Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Złote rybki  (Przeczytany 1408 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Helga

  • Gość
Złote rybki
« : 2003-10-01, 21:15 »
Wybaczcie ignorancję, ale kompletnie nie znam się na rybkach... popularne zwane złote rybki, to welonki?
Problem wygląda tak: w biurze, gdzie pracuję, stoi akwarium
z dwiema złotymi rybkami. Jedna z nich dziwnie pływa, wygląda to tak, jakby ją wynosiło do góry... Słyszałam, że może to oznaczać albo problem z pęcherzem pławnym, albo może wynikać z przeżarcia. Postanowiliśmy najpierw spróbować zmniejszyć im ilość pokarmu, ale problem w tym, że ta jedna (ta która tak dziwnie pływa) wyżera wszystko tej drugiej... Czy odławianie jej na czas karmienia nie zestresuje jej za bardzo? macie może jakieś inne pomysły, jak zrobić, żeby obie dostały ile trzeba, a żadna za dużo?
A jeśli byłby to problem z pęcherzem pławnym, to czy można to jakoś leczyć?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Złote rybki
« Odpowiedź #1 : 2003-10-01, 21:29 »
Tak karaś ozdobny vel złota rybka vel welonek (tak nazywa sie tylko odmiany o długich płetwach) najlepiej jedzenie podawaj z obu stron, tak żeby przyciągnąć uwage tej bardziej srawnej a drugiej daj w drugim kącie, możesz zdrowszą przegonić za pomocą drucika, tak odepchnąć wtedy chora będzie miała co zjeść, jak możesz to podaj wymiary akwarium, jaki sprzęt, wyposarzenie...
Jak zbacie o baniak, jak z wodą, podłożem, odmulaniem...
To że ona dziwnie pływa może być też przez złe warunki.
I koniecznie zmierz temperature i napisz co im dajesz jeść.
Zapisane

Helga

  • Gość
Złote rybki
« Odpowiedź #2 : 2003-10-01, 21:39 »
Akwarium 20 litrów, podłoże taki żwirek sprzedawany w sklepach zoo. Mają filtr taki zwykły, temperaturę pokojową, nie ma żadnej grzałki, pokarm Tetra Goldfish Colour. Raz w tygodniu zmieniamy ok. 40% wody, dodając uprzednio uzdatniacza, nie pamiętam, jak się nazywa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Złote rybki
« Odpowiedz #2 : 2003-10-01, 21:39 »

KAMILO

  • Gość
Złote rybki
« Odpowiedź #3 : 2003-10-01, 21:42 »
ooo 20 L to zamało :?  poczekaj jak zara Harpia da ci kazanie :roll: ja zostawie to bez komentarza ;)  bez urazy Harpia...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Złote rybki
« Odpowiedź #4 : 2003-10-01, 22:40 »
czemu kazanie? jak sie niewie o rybkach to trzeba nauczyć :) Helgo najlepiej wymienić to akwarium na 50-70l. będzie wygodniej i mniej stresowo dla ryb. Pokarm dobry ale możesz od czasu do czasu podać mrożonki, ochotka, wodzień i wody co tydzień nie 40 a 20-30.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Złote rybki
« Odpowiedź #5 : 2003-10-01, 22:49 »
eee myślałem że będzie ostrzej ;)
Mi powiedziałabyś odrazu żeby odał ryby do zoloogicznego :roll: bo w 20 l zaciasno by miały :?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Złote rybki
« Odpowiedź #6 : 2003-10-02, 00:49 »
bo ty masz 100l. na jedną rybe a ona ma 45l. tu masz różnice
Zapisane

Helga

  • Gość
Złote rybki
« Odpowiedź #7 : 2003-10-02, 08:02 »
Coś z tym liczeniem nie za bardzo u Ciebie, mnie wychodzi, że mam 10 l na sztukę... Szczerze powiem, że na razie te rybki wyglądają w tym akwarium jak dwa groszki w pustej szufladzie. Szef dostał je w prezencie w szklanej kulce oczywiście dla ozdoby biura, kupił im akwarium (panią w sklepie zoo, która go nie poinformowała, że powinno być większe należało by nieźle opiórkać), nie wiem więc, jak się będzie zapatrywał na zakup kolejnego... :(
Zastosuję Wasze sugestie i zobaczymy.
A co, jeśli to pęcherz pławny, pytam ponownie?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Złote rybki
« Odpowiedź #8 : 2003-10-02, 12:11 »
teraz tak wychodzi ale dla dorosłej złotej rybki oblicza sie 45l. jako minimum jednej ryby, ma tak szybką materie że z mniejszym akwarium będzie duży problem, woda szybko sie starzeje...
Jeżeli jesteś pewna że rybek ma problemy z pęcherzem to dużo nieda sie zrobić ale możesz spróbować podleczyć go troche, może bakotpur pomoże, spytaj sie o ten lek w zoologicznym i użyj jak na opakowaniu pisze ale bez podnoszenia temperatury. Nie płukaj filtra za często bo po jakimś czasie działania na gąbce tworzy sie flora bakteryjna przetwarzające związki przemiany materii, czyszcząc go zabijasz te pozyteczne bakterie.
Szef chciał dobrze i jednak ułatwił im zycie bo w tej kuli to by długo nie pociągneły.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Złote rybki
« Odpowiedz #8 : 2003-10-02, 12:11 »

KAMILO

  • Gość
Złote rybki
« Odpowiedź #9 : 2003-10-02, 15:50 »
bez przesady 7 cm ryba do 100L Akwa przcierz jej tam niebędzie widać , wiem że teraz napiszesz bo UROŚNIE jak urośnie no to sprzedam do zoloogicznego albo koledze dam ;)
Zapisane

Helga

  • Gość
Złote rybki
« Odpowiedź #10 : 2003-10-03, 10:24 »
Ha, wczoraj przegłodziliśmy obie ryby eksperymentalnie i Wanda zaczęła pływać normalnie. Czyli to chyba jednak z przeżarcia.
Na tym ich pokarmie pisze "karmić kilka razy dziennie w małych ilościach", co jest jak dla nas bardzo enigmatyczne. Ile kulek sypać im jednorazowo?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Złote rybki
« Odpowiedź #11 : 2003-10-03, 13:28 »
dobrze pisze, nigdy nie używałam tego pokarmu to niewiem ile podawać ale noralnie tyle żeby zjady od razu. Musisz im urozmaicić pokarm, kup płatki, mrożonki ryby będą zdrowsze.
Jeżeli ten pokarm jest w formie suchych pałeczek lub kulek to najpierw je namocz przed podaniem to bardzo wazne, ryba zje suchą kulke która w żołądku zacznie puchnąć i powodować właśnie takie problemy (przypomniało mi sie :P )
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 25 zapytaniami.