Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Będę miał akwa !  (Przeczytany 3821 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« : 2003-09-10, 08:17 »
Będę miał akwa dzisiaj, założyłem już teraz czekają roślinki i rybki  :o spox

pozdrawiam :)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #1 : 2003-09-10, 10:50 »
Mam już !! 4 gupiczki pływają !! zara o 11:00 idę do sklepu po roślinki i pokarmu.. może jakąś rybkę .. :)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #2 : 2003-09-10, 14:44 »
Jakie jest to akwa? Narazie nie dokupuj rybek. Wstrzymaj sie kilka dni. Te gupiki niech plywaja jako startery, zeby akwa dojrzalo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Będę miał akwa !
« Odpowiedz #2 : 2003-09-10, 14:44 »

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #3 : 2003-09-10, 15:08 »
Asmi, to jest akwa prostokątne. Dlugości 45 cm, wysokość 50 a szerokość ma 20 cm. Dokupiłem już roślinki i 2 rybki kardynałki. Akwarium będzie się stale rozwijać. Spoko, bo na razie nie mam kaski :(. :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #4 : 2003-09-10, 15:16 »
Ej, akwarium, rybek i roślin nie kupuję się jednocześnie! Najpierw akwa musi dojrzeć, po 3-4 dniach rośliny, a potem, po tygodniu, rybki!! No coś Ty..one mogą ci paść!
Zapisane

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #5 : 2003-09-10, 16:56 »
Bueee, już nie mam akwa !! Przez mojej papużki Arasa !! On zadziobnął przewody i woda ... resztę już pewnie znacie :(. Aras teraz lata jak szalony, a ja smucę :(
Zapisane

Asmi

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #6 : 2003-09-10, 19:42 »
Cytat: Raffy
Bueee, już nie mam akwa !! Przez mojej papużki Arasa !! On zadziobnął przewody i woda ... resztę już pewnie znacie :(. Aras teraz lata jak szalony, a ja smucę :(


Cos chyba TROLLujesz !!!
Zapisane

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #7 : 2003-09-10, 20:12 »
nie, mówilem na serio, zostały mi narybki i ich sprzedam. Teraz ŻADNEGO akwa nie chcę mieć bo to ciężka robota
Zapisane

Asmi

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #8 : 2003-09-10, 20:31 »
Cytat: Raffy
nie, mówilem na serio, zostały mi narybki i ich sprzedam. Teraz ŻADNEGO akwa nie chcę mieć bo to ciężka robota


A co tak szybko sie zniechecasz? Jedna wpadka a Ty juz umywasz rece.

Cytuj
Bueee, już nie mam akwa !! Przez mojej papużki Arasa !! On zadziobnął przewody i woda ... resztę już pewnie znacie


Napisz dokladnie co sie stalo. Bo z tego co  napisales niewiele zrozumialem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Będę miał akwa !
« Odpowiedz #8 : 2003-09-10, 20:31 »

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #9 : 2003-09-10, 21:00 »
ehh :( . Aras dziobał przewód elektryczny do lampki połocząnej z akwa i akwa zaalektryzowało a ja pobiegłem żeby uratować rybki a Aras poleciał do klatki. I z nerwu walnąłem w akwa i spadło na podłogę... wiecie jak bardzo mocno walnąłem i akwa pękło i wylodowało na podłogę.. :(. Zakładanie akwa i lanie wody zajmowało 2 godz a zbieranie szkła i kamieni czy coś na podlodze jest jeszcze gorzej :( . Nie chcę mieć już żadnego.. a narybki gupiczek.. nie wiem. Chyba zostaną u mnie. :)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #10 : 2003-09-11, 08:06 »
No to miales pecha. Ale z drugiej strony nie powinienes sie tak latwo poddawac. Jesli w calym swoim zyciu bedziesz tak szybko sie zniechecal to chyba bedzie ciezko Tobie cos osiagnac.
Niemniej jednak za szybko chciales zostac akwarysta cala geba. Do tego trzeba troche sie zastanowic. Przemyslec wszystkie za i przeciw. Calosc jakos zorganizowac by mialo rece i nogi. A Ty powiedziales sobie >chce akwarium< i w te pedy do sklepu zoo po baniak, rosliny i ryby. A to nie jest tak latwo jakby moglo sie wydawac. Najpierw trzeba sie zastanowic jakie bedzie to akwa(rozmiar), gdzie bedzie stalo, jaka obsada w przyszlosci, czy nie zakloci ono komunikacji w mieszkaniu itp itd.
Tak wiec nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem. Jesli wiec w przyszlosc znowu bedziesz chcial baniak to pomysl tez nad pokrywa do niego, zeby przewody byly z tylu akwarium i wtedy Twoje podopieczne beda mialy mala szanse zeby sie do nich dobrac.
Ale pamietaj >akwarystyka jest dla ludzi cierpliwych<.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #11 : 2003-09-11, 15:49 »
Asmi, dokładnie. "Zakładanie akwarium zajęło mi 2 godziny". Chyba żartujesz.. Akwa powinno DOJRZEWAĆ więcej niż 2 dni... A zresztą to nie przez Arasa tylko przez Ciebie (w końcu to Ty rozbiłeś akwa). A rybki co? w słoiku będziesz trzymać, czy co??
Zapisane

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #12 : 2003-09-11, 17:37 »
2 dni ? 2 godz !! mycie kamieni ... zeskrobanie szyby ... gotowanie wody i poczekac zeby wstygła i zakładać roślinki oraz rybki wypuszcać... a TERAZ ŻADNYCH AKWA NIE CHCĘ JUZ MIEĆ ! Narybki mają dobrze, a jak urosną do sprzedam do zoologicznego i spokój będe miał od akwa. Wolę papużki. są słodziutkie, kochane, smieszne ...
Zapisane

Asmi

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #13 : 2003-09-11, 17:46 »
Cytat: Raffy
2 dni ? 2 godz !! mycie kamieni ... zeskrobanie szyby ... gotowanie wody i poczekac zeby wstygła i zakładać roślinki oraz rybki wypuszcać...


Wiesz, moze i dobrze, ze rezygnujesz z akwarystyki. Widze, ze nie jest to hobby dla Ciebie. Chyba nawet jednej ksiazki nie przeczytales chocby o podstawach.

Pozdrow papuzki ode mnie i sypnij im po ziarenku.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #14 : 2003-09-11, 18:16 »
Właśnie, Asmi...
A do czasu gdy dorosną będziesz je trzymał w słoiku, czy w klozecie?! :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Będę miał akwa !
« Odpowiedz #14 : 2003-09-11, 18:16 »

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #15 : 2003-09-11, 18:27 »
Asmi, mam bardzo duże doswiadczenie o papużkach falistych i jestem też na kilkach forum o papużkach i kupuję im karmy najwyższej jakości i dla 1 papużkę dam 2 łyżki stołowe na 1 dzień, a 11x 2 = 22 łyżek stołowych .. wyobrazie ile sobie jedzą ... i na 1 mies 100 zł kosztuje ich utrzymanie.Codziennie daję owoce za oceanem oraz polskie i jakieś polskie warzywa. A co do rybek już nie chcę mieć, na razie narybki pomieszkają przez 2 tyg w sloiku jak będą duże to ... sio do sklepu
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #16 : 2003-09-11, 18:50 »
Jak je będziesz trzymał w słoiku to nie urosną, Raffy!

Asmi nie mówi o Twoim doświadczemniu o falistych, tylko o rybach. A "sypnij im po ziarenku" to była przenośnia :lol:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #17 : 2003-09-11, 19:02 »
aaaa, już kapuję Wiktoria :) . To co mam zrobić z narybkami ? tata mówił " a z tym do kibla" a ja uważam że ma rację bo w sklepach zoologicznych nie przyjmuja narybki... HELP !! Może Wiktoria wezmiesz ode mnie ?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #18 : 2003-09-11, 19:12 »
Do kibla? No coś Ty!

Wiesz, właściwie mogłabym je od Ciebie wziąć.. Dobry pomysł, akurat mam tylko dwie rybki w swoim akwa ;) GDzie dokładnie mieszkasz, powiedz na priv
Zapisane

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #19 : 2003-09-11, 19:24 »
na priv, raczej an GG !! Mój nr. 3831593 Dzięki Wiktoria, ale ostrzegam cię ... weż zatyczki do uszu ... :P bo papużki drą :D
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #20 : 2003-09-11, 19:35 »
Niee,GG mi teraz nie działa... Daj namiary na priv
Zapisane

Forum Zwierzaki

Będę miał akwa !
« Odpowiedz #20 : 2003-09-11, 19:35 »

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #21 : 2003-09-11, 19:45 »
priv ? nie lubię privu!! Załóż inny numer GG i porozmawiajmy.
Zapisane

Agga

  • *
  • Wiadomości: 773
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #22 : 2003-09-18, 11:25 »
Raffy fajnie, że masz akfarium.  :)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #23 : 2003-09-18, 14:38 »
Cytat: Agga
Raffy fajnie, że masz akfarium.  :)


Agga przeczytalas caly watek czy tylko Tytul?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #24 : 2003-09-18, 14:55 »
No, chyba tylko tytuł, widzę tu nabijacza postów :?
Zapisane

Agga

  • *
  • Wiadomości: 773
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #25 : 2003-09-18, 22:29 »
Przyznam się bez bicia, że chyba nie doczytałam do końca :oops: więcej tego nie zrobię :tak:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #26 : 2003-11-28, 22:09 »
spokojnie. Założyłem ponownie akwarium i jest super ! cieszę się :)

jest to akwarium 25 litrowe, czarna pokrywa z oświetleniem a nad oswietlenie jest taki plastik który daje ciepło wody w akwa. Roślinki : na 10 cm długi anubias, kilka kamomb, 2 moczarki z młodymi, nurzance(z grupą ok. 5cm x 5cm,, mech jawajski (taka kulka :)) ), 3 bakopy czerwone, 1 nurzaniec srubowaty,czerwona krypokortyna, kulka z glonów :D, 3 długie trawki podobne do kamomb pływających na powierzchni akwa w kącie i jedna nieznana zielona roślina podobna do kryporortyny .... żwir jest koloru bialo-czarnego i pokrywa 3 cm warstwy, kamień, kilka płaskich kamieni, termometr szklany, filtr AQUAEL z napowietrzaczem i pływają 7 gupików oraz 6 kirysków :) coś jeszcze dodać ? wystarczy ? mój kolega trzyma 2 samiczki gupików w 10 cm x 10 cm kuli :? :? wziąc ? nie będzie przerybienia ? :?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #27 : 2003-11-29, 10:22 »
Będzie, ale weź, i spróbuj im znaleźć DUŻE domy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Będę miał akwa !
« Odpowiedz #27 : 2003-11-29, 10:22 »

Raffy

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #28 : 2003-11-30, 08:54 »
ok ok ok, ale jestem ciekaw co powiedzą eksperci np. harpia i asmi ;-);)
Zapisane

Góral

  • Gość
Będę miał akwa !
« Odpowiedź #29 : 2003-11-30, 09:48 »
hehe, pewnie powiedzą ci to samo... :P
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 28 zapytaniami.