Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: goły brzuch rozelli  (Przeczytany 3770 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aluniek

  • Gość
goły brzuch rozelli
« : 2004-07-03, 15:04 »
Mam teraz pod opieka siostry papugi - rozelle bialolice i w zeslym tygodniu zauwazylam, ze u jednej z samiczek widac gola skore w okolicy brzucha. Obszar ten zaczal sie jej powiekszac. U weterynarza juz bylam i lekarka wziela piorka do analizy, ale nic nie znalazla. Wczoraj dostalam dla niej Frontline /kilka kapek na kart/ i witaminy z grupy B /dawane do wody/. Jesli to nie pomoze, to bedzie sprawdzona pod katem grzyba albo czegos innego....
Klata jest juz odizolowana od pozostalych, a tamtym wyszorowalam klatke a'la woliere /ktora stoi w domu/.
Czy moze mieliscie juz takie dolegliwosci z ptakiem?
Czy wiecie co to moze byc?
Zapisane

Asia83

  • Gość
goły brzuch rozelli
« Odpowiedź #1 : 2004-07-03, 15:26 »
Może nie mieć to podłoża chorobowego tylko psychiczne. Nie potrafię z postu określić czy ptaki są przywiązane do Twojej siostry ale takie rzeczy zdażają się również z tęsknoty - wyrywanie piórek. Nie wiem czy izolacja od jej koleżanki to dobry pomysł, więc jeśli będziesz pewna że to nic zarażliwego to przenieś ją spowrotem do drugiej papugi. Tymczasem warto jak w www.google.pl wpiszesz rozella białolica i zobaczysz choroby. Może coś będzie pasowało do tych objawów. Druga sprawa to gniazdo ale nie sądzę aby je miały bo z tego co zrozumiałam to są to samice. Wtedy samice wyrywają sobie piórka z brzuszka aby wyścielić gniazdko. Może ktoś inny napisze coś bardziej przydatnego ale to jedyne możliwości jakie mi przychodzą do głowy.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
goły brzuch rozelli
« Odpowiedź #2 : 2004-07-03, 16:04 »
Tesknote raczej wykluczam. Klara jest u nas od 2001 roku i co roku nie bylo problemu. Siostra w dzien bywa w pracy, natomiast okres wakacyjny ptaki sa pod moja opieka i o roku nie bylo problemu z tym. Odnosnie ilosci papug wyglad to tak, ze w sumie jest ich 4: Klara z Kajtkiem tworza pare + 2 ich potomstwa. Oddzielilam ja, poniewaz weterynarz mi tak zalecila, aczkolwiek ptaki sie widza z zachowaniem dystansu.
Niewiele na google nie znalazlam, a nie wiem gdzie ona ma jakies ksiazki o rozellach.  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

goły brzuch rozelli
« Odpowiedz #2 : 2004-07-03, 16:04 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.204 sekund z 22 zapytaniami.