Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Biedne Gupiki  (Przeczytany 832 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiekusek

  • Gość
Biedne Gupiki
« : 2003-12-03, 12:46 »
Witam wszystkich!
Jakis czas temu niewiadomo skąd pojawiły mi sie w akwa slimaki te czerwone paskudne co zjadaja rosliny no więc kupiłam na nie preparat tetry Limnacyd czy jakoś tak i zastosowałam sie do wskazówek niestety preparat wytępił nie tylko slimaki ale takze kilkanascie gupików (dorosłych) i wszystkie rośliny.
Mam akwa ok 90 litow i wlałam pół nakrętki nawet mniej niż powinnam bo bałam się o życie rybek.
Najdziwniejsze jest to ze w akwa było jeszcze kilka dorosłych mieczyków i jeden mały czarny (ok 2 mies ) którego niedawno dostałam i przeżył z resztą
Jak myślicie co mogło byc przyczyną?
Co teraz powinnam zrobić.
Zostały 3 gupiki zrobiłam im kapiel w soli i odłowiłam do osobnego akwa narazie żyją ale sa jakies takie słabe.
POMOCY.
Zapisane

Kiekusek

  • Gość
Biedne Gupiki
« Odpowiedź #1 : 2003-12-03, 13:12 »
Jeszcze jedno jakie radzicie rosliny tylko oby były bardziej wytrzymałe od tych obecnych chciałabym jak najszybciej przywrócić to akwa do życia.
A moze jakies ciekawe rybki?
W sumie są:
mieczyki koloru: czerwieni, zieleni,czerni
3 molinezje, koza , glonojad
Wszystko w nim pracuje jak nalezy filt mam zewnętrzny, temp 24-26
-termometr elektryczny sam reguluje wiec nie ma spadków itp, solidny napowietrzacz, woda regularnie podmieniana
Pokarm zywy z wypróbowanego sklepu badź suche dafnie lub Ichtio-vit czy cos w tym stylu
Co radzicie?
Zapisane

Kiekusek

  • Gość
Biedne Gupiki
« Odpowiedź #2 : 2003-12-03, 13:13 »
A zapomniałam oswietlenie ok 16 h / dobe nigdy nie było problemów do czasu ...................
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biedne Gupiki
« Odpowiedz #2 : 2003-12-03, 13:13 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 21 zapytaniami.