Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Do dołu

Autor Wątek: Akwa mi zostało w spadku  (Przeczytany 16613 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #90 : 2003-10-11, 15:31 »
Nie przywlekłaś, to mogło już być od dawna w akwarium a zmiana wody, podłoża zadziałała stresująco na ryby, coś mogło je osłabić i atak kulorzęska murowany niema mocnych na to, najlepiej tak jak piszą mieć dość wysoką temperature w akwarium i zlikwidować jej skoki (ja mam w domu 26,5 stopni od pół roku bez grzałki)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #91 : 2003-10-11, 19:56 »
Kupiłam MFC tropicala - nie było nic innego. Do firmy pojechałam, na szczęście policja mnie za bety po zarzutem włamu nie wywlekła. Temperatura ustawiona na 28'C.
Zaatakowany głupek jest marny. Bardzo :( Śledziu grzeczny, wygląda nieźle, jak na posoloną rybę. Mam nadzieję, że będzie dobrze :(
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #92 : 2003-10-13, 01:15 »
Myszko daj znać co sie dzieje ja będe w środe ale nie wyrobie sie na 18 będe wcześniej bo musze wpaść potem do znajomej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #92 : 2003-10-13, 01:15 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #93 : 2003-10-13, 10:07 »
No i doopa. Z sześciu głupków pływają tylko trzy, dwa wyłowiłam w stanie mocno miękkim i nieruchawym. Albo ja liczyć nie umiem, albo coś jednego zamciało. :?
Te które pływają są na szczęście bez kropek i popitalają całkiem ładnie. Śledziu żyje (uff...), pływa spokojnie ale dalej obsypany. I śluz mi siakiś pływa.
Jakaś cholera podkręciła ogrzewanie pomieszczeń - teraz w pracy mam 35'C, akwa 31'C. Mam nadzieję, że ich nie ugotowałam.:roll: Ale potrzymam jeszcze w tej zupce do popołudnia, żeby było dwa dni i skręcę na mniejszą.
Poczytałam trochę o tym MFC - piszą że "niszczy szkodliwe mikroorganizmy w tym Ichthycośtam oraz inne pasożyty". Tiaaa, zobaczymy :roll: "oraz pierwotniaki i grzyby wywołujące pleśniawki".
Zawsze mi powtarzali, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :? Mam nadzieję, że kłamali :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #94 : 2003-10-13, 11:49 »
Nawet dobrze że masz wyższą temperature w  stopniach kulożęsek gienie a te martwe głupki były już zbyt chore to nie temperatura je zabiła, jeżeli masz te  dalej to potem skręć na  bo z mniejszej mogą dostać szoku termicznego.
Powiem prawde MFC wystrzegam sie jak ognia, wole lek z domowej apteki albo z sery. Tropicalowskie leki są szkodliwe dla ryb, nie zawse działają no i najważniejsze trzeba po kuracji podmienić sporo wody i przepłukać filtr bo mfc zabija bakterie w nim żyjące.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #95 : 2003-10-13, 16:36 »
Harpia, a możesz mię jaśniej????


Temperaturka sobie powoluśku od 11:00 spada - teraz jest 29'C. Głupki zaczyna obsypywać, albo mię się zdaje  :roll:  Już mam lekki kociokwik. Rano dostały troszkę papu, Śledziu też - zjadł 2 granulki i wisi na szybie doopom do mnie :(


Harpia, wiśnio robaczywa, trza było od razu napisać że MFC to se mogie wypić  :idea:  :P  Teraz to za późno.  :roll:  Jużem wlała. Na butelce pisze, żeby siurnąć znowu po 3 dniach. Trzymać się ściśle? Czy zmienić lek? Jeśli tak, to na jaki? I na jakim poziomie temp. utrzymywać teraz?
A może powinnam się zająć lepieniem babek z piasku?  :roll:  Bo coś mi z akwa nie idzie :cry:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #96 : 2003-10-13, 16:42 »
P.S. Jak w środe nie przyjedziesz, to Cię w tym akwa utopie :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #97 : 2003-10-13, 17:24 »
Przyjade przyjade bom umuwiona po ogonka to siem stawić musze :lol:
Myszko przepraszam za toto coś, nie patrze co pisze a klawiature mam na zdechnięciu i nie zawsze utrwala to co ja chce napisać. :lol:

Teraz już daj spokuj i kuruj ryby tym co masz, jutro już wtorek do środy pociągniecie a jak Śledz jest już w lepszej kondycji to niema czego sie bać. Temperatura niech spada tak powolutku a drugą porcje leku wlej ale powołe zalecanej dawki.
Tam u góry chodziło mi oto że te głupki padły przez chorobe, były za słabe niema co sie martwić tylko jest jedno ale, niewiem czy moge podrzucić Ci te moje plemniki, moga sie zarazić a szkoda by było, trzeba coś wykombinować :?:
P.S Myszko od której jesteś tam na miejscu, będe rano bom umówiona na 12 u znajomej
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #98 : 2003-10-13, 17:42 »
Harpia, od 10:00 najpóźniej, plemników na razie nie przynoś. Chociaż przynieś, wsadzę do kumpla do akwa, on ma zdrowe.
Kuracja będzie prowadzona dalej. Zobaczymy co będzie ze  Śledziówką. Na razie nie wygląda żle, tylko martwi mnie bo sporo śluzu lata mi po akwa, ale takiego pomieszanego z granulkami dla Śledzia. Wiem, mieszam. :oops:
Na jakiej temperaturze akwa teraz zostawić? 26'C?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #98 : 2003-10-13, 17:42 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #99 : 2003-10-13, 17:59 »
Lepiej podkręć na 27 i niech tak zostanie, normalnie temperatura niech nie spada poniżej 26 stopni.
Dobra przywioze je tylko żeby tam nic ich nie porzarło bo do największych toto nie należy :lol: Chcesz ślimole? takie żłóte ampularki? narazie małe bardziewie jest.
Będe koło 10-10:30 na miejscu.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #100 : 2003-10-13, 18:15 »
na razie wisi na 29'C i nie chce spaść :? Skręcone na 27'C. Ślimorki może na razie nie, bo mnie kumpel utopi w akwa. Ale kijanki jak najbardziej - zrobimy im kotniczek w jego sadzawce :mrgreen:

Czekamczekamczekamczekamczekam... :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #101 : 2003-10-15, 15:22 »
Śledziu wygląda jakby ciut ciut lepiej. Trochę mniej obsypany i nie spada z szyby. Wisi dzielnie. Może co z niego będzie :roll:

A grzałka jest uwalona, wyłączona na stałe, muszę kupić nową. Na razie od biedy utrzymujemy na poziomie 25-26'C.
- po ile są grzałki?
- jaką kupić?
- jak kontynuowac leczenie? Harpia, jak się ten lek nazywał? Asmi, jak myślisz?
- ile odczekać z podmianką wody? wczoraj dolałam MFC drugą dawkę

- skąd ukraść wiadro 40 litrów? (pytanie retoryczne) :lol:

Kijanki jak się okazało fcale nie takie maciupcie niemniej kilka sztuk muszę kumplowi w okupie zostawić :? :lol:
I roślinki mam fajne, od Harpii :mrgreen: i jak zwykle zapomniałam nazwy :oops:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #102 : 2003-10-15, 15:42 »
Myszorku kryptokorynki balansa, wywłóczniki i pistie (to te pływające) Może lepiej byłoby wypróbować "Bakotpur" firmy sera, tylko niewiem jak to ma sie do teraźniejszego leczenia czy sie ta chemia nie pomiesza i nie zacznie wytrącać jakiegoś cholerstwa.
Grzałka chyba z 40W z termoststem powinna wystarczyć, taka kosztuje 20-30zł. może troche mniej.
Jak skończysz leczenie (tak jak pisze na opakowaniu) podmień wode, możesz wtedy użycz tej spapranej grzałki, niech ogrzeje nową wode.

Po cóż Ci wiadro 40 litrów? (ja takie mam :P )
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #103 : 2003-10-15, 16:38 »
Pochodze po rybnych sklepach i popytam :mrgreen:

Wiadro? Dla Śledzia. Jak będę mu mieszkanie na nowo robić, to przez tydzień w czymś powinien pływać, nie?
 Przeca go nie zahipnotyzuję i nie powiem mu że jest chomikiem :?: ...chociaż ... :roll:

A poza tym to na opakowaniu nic więcej nie pisze :cry: buuu...
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #104 : 2003-10-15, 16:45 »
Jak sie poprawia to potrzymaj tak jeszcze ze 2-3 dni i potem trza podmienić wode, będzie dooobrze.
No faktycznie gdzieś trza go będzie gdzieś przekiblować :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #104 : 2003-10-15, 16:45 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #105 : 2003-10-15, 17:42 »
we wannie :?: :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #106 : 2003-10-15, 17:50 »
A przeżyjesz tydzień bez kąpi kąpi?
Może popytaj w sklepie zoo czy by go przechowali na chwilke :?:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #107 : 2003-10-15, 17:54 »
e-e nie ma mowy, jeszcze mi nie oddadzą :?
Już wole podpieprzyć komuś wiadro :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #108 : 2003-10-15, 19:15 »
To powodzenia życze ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #109 : 2003-10-15, 19:26 »
Zapytałam się w sklepie zoo - i wyszłam na jełopa :? :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #110 : 2003-10-15, 20:47 »
Buah, czytam to i dostałam śmiechawki :lol: Myszorku, ale dobrze sobie radzisz naprawdę dzielna z Ciebie baba ;) Bueh właśnie sobie wyobraziłam jak prosisz w zoologu o wiadro :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #110 : 2003-10-15, 20:47 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #111 : 2003-10-16, 12:19 »
Ha, a Śledziu już bez kropków :mrgreen: Tylko w łaty, chyba mnie znianawidził, bo mi temperatura w nocy spadła do 20'C :? Ale już wsadziłam nową grzałkę 50W z termostatem. Rok gwarancji :wink:

To znaczy, nie mi spadła, tylko w akwa

Śledzik wisi na szybie i udaje że go ni ma :lol: ale fajny się zrobił
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #112 : 2003-10-16, 13:19 »
No to super szkoda by go było, chyba nie Śledz a Wieloryb :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #113 : 2003-10-16, 13:57 »
Pływał sobie pływał Jak mały rekin :wink:

Wymyśliłam już co zrobię - mam w domu miednicę, taką sporej szerokości i długości. Nalęję tam wody z akwa, sypnę żwirkiem na dro (tym z akwa) i wsadzę na płask grzałkę. Żeby temperatura była stała. No i spróbuję zamontować tam filtr.
Akwa sobie wymyję, nasypię piachu i zaleję świerzą wodą. Niech się odstoi. Za jakieś trzy dni wsadzę roślinki (no chyba że mogę od razu) a za następne trzy przełożę filtr, żeby "złapało klimat" i grzałkę. Potem chlupnę Śledziem razem z odrobiną "starej" wody.

I co? Coś do poprawki?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #114 : 2003-10-16, 14:28 »
Na zbity pysk może być, przydałby sie jeszcze filterek żeby szybciej akwarium dojrzało bo własnie oto chodzi, może sie z tego bajorko zrobić bez ruchu wody ale niech będzie (spartańskie warunki), pamiętaj że zbrojniki (i Twój Śledziu) potrzebują dużo tlenu w wodzie.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #115 : 2003-10-16, 14:59 »
Może się bajorko nie zrobi, jak pogmeram codziennie w akwa :?: :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #116 : 2003-10-17, 00:00 »
A co to będzie za gmeranie?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #117 : 2003-10-17, 00:05 »
Łapką zburzę z wierzchu wodę :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedz #117 : 2003-10-17, 00:05 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #118 : 2003-10-17, 00:50 »
:?  No niewiem, bardziej mi chodziło o udział bakterii nitryfikacyjnych bo oto chodzi w dojrzewaniu akwarium, kurcze niemogłaś wpaść na to zanim przyjechałam? podrzuciłabym Ci filterek na ten tydzień, byłoby z głowy  :roll:
Ech skreloza  :?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Akwa mi zostało w spadku
« Odpowiedź #119 : 2003-10-17, 09:00 »
Ouuuu... no masz Ci los :? Nie wiedziałam :roll:  No i cio teraz? Wymyśl coś za mnie :oops:  Albo poczekam, aż będziesz w Karku, albo ja TAM :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 27 zapytaniami.