Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Cyrk  (Przeczytany 10981 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raven

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #60 : 2004-12-17, 23:05 »
Są niby orgabnizacje walczące o prawa zwierząt, typu TOZ albo "Animals". Ale jak pisał Michał, różne rzeczy tam sie dzieją...
Cytuj

Chcialabym aby w Polsce tez wprowadzili taka policje do spraw zierzat.

Hej, Malwa! A może my założymy taką policję?? :P
Zapisane

Malwina

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #61 : 2004-12-21, 12:38 »
Dobry pomysl  :wink:  !!! Pokazalybysmy tym bezlitosnym ludziom na co zasluguja !!!  :evill: Moze ze strachu przed taka policja byloby mniej znecania sie nad zwierzatkami ...
Zapisane

Raven

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #62 : 2004-12-21, 12:49 »
NO! Taki "Zwierzęcy patrol" w bikini  :lol: Nie, no co ty... w czarnych płaszczach i okularach a'la "Matrix" (Ty możesz mieć różowe  :P  :lol: ) siać postrach wśród dręczycieli zwierzaków  :evill:  :wink:  Może być?????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cyrk
« Odpowiedz #62 : 2004-12-21, 12:49 »

Malwina

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #63 : 2004-12-21, 12:57 »
Pewnie !! Oto wlasnie chodzilo !!! Bedziemy ostro karac tych tchorzy ktorzy mysla ze sa bezpieczni zdala od sprawiedliwosci , ktorzy traktuja zwierzeta jak zabawki nic nie znaczace zabawki nie mjajace uczuc !! A tak nie jesst i my to udowodnimy !!!!!!
(co do okularow to masz racje preferuje rozowe  ;) )
Zapisane

Raven

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #64 : 2004-12-21, 13:03 »
A różowy płaszczyk tez może być??? ;)  Ja zostanę przy czarnym  :wink:
Ale na serio przydałaby sie taka jednostka specjalna rodem z USA... ale to tylko Polska... :(
Zapisane

Nicka

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #65 : 2004-12-21, 17:55 »
Ehhh... według mnie jest to poprosu znęcanie sie nad zwierzetami i wykorzystywanie tego, ze jestesmy silniejsi i mozemy wiecej niz one... ale to takze nasza wina... gdybysmy nie chodzili do takiego sobie cyrku, nie robiliby pokazów... natomiast, gdy tylko cyrk przyjeżdża ludzie już tłuammi tam zmierzają... ;(
Zapisane

Raven

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #66 : 2004-12-21, 21:08 »
USTAWA
z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o ochronie zwierząt.
(Dz. U. z dnia 23 września 1997 r.)
Rozdział 4
Zwierzęta wykorzystywane do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych
Art.17.1.Do tresury i pokazów dla celów widowiskowo-rozrywkowych mogą być wykorzystywane tylko zwierzęta urodzone i wychowane w niewoli i tylko takie, którym mogą być zapewnione warunki egzystencji stosowne do potrzeb danego gatunku.
2.Tresura zwierząt dla celów widowiskowo-rozrywkowych i obronnych może być prowadzona tylko przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje zawodowe, w sposób nie powodujący cierpienia zwierzęcia.
3.Nie wolno prowadzić tresury zwierząt wyłącznie w celu zwiększenia ich agresywności.
4.Zabrania się zmuszania zwierząt do wykonywania czynności, które powodują ból lub są sprzeczne z ich naturą.

.... :( ....
Zapisane

Malwina

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #67 : 2004-12-22, 16:44 »
Cytat: KITTY

Art.17.1.Do tresury i pokazów dla celów widowiskowo-rozrywkowych mogą być wykorzystywane tylko zwierzęta urodzone i wychowane w niewoli i tylko takie, którym mogą być zapewnione warunki egzystencji stosowne do potrzeb danego gatunku.
.... :( ....

 :?:  hmmm ja to tak rozumiem ze niby zwierzeta moga byc hodowane w niewoli tylko po to aby je wykorzystywac w celach rozrywkowych ?? To  mi sie nie podoba bo zwierzat nie powinno hodowac sie w niewoli wlasnie do tych celow ... jedynie do ochrony danego gatunku przed wyginieciem!!
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Cyrk
« Odpowiedź #68 : 2004-12-22, 17:02 »
źle rozumiesz, do tresury i celów rozrywkowych mogą być wykorzystywane tylko te zwierzęta które zostały urodzone i wychowane w niewoli, czarno na białym

Forum Zwierzaki

Cyrk
« Odpowiedz #68 : 2004-12-22, 17:02 »

Malwina

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #69 : 2004-12-22, 17:30 »
No tak chyba troche zle sie wyrazilam .... chodzi mi o to ze te zwierzeta wychowywane w niewoli sa i tak juz w beznadziejnej sytuacji nigdy na zaznaja wolnosci a w dodatku moga byz wykorzystywane do celow rozrywkowych ... to poprostu nie fair moim zdaniem ... :(
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Cyrk
« Odpowiedź #70 : 2004-12-22, 17:34 »
z postu jasno wynika że chyba nie źle się wyraziłaś a źle zrozumiałaś...ale nieważne,wolałabyś żeby złapali jakieś dzikie zwierze bo te z niewoli i tak już tyle się nacierpiałyy? btw twój piesek, kotek, rybki czy papużka, cokolwiek tam masz też żyje i wychowało się w niewoli i tam się urodziło i to co robią ludzie z psami - daj łapkę, poproś to to samo co robią w cyrku - tresura dla rozrywki

Malwina

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #71 : 2004-12-22, 17:44 »
Wolalabym zeby wogole nie meczyli zwierzat !! Moim zdaniem to wogole jest niepotrzebne . A co do tresury domowych zwierzakow to to wiem ze to tez dla zabawy ale czasem i piesek ma ochote na rozrywke tylko ze z umiarem i zdrowym rozsadkiem ;) Moja Figa sama prosi sie o rzucanie patyka itp.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Cyrk
« Odpowiedź #72 : 2004-12-22, 17:49 »
niesądzisz że nie tylko przemocą i złością czy zastraszaniem zwierzęta w cyrku są tresowane? a w oceanariach? na jakiej zasadzie szkoli się orki, delfiny, pieski z cyrku też nie mają ochoty na zabawę czy na smakołyki w zamian za proszenie na dwóch łapkach czy za podrzucanie piłki? bądźcie obiektywni do tych spraw i nie oceniajcie ogółu na podstawie jednostek

Malwina

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #73 : 2004-12-22, 17:56 »
owszem nie mowie ze wszystkie zwierzreta sa meczone ale skupiam sie na tych ktore sa ;) Z niektorymi utrzymujemy taka wieź i je potrafimy zrozumiec. Ale mi zal zwierzatek ktore sa meczone dlatego szczegolnie na nie zwracam uwage ...i probuje sie za nimi wstawic
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Cyrk
« Odpowiedź #74 : 2004-12-22, 19:45 »
Nie chodze do cyrkow.. szkoda mi zwierzat. Po pierwsze nie moge na to patrzec, a po drugie nie bede i dawac za to kasy  :grr:
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

Forum Zwierzaki

Cyrk
« Odpowiedz #74 : 2004-12-22, 19:45 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Cyrk
« Odpowiedź #75 : 2004-12-23, 18:42 »
Cytat: Kiwusia
Nie chodze do cyrkow.. szkoda mi zwierzat. Po pierwsze nie moge na to patrzec, a po drugie nie bede i dawac za to kasy  :grr:
 

Popieram.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Nicka

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #76 : 2004-12-24, 21:57 »
Popieram także.. z reszta w cyrku jest duszno i nigdy do końca nie wyrabiałam :P
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Cyrk
« Odpowiedź #77 : 2004-12-30, 17:05 »
Cyrk jest straszny i w żdnym wypadku nie przyczynia sie dla dobra zwierząt !!!!!!!
cyrk jest BEEEE
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Cyrk
« Odpowiedź #78 : 2004-12-30, 18:07 »
jestem klaunem i wiem, że zwierzęta wcale nie sa potrzebne do dobrej zabawy, ani dorosłym, ani tym bardziej dzieciom. cyrkom mówie nie! nawet jako małe dziecko miałam niesmak po wizytach w cyrku. mojej córce tego oszczędzę. dzikie zwierzęta niech żyja dziko :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Inia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 161
Cyrk
« Odpowiedź #79 : 2005-01-29, 18:52 »
Cytuj

dzikie zwierzęta niech żyja dziko

 
Tak by było najlepiej i sprawiedliwie lecz trzeba pamiętać, że sprawiedliwość jest tylko w niebie (ciekawe, że coraz częściej to słyszę)
Zapisane
Nobody knows who I really am,
I never felt this empty before
And if I ever need someone to come along
Who's gonna comfort me and keep me strong

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Cyrk
« Odpowiedź #80 : 2005-01-29, 19:10 »
sprawiedliwość jest w nas więc im więcej sprawiedliwych po świecie chodzić będzie tym bardziej sprawiedliwy byłby świat...
a dla mnie to nie jest sprawiedliwe ale naturalne ale zasada podobna więc szanujmy naturę
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Cyrk
« Odpowiedz #80 : 2005-01-29, 19:10 »

Martyna

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #81 : 2005-01-31, 13:08 »
ale skoro sprawiedliwosc jest w nas to dlaczego nie jestesmy sprawiedliwi to od nas zalezy co zrobimy w tym kierunku, czy bdziemy patrzec niezwruszeni na cierpienie zwierzat, czy zaczniemy dzialac, bo przeciez nawet jeden sprzeciw moze duzo zrobic. zajzyjmy w glab siebie by tam znalezc choc troche sprawiedliwosci                                                                        


co za przemowa moze jeszcze hymn wpisze tu na koniec :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Cyrk
« Odpowiedź #82 : 2005-01-31, 13:13 »
Cytuj

znalezc choc troche sprawiedliwosci

to za mało. rozumiem Twoje załozenie ale tu nie mozna być "choć troche", albo jesteś albo nie... nie ma procentów. moze być tak, ze w jednym zagadnieniu człowiek jest sprawiedliwy ale w innym daleko mu do tego, lecz oznacza to tylko tyle, ze swa sprawiedliwośc pogubił...
ale faktycznie
Cytuj

to od nas zalezy co zrobimy w tym kierunku

 :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kira

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #83 : 2005-02-06, 01:43 »
nie wiem czy znacie  cyrk korona o którym  było głosno bo hipopota m czy nosorozec   zjarał  sie na zywca bvo miła zle   do srodka otwierajaca sie klatke :roll:  
moj koleg ze szkoly jest zdecydowanie za tym ze w zoo jest gorzej nic w cyrku :roll:  w/g mniew zoo zwierzeta przynajmien nie sa  bite  wiazane  :?  nie musza jezdzic po kraju :roll:
Zapisane

Raven

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #84 : 2005-02-06, 12:00 »
Cytuj

nie wiem czy znacie cyrk korona o którym było głosno bo hipopota m czy nosorozec zjarał sie na zywca bvo miła zle do srodka otwierajaca sie klatke  

Ze strony http://www.fwz.jawsieci.pl/wobroniezwierzat/index.htm
Z cyrku "Korona" w czasie występów w Warszawie w 2000 roku z klatek uciekły w nocy trzy tygrysy. Właściciele cyrku za pośrednictwem mediów rzucali podejrzenia na grupy ekologiczne (sami na co dzień twierdząc, że jako cyrk "dbają o zwierzęta"). Nie wspomnieli jednak przy tym, iż "Korona" wraz z "Areną" to dwa cyrki, które słyną nie tylko z wyjątkowo brutalnej tresury, lecz również z wyjątkowo drażliwej ochrony i przejście cichcem przez ogrodzenie, otworzenie drzwi ogrodzenia, otworzenie klatek tak, aby nie rozdrażnić tygrysów obecnością kogoś obcego i cicha ucieczka w tym przypadku wydaje się mało prawdopodobna. Dwa z tygrysów wyłapano szybko, goniąc trzeciego z nich śmiertelnie postrzelono weterynarza. W czasie dochodzenia okazało sie, że klatki tygrysów były na tę noc nieprawidłowo zabezpieczone. Po jakimś czasie do uwolnienia tygrysów rzekomo "przyznała się" jakaś organizacja ekologiczna, jednak jak się okazało takowa organizacja nie istnieje, a istniała - owszem - tyle, że przed II wojną światową. W "dbanie o zwierzęta" cyrków nie mozna wierzyć, również po tym jak potrafią traktować zwierzęta, które wyeksploatowali już do wyszerpania. W sierpniu 1998 cyrk "Polonia" wyjeżdżając z Krakowa, pozostawił wykończonego, umierającego konia. Sprawą zainteresowali się okoliczni mieszkańcy. Dopiero gdy zrobiło się głośno, przyjechali pracownicy cyrku. Koń był już jednak w stanie uniemożliwiającym nawet podniesienie go. Po kilku godzinach agonii można było już tylko dobić go. Dyrektor cyrku zapytany o konia stwierdził, że "pozostawienie go było najlepszym wyjściem". Nie wyjaśnił dla kogo najlepszym - dla konia, czy dla cyrku...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Cyrk
« Odpowiedź #85 : 2005-02-06, 12:07 »
dopóki ludzie nie nauczą sie szanować małych braci, nie będą ludźmi ale bestiami...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Cyrk
« Odpowiedź #86 : 2005-02-06, 12:08 »
Strona bardzo ciekawa i momentami ostra i mam nadzieje że to nie którym przemówi do rozumu.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #87 : 2005-02-06, 12:18 »
Cytuj

Strona bardzo ciekawa i momentami ostra i mam nadzieje że to nie którym przemówi do rozumu.

Michał, a wchodziłeś we wszystkie działy? Oglądałeś zdjęcia?
Niestety czasem trzeba do ludzi ostro i drastycznie przemówić i podsunąć im "pod nos" skutki niektórych działań...  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cyrk
« Odpowiedz #87 : 2005-02-06, 12:18 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Cyrk
« Odpowiedź #88 : 2005-02-06, 12:23 »
niestety wiekszość zasmuci sie powie, że to sadyści ale nie pomyśli, ze oni maja prace bo ktoś do tego przeklętego cyrku chodzi... kiedy jeszcze w szkole podstawowej zbierałam podpisy pod petycja zakazującą wstępu do szczecina cyrkom ze zwierzętami, to pewna znajoma pani wyśmiała mnie mówiąć, że przecież bóg stworzył zwierzęta dla nas i możemy je wykorzystywać jak chcemy, one mają nam słuzyć... :(  :cry:  :(
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Cyrk
« Odpowiedź #89 : 2005-02-06, 12:50 »
Przyda się:
http://www.cyrk.prv.pl/ - strona kampanii "Szkoło nie ucz znieczulicy" stowarzyszenia "Luna"
http://www.fwz.jawsieci.pl/naszeakcje-opis/index.htm#tresura - kampanie FWZ przeciwko tresurze.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 29 zapytaniami.