Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Sierść - problem z mamą  (Przeczytany 4644 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Sierść - problem z mamą
« Odpowiedź #60 : 2005-05-07, 14:34 »
Już prawie sie zgodzili  :D Jeszcze tylko ostateczne zdanie taty i decyzja zapadnie  :D :jupi2:
Tylko pies (właścicie suczka) ma nie wchodzić do sypialni, na kanapy i na dywan. Ale spoko  :mrgreen:
Teraz mam jeszcze drugi problem  :|
Mama, jak usłyszała , że chcę suczke wysterylizować, powiedziała, że to jest okaleczanie i że ona będzie nieszczęśliwa, bo ma instyknt macierzyński całe zycie i bez szczeniąt jest niespełniona :|
Oto argumenty jakie podałam i odpowiedzi :
-ale my nie mamy warunków na szczeniaki ! Przecież ja się uczę , a wy pracujecie ! 8 godzin codziennie ! A jakby zaczęła rodzić podczas naszej nieobecności i byłyby jakieś trudności?
-przecież na wolności też zwierzęta rodzą bez lekarzy i opieki ...  :roll:
-suka nie ma potrzeby mieć szczeniaków, to instynkt a nie marzenie !
-ten instynkt to właśnie potrzeba, inaczej ona będzie się czuć nieszczęśliwa! Zresztą , suka musi mieć chociaż raz w życiu szczeniaki, inaczej będzie nieszczęśliwa. ( :roll: )
-to mit
-ale nie sądzisz, że sterylizowanie jej to pozbawianie czegoś ważnego ?
-nie
itp. itd.
 :roll:
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Sierść - problem z mamą
« Odpowiedź #61 : 2005-05-07, 14:37 »
Hehe.. ja mam ten sam problem. Namawiam, ale nie chca o tym słyszeć, więc wole już nic nei mówić nt sterylki.
Moze poczekacie, moz epotem sie zgodzi mama?
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Sierść - problem z mamą
« Odpowiedź #62 : 2005-05-07, 15:57 »
Może niech twoja mama pogada na żywo z jakąś osobą co wysterylizowała swoja suczke...
Możesz też zaprowadzić mame do weta, który popiera ten zabieg, moze specjalista przekona twoją mame
Jesli te dwa sposoby nie działają, powiedz mamie jakie choroby grożą niewysterylizowanej suczce, ze szczeniaki kosztują kupe kasy itp.
Jeśli twoja mama i tak sie nie zgodzi, to nierozmnażaj swojej suczki, chodźby nie wiem co..
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Sierść - problem z mamą
« Odpowiedz #62 : 2005-05-07, 15:57 »

olc!a

  • Gość
Odp: Sierść - problem z mamą
« Odpowiedź #63 : 2005-05-07, 16:17 »
Cytuj
Może niech twoja mama pogada na żywo z jakąś osobą co wysterylizowała swoja suczke...
Możesz też zaprowadzić mame do weta, który popiera ten zabieg, moze specjalista przekona twoją mame
Jesli te dwa sposoby nie działają, powiedz mamie jakie choroby grożą niewysterylizowanej suczce, ze szczeniaki kosztują kupe kasy itp.
Jeśli twoja mama i tak sie nie zgodzi, to nierozmnażaj swojej suczki, chodźby nie wiem co..
+
możesz podkoloryzować, niech Twoja mama zobaczy wizję domu wywróconego do góry nogami, zniszczonego, zasikanego przez bandę szczeniaków, niech wyobrazi sobie koszta :P
możesz zaserwować mamie kilka opowieści (wymyślonych bardziej lub mniej) o sukach niesterylizowanych, które chorowały na ropomacicze etc
co do instynktu - powiedz mamie, że sukę pcha do posiadania szczeniąt tylko i wyłącznie instynkt, powiedz o wilkach (że w stadzie wilków szczenięta ma tylko para alfa i wiele członków stada nigdy w życiu nie ma młodych i żyją, i mają się dobrze), zaprowadź ją do weta (ale dobrego, bo ciągle jeszcze zdarzają się tacy, którzy uważają że 'suka raz w życiu musi') i niech on jej wyjaśni itd itd itd
Zapisane

Bigielka

  • Gość
Odp: Sierść - problem z mamą
« Odpowiedź #64 : 2005-05-07, 16:36 »
powiedz mamie że, wiele osób sterylizuje suczki i są one szcześliwe(suczki) i pozatym podobno suczki sterylizowane dłużej żyją, zmniejsza się agresja(tak pisało w "Mój Pies" :P) i że, będzie mniej problemów, utrzymanie szczeniaków jest kosztowne, że, szczeniaki mogą nieznaleźć domów, schroniska są pełne niechcianych psów(także szczeniaków), jak traficie na jakiegoś nieodpowiedzialnego człowieka ze szczeniakiem stanie się to co się zazwyczaj dzieje z psami w rękach głupich właścicieli(np. przed wakacjami-gdy nie ma co zrobić z psem)
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 28 zapytaniami.