Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: oczko wodne  (Przeczytany 3528 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
oczko wodne
« : 2004-05-15, 11:24 »
mam ma działce oczko wodne, w którym żyją kijanki wyjęte ze studzienki. Ostatnnio zauważyłam, że pływa tam traszka. Nie mam pojęcia skąd się tam wzieła, nie wiem czy może żyć w oczku wodnym, czy będzie miała co jeść, a może lepiej przenieść ją do jakiegoś stawu? Co mam z nią zrobić?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

madcoy

  • Gość
oczko wodne
« Odpowiedź #1 : 2004-05-17, 15:38 »
Zostaw.
Jesli sama przyszla to sama pojdzie.
Zapisane

Naomi151

  • Gość
oczko wodne
« Odpowiedź #2 : 2004-05-17, 22:17 »
Z pewnością przezyje w tym oczku wodnym jeżeli sama tam się wprowdziła widocznie spodobały jej się te warunki i napewno znalazła jakioeś źródło pokarmu. Może wprowadzi się ich tam więcej i będziesz miała okazje je poobserwować, tym bardziej że są to dość rzdkie zwierzęta. U mnie w lesie w takim małym stawie też żyją traszki i czasmami się im przyglądam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

oczko wodne
« Odpowiedz #2 : 2004-05-17, 22:17 »

madcoy

  • Gość
oczko wodne
« Odpowiedź #3 : 2004-05-18, 09:22 »
No wlasnie. Zapomnialem calkiem. Dodatkowo do tego co napisala Naomi, mozesz byc dumna ze swojego oczka - traszki to bardzo wybredne plazy - nie wszedzie chca zamieszkac.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
oczko wodne
« Odpowiedź #4 : 2004-05-18, 12:47 »
kijanek też nie musiałaś sprowadzać bo w miarę jak rosłyby ci rośliny wodne razem z nimi pojawiłyby się różne owady itd...i powoli wraz z larwami, planktonem i innymi stworzonkami przybyłyby i inne

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
oczko wodne
« Odpowiedź #5 : 2004-05-18, 16:17 »
Ja się cieszę, że spodobało się moje oczko wodne zwierzętom, ale obawiam się, że z wyjściem będzie więcej problemów. Kijanki same się nie wprowadziły - wyłowiłam je ze studzienki  :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
oczko wodne
« Odpowiedź #6 : 2004-05-19, 00:20 »
jak weszła tam sama to i sam wyjdzie, chyba zrobiłaś kamieniste zejście do oczka, a nie taką studnię stromą
Zapisane

madcoy

  • Gość
oczko wodne
« Odpowiedź #7 : 2004-05-19, 09:29 »
Cytat: kkaassiiaa
Ja się cieszę, że spodobało się moje oczko wodne zwierzętom, ale obawiam się, że z wyjściem będzie więcej problemów. Kijanki same się nie wprowadziły - wyłowiłam je ze studzienki  :D



Jakby ci to powiedziec. Kijanki nie bardzo jak maja sie same "wprowadzic" - z prostej przyczyny - nie maja nog, a latac tez nie potrafia. Chyba ze dorosle zaby zlozylyby skrzek w Twoim oczku.

A co do wyjscia - jesli jest strome, mozna je poprawic: ulozyc w najlagodniejszym miejscu kilka kamieni, jeden na drugim - lub jesli to jest trudne do wykonania - deska jednym koncem zanuzona w wodzie, a drugim siegajaca brzegu - oczywiscie z lagodnym katem ulozenia.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
oczko wodne
« Odpowiedź #8 : 2004-05-19, 15:31 »
Traszka już się sama przeprowadziła, albo schowała na dnie. Kijanki, jak już będą żebami, wyjdą po desce albo je wyłowię.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

oczko wodne
« Odpowiedz #8 : 2004-05-19, 15:31 »

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
oczko wodne
« Odpowiedź #9 : 2004-05-29, 13:25 »
moj kotek uwielbia takie oczka wodne  :D
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
oczko wodne
« Odpowiedź #10 : 2004-06-01, 17:07 »
dlatego ja nie mam w oczku rybek  :lol:
ale ostatnio koty mnie bardzo wkurzają  :(  przychodzą do mnie na działkę i polują na ptaki, codziennie znajduję jakiegoś zagryzionego  :(
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

madcoy

  • Gość
oczko wodne
« Odpowiedź #11 : 2004-06-02, 10:22 »
Cytat: kkaassiiaa
dlatego ja nie mam w oczku rybek  :lol:
ale ostatnio koty mnie bardzo wkurzają  :(  przychodzą do mnie na działkę i polują na ptaki, codziennie znajduję jakiegoś zagryzionego  :(


Jest na to prosty skuteczny sposob. Nie pamietam nazwy specyfiku - ale spryskujesz nim dzialke (dla ludzi jest niewyczuwalny) i zaden kot sie nie zblizy.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
oczko wodne
« Odpowiedź #12 : 2004-06-02, 13:19 »
a jak psy na ten preparat reagują i na jak długo działa?  :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
oczko wodne
« Odpowiedź #13 : 2004-06-26, 20:04 »
Kijanki z mojego oczka wodnego to już małe żabki. Zaczynają się wyprowadzać.  :jupi:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
oczko wodne
« Odpowiedź #14 : 2004-06-26, 22:27 »
Proponuje Ci posadzić kocimiętkę gdzieś z dala o twojej działki, wtedy kotki zajmą się roślinką  :)

Masz w tym oczku jakeś rybki ?
Ja zauważyłam, że do mojego oczka przylatuje piękny kolorowy bażant  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

oczko wodne
« Odpowiedz #14 : 2004-06-26, 22:27 »

madcoy

  • Gość
oczko wodne
« Odpowiedź #15 : 2004-06-28, 13:01 »
Cytat: kkaassiiaa
a jak psy na ten preparat reagują i na jak długo działa?  :roll:

Psy na niego nie reaguja wcale.
Dlugosc dzialania jest zalezna od wielu czynnikow - glownie od opadow atmosferycznych.

P.S.
Kocimietka w zaden sposob nie dziala na koty - tylko nazwe ma zblizona.
Zapisane

kustosz82

  • Gość
oczko wodne
« Odpowiedź #16 : 2004-07-02, 11:46 »
Kiedyś chodowałem traszke ale mi zwiała- strsznie fajne zwierze. Według nie to nie powinaś jej ruszać, napewno sobie poradzi.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 28 zapytaniami.