Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Lemur katta  (Przeczytany 3908 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ola

  • Gość
Lemur katta
« : 2002-10-26, 23:02 »
Lemur katta.... ciekawe i bardzo ładne zwierzątko...... Jest tu jakas osoba interesujaca sie tymi stworzonkami?? :D


Lemur katta (Lemur catta)  , wyróżnia się spośród innych małpiatek długim ogonem z 13-15 białymi i czarnymi obrączkami. Żyje w południowo-zachodniej części Madagaskaru, na otwartych, suchych i skalnych terenach, tworząc grupy złożone z 15-20 osobników. Owocożerny, chętnie jednak zjada owady, ptaki, jaszczurki i ptasie jaja. Na ogólną długość ciała około 90 cm na ogon przypada 35-40 cm. Waży 2,5-5 kg.

Po 4,5-miesięcznej ciąży samica rodzi 1, a rzadziej 3 młode, które wczepiają się w futro na brzuchu matki i wiszą tam, nie krępując swobody jej ruchów, do ukończenia 2 tygodnia życia. Po tym okresie przechodzą na grzbiet rodzicielki i zostają tam do momentu osiągnięcia sprawności pozwalającej im poruszać się wraz z grupą.




Zapisane

mangushia

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #1 : 2002-10-27, 10:59 »
Uwielbiam te małpki!
Są prześliczne!
A te prążki... :kocham: :roll:  :oops:   heheh  :wink: są suuuper
W którejś z moich wypowiedzi było napisane,że lubię te małpki(podpowiedź: w dziale :dzikie zwierzęta ).Są prześliczne! :wink:
Zapisane

Ola

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #2 : 2002-10-27, 11:39 »
Masz rację....... Są bardzo ładne......... I ciekawe.... Znacie jakieś strony angielskie o nich?????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lemur katta
« Odpowiedz #2 : 2002-10-27, 11:39 »

Julia Snake

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #3 : 2002-10-27, 13:57 »
Ja nie znam żadnych zagranicznych stron o nich ( :?: jakie są?) ale to super zwierzasie! :P Fajowe i śmieszne! :lol:
Zapisane

mangushia

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #4 : 2002-10-27, 14:22 »
Olu, ja też niestety nie znam. A chętnie pooglądałabym :) A polskich nie ma :?:  :idea:
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #5 : 2002-10-27, 18:19 »
Są urocze  :) Poznałam je jak zwykle w "Łowcy Krokodyl" jak był odcinek o Madagaskarze  :)  jeszcze są ładne lemury wari  :wink:
A co do stron po ingliszu to nie znam  :?:
Zapisane

Ola

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #6 : 2002-10-28, 20:05 »
Załóżmy Klub Miłośników Lemurów Katta!!! Takie sympatyczne stworzonka, a....... takie mało popularne :(

Kto się przyłącza do Klubu???? :)))
mam do was pytanko jak jest lemur po angielsku???? bo w moim slowniku nie ma tego wyrazu, a w waszych????

Wlasnie!!! Mam dobra wiadomosc. Istnieje polska strona o lemurkach -http://www.lemur.zoo.pl/  Milego ogladania zainteresowaanym
Zapisane

Ola

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #7 : 2002-10-28, 20:35 »
To znowu ja :))
Już nie potrzebuje angielskiej nazwy, jest taka sama jak polska tylko zamiast katta to catta, czyli LEMUR CATTA

Dodaje tapete lemurka małego z matką. Mam nadzieję ze wam sie spodoba!!
Może nie jest najlepsza ale ważne że jest............

No ale  dobra, kto dołancza do klubu??? :)
Moze zrobimy liste? Ach, wiem wiem, ta lista bedzie raczej króciutka :D Nio ale to co..........
Kto zainteresowany lemurkami zapraszam................................

ide cos jeszcze poszukac  ;)   :?:
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #8 : 2002-10-28, 21:22 »
Ja !!!!!!!!!! Ja uwielbiam lemurki  8) Jestem pierwsza na liście  8)  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lemur katta
« Odpowiedz #8 : 2002-10-28, 21:22 »

mangushia

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #9 : 2002-10-29, 15:34 »
Noi oczywiście Mangusia się jeszcze przyłącza do Klubu miłośników lemurków :D :D :D :lol:  8)  :wink:
Zapisane

Ola

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #10 : 2002-10-31, 10:20 »
Angielska stronka lemurków http://www.duke.edu/web/primate/catta.html

Tu jeszcze można cosik przeczytać http://www.faunistik.net/BSWT/MAMMALIA/PRIMATES/LEMURIDAE/LEMUR/lemur_catta_01.html

I dwie fotki....... Wy moze cos znalezliscie?? ;-) :idea:
Zapisane

mangushia

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #11 : 2002-10-31, 17:30 »
Olu! jesteś wielka!! :) stronki są extra!
Mają świetne obrazki ;) :roll:
Ja poszukam, i zobaczymy co z tego wyjdzie :D  :idea:  :wink:
Zapisane

milka004

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #12 : 2002-10-31, 17:52 »
No fakt ze muj post nie jest w calosci o lemurach katta no ale chyba mnie za to nie wygnacie...
Ja szukalam... no przez 3 mniutki bo mi sie nie chce za bardzo :oops:  no ale znalazlam stronke gdzie sa jeszcze pokazane inne lemury. Sami zobaczcie
http://pc58.ibspan.waw.pl/~partyka/ikonowicz/psslil/lemury0.htm
Mi oprocz katty strasznie podobaja sie tez Sifaka i Indris  no ale wszystkie sa fajniutkie.
Zapisane

Ishara

  • Gość
Lemur katta
« Odpowiedź #13 : 2003-08-27, 18:10 »
lemury są to razem z wielkimi kotami moje ulubione zwierzęta. Lemur Katta jest lemurem który mi się podoba najbardziej, ale bardzo podobają mi się także te najmniejsze lemurki one są takie słodziutkie :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 24 zapytaniami.