Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nietoperze  (Przeczytany 3018 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BatMan

  • Gość
Nietoperze
« : 2004-05-17, 16:09 »
Nietoperze moim zdaniem można zaliczyć do ptaków. Pomimo ze niektóre osoby zaliczają te niezwykle milutkie zwierzątka do ssaków to mają skrzydła. A wszystko co lata to ptaki. I tyle!!! :D
Zapisane

myszka

  • Gość
Nietoperze
« Odpowiedź #1 : 2004-05-17, 17:07 »
Tak, na przykład muchy, takie fajne małe ptaszki. A teraz lecimy (też ptak) do działu, gdzie należy ten temat :P
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Re: Nietoperze
« Odpowiedź #2 : 2004-05-17, 19:38 »
Cytat: BatMan
Nietoperze moim zdaniem można zaliczyć do ptaków. Pomimo ze niektóre osoby zaliczają te niezwykle milutkie zwierzątka do
ssaków to mają skrzydła. A wszystko co lata to ptaki. I tyle!!! :D

Przodkami nietoperzy były ssaki podobne do ryjówek. Nie wszystko co lata jest ptakiem. Kiedyś istniały nawet latające aktywnie gady.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Re: Nietoperze
« Odpowiedz #2 : 2004-05-17, 19:38 »

Naomi151

  • Gość
Nietoperze
« Odpowiedź #3 : 2004-05-17, 22:14 »
Wiecie co ja dzisiaj przez przypadek nadepnęłam takiego małego ptaszka, później sprawdziłam w encyklopedii jak on się nazywał i okazało się że ma taką dziwną nazwę: osa. Ale ładny był taki żółty w czarne paski, tylko czegoś mu brakowało, chyba dzioba....
Zapisane

myszka

  • Gość
Nietoperze
« Odpowiedź #4 : 2004-05-17, 22:34 »
Te ptaki to mają dziób schowany w tyłku (excusez le mot), jak naciśniesz, to wyłazi i kłuje...
Zapisane

madcoy

  • Gość
Re: Nietoperze
« Odpowiedź #5 : 2004-05-18, 09:19 »
Cytat: BatMan
Nietoperze moim zdaniem można zaliczyć do ptaków. Pomimo ze niektóre osoby zaliczają te niezwykle milutkie zwierzątka do ssaków to mają skrzydła. A wszystko co lata to ptaki. I tyle!!! :D


Wedlug mnie - to sa raczej stworzenia, ktore mozna zaliczyc do futerkowych. Bo maja siersc, a ptak mialby raczej piora - nie sadzisz?
Ale biorac pod uwage, ze maja blone na skrzydlach mozna by je zaliczyc do wspominanych tu juz latajacych gadow - lub co chyba blizsze prawdzie - do plazow (zaby tez maja podobna blone). Ale o zgrozo... one maja zeby - plazy takowych nie posiadaja, wiec moze to jakies jednak ssaki?

Byl kiedys taki dowcip:
II wojna swiatowa.
Siedza dwie myszy noca na progu domu i patrza w niebo, nagle przelecial nietoperz. Jedna z myszek rozmarzonym glosem mowi:
- Ach ci przystojni chlopcy z Luftwaffe.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Nietoperze
« Odpowiedź #6 : 2004-05-18, 16:20 »
u mnie ma wsi w stodole mieszkał nietoperz, ale na zimę się wyprowadził. Może się jeszcze w tym roku wprowadzi. :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Nietoperze
« Odpowiedź #7 : 2004-05-18, 18:17 »
A ćwierkał chociaż?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Nietoperze
« Odpowiedź #8 : 2004-05-19, 15:28 »
niestety siedział cicho, gdyby nie jego kupki, nie wiedziałabym ze tam jest.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Nietoperze
« Odpowiedz #8 : 2004-05-19, 15:28 »

golden

  • Gość
Nietoperze
« Odpowiedź #9 : 2004-05-29, 21:39 »
nietoperki - fajne zwierzatka ;) milutkie, mimo, ze wszyscy sie ich boja.

Cytat: BatMan
Nietoperze moim zdaniem można zaliczyć do ptaków

i to mowi milosnik nietoperzy... :roll:
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Nietoperze
« Odpowiedź #10 : 2004-05-30, 21:45 »
Cytuj

nietoperki - fajne zwierzatka  milutkie, mimo, ze wszyscy sie ich boja.

Ja sie ich nie boję :) a nawet je uwielbiam. U nas jest pełno tych ptaków  :lol: .
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Nietoperze
« Odpowiedź #11 : 2004-05-31, 07:59 »
Czy zastanawiałeś się skąd się wzięła nazwa ssaki? A wzięła się z tego, że młode przez pierwszy okres życia odżywiają się mlekiem matki. I u nietoperzy tak właśnie jest. To jest najważniejsza cecha, która odróżnia nietoperze od ptaków.
Zapisane

koniula

  • Gość
Nietoperze
« Odpowiedź #12 : 2004-05-31, 20:11 »
dla mnie to raeczj ssak
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Nietoperze
« Odpowiedź #13 : 2004-07-04, 21:05 »
Nie wszystko co skrzydlate to ptak hehe Nietoperze hmm....
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Nietoperze
« Odpowiedź #14 : 2004-07-09, 15:16 »
:D Jestem ptaszkiem  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nietoperze
« Odpowiedz #14 : 2004-07-09, 15:16 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Nietoperze
« Odpowiedź #15 : 2004-07-09, 16:04 »
ojaa :lol:
jak fajnie ze jest taki batman co potrafi rozweselic czlowieka :lol: :lol:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Nietoperze
« Odpowiedź #16 : 2004-07-26, 21:35 »
ooo ja na nietoperze patrze albo u babci albo u siebie w domu nad morzem, zawsze wieczorem wychodzilismy i je obserwowalismy i czasami podrzucalismy nakretke od sloika i one tak fajnie szybka ja okrazaly, widok niesamowity, choc nie wiem czy dla nich niebezpieczny :?, od kilku lat tego nie praktykujemy juz :wink:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Nietoperze
« Odpowiedź #17 : 2004-07-28, 19:54 »
Cytat: Gerda
ooo ja na nietoperze patrze albo u babci albo u siebie w domu nad morzem, zawsze wieczorem wychodzilismy i je obserwowalismy i czasami podrzucalismy nakretke od sloika i one tak fajnie szybka ja okrazaly, widok niesamowity, choc nie wiem czy dla nich niebezpieczny :?, od kilku lat tego nie praktykujemy juz :wink:

Dlaczego niebezpieczny? Przecież mają wspaniały system echolokacji. :D
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Nietoperze
« Odpowiedź #18 : 2004-12-21, 20:35 »
Nietoperze nazywa sie latajacymi ssakami. Jest to rzad Chroptera .. dzieli sie na dwa podrzedy: Megachiroptera - nietoperze owocozerne Starego Swiata (jedna rodzina z 41 rodzajami i 163 gatunkami) oraz Microchiroptera - glownie nietoperze owadozerne (17 rodzin, 146 rodzajow i 814 gatunkow)
WIELKOSC
Najmniejszy Craseonycteris thonglongyai dlugosc przedramienia 22.5 do 26 mm, rozpietosc skrzydel 15cm, masa ciala 1.5 do 2g.
Najwiekszy Pteropus vampyrus dlugosc przedramienia 22cm, rozpietosc skrzydel 2m, masa ciala d 1.2 kg.
Nietoperze sa jedynymi ssakami zdolnymi do aktywnego lotu. Na ziemi poruszaja sie nieporadnie, czasem dosc szybko. Popularny wampir Desmodus rotundus  potrafi chodzic, skakac, a nawet zwinnie biegac za pomoca kciukow, nadgarstkow,  lokci i stop, podczas gdy niektore wolnoogoniaste nietoperze i nowozelandzkie krotkoogoniaste potrafia tylko pelzac i wspinac sie.

nio to tyle, dla niepoinformowanych :D:D:D
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

Galago De Codi

  • Gość
Nietoperze
« Odpowiedź #19 : 2004-12-27, 17:08 »
Nic dodac nic ując. Moze tylko tyle ze sa pod ochroną gatunkową i nie nalezy ich niepokoic.. domy w ktorych mieszkają na strychach najczesciej nalezą do osób cichych i zrównoważonych. Nie nalezy ich tępic - nietoperz potrafi pozrec niezliczoną ilosc komarów :)  
  Ale moga przenosci choroby więc uwaga na nie!!!
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nietoperze
« Odpowiedź #20 : 2004-12-30, 19:51 »
kiwusia, jestem pod wrażeniem :uklon: . 13 lat i tak dokładna wiedza :wink: dziwne tylko, że batman nie zna swego rodu tak dobrze jak Ty  :lol22:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Nietoperze
« Odpowiedz #20 : 2004-12-30, 19:51 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 27 zapytaniami.