Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?  (Przeczytany 3945 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raffy

  • Gość
witam, niedługo będę miał mini-akwa z samcem bojownikiem :). I mam problem, chciałbym dokupić samiczkę ale nie wiem czy one potrzebują pompy tlenowej ... odpowiadajcie ! :roll:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #1 : 2003-09-06, 09:25 »
Żadnej ryby nie tzryma się w mini akwarium.
Parka bojownik i jego partnerka pozrbują minimum
60 litrów akwarium z wodą filtrowaną przez torf
pływającymi roślinami i korzeniami...
Nie potzrebuja napowietrzania...
To ze pani w akwarystycznym mówi ze je się trzyma
w szklance to kłamstwo.
Robi się tak tylko na 2-3 tygodnie przed wystawami w tajlandii
by samcom się ogony nie strzepiły...
jesli cały czas jesttrzym,any w słoiku.. zdechnie
Zapisane

Raffy

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #2 : 2003-09-06, 10:16 »
ja nie chcę trzymać w szklance tylko w ozdobnej akwa i też będą rośliny, muszelki ... i kamienie na dnie akwa i co tydzień będę zmieniać wodę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedz #2 : 2003-09-06, 10:16 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #3 : 2003-09-06, 12:25 »
Cytat: Raffy
ja nie chcę trzymać w szklance tylko w ozdobnej akwa i też będą rośliny, muszelki ... i kamienie na dnie akwa i co tydzień będę zmieniać wodę.


Wody się nie ZMIENIA, szczególnie co tydzień! Wodę się podmienia co 2 tygodnie 20%, a ZMIENIA się około raz do roku!!
Zapisane

Ritka

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #4 : 2003-09-06, 12:34 »
a orientujesz sie ile litrów ma to akwarium? Wszystkie rybki powinny mieć filtr i pompke...
Zapisane

Raffy

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #5 : 2003-09-06, 14:48 »
nie wiem dokładnie ile litrów,  mysha ... nie wszystkie ryby potrzebują pompek ! a szczególnie bojowników wspaniałych ! one płyną do góry po powietrze i na dół i tak w kółko..
Zapisane

Asmi

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #6 : 2003-09-06, 19:01 »
Cytat: Wiktoria

Wody się nie ZMIENIA, szczególnie co tydzień! Wodę się podmienia co 2 tygodnie 20%, a ZMIENIA się około raz do roku!!


Wika, wody tez sie nie zmienia co roku!!! Podmieniajac i odmulajac dno w akwarium przez rok niejednikrotna zawartosc wody wylewa sie z baniaka. Tak wiec jest to zbyteczny zabieg.
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #7 : 2003-09-07, 00:01 »
Cytat: Raffy
nie wiem dokładnie ile litrów,  mysha ... nie wszystkie ryby potrzebują pompek ! a szczególnie bojowników wspaniałych ! one płyną do góry po powietrze i na dół i tak w kółko..


ehh zamknij sie w kiblu, raz na tydzien otworz drzwi i poczujesz sie jak ten bojownik!!! napowietrzania nie potrzebuje ... w przecienstwie filtracje TAK!!! jezeli mowisz o mini akwa to mam nadzieje ze masz na mysli baniak min 50l!!! jest to ryba ktora ma swoje wymagania tak jak kazda inna!!!
Zapisane

Raffy

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #8 : 2003-09-07, 07:40 »
przecież flitra będę miał :P . Przecież rybka będzie miała dużo roślin w akwa a rośliny dają tlen i powinno wszystko być w porządku :). Chyba kupię samca bojownika i samiczkę
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedz #8 : 2003-09-07, 07:40 »

Asmi

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #9 : 2003-09-07, 11:20 »
Jezeli bedziesz mial filtr to ustaw wylot wody z niego w ten sposob zeby poruszal tafle wody i bedzie po krzyku. To powinno wystarczyc zeby natleniac wode.
Zapisane

Raffy

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #10 : 2003-09-07, 11:53 »
Dzięki Asmi, a może znacie też inne rybki które nie potrzebują pompek ?
Zapisane

Asmi

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #11 : 2003-09-07, 12:02 »
Ja w swoim akwa mam paletki i inne ryby i nie mam zadnej pompki. Poprostu nie jest potrzebna. Mam ustawiona deszczownie w ten sposob, ze porusza tafla wody i to wystarcza. Zadnej przyduchy nie mam w baniaku. Deszczownia ustawiana jest troszke ponad lustrem wody co daje fajny szmer wody. Mozna tez ja ustawic pod lustrem wody z ustawionymi otworami pod skosem do gory. Efekt taki sam, tzn porusza tafle wody i napowietrza.
Zapisane

Raffy

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #12 : 2003-09-07, 20:21 »
nie wiem jak to wygląda Asmi ! może masz zdjęcie ?
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #13 : 2003-09-07, 20:33 »
A ja dodam coś o samych rybkach  :wink: Mnie się wydaje że jedna samiczka to nie jest dobry pomysł bo wiele się mówi o tym że będzie bardzo intensywnie napastowana przez samca  A i mam nadzieję że jakby co to masz nabywców na rybki :wink:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #14 : 2003-09-07, 20:50 »
dzięki, a jak wygląda ta pompka którą opisywała Asmi bno nie mogę wyobrazić ;). A czy gupiki nie potrzebują pompek ? bo miałem kiedyś i czerpały u góry powietrza ..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedz #14 : 2003-09-07, 20:50 »

Asmi

  • Gość
Czy samice bojowników potrzebują pompek tlenowych ?
« Odpowiedź #15 : 2003-09-07, 20:53 »
Cytat: Raffy
nie wiem jak to wygląda Asmi ! może masz zdjęcie ?


Zdjecia nie mam. Jest to bardzo proste urzadzenie. Ot poprostu na wylot wody z filtra zakladana jest rurka na koncu zaslepiona, a przez cala jej dlugosc porobione sa otwory o srednicy 1mm i mniejszej. Odstep miedzy otworami wynosi kilka centymentrow. Woda wylatujaca z filtra trafia na kilka, kilkanascie otworkow, ktore wlasnie imituja deszcz. Stad deszczownia. Tak wiec nie ma jednej pompy wodnej,  a tylko cienkie strozki wody.
Nie wiem jaki masz filtr, ale prawdobodobnie jest mozliwosc dokupienie deszczowni do Twojego filtra. Kosztuje tylko kilka zlotych.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 25 zapytaniami.