Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?  (Przeczytany 7535 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anulinka

  • Gość
Jak w temacie. Pies sąsiadów to mały żółty kundel i szczeka jak u nich nikogo nie ma w domu. PotrAfi szczekać tak pół dnia, a ma taki jazgot że może głowa rozboleć. Co z takim robić? Macie pomysły?
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #1 : 2004-06-10, 17:47 »
szczerze to moj pioes też potrafi sie nieźle wydrzeć jak jest sam :lol:
Zapisane

absencja

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #2 : 2004-06-10, 20:09 »
ty przez sciana raczej nic nie zrobisz. właściciele powinni stopniowo przyzwyczajać psa do zostawania samemu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedz #2 : 2004-06-10, 20:09 »

pola

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #3 : 2004-06-10, 20:09 »
Jedynym rozwiązaniem jest pogadanie z właścicielami lub jeśli to nie pomoże zadzwonienie do straży miejskiej ;) ... może wtedy jakaś grzywna na nich .... choć wątpie ... szczerze mówiąc to nie mam innych pomysłow .... a własciciele pewnie też nie dużo zrobią :roll: ... więc no nie wiem ... ja bym ... próbowała się przyzwyczaić albo ... kupić słuchawki na uszy :roll: ....
Zapisane

anieszka

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #4 : 2004-06-10, 21:49 »
była kiedyś u koleżanki taka sytuacja że były dnie kiedy pies strasznie szczekał nie zawsze a jednak bywały takie sytuacje i niestety musiała oddac psa, bo się sąsiadka rzucała, wiem co ona wtedy przeżywała, i ja bym na straż miejsca nie dzwoniła rozmowa z właścicielem - pewnie coś poradzi ale wiem jaki to bół oddać psa :(
Zapisane

JoannaP

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #5 : 2004-06-10, 22:08 »
T niestety nie masz na to wpływu = to wyłącznie domena właścicieli. Pies jest zdecydowanie źle wychowany i potrzebuje zmudnej nauki, nie jest łatwo wyrugować złe nawyki. Pogadaj z sąsiadami - jezeli to ludzie kontaktowi, to poradź im w jaki sposób muszą postępowac z psem by po ich wyjściu nie buntował się.
Zapisane

Nicka

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #6 : 2004-06-10, 22:17 »
Ehh...ja takich rpoblemow szczerze mowiac nie mam. Jak Punia zostaje sama w domu, to ciagle spi, ale to chyba jest juz u psa zapisane w charakterze i nie da sie tego zmienic. :?
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #7 : 2004-06-10, 23:20 »
Może oni po prostu nie potrafią go nauczyć.. Wiem, że to bardzo denerwujące i stresujące gdy nie można wytrzymać w domu od szczekania psa sąsiadów, ale... to byłaby straszna krzywda dla właścicieli a przede wszystkim psa gdyby musieli go oddać :cry: Postawcie się w ich sytuacji... Czasem jak ktoś nie ma wielkiego doświadczenia w wychowaniu psów to tak może być, że próbuje, ale mu nie wychodzi nauczenie go czegoś lub oduczenie :(
Ja na Twoim miejscu porozmawiałabym z nimi, dowiedziałabyś się też podczas tej rozmowy jakie jest ich stanowisko. Może rzeczywiście nie potrafią sobie z tym zwyczajnie poradzić i potrzebują czyjejś pomocy. Jeśli natomiast okazałoby się, że nie obchodzi ich to wcale to wtedy ew. straż miejska.

Dalmafreciak ;)
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #8 : 2004-06-10, 23:24 »
mój pies jak był mniejszy to zawsze jak my wychodzilismy szczekal :P tata zostawial włączone radio zeby myslal że ktos jest w domu :lol: teraz już nie szczeka tylko jak ktos po klatce schodowej chodzi ale jak tylko glosy ucichaja to on tez :;d:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedz #8 : 2004-06-10, 23:24 »

O

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #9 : 2004-06-11, 08:52 »
Kiedys czytałam o takiej sytuacji w jakiejś gazecie lokalnej. Wypowiadał się strażnik miejski i twierdził, że ani on ani np. ktoś ze spółdzielni mieszkaniowej nic nie mogą zrobić właścicielowi takiego psiaka, chyba że przeszkadzanie innym ludziom ma miejsce podczas trwania ciszy nocnej. a jeśli to się dzieje za dnia, to noi nie mogą interweniować.
A tak od siebie dodam, że może pogadaj z sąsiadami. Nie warto sobie robić wrogów naokoło...
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #10 : 2004-06-11, 09:22 »
ja mam troche inny problem. Pies moich sąsiadów z klatki (takie małe niewiadomoco) wychodzi z klatki na tylych łapach, drze sie cały czas jak schodzi po schodach(dobrze ze mieszkoja na 1 pietrze) potem na dworze też sie drze non stop, ja się obok niego przejdzie to sie rzuca :grr: A najlepsze jest to ze odpowiednia pora na spacerki dla jego właścicielki to 23 :twisted:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #11 : 2004-06-11, 11:30 »
porozmawiaj z sąsiadami
I sposób na psa to j.w. włączyć radioo żeby pies nie był sam
II sposób są takie zabawki z dziurami do których wrzuca się suchą karmę i pies tacza nią i karma wylatuje - na jakiś czas chociaż powinno pomóc
III sposób jak sąsiedzi siedzą w domu niech zostawiają psa samego w pokoju na jakiś czas najlepiej wtedy gdy dadzą mu jakiegoś gryzaka
Zapisane

anulinka

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #12 : 2004-06-11, 13:44 »
Cytat: emyla
porozmawiaj z sąsiadami

rozmowy niewiele pomagają, najgorzej znosi tego psa sąsiadka która jest sparalizowana :(
Cytat: emyla

I sposób na psa to j.w. włączyć radioo żeby pies nie był sam


Spróbuję podpowiedzieć im ten sposób może coś pomoże
Dzięki za rady, może jeszcze coś sie wymyśli.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #13 : 2004-06-11, 15:29 »
no ale porozmawiać i podać im te sposoby jak walczyć z wyciem psa
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #14 : 2004-06-11, 15:31 »
Włączone radio + wygotowany gnat na pociechę zazwyczaj załatwiają sprawę. I psa trzeba przyzwyczajać stopniowo, najpierw zostawić go na krótko, potem na coraz dłużej...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedz #14 : 2004-06-11, 15:31 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #15 : 2004-06-11, 17:01 »
Mój pies jest ze schroniska i strasznie szczeka. Teraz już mniej ale zawsze, kiedy ktoś głośno wchodzi po schodach, lub kiedy wychodzimy. I nie wmawiajcie mi, jak ja go źle wychowałam on jest ze schroniska... :roll:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #16 : 2004-06-11, 17:05 »
Moja suka też jest ze schroniska, wzięliśmy ją, kiedy miała ok. 2 lata. Nie szczeka. Trzeba trochę wysiłku, nic samo z siebie się nie załatwi. A to, że pies ze schroniska, nie znaczy, że nie da się nic z nim zrobić i wychowanie go jest niemożliwe...
Zapisane

anieszka

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #17 : 2004-06-11, 19:41 »
każdy uczy się cały czas nawet psy - tyle że czym starszy tym trudniej ale nie jest to niemożliwe
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #18 : 2004-06-11, 20:15 »
Podpowiedz sąsiadom, by zostawili psu coś pachnącego właścicielem- np, sweter. Może to ukoi trochę tęsknotę. Podobno są kasety dla zwierzaków, choć nie mam pojęcia, co zawierają, ani czy czworonogi faktycznie są nimi zainteresowane. Może rozwiązaniem byłby drugi zwierz do towarzystwa, niekoniecznie pies? Ja mam dobrze, mój schroniskowiec jest cichutki jak myszka. Niestety, niektóre psy nie znoszą zostawać same.
Zapisane
IBDG Wrocław

anieszka

  • Gość
Odp: Jak uspokoić szczekającego psa sąsiadów?
« Odpowiedź #19 : 2004-06-11, 20:30 »
chyba nikt nie lubi być sam :( - ja jestem wyjątek.... a zwierzaki chcą jakoś okazac swoje przywiązanie do człowieka a tylko są za to karane
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.