Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: podmiana wody  (Przeczytany 1623 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
podmiana wody
« : 2003-10-26, 12:25 »
Wiem, że było juz kilka razy pisane, ale ja ciągle mam problem z przelicznikiem:) Wode wymieniam co dwa tygodnie 10 l (akwa ma 72l), czy dobrze? I drugie pytanie z tym związane. Od jakiegoś czasu zaczęłam podawac nawóz Tetry - Planta Min. Jeśli chodzi o jego stosowanie to jest napisane tak: 5ml na 20 l co 4 tyg; 5ml na 10 l przy częściowej podmianie wody. I tutaj się gubie:) Które podawanie mam stosować? Jeśli podmieniam wode jak pisałam wcześniej to 5ml na 10 l? Mam nadzieje, że pomożecie:)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
podmiana wody
« Odpowiedź #1 : 2003-10-26, 12:58 »
Co do podmiany to się nie bardzo znam, ale myślę że należy podmieniać 20-30% wody co 2-3 tygodnie.
Co do nawozów, to czekaj na harpię bo ja Ci nie pomogę ;)
Zapisane

Agnes

  • Gość
podmiana wody
« Odpowiedź #2 : 2003-10-26, 13:03 »
20-30%? to chyba dość sporo. Nie wiem...czekam na harpie:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

podmiana wody
« Odpowiedz #2 : 2003-10-26, 13:03 »

Asmi

  • Gość
podmiana wody
« Odpowiedź #3 : 2003-10-26, 13:26 »
Nic nie piszesz na temat obsady akwarium ani filtracji. Sadze jednak, ze jak kazdy poczatkujacy akwarysta ma przerybienie (tylko zgaduje) i mysle, ze 10l na dwa tygodnie przy 72l zbiornika to stanowczo za malo. Wedlug mnie powinnas podmiane robic przynajmniej raz w tygodniu okolo 20-30%. Jednak jest to akwa niezaduze i moga szybka powstawac np. szkodliwe azotany i azotyny.
A co do nawozu raz na 4 tygodnie wlewasz do akwa powiedzmy 20ml nawozu. Po kazdej podmianie, np. 20l wody to wychodzi, ze musisz dolac 5ml nawozu. Nic prostszego :)
Zapisane

Agnes

  • Gość
podmiana wody
« Odpowiedź #4 : 2003-10-26, 13:41 »
nie wiem czy mam przerybienie, jednak taką obsade mam juz jakiś czas i nic się nie dzieje...jestem troszke w szoku, że mam podmieniac tak dużo...tylko gdzie odstawiac tyle wody?:) Coś wymyśle...co do nawozu. To mam w takim razie dawać to miesiąc i przy kazej (czyli co tydzien-dwa) podmianie wody?? To chyba też sporo wyjdzie. Już sama nie wiem:)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
podmiana wody
« Odpowiedź #5 : 2003-10-26, 13:43 »
Agnes a jaka masz obsade akwa?
Zapisane

Asmi

  • Gość
podmiana wody
« Odpowiedź #6 : 2003-10-26, 13:48 »
Przy kazdej podmianie trzeba dodawac nawoz. Ile zabierasz tyle oddajesz. Oczywiscie jak sie chce miec ladne roslinki :)
Opisz wiecej swoje akwarium - obsada i filtracja - bo to jest wazne.
Zapisane

Agnes

  • Gość
podmiana wody
« Odpowiedź #7 : 2003-10-26, 15:51 »
obsada? pewnie zaraz się okaże, że mam za duzo, ale lepiej o tym wiedzieć...3 molinezje, mieczyk, 3 neonki, 3 danio, 2 ramirezy, 2 barwniaki czerwonobrzuche, 3 kiryski, glonojad i samotna razbora (miałam 3, ale zdechły:( a nie chce już mieć razbory i bidula jest sama...). Filtr wewnętrzny, nie wiem jaki to model, tzn nie wiem czy istotne. Moge oczywiście sprawdzić:) coś jeszcze podać?
Asmi rozumiem, że jak zabieram wode to musze dodać nawóz:) ale nie wiem czy mimo wszystko jeszcze podawać raz w miesiącu? oprócz przy podmianie?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
podmiana wody
« Odpowiedź #8 : 2003-10-26, 16:51 »
Stosuj nazów jak przy częściowej podmianie wody, wtedy po wlaniu nowej dolewasz nawóz, jeżeli jest zbyt kłopotliwe możesz raz w tygodniu wstrzyknąć pod korzenie małą dawke praparatu. Troche tych ryb dużo więc jak powiedział Asmi 20-30% to wcale nie jest duzo ;) i przy każdej podmianie odmul dno, będzie czyściej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

podmiana wody
« Odpowiedz #8 : 2003-10-26, 16:51 »

Agnes

  • Gość
podmiana wody
« Odpowiedź #9 : 2003-10-26, 20:02 »
ja nie twierdze, że to jest kłopotliwe...bez przesady:) jeżeli tak trza to będę tak robić...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.167 sekund z 24 zapytaniami.