Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ultima Online...  (Przeczytany 2581 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lalaith

  • Gość
Ultima Online...
« : 2003-12-16, 16:22 »
Gra ktoś może? Jeśli tak, proooszę o odezwaiee się na gg: 1732729, jestem początkująca i za bardzo nie wiem w jakim celu włuczę się po tamtym świecie :P
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Ultima Online...
« Odpowiedź #1 : 2003-12-16, 17:14 »
Ja gralem bardzo dlugo w UO. Straszny pozeracz czasu - o ile chce sie tam byc kims... Powiedz czy grasz na oficjalnym serwerze, czy na shardach polskich (pirackie serwery) ?
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Ultima Online...
« Odpowiedź #2 : 2003-12-16, 20:27 »
Gram na serwerach Dream Masters.. Na najleepszym serweerze... Bożeee, jak tam trudno się dostać! 7 razy zgłaszałam..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ultima Online...
« Odpowiedz #2 : 2003-12-16, 20:27 »

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Ultima Online...
« Odpowiedź #3 : 2003-12-16, 21:21 »
Ja sie dostalem za pierwszym razem trzeba tylko odpowiednio dobrze i klimatycznie napisac to co oni wymagaja przy rejestracji. Najlepszym serwerem to bym go nie nazwal, ale jednym z najwiekszych pirackich to tak :)

Zeby zaczac masz tak w duzym skrocie dwa wyjscia:
1. Jesli klasz klimatycznie to staraj sie wkrecic w jakies questy, fakt byle kto cie zabic bedzie mogl, ale moze GMi przyuwaza twoja gre i cie jakos wynagrodza...
2. Conajmniej 3 miesiace ciezkiej pracy gdzies po 7h dziennie (czasu realnego!) nad postacia, tzn. nad jej skilami i statami, zeby w ogole moc pokonac cos mocniejszego.

Duzo zalezy jaka postac wybralas, jakie ma predyspozycje juz. Najwiecej ludzi zaczyna jako kowal, gornik, na tym zarabiasz i cwiczysz miesnie, a dopiero potem zaczyna sie uczyc skili bojowych, szermierka itp... mozna tez zaczac jako drwal, i ciesla, czyli scinasz drzewa, potem z nich robisz jakies ladne skrzynie, stolki itp. i je sprzedajesz.

Najciekawiej sie gra magiem, ja takim bylem od poczatku, jest to najtrudniejsza opcja i wymagajaca najwiekszego poswiecenia :)

Postaraj sie zaprzyjaznic z jak najwieksza iloscia ludzi, jesli grasz kobieta to nie bedzie problemow. Tam gra sporo facetow i kazda kobiete lubia adorowac, pomagac jej itp.  dobrze jakby ktos ci na poczatek dal troche pieniedzy zebys sie mogla ladnie ubrac i kupic narzedzia.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Ultima Online...
« Odpowiedź #4 : 2003-12-17, 08:23 »
Mam kilku znajomych na Uo. Między innymi chłopaka na gg:) Ja jako pierwsze predyspozycje wybrałam szycie i oswajanie, potem douczyłam się wiedzy o zwierzętach i zarabiałam allo na szyciu, albo na oswajaniu i sprzedawaniu zwioerząt- między innymi oswoiłam sobie konia :] Zawsze podrożuję coanjmniej jeszcze z kimś.  :)

Ja jestem wooojowniczką :]
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Ultima Online...
« Odpowiedź #5 : 2003-12-17, 10:43 »
Jak masz znajomych i chlopaka to bez problemu sobie poradzisz.

Ja jak gralem wpierw wybralem gornictwo i kowalstwo, i spedzilem z 2 tygodnie w kopalniach na wydobywaniu rudy, ktora sobie potem przerabialem na metale i zniej wyrabialem bron (na poczatku zwykle sztyleciki, ale pozniej coraz lepsze, nawet zbroje). Jak juz uzbieralem troszke i podszkolilem miesnie, poduczylem sie tamowania zwierzakow. Fajne zajecie, mozna duzo zwiedzic ladu, i zawsze miec przy sobie jakiegos stworka, a taki kon to bardzo pomaga w podrozowaniu, i w...uciekaniu hehe. Zawsze zazdroscilem tym co potrafili tamowac Osty, najbardziej podobaly mi sie Ogniste, ale strasznie grozne, bo jak takiego sie nie karmilo to potem sie wsciekal i atakowal swojego pana. Nie wspomne o koniach zwanych Koszmarami, te to istne smocze pomioty....

Generalnie w grze udalo mi sie zarobic na wlasny zamek, wlasna gildie, i zostac najpotezniejszym magiem na serwerze. Jak juz to zdobylem wszystko i zaczelo mi sie nudzic... to zostalem redem (banita), wtedy to byla zabawa... :]
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Ultima Online...
« Odpowiedź #6 : 2003-12-17, 13:46 »
Oł jee.. Mi daleko do takiego poziomu ;)
Mam pytanie, może pamiętasz... Kojarzysz zoo?! Byłam w zoo z kumplem i z klatki wyszedł jakiś stwór, ktory niee potem zabiłl.. Kumpel staral się pomoc ale kicha.. I tu pytanie: Czy ten stwór miał tam być?  [o kumpel mówił, że nei powinno go tam być..]
:)
Pozdrawiam, fanka Uo ;)
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Ultima Online...
« Odpowiedź #7 : 2003-12-17, 13:59 »
Nie gralem na DM niestety to ci nie powiem z zoo. Gralem za to na Zaginionym Świecie, notabene shardzie na ktory sie najtrudniej w Polsce bylo dostac :]

Co do tego zoo, to mysle ze w takim miejscach zwierzeta raczej powinny byc zamkniete i nikomu nic nie robic, byc moze jakis GM chcial ci urozmaicic gre. :)
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Ultima Online...
« Odpowiedź #8 : 2003-12-17, 14:41 »
Pewnie jo.. ;) A czy na tym twoim serwerze było coś takiego jak chaos?  Znaczy że łazili kolesie po mieście i zabijalli wszystko co popadnie? ;)
Miałeś konia, czy jakieś inne zwierze w swojej grze na ktorym jeździłeś?
Pochwal się jakimiś osiągnieciami w grze!..  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ultima Online...
« Odpowiedz #8 : 2003-12-17, 14:41 »

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Ultima Online...
« Odpowiedź #9 : 2003-12-17, 15:13 »
Nie wiem co za chaos, ale byli redzi, czyli banici ktorzy zabijali innych graczy i ich okradali z ekwipunku i pieniedzy. Jednak do miasta raczej wchodzic nie mogli bo tam sa straznicy... chociaz czasem wchodzili bo byli na tyle silni ze zabijali cala ochrone miast, a potem ludzi w nich.

No przeciez juz sie chwalilem osiagnieciami ;) Ja na poczatku jezdzilem na koniu, potem wymienilem konia na Koszmara, bo mozna bylo nim szczuc wrogow, to taki prywatny ochroniaz, a na dodatek ladnie sie prezentowal (ciemnogranatowy kolor i grozny z wygladu łep), potem jezdzilem na Ostach, wydawalo mi sie ze byly zwinniejsze od koni. Ostardy na moim serwerze wystepowaly w paru formach, byl zwykly lesny, latwy do wytresowania, na ktorych kazdy mogl prawie ze jezdzic o ile umial tamowac. Potem dziki ostard, ten juz zaczepial i mogl zabic... a ostatnia forma osta to Ognisty, umial rzucac czar fireball i niezle drapal pazurami. Na koncu mojego grania wlasnie tym ostatnim jezdzilem. Nienawidzilem lam, na nich ludzie wygladali debilnie, zawsze mi sie smiac z tego chcialo, ble...

Inne moje osiagniecia to nie wiem... moze to ze jak mnie widziano w poblizu miast (pod koniec gry) to uciekano, a nieliczni co zapragneli zmierzyc sily, konczyli ze tak powiem marnie. Mialem zapelniona cala ksiege czarow, az do 8 kregu. Moglem otwierac z niej bramy gdzie tylko chcialem, mialem pelno run pozaznaczanych po calym swiecie. A jeden czar Kal Vas Flame umial rozwalic w przy jednym uzyciu prawie kazdego gracza, lubialem tez czar In Vas Por lub Kal Vas Xen Corp, ten ostatni calkiem mily, przyzywasz demona z piekiel i chodzisz w jego asyscie - bardzo pomaga w walce :)

Heh.. duzo by mowic :)
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Ultima Online...
« Odpowiedź #10 : 2003-12-17, 16:10 »
Jeśli możesz, napisz na czym polegaja te czary, które wypisałeś [za bardzo na magach się nie znam]  .  Wyjaśnie chaos- raz na jakiś czas, do miasta wkraczają zbrojni, krórzy leezą [są bardzo silni- strażnicy nie mogą ich pokonać] i na dobrą sprawę, najlepszą radą jest UCIEKAĆ! Nawet jeśli jest się baaardzo dobrym..Albo ukryć się w jakimś domu- np. bank  czy coś innego i poprostu przeczekać ;)
Jak narazie to dużo osiągnięć nie mam.. ;) Troszke własoręcznie zarobionych pieniążków, zabity wąż:P i wielki pająk ;)
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Ultima Online...
« Odpowiedź #11 : 2003-12-17, 17:03 »
Słowa czarów:

Kal Vas Flame - slup ognia, czyli taki ogien ktory pojawia sie u stop i plonie w gore postaci robiac jej bardzo wiele obrazen.
Kal Vas Xen Corp - przyzywa piekielnego demona, taki wielki czerwony ze skrzydlami i rogami, umie czarowac i ranic szponami.
In Vas Por -  trzesienie ziemi, rani wszystkich mniej wiecej w zasiegu wzroku (nawet przez przeszkody)

Bedac magiem zbieralem sobie ziolka, na laczkach i lasach. Pamietam ze bylem mistrzem zielarstwa, czyli skill mialem na maxa 100.  Najgorszy jest czosnek, strasznie drobny i trzeba niezle trafic odzielic lodyge od cebulki. Bo wiesz, zeby czarowac to trzeba miec sporo roznych ziol przy sobie, a czym mocniejszy czar tym wiecej zzera ich.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Ultima Online...
« Odpowiedź #12 : 2003-12-17, 19:05 »
Hmm.. Fajne te czary ;) Szczególnie podoba mi się hmm... chyba z demonkiem :P- o ile dobrze zrozumiałam.. To jest taki jakby towarzysz?
Tiaaa... z tymi ziołami to słyszałam ;)  
Oj oj... Ta gierka strasznie ten czas pożera :/ :P
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Ultima Online...
« Odpowiedź #13 : 2003-12-17, 19:42 »
Fajne fajne, ale wszystkie 7 i 8 kregu, te czary najtrudniej sie nauczyc, pare dobrych miesiecy trzebaby poswiecic. Ten demon to chodzi z toba i zaatakuje kazdego wrogiego ci osobnika lub stwora (czerwonego). Niestety nie chodzi w nieskonczonosc, po jakims czasie znika i trzeba przywolac na nowo.

No mowilem ci ze pozera czas, ja na niej stracilem sporo miesiecy zycia, a przelecialo jak z bicza strzelil ;)
Zapisane

awangarda

  • Gość
Ultima Online...
« Odpowiedź #14 : 2003-12-17, 19:59 »
eee a gral ktos w tamb ridera nahnowszego ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ultima Online...
« Odpowiedz #14 : 2003-12-17, 19:59 »

Lalaith

  • Gość
Ultima Online...
« Odpowiedź #15 : 2003-12-18, 08:22 »
Ja nie grałam w Tomb...
Leee....Podrozowałam z jakimjś ieznanym mi dotąd kolesiem [ calkiem dobry mag] i zabili nas bandyci:/ Tzn  jego to od razu, bo oni mieeli łuki a on wparadował w sam środek, a ja poszłam, na około, zeszłam z konia, i poprostu wykończyłłam jednego od tyłu... A drugi[lucznik] w tym czasie sie wycował i mnie zabił:/
Alle luz.. Potem wrociliśmy w to miejsce i znow podrozowalismy ;)
Juz zabiłam wielką zabę i wściekłłego wilka!! :]  :lol:  8)
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Ultima Online...
« Odpowiedź #16 : 2003-12-18, 08:27 »
Polecam ci nauczyc sie ukrywania (stealth), a jak juz to opanujesz to chodzenia w ukryciu, to megaprzydatna sprawa. Na moim serverze tylko 3-4 osoby to potrafily i byli bardzo rozrywani. Jakie to atuty daje to sobie nawet niewyobrazasz. Czesto uzywaja to redzi, czyli np. ich cala banda przenosi sie "brama" pod miasto i kazdy sie ukrywa, kiedy pojawia sie ludzie oni nagle wychodza z ukrycia i atakuja, a potem znow znikaja. Bardzo zadko ktos potrafi odkyrwac niewidzialnych (wojownik), ale juz drugi mag moglby cos zdzialac, chociaz nie zawsze zdazy hehe... Gratuluje sukcesow w grze :)

W ogole jak chodzisz z magiem przypatrz sie jakich magicznych slow uzywa przy czarowaniu i co one robia. Dobrze wiedziec, najlepiej zobacz sobie na steronie DM spis czarow i zapamietaj :)

Magowie najczesciej uzywaja do ataku Corp Por'a ew. Vas Flame (ognisty pocisk), a w walkach przyuwazysz ze uzywaja cos tam Ylem (nie pamietam dokladnie) to strzalka, kiedy udeza w innego maga to zdejmuje mu tarcze refleksyjna, i potem mozesz takiego delikwenta atakowac reszta czarow, inaczej by sie samemu zostalo zranionym wlasnym czarem.

W ogole magowie sa najsilniejsi w grze, na kazdym serwerze, jak masz wypasionego maga to nikt i nic ci nie podskoczy, a w dodatku mozesz sie wspomagac w podrozach, teleportach, leczeniu siebie i innych, po prostu chodzacy bog :)
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Ultima Online...
« Odpowiedź #17 : 2003-12-18, 15:55 »
:lol:
No z magieem jest fajnie podrózować.. Ale jeśli mag ma sam podrózowąc, to tak jak i łucznik chyba słłabo..? Jeśli samemu to najlepeiej wojownikiem, czy to mylne tweirdzenia?
Ps. Jakie twoim zdaniem na początku gry wybrać umiejętności jako wojownik?
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Ultima Online...
« Odpowiedź #18 : 2003-12-18, 17:01 »
Nie... moze na poczatku mag to latwy cel dla wszystkich, potem nie ma silnych, jeszcze jak na koniu siedzisz to latwo uciec, podpakowac sie czarami obronnymi itp. wrocic i dowalic poteznie. :)

Jak zaczac? Wiesz nie ma reguly, to zalezy kim chcesz byc, tak swoja postac kierujesz. Na poczatku powinno sie raczej wybrac skille zarobkowe, a dopiero potem trenowac walke (od zera - bardziej sie oplaca).
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Ultima Online...
« Odpowiedź #19 : 2003-12-18, 17:31 »
A jakiee skillee są najbardzijee opłacalne? szycie?
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Ultima Online...
« Odpowiedź #20 : 2003-12-18, 17:43 »
Tego to nie wiem, zalezy od popytu, w koncu to ludzie generuja najwiekszy popyt. Jak zostaniesz niezlym kowalem, i bedziesz robic niezle zbroje z bardzo mocnych materialow to chetnie beda u ciebie ludzie kupowac i zarobisz... jak to z zyciu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ultima Online...
« Odpowiedz #20 : 2003-12-18, 17:43 »

Nosferatu

  • Gość
Odp: Ultima Online...
« Odpowiedź #21 : 2005-05-09, 14:59 »
ja wiem, że temat stary już jest, ale niedawno zaczęłam grać i nie ma co nowego tematu dawać :)
ja też w Ultmię gram na BG (Black Gate) i jestem oswajaczem magiem (cienkim magiem na razie, ale mi brat skoksa, tez mam osiem kręgów:)) i powiem, ze wcale nie tak trudno oswoic dzikiego ostarda (wystarczy mu zagrać) :D, niedługo zaczn ę oswajać smoki i wyrmy (bajeranckie stworzonka)
i mój brat tez jest magiem, ale zwykłym (nie skoksał na bojowego) i wogóle.
a GMi wcale nie są tacy fajni (znam jednego i to dupek) :) bez urazy,
Zapisane

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Ultima Online...
« Odpowiedź #22 : 2005-05-09, 20:53 »
e mój brat kiedyś grał ale przerzucił sie na MU
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Odp: Ultima Online...
« Odpowiedź #23 : 2005-05-21, 19:59 »
Ja juz nie gram w UO, teraz gram w SWG. Co do oswajania, magi itp itd. to pamietaj ze na kazdym shardzie panuja inne warunki. Tak wiec oswajanie ostarda na twoim shardzie nie rowna sie trudnoscia z tym samym ostardem na moim ex. shardzie :) To samo tyczy sie GM'ow, to tylko ludzie, ale gracze zwykle ich nie lubia bo GM musi pilnowac porzadku,  karac itp. a wiadomo policjantow sie nie lubi :) (tak jak i adminow :P )
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.269 sekund z 26 zapytaniami.