuuży glonozjad - ma jakies 20-25 cm długości i jest w kropki (kropka też nie działa)


To prowdobodanie moze byc gibbiceps.


Cytuj
Co zrobić żeby się nie przekręcił (pytajnik)


Dbac o niego ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #38 : 2003-09-30, 19:43 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #39 : 2003-09-30, 19:52 »
O wylewaniu części wody już pamiętam,
Jakie testy kupić, wzoologiku (pytajnik)
Jak dbać o Śledzia (pytajnik)

Dzięks Asmi za linke :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #40 : 2003-09-30, 20:08 »
Myszko bo sie przejade do Ciebie :P:P tylko nieznam Krakowaaaaa.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #41 : 2003-09-30, 21:48 »
Nie nabijaj sie, Harpia, ja mam poważnego dylemata :lol:
Kolega jutro przyjdzie, to go trochę pomęczę co i jak.
Aha, i decyzja zapadła, że przy najbliższym całkowitym szorowaniu akwa zmieniam dotychczasowe kamyki na piasek.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #42 : 2003-09-30, 23:12 »
Myszko ja poważnie naprawde :P Na kafffke przyjadem.
Ale jaki piasek? ja bym ci odradziła taka zamiane, żwir jest ciążki, ładnie leży a piach przy każdym większym ruchu będzie sie podnosił, zatrze filtr a rybom powłazi w skrzela tym bardziej że masz gloncia który napewno lubi buszować po podłożu. To fakty z życia wzięte.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #43 : 2003-10-01, 09:06 »
Piasek taki gruby, żeby za bardzo nie fruwał :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #44 : 2003-10-01, 09:42 »
tylko nie taki z piskownicy, nie nadaje sie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #44 : 2003-10-01, 09:42 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #45 : 2003-10-01, 10:04 »
Harpia, nosz przeca ze sklepu, aż taki ofiaron nie jestem :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #46 : 2003-10-01, 11:17 »
No niewiem, zdolna to jestes :lol: więc sie wszystkiego spodziewam.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #47 : 2003-10-01, 11:55 »
Cichoooo, zmieniam właśnie wode :roll:
Kolega poleciał po roślinki :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #48 : 2003-10-01, 14:56 »
Myszko relacje prosze relacjeeeeeee :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #49 : 2003-10-01, 15:10 »
o bleeeeeee.... ale zuuupa  :? Woda to nic, ale spod kamieni to można było łyżeczką wybierać :roll: Wszystko poszło jako nawóz do ogródka - teraz z podwórka rybami zalatuje :lol:

Ale na poważnie - gruba wastwa glonów z szyb została zdrapana, z filtra wyciągałam "frędzle" rybich kup, roślinkę kupił taką... khem... liścianą :roll: Jak znajde w necie, to Wam pokaże. Kamienie są zagloniałe okrutnie, ale już zapadła decyzja że zmienimy je na gruby piasek. Dwie plastexowe rośliny poszły ajci, resztę oskrobałam z glonów, a z pokrywy zdjęłam tyle, że na sadzonki by starczyło :lol:
Wody ściągnęliśmy 3/4, temperatura nowej 24'C... i zapomniałam kumpla spytać, kiedy rybom żreć dać :oops:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #50 : 2003-10-01, 17:14 »
rybom daj żreć jak sie wszystko uspokoi czyli od podmiany wody jakieś 2-3 godzinki i daj tyle żeby zostało zjedzone od razu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #50 : 2003-10-01, 17:14 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #51 : 2003-10-04, 21:47 »
Hyhyhy, akwa się zrobiło akwariowe :mrgreen: , ale jeszcze sporo pracy mam żeby było zbliżone do ideału.
Śledź mnie dzisiaj rano mało do zawału nie doprowadził :roll: Przyleciałam do pracy i pierwsze co, zaświecić akwa. A on leży na dnie i się nie rusza. Aż mi gula w gardle stanęła. No bez jaj, tak jeden za drugim :?. Ale okazało się, że se ze mnie jaja robił, bo zaraz poleciał na szybe :lol:

Byłam za to na zakupach w zoologiku, zrobiłam z siebie kompletnego jełopa, ale facet starał się jak krowie na rowie wytłumaczyć wszyćko :lol: Nawet mi paluszkiem pokazał, jakie se mogie rybki kupić :mrgreen: Nawet obiecał, że jak już będę na kupnie, to sam mi wybierze takie dla jełopa :mrgreen: I co ważniejsze - ile ich mogie mieć :mrgreen:

Aha, kupiłam gupciom ... zaraz, znajde to przepisze... o, mam - TetraMin i na tym jeszcze w takim kółku pisze 'Flocken Flakes' a dla Śledzia takie granulki na dno TetraWaferMix + spirulina. Co to ta spirulina?

No i na tym pisze, żeby dawać tyle ile zje w ciagu 20 minut. To ile na takiego Śledzia?

Aha, i co mam zrobić z rozwielitką? Bo jeszcze trochę zostało, a żal wyrzucić.

Kupiłam też siatkę do podławiania piranii i gąbkę do filtra, bo okazuje się że tą dziurę na dole, co ja myślałam, że ma być, to jakaś cholera wycięła, i dlatego zasysał goovna. A ta roślinka to któraś kryptokoryna była, i gratis dostałam ścinkę cabomby - taką na 4 cm - wyrośnie co z niej?
facet mówił, żeby gąbkę płuknąć - chyba nie można pod kranem, cooo:?: To gdzie płuknąć? Wybrać trochę wody z akwa? Bo tak planuję, ale nie wiem, czy nie przesadzam :oops:

A o testach do wody zapomniałam :cry:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #52 : 2003-10-04, 22:00 »
Myszko ja testów nie używam i zyje, gabke płucz jak najżadziej bo po jakimś czasie na tej gąbce (w pracującym filtrze) tworzy sie flora bakteryjna która przerabia związki przemiany materii, oczyszcza wode, filtr plucz jak jest już mocno zapchany w wodzie z akwarium.
Tetra ma dobre pokarmy dla rybci toni wodnej podawaj tyle żeby zjady od razu, mało ale czesto a dla tego potwora zależnie jak pokarm wygląda, jezeli to wafelki, tabletki to po jednej on sobie ja wessie i popłynie memlać w spokoju. Spirulina to glony, główny składnik pozywienia roślinożerców w akwarium, stostuje sie go w medycynie i nie tylko.
Cabomba powinna wyrosnąć, jeżeli nie do góry to puści odszczepi po bokach.
Rozwielitke skarmiaj ale na przemian z innymi pokarmami.
Uważaj na sklepy przeważnie sprzedawcy wiedzą wszystko ale nie na temat, może Ci wcisnąć ryby które potem będą potworami lub problemowe, najlepiej wybrać do takiego "ozdobnego" akwarium gatunki małe zyjące w stadku jak neonki, tetry, razbory.

P.S Myszko lubie czytać ten Twój zajebczasty sposób wysławiania :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #53 : 2003-10-04, 22:14 »
Harpia, ale nową gąbkę jak płukać?

No i facet pokazał mi neonki, takie rybki w paski, chyba danio się nazywały i duuużo innych. Mieczyki powiedział, żeby nie, bo mi mogą wytłuc głupiki. Podobały mi się bojowniki, ale popatrzył na mnie jak na kretino, to się nawet nie pytałam :roll: Wiem wiem - nie nadają się. Już wyczytałam. Ale pomarzyć mi wolno :P

To żarcie dla Śledzia, to takie granulki, jak drobny żwirek.

A myślisz, czamu pytam o wszystko tu na forum? :lol: Jełop to może i jestem, ale średnio naiwny :P


Bede mieć cabombe bede mieć cabombe :mrgreen: O ile mi wyrośnie :roll: Jak myślisz, wytrzyma do poniedziałku w kubku z wodą ze sklepowego akwa?

Nie śmiej się, nie widziałaś jełopa, co się za akwa zabrał :?: :lol: Bede mieć śliczne akwa :mrgreen: Jak mi pomożecie :roll:

Ale sie ciesze :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #54 : 2003-10-04, 23:00 »
Oj Myszko Myszko pisz tak dalej ja to luuubie :lol:
Gabke jeżeli jeszcze nie włożyłaś to przepłukaj pod kranem i załóż na filtr potem postepuj jak ze stara.
Mieczyki duże rosną jednak facet jak źle nie wypadł :lol:
Śledziowi wsyp troszke gdzieś w spokojne miejsce gdzie często siedzi, możesz dac mu namoczonych płatków, spadną na dno.
Kabomba powinna przezyć tylko żeby nie stała na słońcu ale w widnym miejscu.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #55 : 2003-10-05, 00:34 »
Hyhyhy, jak Śledziówce pańca sypnie, to się okrągły zrobi :lol: Mówisz, żeby sypać tam, gdzie często siedzi? Hmmm... a próbowałaś już sypać na szybie :?: :lol:

Okrawek Cabomby pływa na półce :mrgreen:



Jenyyyy, ale bede mieć sadzawke :mrgreen: I bez wyrzutów sumienia bede sie mogła w niej taplać w czasie pracy :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #56 : 2003-10-05, 13:45 »
Na szybe dobre sa tabletki, można je przykleić :mrgreen:
Tylko nie taplaj sie za dużo bo szefowi sie nie spodoba i będzie zazdrosny  :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #57 : 2003-10-06, 09:37 »
No taaa, tera to ja wiem, że tabletki, ale wpuść jełopa do sklepu, to kupi nie to o trzeba :roll: No nic, popróbujemy :wink:

Szfa nie dopuszcze do akwa, co najwyżej to se rybki trochie podkawrmi :P


Data wysłania: 2003-10-05, 14:29
Help Hilfe Pomośći :cry:

Śledź jest dziwny...  Na głowie ma plamkę jakby się uderzył, więcej na razie nie widzę, bo się gnojek obrócić nie chce, a nie będę go przecież straszyć. Rano go niechcący doknęłam jak wkładałam mu granulki do żarcia to dostał speeda a potem zrobił się cały w takie duże jasne łaty, jak kurna Milka  :?: Plamkę miał jeszcze przed wyścigami.  I jest taki dziwny, jeszcze nie wiem na czym to polega, ale kojarzy mi się z mokrą szmatą na płocie :roll:



Czytam właśnie o ospie, i włosy mi dęba stają :shock:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #57 : 2003-10-06, 09:37 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #58 : 2003-10-06, 14:50 »
Myszko zbrojniki tak pokazują stan psychiczny, jak jest cały ciemny to ma dobrze, jest spokojny, jak jest łaciaty to albo tak jak w twoim wypadku przestraszył sie albo będąc w grupie został zdominowany.

Ospa objawia sie wysypką na ciele, taka kasza manna, szczególnie na pletwach, ryby są osowiałe, nie jedzą, ukrywają sie. Ta plamka którą ma to może nic takiego, mógł sie uderzyć w końcu mikrusem nie jest :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #59 : 2003-10-06, 16:47 »
Mówisz? Czuję się siakaś taka spokojniejsza :roll:
Dzisiaj wychodzę wcześniej i ide do zoologika - noge kupić guramina? Bo czytałam, że spokojne są :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 27 zapytaniami.