Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Cyrk  (Przeczytany 10988 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shadow_evelyn

  • Gość
Cyrk
« : 2004-06-20, 20:09 »
Co myślicie o wykorzystywaniu dzikich zwierząt w cyrku??  :?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Cyrk
« Odpowiedź #1 : 2004-06-20, 20:24 »
Ten temat był jakiś czas temu.
Zapisane
IBDG Wrocław

Shadow_evelyn

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #2 : 2004-06-20, 20:34 »
Heh ale gdzie?? :P Bo ja znaleźć nie umiem :] z góry przepraszam za powtórke tematu z jakiegoś czasu temu :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cyrk
« Odpowiedz #2 : 2004-06-20, 20:34 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Cyrk
« Odpowiedź #3 : 2004-06-21, 17:07 »
według mnie jest to męczenie zwierząt, zmuszanie (brutalnymi metodani) do wykonywania sztuczek, które są niezgodne z ich naturą. Poza tym zwierzęta są trzymane w strasznych warunkach, ciasnych klatkach, w których nawet nie mogą się ruszyć. :(
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

misiakonisia*

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #4 : 2004-06-22, 19:03 »
ja jetem otwartym człowiekiem i głosno wygłaszam swoje opinie!!
ostatni koło naszego domu rozłozył sie cyrk to ja z moja kumpelą poszłyślmy w nocy ze spreyem i na kazej scianie napisałyśmy rózne zeczy:
CYRK JEST SMIESZNY NIE DLA ZWIERZAT!!
SADYŚCI!
 :evill: OPAMIETAJCIE SIE LUDZIE CYRK MECZY ZWIERZETA!!
 :evill: KUPUJĄC BILET SPONSORUJESZ TORTURY!! :evill:
 na drugi dzień widziałyśmy jak całe zbiorowisko ludzi gromadzi sie przy tych napisach potem cyrk odjechał NIE ZROBIŁ ANI JEDNEGO POKAZU!!! heh :wink:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Cyrk
« Odpowiedź #5 : 2004-06-22, 19:23 »
:wink:  Misiakonisia, niezły pomysł, tak trzymać.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

misiakonisia*

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #6 : 2004-06-22, 20:46 »
dzięki to było extra kiedy zobaczyłam jak sie dyrektor wścieka!! :wink:
Zapisane

madcoy

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #7 : 2004-06-23, 10:34 »
No prosze. Polskie komando foki. Hehehehe
Jestem przeciwny cyrkowi - nie dlatego ze wystepuja w nich zwierzeta ale wlasnie dlatego ze sa potem przetrzymywane w strasznych warunkach. No i zwierzeta dzikie nie sa raczej stworzone do podrozowania w klatkach.
Zapisane

Marco

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #8 : 2004-06-23, 20:24 »
Cytuj

według mnie jest to męczenie zwierząt, zmuszanie (brutalnymi metodani) do wykonywania sztuczek, które są niezgodne z ich naturą. Poza tym zwierzęta są trzymane w strasznych warunkach, ciasnych klatkach, w których nawet nie mogą się ruszyć.


Nic dodac nic ujać:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cyrk
« Odpowiedz #8 : 2004-06-23, 20:24 »

pola

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #9 : 2004-06-23, 22:08 »
http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=7664&start=0
^^ zapraszam ... i nawet ankieta tam jest :P
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Cyrk
« Odpowiedź #10 : 2004-06-24, 16:33 »
dzięki za pomoc w szukaniu  8)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

misiakonisia

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #11 : 2004-06-24, 19:38 »
ostatnio sie dowiedziałam ze jak oni tresują słonie ( zeby tanczyły ) to stawiają je na rozrzazonej blasze i ona tak sie męcza ze zaczynają przestapywań z nogi na noge i tańczą!! dotego biją je łańcuchami i kopią prądem!!! :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :(  :(  :(
Zapisane

Faza

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #12 : 2004-06-24, 19:48 »
tak misiakonisia, ja tez o tym słyszałam, i jak one stoją na tej blasze to puszczaja im muzyką jak na pokazach, a póżniej w czasie występu puszczaja znów tą melodię i one odruchowo już tańczą   :cry:  :cry:  :cry:   :grr:  :grr:

Cyrki są okropne,kiedyś brałam udział w manifestacji... ale było fajnie, zablokowaliśmy wejście do cyrku i nikt nie wszedł , cyrk sie spokował i odjechal  :lol:
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #13 : 2004-06-24, 20:48 »
Cytat: pola
http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=7664&start=0
^^ zapraszam ... i nawet ankieta tam jest :P


Dzięki!! Ja nie miałam zdania o cyrkach, bo byłam tylko kiedyś RAZ, ale pamiętam tylko chyba lwy... a zresztą nie pamiętam ://... a ostatnio przyjechał, i zaczęłam się zastanawiać... teraz również ja jestem przeciwna!!


Cytat: misiakonisia*
ja jetem otwartym człowiekiem i głosno wygłaszam swoje opinie!!
ostatni koło naszego domu rozłozył sie cyrk to ja z moja kumpelą poszłyślmy w nocy ze spreyem i na kazej scianie napisałyśmy rózne zeczy:
CYRK JEST SMIESZNY NIE DLA ZWIERZAT!!
SADYŚCI!
 :evill: OPAMIETAJCIE SIE LUDZIE CYRK MECZY ZWIERZETA!!
 :evill: KUPUJĄC BILET SPONSORUJESZ TORTURY!! :evill:
 na drugi dzień widziałyśmy jak całe zbiorowisko ludzi gromadzi sie przy tych napisach potem cyrk odjechał NIE ZROBIŁ ANI JEDNEGO POKAZU!!! heh :wink:


Gratuluje :wink:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Cyrk
« Odpowiedź #14 : 2004-06-25, 14:30 »
w Austrii wprowadzili zakaz pokazywania dzikich zwierząt w cyrkach. Może Polska weźmie z nich przykład.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Cyrk
« Odpowiedz #14 : 2004-06-25, 14:30 »

Misty.K

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #15 : 2004-06-25, 16:32 »
E, wątpie, aczkolwiek bardzo bym chciala... Dołańczam się do wszystkich tych, którzy są przeciwni trzymania zwierząt w cyrku...
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #16 : 2004-07-04, 20:46 »
Rozumiem, ze cyrki to dobra zabawa dla dzieci, ale... biedne zwierzeta sie mecza. Podroz, pokazy, itp. sa dla nich straszliwa katorga.
Zapisane

Staffka

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #17 : 2004-11-03, 01:02 »
Ja sie zgadzam z kkaassiiaa i z misiakonisia!
Zwirzaki z cyrku sa Bardzooooo zel traktowane!!!
Bite i zmuszane do robienia zeczy których niechca :grr:  robic i trzymane w takich klatkach!!!  :grr:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #18 : 2004-11-03, 07:58 »
A u nas w szkole rozdaje się bileciki do cyrku :grr: Klasom od 1-6. Jak dziewczyny z mojej klasy podostawały te bilety to zapytałam je czy wiedzą co się tam robie ze zwierzętami i czy mają zamiar tam pójść. Powiedziały, że nie. Następnego dnia (który był jednocześnie ostatnim dniem przed przedstawieniem cyrkowym) słyszę, że gadają o tym jak gadają o cyrku i o tym, że zamierzają tam pójść :grr: No to ja znowu swój wykład na to jak w cyrkach męczy się zwierzęta. Patrzyły na mnie znudzonym wzrokiem, a potem jedna z nich powiedziała: "Daj spokój, jakoś przeżyją" Potem cały czas próbowałam im przetułmaczyć to wszystko jeszcze raz- jak grocem o ścianę. I ostatecznie one poszły do cyrku i świetnie się tam bawiły, a ja spędziłam dzień siedziąc w pokoju i wściekając się na ludzką głupote
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Cyrk
« Odpowiedź #19 : 2004-11-03, 09:07 »
Cytat: kkaassiiaa
według mnie jest to męczenie zwierząt, zmuszanie (brutalnymi metodani) do wykonywania sztuczek, które są niezgodne z ich naturą. Poza tym zwierzęta są trzymane w strasznych warunkach, ciasnych klatkach, w których nawet nie mogą się ruszyć. :(


Potwierdzam :(

ale gdyby  nie było cyrku małe dzieci by nie miały radochy... ehh
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Cyrk
« Odpowiedź #20 : 2004-11-03, 12:07 »
Nie znoszę tych błazeństw! (cyrku). I nawet gdy byłam małym dzieckiem cyrk nie sprawiał mi radochy; atrakcją dla dzieci może być równie dobrze spacer do lasu z Rodzicami i psiakiem, albo wypad do stadniny koni...  :?
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Forum Zwierzaki

Cyrk
« Odpowiedz #20 : 2004-11-03, 12:07 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Cyrk
« Odpowiedź #21 : 2004-11-03, 12:51 »
Cytat: cut
atrakcją dla dzieci może być równie dobrze spacer do lasu z Rodzicami i psiakiem, albo wypad do stadniny koni...  :?  


je bawi kazdy żółty listek znaleziony na ziemi  :?
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Cyrk
« Odpowiedź #22 : 2004-11-03, 13:04 »
może mnie listek nie bawił, ale na pewno cieszył...
ach... te bukiety z jesiennych liści... ten zapach... :hehe:
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Cyrk
« Odpowiedź #23 : 2004-11-03, 14:25 »
Cytat: cut
te bukiety z jesiennych liści... ten zapach...


Zapach to mnie do teraz bawi :P :D
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Cyrk
« Odpowiedź #24 : 2004-11-03, 19:53 »
Cytuj

Nie znoszę tych błazeństw! (cyrku). I nawet gdy byłam małym dzieckiem cyrk nie sprawiał mi radochy; atrakcją dla dzieci może być równie dobrze spacer do lasu z Rodzicami i psiakiem, albo wypad do stadniny koni...


potwierdzam
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Cyrk
« Odpowiedź #25 : 2004-11-04, 13:36 »
Przyznaję że o tresurze słoni nie wiedziałam, ale do cyrku nie chodzę z zasady bo zwierzeta powinny miec warunki a nie to co w cyrkach mają. Zamknąć takiego dyrektorka w malutkiej klateczce, albo mu taką tresurę odstawić  :grr: A konie z pobcieranymi grzbietami, z ranami od bata przykrytymi ładną derką  :grr:
Zapisane
BC + koci podrostek

julia_mrm

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #26 : 2004-11-05, 11:54 »
Kiedys ogladałam program na "Animal Planet" o małpkach które zabiera sie matkom i tresuje do zabierania czegos, do sztuczek cyrkowych i życia w miescie lub w trasie :grr: okropne, tak samo konie bije sie je tylko zeby zarobic tylko zeby interes sie krecił a to nie jest wporzadku :grr: ja nie chodze do cyrku nawet jak bylam mala to nie chodzilam bo mie sie to nie podobalo :grr:
 
Cytuj

A konie z pobcieranymi grzbietami, z ranami od bata przykrytymi ładną derką

  OKORPNE :cry:
Zapisane

Inia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 161
Cyrk
« Odpowiedź #27 : 2004-11-09, 16:50 »
Zgadzam się z wszystkimi cyrki są okropne i męczą zwierzęta. Moja koleżanka zbiera różne materiały ze znęcaniem się nad zwierzętami. Dużo ma tam przykładów źle traktowanych zwierząt w cyrkach. Ona i ja chcemy jakoś pomóc i ale nie wiemy jak :( Pozatym kiedyś w cyrku widziałam słania, który miał dużo blizn i dużą ranę za uchem. Właściciel cyrku powiedział, że to od słońca stara rana się otworzyła ale na temat blizn nic nie powiedział. Inne zwierzęta się działy na dworze w okropnym upale bez wody  :(  Okropieństwo!! :grr:
Zapisane
Nobody knows who I really am,
I never felt this empty before
And if I ever need someone to come along
Who's gonna comfort me and keep me strong

Forum Zwierzaki

Cyrk
« Odpowiedz #27 : 2004-11-09, 16:50 »

Raven

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #28 : 2004-11-11, 15:18 »
Cyrki to bezsensowna błazenada... Wszyscy twierdzą, że zwierzęta są w takim stanie, bo mało ludzi chodzi i nie ma kasy na ich utrzymanie... Twierdzą, że im więcej osób pójdzie tym los zwierząt będzie lepszy.  :grr:
Zwierzęta to nie klowni i okrucieństwem jest śmianie sie z ich niedoli!!!!! Jakieś pasibrzuchy zgarniają forsę i nawet nie myślą że by poepszyć los swoich podopiecznych.
Głupie występy nie są zgodne z ich naturą i instynktem, więc cierpią. Nie mogą się postawić i zbuntować, bo od razu są bite... :(
"Ludzie się śmieją, zwierzęta cierpią..."
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Cyrk
« Odpowiedź #29 : 2004-11-11, 15:35 »
Cytuj

ale gdyby nie było cyrku małe dzieci by nie miały radochy... ehh


radocha z cierpienia? wolalabym z dzieckiem isc na spacer, na konie albo do wesolego miasteczka..
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 28 zapytaniami.