Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Do dołu

Autor Wątek: Akwa mi zostało w spadku  (Przeczytany 16619 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #60 : 2003-10-06, 18:42 »
Nie sa spokojne, lepiej nie, mieczyki, molinezje toto może być ale gurami nieeee
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #61 : 2003-10-06, 19:31 »
No to i dobrze, bo nie kupilam, za to kupilam zielsko do akwa i znowu zapomniałam testow do wody :cry:


Powaznie chcesz na kawe przyjechać ?:mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #62 : 2003-10-06, 19:49 »
Cytat: Myszka.xww



Powaznie chcesz na kawe przyjechać ?:mrgreen:


Oj czyzby cos sie psuło  :mrgreen:  Kawy nie pijam ale na herbatke mogem mogem, tylko niet w tym tygodniu  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #62 : 2003-10-06, 19:49 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #63 : 2003-10-07, 14:13 »
oki
zgadamy sie :lol:


Data wysłania: 2003-10-06, 20:05
Śledź bez zmian, Głupki bez zmian. Guza na czole chyba ma. I chyba za dużo roślin nasadziła ofiara :roll:
Ostatniego plastexa się pozbędę, tylko mi powiedzcie, czy mogę już wode podmienić? Tak z 10 litrów?

Aha, i jak się nazywają takie roślinki o czerwonawych liściach, i czy warto je brać?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #64 : 2003-10-07, 14:32 »
jest dużo roślin o czerwonych liściach, poszukaj tutaj www.biofil.pl tam sa zdjęcia na żywo więc możesz pobuszować, sklep jest w Krakowie.
Wode podmieniaj raz w tygodniu nie więcej bo zburzysz równowage w akwarium i zestresujesz ryby.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #65 : 2003-10-07, 15:23 »
Co do roslin to jeszcze te strone proponuje

http://www.holenderskie.aip.pl/

a ta czerwona to moze ludwigia.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #66 : 2003-10-07, 17:13 »
Nooo, to jutro będzie tydzeń :mrgreen: Tak z 10 litrów spuszcze, i zaleje świerzą, odstaną - chyba dobrze, coo?

Asmi, a droga taka roślinka? Bo w tym zoologiku, co ja chodzę to takich nie mają. A więcej "'rybnych" nie znam :oops: Aha, i ile moge mieć max roślinek w akwa 60l, jeden Śledź, 6 głupków :?: Planach jeszcze trochę piranii...

Aha, Śledziowi kupiłam tabletki na szybę - dałam mu pół jednej - siedział i sie patrzył. Ja poszłam sobie do klienta, wracam po 5 min - tabletki ani śladu :?: Zżarł? Czy mnie w konia robi? :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #67 : 2003-10-07, 18:30 »
Może gupiki wcieły, jak Śledz siedzi na dnie to podrzuć mu pod nochala.
Jeżeli byłaś w biofilu to może jednak stamtąd powybierasz jakieś rośliny? Gość jest dobry, musisz mu tylko powiedzieć wszystko o akwarium on pokaże Ci rośliny pasowne.
W takim akwa możesz mieć mase roślin, uważaj tylko na Śledzia, on rośnie a czym większy tym więcej może zepsuć, ędzie jak słoń w składzie porcelany.
Kiedys na św. Marka mieli duży wybór roslin, niewiem jak teraz

Czyli do stadka kijanek doszarpać coś zielonego? :lol:
Zapisane

Asmi

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #68 : 2003-10-07, 19:06 »
Cytat: Myszka.xww
Aha, i ile moge mieć max roślinek w akwa 60l, jeden Śledź, 6 głupków :?:


Stosuje sie taki umowny przelicznik co do ilosci roslin w baniaku

                       
Liczba roslin=  dlugosc  x  szerokosc akwarium  :  50
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #68 : 2003-10-07, 19:06 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #69 : 2003-10-08, 16:14 »
Śledź wydaje mi się w ciut lepszym stanie - ten placek na czole jakby się ociupinkę zmniejszył. Żadnych kropek nie zaobserwowano. Głupki latają jak popyrtane za (chyba) samiczką.
Asmi, dzięki za wyjaśnienie, wyszło mi, że mogę mieć do 15 roślin, ale to chyba za dużo. Mam 4 żywe plus jeden plastex. Można jeszcze coś dokoptować, nie? Tym bardziej że lada moment plastex pójdzie ajci.
Niemniej, Harpiątko, jakbyś mogła to ja chętnie piranie wraz z zameldowaniem prosza - cuś zielonego jeszcze mie się przyda w sadzawce.

Khem, biofilu nie znam - chodzę do Zyrafy :oops:
A gdzie ten biofil? Na marka?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asmi

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #70 : 2003-10-08, 16:26 »
Cytat: Myszka.xww
Asmi, dzięki za wyjaśnienie, wyszło mi, że mogę mieć do 15 roślin, ale to chyba za dużo. Mam 4 żywe plus jeden plastex. Można jeszcze coś dokoptować, nie? Tym bardziej że lada moment plastex pójdzie ajci.


To wcale nie jest tak duzo. Mozna rosliny sadzic w kepach, blisko siebie i napewno sie zmieszcza. Ale to juz zalezy od Ciebie. Jesli uwazasz, ze za duzo to posadzisz ile bedzie trzeba :)


Cytuj
Khem, biofilu nie znam - chodzę do Zyrafy :oops:
A gdzie ten biofil? Na marka?


Nie jestem z Krakowa, ale wydaje mi sie, ze biofil jest na Kopernika przy wejsciu do ogrodu botanicznego czy cos takiego.
Moze ktos te informacje sprostuje jesli jest bledna :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #71 : 2003-10-08, 16:34 »
Wiecie co? Jesteście przefajni. Że też macie cierpliwość do jełopa :oops:

Ja Wam naprawdę dziękuję :oops:  I będę męczyć dalej :mrgreen:

Asmi, ja sie tam przejadę, ale w sorbotkę, a nuż trafię. Harpia, na marka to co jest w takim razie? I czy słyszał ktoś o zoologiku na batorego??? Bo ja to bym najchętniej jak nabliżej firmy, bo poruszam się na piechty :oops:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asmi

  • Gość
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #72 : 2003-10-08, 16:45 »
Cytat: Myszka.xww
Wicie co? Jesteście przefajni. Że też macie cierpliwość do jełopa :oops:


Straszne masz zdanie o sobie.

Cytuj
Ja Wam naprawdę dziękuję :oops:  I będę męczyć dalej :mrgreen:


Męcz, męcz. Tylko szkoda, ze przez internet ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #73 : 2003-10-08, 16:54 »
Asmi, tak po prawdzie, to mnie się zawsze wydawało, że akwa to takie proste - woda, roślinka i rybki. I papu dać czasem. A teraz dowiaduję się, że nic nie wiem. A tyle jeszcze zostało do dowiedzenia się :roll: No jak bum cykoria - jełop klasyczny :lol:

A co do męczenia - nie mów hop... nigdy nic nie wiadomo  ;)

Aha, właśnie dotarł do mego mózgu tekst Harpii - to Śledź jeszcze urośnie :shock:

Nie strasz :cry:, przeca będzie mu ciasno... Ile taki może najwięcej mieć :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #74 : 2003-10-08, 19:37 »
Hehe Myszka ma dola, Myszka ma doła :lol: ja już sie powinnam zakopać całkowicie, właśnie mi woda mętnieje i ni huhu niewiem od czego :?:
Myszko roślinki dobieraj na oko, jeżeli wyda Ci sie że gdzieś czegoś brakuje to kup jakiegoś wiechcia ale pamiętaj to wszystko będzie rosło. Śledz jeżeli to na prawde plekuś lub gibciu może podrosnąć w takim akwa do 20-30cm może więcej. Najlepiej opisz dokładnie jego wygląd a my spróbujemy podprządkować go do gatunku, jakie ma kropki (duże, małe, ciemne, jasne) jaki kolor płetw...
Na św. Marka jest zoologiczny, pamiętam go dobrze bo pływała tam pielęgnica pawiooka z poszarpanym prawym bokiem, mają duży wybór ale niewiem jak z cenami. Biofil jest na ul. Kopernika 27 wejście do ogrodu botanicznego i w prawo, jest tam taki maleńki domek, mają tanie zielsko bo głównie tym sie zajmują, ja za 30zł. obsadziłam u nich akwarium 200l. aż mi troche zostało.

Myszko Ty i tak wiesz dużo więcej niż inni ludzie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #74 : 2003-10-08, 19:37 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #75 : 2003-10-08, 21:11 »
Mam doła, a co, miałam dzisiaj wode podmienić, a ktoś mi ubabrał moje wiadereczko czyściutkie, i to siakimś proszkiem wrednym. Tera nie moge go domyć :cry: Musze jakie insze zdobyć :roll:

Na Kopernika to trochu daleko, chyba że mnie ktoś siakimiś kobyłami mechanicznymi podrzuci. A Marka musze znaleźć :oops:
Aha, kupiłam taką trawe do akwa - mogę ją obciąć nożyczkami? Bo tym razem trafiłam na jakiegoś przyjemniaczka w sklepie i mię wstyd było zapytać :oops: a duża troszku jest.

Glonozjad to w takie kropki na 4mm jest, takie jasne, sam jest brunatny, ma takie jakby cieniutkie jasne kreseczki na końcach płetw i mierzy na chwilę obecną 23 sm. Wisiał akurat na frontowej szybie, to go linijką potraktowałam :lol:

Harpia, wiecej niż inne jełopy to się zgodzę :lol:


A co do zmętnienia, coś mi się kiedyś zaplątało w uszy zawapnienie, czy jakoś tak :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #76 : 2003-10-08, 21:23 »
A te kreseczki na płetwie sa takie mniej więcej czerwonawe, żółtewa? Pyszczek (głowe) ma okrągły czy spiczasty?
23cm to już sporo, ale obawiam sie że jeszcze podrośnie.
Marka jest jak sie idzie floriańską od strony plantów to sie skręca w prawą uliczke tylko niewiem którą z kolei, sklep jest wyraźnie oznaczony.
Trawce sie chyba nic nie stanie jak ją przytniesz, jeżeli ma za długie korzenie to też podetnij troszku.

Oj Myszko kochana zwapnienie to nie jest, mam miękką wode a podmiana polepsza stan wody tylko na chwilke, będzie sie trzeba na powaznie wziąść za ten baniak :lol:
Gdzie to ta Twoja fyrma siem znajduje?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #77 : 2003-10-08, 21:29 »
O!, taki jest




Data wysłania: 2003-10-08, 20:25
Fyrme mam w bronowicach - kawał drogi, nie?

A teraz wracając do Śledzia - jaki on jeszcze urośnie? Bo zaczynam się bać... :?


A tym wapniu to mi się tak jakoś :oops:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #78 : 2003-10-08, 21:36 »
Niooo masz gibbicepsa "gibciu" rośnie do 40-50cm. i jednak potrzebuje miejsca w akwarium, dobrze byłoby załatwić korzeń akwarytyczny, rybcia potrzebuje drewna, jak możesz to przynieś mu obgotowany kawałek marchewki (bez soli) będzie Cie kochał nad życie.
Pikna rybcia, ja mam plekusia, większego ale nie tak okazałego jak gibciu.

Ja nawet niewiem gdzie sa Bronowice  :oops:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #79 : 2003-10-08, 21:49 »
No to korzonek mu już kupiłam, chyba mnie za to lubi :oops:
Marchiewieczke jutro dostanie - zobaczymy czy mu posmakuje :wink:
Jak wygląda plekuś :?: I jak długo zajmie mu "dorośnięcie" do końcowego rozmiaru ? :shock: znaczy Śledziowi :roll:

Bronowice są w okolicach Stadionu Wawel, trochę dalej od nich.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #80 : 2003-10-08, 22:00 »

tot jest "plekuś" narazie ma z 15cm ale bardzo mi sie podoba jego styl pływania na "rekina" nie rośnie szybko mam go od 2 miesięcy z podrusł chyba z 3-4cm.
Myszko ja niemam pojęcia gdzie jest Stadion Wawel, ja w Krakowie to sie na rynku gubie a co dopiero w mniej uczęszczanych miejscach :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #80 : 2003-10-08, 22:00 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #81 : 2003-10-08, 22:06 »
to ja Ci kiedys na priva mapke podeśle :lol:

Plekuś jest śliiiczny :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #82 : 2003-10-08, 22:09 »
Dooobra i koniecznie czym tam dojechać :P
Acha i na marginesie kogo mam prosić bo przeca nie wejde i nie powiem "Myszki szukam" by pomyśleli że wariatka na odszczurzanie przyjechałą :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #83 : 2003-10-08, 22:20 »
Harpia - na priva wysle, ale utro, bo musze Ci najłatwiej wytłumaczyć.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #84 : 2003-10-08, 22:27 »
dobrze dobrze i tak podjede najwcześniej na następny tydzień, musze odwiedzić koleżanke przy okazji, urodziła chłopczyka ale dziewczynka nie przeżyła (miały byc bliźniaki) :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #85 : 2003-10-11, 13:59 »
Psikre :(


Data wysłania: 2003-10-08, 21:30
Mnie się to wcale nie podobie. Fcale a fcale. Śledź wygląda jakby go ktoś na biało posolił. Jeden głupek też.  Maleńkie białe kropeczki. I głupkowi coś podskubało płetwy. A Śledziu sie ze mną nie przywitał :(

Co im jest? Jak mogę pomóc? Co kupić? Co im dać? Ałaaaa :cry: Powieeedzcie :cry:
Tak na warunki robocze :roll: I jak szybko musze działać????
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #86 : 2003-10-11, 14:33 »
podnieś temperature do 28 stopni i poszukaj po sklepach bakotpur (taki lek) użyj go zgodnie z opisem (ja juz niepamiętam jak sie go używa) trzymaj tak z 2 dni a potem jeżeli będzie lepiej zmniejsz temperature do 26 na dwa dni, po tych dwóch dniach podnieś do 27-28 i wlej połowe dawki leku, potrzymaj tam następne dwa dni, po nic zrób podmiane jeżeli będzie wszystko dobrze.
Ja tak leczyłam ale innym środkiem, już niepamiętam jakim :?:
Cholerka a mogłam przyjechać
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #87 : 2003-10-11, 14:59 »
Harpia, ja już nie siedzę w pracy. Jak mnie zabezpieczenia wpuszczą, to zrobię to dziś, jak nie, to dopiero w poniedziałek :( Co to za choroba i co źle zrobiłam? :(


Mogłaś kurza twarz, ale po ptokach, musza se radzić sama :(
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #87 : 2003-10-11, 14:59 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #88 : 2003-10-11, 15:22 »
Jeżeli dożyje poniedziałku, ja bym spróbowała dzisiaj chociaż wlać lek a temperature podnieść o pare stopni, najprawdopodobniej masz choróbsko zwane ichtioftirioza inaczej ospą rybią lub kulorzęskiem  http://www.akwarystyka.pl/akwaszpital.php?id=ich  tutaj masz dokładny opis choroby i leki którymi można go zwalczyć.

Powodzenia, trzymam kciuki ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #89 : 2003-10-11, 15:27 »
Poczytałam... buuuuuu :cry: skąd ja to przywlekłam :(

Dzięki Harpia, spróbuję się dostać do firmy.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 27 zapytaniami.