Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Miejsce na gniazdo  (Przeczytany 971 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Miejsce na gniazdo
« : 2004-06-12, 12:03 »
Tak się właśnie zastanawiam, że ptaki zakładają swoje gniazda w bardzo dziwnych miejscach. Kilka lat temu moi znajomi mieli gniazdo jaskółek na balkonie. Później Gołębie założyły gniazdo na ich intenie satelitarnej. Jednak najbardziej zdziwiłam się, widząc gniazdo jaskółek na pierwszym piętrze na klatce schodowij u mojej babci. Na szczęście sąsiadom nie przeszkadza bród przy gnieździe, pilnują nawet, żeby nikt nie zamknął drzwi wejściowych.
Czy znacie może jakieś dziwne miejsca wybrane przez ptaki?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Re: Miejsce na gniazdo
« Odpowiedź #1 : 2004-06-13, 11:52 »
Cytat: kkaassiiaa
Tak się właśnie zastanawiam, że ptaki zakładają swoje gniazda w bardzo dziwnych miejscach. Kilka lat temu moi znajomi mieli gniazdo jaskółek na balkonie. Później Gołębie założyły gniazdo na ich intenie satelitarnej. Jednak najbardziej zdziwiłam się, widząc gniazdo jaskółek na pierwszym piętrze na klatce schodowij u mojej babci. Na szczęście sąsiadom nie przeszkadza bród przy gnieździe, pilnują nawet, żeby nikt nie zamknął drzwi wejściowych.
Czy znacie może jakieś dziwne miejsca wybrane przez ptaki?

Czytałem kiedyś o założeniu gniazda przez parę kopciuszków w wagoniku czynnej kolejki linowej. Dodam, że odchowanie lęgu zakończyło się sukcesem.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Shadow_evelyn

  • Gość
Miejsce na gniazdo
« Odpowiedź #2 : 2004-06-13, 12:29 »
U mojej siostry na oknie zagnieździły się jaskółki, miał już młode a teraz następne gniazdo budują (podobno w nocy tak słodko sobie rozmawiają :) ) ;) no i oczywiście przez dłuuugo nie zabraknie zanieczyszczonych szyb ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Miejsce na gniazdo
« Odpowiedz #2 : 2004-06-13, 12:29 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 23 zapytaniami.