Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Akara .... ????  (Przeczytany 4572 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« : 2003-09-15, 20:16 »
Pomurzcie mi zidetyfikować odmiane Akary pliss ...sprubuje wam ją teraz opisać i może wtedy będziecie wiedzieć jaka to odmiana a więc ... dł. samca około 7 cm ,cały biały a z koleji samica nieco mniejsza około 4 cm biało czerwona... czy jest ktoś wstanie powiedzieć mi co to za odmiana Akary wszystkim którzy będą chcieli mi pomuc odrazu z góry dziękuje.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akara .... ????
« Odpowiedź #1 : 2003-09-15, 20:55 »
Musisz opisać dokładniej, czy ma plame, pasy, jakie płetwy...
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #2 : 2003-09-15, 21:05 »
Samiec tak jak mówiłem cały biały a samica czerwono biała i mają biały pas pośrodku . Jest tak sama jak inne Akary tylko biała , takie same płetwy.
Gdy wpatrywałem się w Akwarium zaopserwowałem że Samiec raz grzebie w żwirku a raz goni za samicą a on mu ucieka i kryje się przed nim... wiesz co może to oznaczać :?:

ostatnio zaobserwowałem jak siedziały obok siebie w roślinkach , na początku samiec tam właził nawet niewiem czemu a później patrz a on tam siedzi z samica :?:  :?:  :?:  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akara .... ????
« Odpowiedz #2 : 2003-09-15, 21:05 »

Asmi

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #3 : 2003-09-16, 08:00 »
Cytuj
dł. samca około 7 cm ,cały biały a z koleji samica nieco mniejsza około 4 cm biało czerwona i mają biały pas pośrodku


Harpia prosila o dokladny opis ryby, a nie o ich zachowanie. Nie widzisz roznicy?
Niesamowicie sie wysililes. To samo juz pisales w poprzednim tamacie.

Cytuj
czy jest ktoś wstanie powiedzieć mi co to za odmiana Akary


Co sie tak uparles, ze to akara?

Cytuj
ostatnio zaobserwowałem jak siedziały obok siebie w roślinkach


Pokaz mi ryby, ktore nie lubia siedziec w krzakch.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #4 : 2003-09-16, 08:29 »
każda Akara ma takie same wymagania  :?:
Jeśli zobacze np na Akare z Maroni będzie miała te same wymagania  , tej Akary co ja mam  :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akara .... ????
« Odpowiedź #5 : 2003-09-16, 14:27 »
Kamilo a czy ty jesteś pewien że to akary?
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #6 : 2003-09-16, 18:36 »
Ja zabardzo nie ale babka z zologicznego gadał że to są Akary , zachowaniem przcierz przypominają Akary , czytałem o innych Akarach i dowiedziałem się że kopią w żwirku no i moje też kopią , przekopują całe Akwarium ,  No i wyglądem tez przypominają tamte tylko tak jak już mówiłem sa białe

Harpia mam pytanie... przed kupnem rybek przygotowałem Akwarium , w rogu Akwa dałem Doniczke ... teraz jak rybki wpuściłem po 24h , przekopują do okoła dończke czyszczą ją , kamyczki które biora spod dończki przenosza na druga stroone akwaria czy jest możliwe że przygotowuja się do zkładania Ikry :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akara .... ????
« Odpowiedź #7 : 2003-09-16, 19:53 »
taa tak to wygląda.

Ale wziołeś pod uwage to że te ryby są za duże na twoje akwarium? Po drugie skąd masz 100% pewność że babka w sklepie wiedziała co ma, po trzecie wszystkie pielęgnice mniej więcej tak sie zachowują.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #8 : 2003-09-16, 20:02 »
Właśnie niewiem jak sie pielegnice zachowują masz może jakąś strone o pielegnicowatych  :?: poczytałbym troche .
25l niewystarczy na 2 ryby  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akara .... ????
« Odpowiedz #8 : 2003-09-16, 20:02 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akara .... ????
« Odpowiedź #9 : 2003-09-16, 20:15 »
jezuu chłopie 25l. na kotnik ledwo starcza, stronek masz bez liku, poszukaj, Asmi podawał, ja podawałam, uważniej czytaj posty.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #10 : 2003-09-16, 20:29 »
no to dzięki za pomoc  :?

teraz już rozumiem :) około 300 małych rybek w 25l :( no a para już przygotowuje sie do składania ikry przeczytałem na jednej stron którą dał mi Asmi któremu dziękuje :wink: że para wykopuje niewielki dół wktórym będzie składaś ikre i tak właśnie umnie robią :roll:
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #11 : 2003-09-17, 12:46 »
mam pytanie dawać rybką mrożony pokarm(rurecznik)... co jeszcze moge im dawać słyszałem coś o kalafiorze , sałacie możesz mi coś o tym powiedzieć był bym bardzo wdzięczny
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akara .... ????
« Odpowiedź #12 : 2003-09-17, 12:54 »
pielęgnice to na ogół drapiezniki wieć pokarm zwierzęcy, wodzień, ochotka, serce wołowe, komary, rurecznika bardzo mało bo jest za tłusty na ciągłe karmienia. Poza tym pokarmy gotowe, dla urozmaicenia od czasu do czau roslinne płatki. Granulki, pałeczki...
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #13 : 2003-09-17, 12:58 »
tak tylko w wadowicach są tepe zologiczne i nawet ochotki niemają , a wodzień co to jest  :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akara .... ????
« Odpowiedź #14 : 2003-09-17, 13:01 »
www.akk.prv.pl   tu poszperaj, bardzo dużo ciekawych przepisów które i ja wykorzystuje. Wejdz w galerie tam masz zdjęcia wodzienia i innych.

Trzeba sobie radzić, co ja mam powiedzieć na 1 sklep zoologiczny w moim mieście.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akara .... ????
« Odpowiedz #14 : 2003-09-17, 13:01 »

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #15 : 2003-09-17, 13:04 »
ok dzięki za strone ;)  , w Wadowicach są 3 a i tak nic w nim niema :( no nie aż tak nic  :) chociarz zawsze jak czegoś potrzebuje to tego niemają

Akary moga jeść muszki owocowe  :?:  :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akara .... ????
« Odpowiedź #16 : 2003-09-17, 13:42 »
mogą, moje motylowce były karmione muchami więc muszi są jak najbardziej na miejscu, co innego apetyt czy będą to jadły.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #17 : 2003-09-17, 19:27 »
Samiczka zniosła Ikre :P w doniczce jest około 20 jajeczek ;)
Będzie znosiła kolejną ikre  :?: czy raczej nie
Zapisane

Asmi

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #18 : 2003-09-17, 19:49 »
Cytuj
Samiczka zniosła Ikre  w doniczce jest około 20 jajeczek


No to Twoje szczescie :)

Cytuj
Będzie znosiła kolejne  czy raczej nie


Mysle, ze jesli to jej pierwszy raz to nie bedzie wiecej ikry (chyba ze), ale nastepne tarla powinny sie odbywac bez problemow.

I doszukales sie co to za rybcie?
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #19 : 2003-09-17, 19:59 »
Dzięki!!!!
Własnie niedoszukałem  :( ale zachowaniem i wyglądem przypominają Akary , znoszą ikre tak jak one , kopią w żwirku , Samiec jest większy od samicy , wszystko to samo . Tyle stron przepatrzyłem i nieznalazłem :( chyba bede musiał się przejśc do zologicznego i zobaczyc jaka to jest odmiana.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #20 : 2003-09-18, 15:02 »
Robie dla rybek pokarm mięsny (mieso wołowe) ile ma siedzieć w zamrarzarce :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akara .... ????
« Odpowiedz #20 : 2003-09-18, 15:02 »

Asmi

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #21 : 2003-09-18, 15:50 »
Cytat: KAMILO
Robie dla rybek pokarm mięsny (mieso wołowe) ile ma siedzieć w zamrarzarce :?:


Zamrozic, wyjmowac po kawalku, rozmrozic, podac rybom. I tak do wykoczenia mrozonki. Chyba ze jest to caly wol to lepiej rybkom pomoc zeby szybciej sie skonczylo :))
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #22 : 2003-09-18, 15:55 »
ok dzięki ;)

Mam pewność że po miesie wołowym nic rybą sie niestanie  :?: ... wyciełem tłuszcz , zmieliłem , posiekałem , zamroziłem  :!!!:

Rozmnorzył ktoś zwas Akary  :?:  a jak tak co dawaliście narybkowi (zółtko i co jeszcze) :?:
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #23 : 2003-09-19, 13:59 »
Herpia , Asmi czemu nieodpisujecie widze że tylko odwas moge tu oczekiwac odpowiedzi i bardzo bym prosił o odpisanie.
Czym karmi sie narybek Akary , bo za kilka dni powinienem mieć rybki i niewiem zabardzo czym je karmić (żółtkiem , suchym pokarmem typu: rozwielitka i co jeszcze??)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akara .... ????
« Odpowiedź #24 : 2003-09-19, 14:17 »
Kamilo nie odpisujemy z dwóch powodów, pierwszy, nie zawsze jesteśmy na forum, drugi, możesz to bardzo łatwo znaleść na wielu stronkach akwarystycznych które podawaliśmy.
maly żywy pokarm, oczlik, bosmina, artemia, pierwotniaki.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #25 : 2003-09-19, 14:28 »
ok wielkie dzięki o to mi chodziło  ;)
Znasz może jeszcze jakies Forum o zwierzetach (nawet lepiej jakby było o Akwarystyce) :?:
Zapisane

Asmi

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #26 : 2003-09-19, 15:37 »
Cytat: KAMILO

Znasz może jeszcze jakies Forum o zwierzetach (nawet lepiej jakby było o Akwarystyce)


Jesli chcesz sledzic dobra grupe dyskusyjna to polecam pl.rec.akwarium, natura.akwarium i natura.akwarium.rosliny. Te pierwsza mozesz znalzezc np. na onet.niusy lub gazeta.pl w usenet lub poprostu w googlach. Ja sciagam (i najlatwiej jest mi czytac) te grupy przez outlook express. Na OE trzeba sciagnac odpowiedni serwer i na nim zasubskrybowac grupy dyskusyjne.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #27 : 2003-09-19, 21:56 »
Cytat: harpia
oczlik, bosmina, artemia, pierwotniaki.


Niema w zologicznym , jak moge je zdobyć  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akara .... ????
« Odpowiedz #27 : 2003-09-19, 21:56 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Akara .... ????
« Odpowiedź #28 : 2003-09-19, 22:03 »
oczlika i bosmine kupić mrożone, artemie wychodować z jaj (ale to drogie) a pierwotniaki wychodować na parapecie w słoiku z wodą akwariową bez chemi i garścią suchego siana, po tygodniu masz zawiesine z mikroorganizmów.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Akara .... ????
« Odpowiedź #29 : 2003-09-19, 22:09 »
niemam zabardzo dostępu do siana  :( może być coś innego :?:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 29 zapytaniami.