Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kto z was lubi łekiny?  (Przeczytany 2003 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sila13

  • Gość
Kto z was lubi łekiny?
« : 2004-06-28, 18:25 »
Miałam nadzieję, że jeśli tu wejdę, to spotkam kogoś, kogo również fascynują rekny...jeżeli ktoś taki jest wśród was, niech do mnie napisze, pogadamy sobie o tych fascynujących rybeńkach ;)
Zapisane

Misty.K

  • Gość
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #1 : 2004-06-28, 20:36 »
Hehe, sama wiesz jaki jest mój stosunek do rekinów i jakie mamy plany na przyszłość ;) . HEHE, mi się najbardziej podoba Kosogon, ale ja się na nich nie znam i mało wiem... jak coś to pytajcie o różne rzeczy Sile, to jest specjalistka!!!!!!!! ;)
Zapisane

Sila13

  • Gość
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #2 : 2004-06-29, 14:46 »
Dzięki Misty.K za 'polecanie mnie na przyszłość', ale zdaje mi się, że nikt mnie o nic nie będzie pytał, a wiesz dlaczego?? Bo tu chyba nikt nie zagląda :P  :lol:  Echhh... :(  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedz #2 : 2004-06-29, 14:46 »

Misty.K

  • Gość
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #3 : 2004-06-29, 16:23 »
Nikt nie kofa łekinków tak jak Ty!
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #4 : 2004-06-30, 21:31 »
Widze że nikt tu nie zagląda, więc ja mam pytanie dotyczące rekinów, skoro Misty Cię tak poleca :)  No więc jaki jest największy rekin, czym się żywi i czy nie zagraża ludziom gdyby się z takim gdzieś spotkać. Ja też lubię rekiny jak wszysrkie inne zwierzęta i nie budzą we mnie jakiegoś specjalnego lęku.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #5 : 2004-07-01, 19:31 »
Cytat: Naomi151
Widze że nikt tu nie zagląda, więc ja mam pytanie dotyczące rekinów, skoro Misty Cię tak poleca :)  No więc jaki jest największy rekin, czym się żywi i czy nie zagraża ludziom gdyby się z takim gdzieś spotkać. Ja też lubię rekiny jak wszysrkie inne zwierzęta i nie budzą we mnie jakiegoś specjalnego lęku.

To może ja odpowiem. Największym rekinem jest rekin wielorybi. Żywi się podobnie jak wieloryby fiszbinowe planktonem np. krylem. Dla ludzi jest zupełnie nieszkodliwy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Naomi151

  • Gość
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #6 : 2004-07-01, 21:43 »
Cytuj

To może ja odpowiem. Największym rekinem jest rekin wielorybi(Megachasma pelagios). Żywi się podobnie jak wieloryby fiszbinowe planktonem np. krylem. Dla ludzi jest zupełnie nieszkodliwy.

Dzieki za odpowiedz bo Sila chyba jej nie znała :)
Zapisane

Misty.K

  • Gość
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #7 : 2004-07-02, 13:11 »
Sila zna odpowiedź na takiego typu pytania, ale ostatnio tu nie zagląda i dlatego Ci nie odpisała. Może inne pytnako?
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #8 : 2004-07-03, 00:02 »
Jakiego rekina określa się mianem "ludojada" ? i czy są jakieś rekiny żyworodne, a no i mam jeszcze jedno pytanie gdzie występuje największa liczba rekinów???


dopisane:
No i po co został założony ten temat jak założycielka nic o rekinach nie wie  :peace:  , to ja już wiem na ich temat więcej...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedz #8 : 2004-07-03, 00:02 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #9 : 2004-07-04, 19:16 »
Cytat: Naomi151
Jakiego rekina określa się mianem "ludojada" ? i czy są jakieś rekiny żyworodne, a no i mam jeszcze jedno pytanie gdzie występuje największa liczba rekinów???


dopisane:
No i po co został założony ten temat jak założycielka nic o rekinach nie wie  :peace:  , to ja już wiem na ich temat więcej...

Mianem ludojada określamy żarłacza bialego (Carcharodon carcharias). O ironio jest to gatunek obecnie zagrożony wyginięciem. Około 57% rekinów jest żyworodnych np. sześcio i siemioskrzelowe, cała rodzina koleniowatych, czy też szary rekin piaskowy. Oczywiście najwięcej rekinów spotkamy w morzach ciepłych i tropikalnych. Chociaż są również gatunki, które występują w morzach polarnych. Przykładem jest rekin polarny.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Naomi151

  • Gość
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #10 : 2004-07-04, 19:47 »
Cytuj

Mianem ludojada określamy żarłacza bialego (Carcharodon carcharias). O ironio jest to gatunek obecnie zagrożony wyginięciem. Około 57% rekinów jest żyworodnych np. sześcio i siemioskrzelowe, cała rodzina koleniowatych, czy też szary rekin piaskowy. Oczywiście najwięcej rekinów spotkamy w morzach ciepłych i tropikalnych. Chociaż są również gatunki, które występują w morzach polarnych. Przykładem jest rekin polarny

Dzięki zoologu, ale ja znam odpowiedzi na te pytania, chciałam tylko sprawdzić Sile, jak widać założyła temat a na rekinach kompletnie się nie zna, no wie pewnie tylko tyle że są to ryby :) Ale napewno te informacje przydadzą się innym forumowiczom.
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Kto z was lubi łekiny?
« Odpowiedź #11 : 2004-07-04, 20:39 »
Mozna tutaj uzyskac ciekawe informacje o rekinach. O wiekszosci wiedzialam. Jednak referaty sa przydatne hehe
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 26 zapytaniami.