Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Rynek :[  (Przeczytany 2833 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aagata

  • Gość
Rynek :[
« : 2003-12-21, 22:54 »
Tak na początku to przez to, że Forum zmieniło serwer, a ja miałam zapisane hasło na stronie, a nie w głowie :lol: musiałam się zalogować jeszcze raz :) czyli teraz mam nick Aagata, a nie tak jak wcześniej Zielonooka :) Ok ale przejdźmy do rzeczy...
Byłam dzisiaj na ryneczku, żeby kupić suni koszyk wiklinowy, bo w żadnym sklepie nie(przynajmniej teraz) znalazłam odpowiedniego :?
Szukając stoiska z wikliną, przechodziłam z koleżanką obok miejsca gdzie sprzedaje się szczeniaki, małe kotki i inne. Mój wzrok od razu padł na chude, brudne i wystraszone szczeniaki- dalmatyńczyki. Matka...poprostu jedno wielkie nieszczęście, tak samo chuda jak maluchy, mozna było spokojnie policzyć jej kości żebrowe, nie chcę opisywać dalej, bo nie mam ochoty przeżywac tego jeszcze raz:( Zapytałam "właściciela"(bo wszystko się we mnie gotowało :grr: ) dlaczego szczeniaki i matka są w takim stanie, a on na to ze zdziwieniem: "W jakim stanie?". "Nie widzi pan, że szczeniaki ze strachu wariują, a matka wygląda jak 7 nieszczęść? Wogóle jak można trzymac psy w bagażniku???!!!" Facet odpowiedział, że mam się odczepić, bo nie mam racji i tylko mu klijentów odstraszam :grr: Nic już nie powiedziałam, wiedziałam, że nie warto, bo i tak nic to nie da:( Na targu było jeszcze wiele innych psów niby rodowodowych np.: Labradory, tosa inu, sky teriery, sznaucery, pinczery i wspomniane dalmatyńczyki i jeszcze wiele innych, nie które możliwie zadbane, a inne...to jest poprostu nie do pomyślenia jak ludzie mogą tak postępować z żywą istotą?! A przecież idą Święta...
Zapisane

absencja

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #1 : 2003-12-21, 23:05 »
ta...psy, koty, nie mówiac już o kurach np...śiwat jest paskudny...swoją droga, nic się z tym nie da zrobić? jak sprawdza sią w takich sytuacjach toz it.p.?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rynek :[
« Odpowiedź #2 : 2003-12-21, 23:18 »
Mam na takich haka ;)
Raz byłam na krakowskiej giełdzie (pod koniec lata) przy wejściu stał facet z klatką pełną fretek takich małych że ledwo miały oczy otwarte. Podeszłam do niego schyliłam sie i zaczełam dokłądnie oglądac maluchy. Miały na moje około 6 tygodni (od matki odłącza sie po 8-9 tygodniach) w uszach świerzb ogólnie zapchlone wychudzone itp. Obraz nędzy i rozpaczy. We mnie sie gotowało ale na spokojnie spytałam sie ile mają (powiedział że 9 tygodni) ile za nie chce (100-150zł.) i czy były szczepione (oczywiście) Potem powiedziałąm co ja sądze o stanie zwierząt facet sie spienił i zaczął wrzeszczeć ja sobie na spokojnie wyjełam notatnik i zaczełam coś tam gryzmolić ;) facet sie speszył i zapytał co robie odpowiedziałam że pisze gdzie on stoi i w jakich godzina go spotkałam potem wyjełam komórke i "zadzwoniłam" (oczywiście nie dzwoniłam tylko tak na wygląd) spytał sie gdzie dzwonie oczywiście do znajomej krakowianki opisałam przez telefon jego wygląd gdzie stoi oraz co sądze o zwierzętach oraz żeby na niego szczególnie zwracać uwage.
Na odchodne facet cały czerwony krzyknął co ze mnie za ziółko odpowiedziałam żem ze Stowarzyszenia Fretkorum zajmującego sie wyłapywaniem oszustów zarabiających na niewłaściwym chowie fretek. Takie osoby sa wpisywane na czarną liste i mają "kreske" u wszystkich. Facetowi kopara siadła a znajoma już nigdy podobnego gościa na giełdzie nie widziałą :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rynek :[
« Odpowiedz #2 : 2003-12-21, 23:18 »

AgaŚ

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #3 : 2003-12-22, 08:22 »
Harpia dziewczyno :P Ty to sprytna jestes ;) Postepuj tak jak tylko zobaczysz zwierzaka na gieldzie !!  :?
Zapisane

Meggy

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #4 : 2003-12-22, 09:46 »
Muszę Ci powiedzieć,że niedawno zrobiłam podobnie.Przy krakowskiej tandecie stał facet z szynszylami.W małej,ciasnej klatce było ich chyba z 10 szt.Nie mogły się nawet poruszyć.Wyciągnęłam z torebki radio z którym się nie rozstaję(radio-łączność policyjna)i zaczęłam wołać męża,jako policję.Powiedziałam dokładnie gdzie facet stoi,jak wygląda i żeby ktoś go sprawdził.Tak się wystraszył,że jak wracałam(za 15 minut) jego już nie było. To jest dobre rozwiązanie,tylko czy na długo?Pewnie poszedł gdzieś indziej i może jakiś klient się trafił.Szlag by go trafił!!!! :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

paolinka

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #5 : 2003-12-22, 10:46 »
Meggy- bardzo dobrze postapilas!!! Ale pewnie i tak gdzies je sprzedawal pozniej...
Zapisane

gaabi

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #6 : 2003-12-22, 11:03 »
Po prostu genialne dziewczyny jesteście!!!  :)  Każdy z wielbicieli zwierząt powinien tak postępować. Im nas więcej, tym lepiej.  Wypowiedzmy wojnę wszystkim sadystom i pseudohodowcom :sniper:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #7 : 2003-12-22, 11:52 »
Cytat: paolinka
Meggy- bardzo dobrze postapilas!!! Ale pewnie i tak gdzies je sprzedawal pozniej...

No wlasnie...  :(
Zapisane

pola

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #8 : 2003-12-22, 13:05 »
wszystkie macie swieta racje

kurcze niezle spodoby macie :P muszem sprobowac tylko kto uwierzy takiej malolacie ????????? no fajnie fajnie :P:P

i gaabi ja tez sie zgadzam na taka wojne :evil: wszsytkich takich ludzi !!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rynek :[
« Odpowiedz #8 : 2003-12-22, 13:05 »

Aagata

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #9 : 2003-12-22, 14:45 »
To teraz chodzimy na rynek, bądź jakąś giełde albo ogólnie w miasto z telefonami, radiami itp. :)
Może chociaż my coś z tym zrobimy :?
Zapisane

Gopi

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #10 : 2003-12-22, 15:13 »
No nie wiem, czy na nasz rynek by to zadziałało.... :/ Tam chyba za dużo ludzi sprzedających te biedne zwierzęta... :( Bo jeśli sie nie mylę, opisywane wcześniej sytuacje to były pojedyncze przypadki. Wiadomo, że w grupie raźniej i na pewno wszyscy by sie nie ruszyli, jakby jakaś małolata, taka jak ja by im pogroziła radiem, czy komórką :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Re: Rynek :[
« Odpowiedź #11 : 2003-12-22, 15:14 »
Cytat: Aagata
Tak na początku to przez to, że Forum zmieniło serwer, a ja miałam zapisane hasło na stronie, a nie w głowie :lol: musiałam się zalogować jeszcze raz :) czyli teraz mam nick Aagata, a nie tak jak wcześniej Zielonooka :) Ok ale przejdźmy do rzeczy...


A skąd pomysł o zmianie serwera :?:
Jeśli miałaś problem z Hasłem, wystarczyło nacisnąć opcję "zapomniałem hasła" i postępować w/g instrukcji.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asinka 22

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #12 : 2003-12-22, 19:42 »
Myszko ja też myślałam że forum zmieniło serwer, jeszcze parę dni temu wchodziłam przez www.zwierzaki.civ.pl a od chyba soboty już ten adres nie działa.

A`propos tej sprawy ze szczeniakami - warto mieć przy sobie numer do weta wyznaczonego dla danego miasta lub gminy przez TOZ - on przyjmuje takie interwencje. A jeżeli nie to przynajmniej do straży miejskiej.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Rynek :[
« Odpowiedź #13 : 2003-12-23, 08:54 »
Bo to adres bezpośredni, a używamy wejścia przez domenę www.zwierzaki.org
Admin dawał ogłoszenie w ważnych informacjach :?: i to chyba już w maju tego roku :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

awangarda

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #14 : 2003-12-23, 09:39 »
a niepomyslalyscie ze jesli cie powalency kretyni itd niesprzedadza tych zwierza to je zabija??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rynek :[
« Odpowiedz #14 : 2003-12-23, 09:39 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Rynek :[
« Odpowiedź #15 : 2003-12-23, 09:54 »
A pomyślałaś, że jeśli sprzedadzą, czyli zarobią na nich to po prostu wyprodukują następne?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

AgaŚ

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #16 : 2003-12-23, 10:40 »
Cytat: Myszka.xww
A pomyślałaś, że jeśli sprzedadzą, czyli zarobią na nich to po prostu wyprodukują następne?


 :grr:  :grr: To mnie wlasnie denerwuje.... ze traktuja psiaki jak maszynki do robienia pieniedzy!!!  :evil:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Rynek :[
« Odpowiedź #17 : 2003-12-23, 11:18 »
Taraa, a każdy kupiony od nich psiak, niezależnie, czy do zabawy, czy z litości, tylko napędza im koniunkturę.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asia Evenstar

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #18 : 2003-12-23, 11:56 »
I tak naprawde nic nie można na to poradzić............................ :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Rynek :[
« Odpowiedź #19 : 2003-12-23, 12:12 »
Można - nie kupować, i uświadamiać chętnych do zakupu. Jeśli nie będzie popytu - nie będzie podaży. Trzeba się jednak liczyć z tym, że może być to dość brutalne (schroniska, łopatą i do piachu, porzucenie). Z drugiej strony, można owszem z litości kupować te psiaki... a wtedy taki chodofca będzie namnażał tego psiego nieszczęścia więcej i więcej, bo się da na tym zarabiać.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Aagata

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #20 : 2003-12-23, 14:11 »
I tak jest co tydzień :? Szczególnie teraz przed świętami (niezapowiedziane)prezenty w postaci zwierzaka, albo urodziny, dziecko zachciało pieska, rodzice się zgodzili i w niedzielę rano pojehcali na rynek, kupili brązowe maleństwo przypominajace pudla, na następny dzień rodzice się rozmyślili, bo piesek wszystko gryzie i siusia i nie jest taki jaki być powinien, odwieźli go spowrotem do właściciela(przynajmniej mam taką nadzieję, że do właściciela a nigdzie indziej....aż strach pomyśleć)
Niby dorośli ludzie, a tacy nieodpowiedzialni :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rynek :[
« Odpowiedz #20 : 2003-12-23, 14:11 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Rynek :[
« Odpowiedź #21 : 2003-12-23, 15:13 »
Cytat: Myszka.xww
Można - nie kupować, i uświadamiać chętnych do zakupu. Jeśli nie będzie popytu - nie będzie podaży. Trzeba się jednak liczyć z tym, że może być to dość brutalne (schroniska, łopatą i do piachu, porzucenie). Z drugiej strony, można owszem z litości kupować te psiaki... a wtedy taki chodofca będzie namnażał tego psiego nieszczęścia więcej i więcej, bo się da na tym zarabiać.


No własnie.. Jesli nie sprzeda, to.. A jesli sprzeda, to wyprodukuje nastepne.. Maslo maslane.. :?
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #22 : 2003-12-23, 16:49 »
Cytat: Myszka.xww
Można - nie kupować, i uświadamiać chętnych do zakupu. Jeśli nie będzie popytu - nie będzie podaży. Trzeba się jednak liczyć z tym, że może być to dość brutalne (schroniska, łopatą i do piachu, porzucenie). Z drugiej strony, można owszem z litości kupować te psiaki... a wtedy taki chodofca będzie namnażał tego psiego nieszczęścia więcej i więcej, bo się da na tym zarabiać.

no to tak ogólnie, ale wiadomo, że takich piesków są codziennie sprzedawane setki i nawet interwencje nie zapobiegną temu.....
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Rynek :[
« Odpowiedź #23 : 2003-12-23, 17:33 »
Nie, ale może coś zdziała uświadamianie ludzi w tym względzie?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

awangarda

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #24 : 2003-12-23, 17:53 »
no i wlasnie jak nikt niekupi to oni je zabija jak ktos kupi beda nastepjne :(:(:(:(
Zapisane

olc!a

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #25 : 2003-12-23, 23:12 »
Myślę, że mimo wszystko lepiej poświęcić te 4 czy 5 psiaków, niż skazywać na cierpienie następne... :(
Zapisane

awangarda

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #26 : 2003-12-24, 08:56 »
olcia masz racje niestety :(
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #27 : 2003-12-24, 10:50 »
Ja uważam, że świata nie naprawicie, nie wszystkich ludzi nawrócicie i tak będą kupowac takie zwierzęta.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rynek :[
« Odpowiedz #27 : 2003-12-24, 10:50 »

olc!a

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #28 : 2003-12-24, 11:28 »
Fakt, ale nie można tak do tego podchodzić. Czy to znaczy, że mamy kupować zwierzaki od pseudohodowców i handlarzy tylko dlatego, że inni to robią? Nie. Może dzięki temu, że prawdziwi miłośnicy zwierząt będą na takie rzeczy reagowali, liczba oszustów się choć trochę zmniejszy? Mówiąc:
Cytuj
Ja uważam, że świata nie naprawicie, nie wszystkich ludzi nawrócicie i tak będą kupowac takie zwierzęta.
to tak jakby mówić "a po co mamy karać tych, którzy znęcają się nad zwierzętami? przecież oni i tak będą to robić!'...

(no, może to za ostre porównanie, ale takie mi się nasunęło...)
Zapisane

absencja

  • Gość
Rynek :[
« Odpowiedź #29 : 2003-12-24, 13:51 »
Swiata nie zbawimy, ale możemy go troche poprawić. siedzenie z załozonymi rekoma nic nie da. Małymi kroczkami...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 27 zapytaniami.