Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rada Fishera czy Jan Fennell?  (Przeczytany 1928 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« : 2004-07-23, 20:54 »
Jakich używaliście metod próbując nauczyć psiaki zostawać same w domu. Muszę przyznać,że ostatnio zaniedbałam mojego pieska (przez te deszczowe wakacje)a mianowicie nie zostawiałam go samego :oops: . Fisher proponuje nagradzać psiaka gdy będzie grzeczny (Oskar nie wytrzymuje 30 sekund) czy jak radzi Fennell ignorować go? Psiak ma 3 miesiące. Będę wdzięczna za każdą pomoc :wink:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

olc!a

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #1 : 2004-07-23, 21:42 »
Zależy co jest dla Twojego psa skuteczniejsze. Jeden pies nauczy się, gdy będziemy kierować się radą Fishera, a inny Fennel ;)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #2 : 2004-07-23, 22:09 »
jeśli istnieją tylko tew dwa wyjścia to dobrze, bo kasy na więcej książek już nie mam. kupię sobie fichera i spróbuję, może coś zadziała. bo już miałam zamiar czytać wieczorami Zuzce na głos Fennell  :?  jak ma być to z tym nie reagowaniem na popisujęcego się psa  to dobra ale problem w tym że Z się nie popisuje, choć raczej włóczy się za mną po pokoju  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedz #2 : 2004-07-23, 22:09 »

siersciuszek

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #3 : 2004-07-23, 22:28 »
Ja zostawilam psiaka na coraz dluzej :) i Asus nauczyl sie w jeden dzien :) a teraz seter ktory bedzie u mnie na dniach...nie wiem jak to zniesie ale lepiej bo bedzie mial asusa ( 5 miesieczne szczenie) a seterciatko...(2-3 miesieczne szczenie) :)

poswiec dzien i naucz go raz a pozadnie :)

zostawialam go.. dawalam mu ciacha lub cos do gryzienia :)i wychodzilam piszczal z pol dnia starajac sie wolac mnie a gdy dalam mu swoja bluze poszedl na niej spac :) i cisza /.... zostaw go z bluza swoja lub koszulka z twoim zapachem :D zobaczysz szybko zalapie :D
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #4 : 2004-07-23, 23:20 »
Ananas nie istnieją te tylko te dwa wyjścia, ale ja mam tylko te dwie ksiażki ;)  (trzy,bo jest jeszcze 2 książka Fennell). Jest chyba jeszcze tytuł "szczenię doskonałe" i ta nowa Stanley'a Corena ale nie mam kasy. Lepiej jednak dowiedzieć się do innych, bo każdy robił inaczej. Ja Oskarowi poczytam coś o dietach bo to straszny łakomczuch :essen:
DZIĘKI ZA RADY!!!! :wink:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kustosz82

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #5 : 2004-07-24, 00:44 »
Według mnie pies sam musi zrozumieć że zostaje w domu sam, U mnie sprawa jest prosta wydaje się komendę . w moim przypadku LOBO zostań !!! i pies już wie że zostaje w domu  na dłużej.
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #6 : 2004-07-24, 01:08 »
A w moim przypadku jest tak : podchodze do Doris daje jej buzi w pyszczek :) i mówie: Dorisia zostajesz w domu, pilnuj!  Pa pa
i zostaje i nie piszczy nie nic.
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #7 : 2004-07-24, 10:36 »
,,Rocky Siad ,czekaj!'' i piesek wie, że zostaje w domku ;)
Zapisane
-

Moniaa

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #8 : 2004-07-24, 11:21 »
Moja psinka choc miala 6  tygodni to bezproblemowo nauczyla sie zostawac w domu, mowiles do niej Tyrusiu ty zostajesz w domu i wiedziala, o co chodzi
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedz #8 : 2004-07-24, 11:21 »

ina

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #9 : 2004-07-24, 12:48 »
w sumie mój pies od początku zostawał sam. na pierwszą noc zagrodziliśmy mu wyjście zkuchni i piszczał... potem się uspokoił, jak miał więcej miejsca... ale ponieważ nie mam drzwi [na szczęscie] w duzym pokoju i kuchni, miał zagrodzone krzesłami i nie przechodził... mógł sobie latać z przedpokoju do kucnni i spoko. i tak się nauczył... zawsze potem się z nim wylewnie witalismy i dawaliśmy smakołyki. on po prostu potrzebowował przestrzeni
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #10 : 2004-07-24, 19:56 »
Moja też od początku zostawała sama w domu i nie jest to dla niej problem. :)
A jak daje jej do zrozumienia, że zostaje? ;) Mówię "Zostań Maja" :mrgreen:

Dalma
Zapisane

Wowo

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #11 : 2004-07-24, 21:28 »
(sory że się wtrące)Nie będziecie mieli nic przeciwko jak czasem sobi poczytam posty albo wtrące słówko, bo niedługo też będe mieć piseka, a więc wkroczę w "nowy etap" w życiu :roll:
Cytuj

zostawialam go.. dawalam mu ciacha lub cos do gryzienia i wychodzilam piszczal z pol dnia starajac sie wolac mnie a gdy dalam mu swoja bluze poszedl na niej spac  i cisza /.... zostaw go z bluza swoja lub koszulka z twoim zapachem  zobaczysz szybko zalapie

^Wto najbardziej wierzę (a nie w metody Fennella czy Fishera)(nieubliżając):wink:
Zapisane

ina

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #12 : 2004-07-24, 21:33 »
no pewnie, ze mozesz!! :) ja tam tez sie za bardzo tutaj nie udzielam... chociaz mam psa
Zapisane

siersciuszek

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #13 : 2004-07-24, 22:31 »
Wowo dzieki za wsparcie :D:D:D :wink:
Zapisane

Wowo

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #14 : 2004-07-25, 18:33 »
no wiesz, uważam, że to najbardziej psa uspokaja, gdy ma chociaż "naszą cząstke" (zapach) w czasie pobytu samemu w domu. :wink:
Nie będe mieć szybko psa, ale zdąże zebrać wiadomości o wychowaniu, itd... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedz #14 : 2004-07-25, 18:33 »

Tequilka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 387
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #15 : 2004-07-26, 13:51 »
Moja Tequilka nie za bardzo chce zostawac sama w domku i jak wracam to przez pół godzinki popiskuje, ale teraz sprawdze metode sierściuszka i zostawie jej swoją bluze.
A jeśli chodzi o Zuzie to nie ma problemu, mowi jej sie "Zuzia pilnuje domku" i ona juz wie o co chodzi.
Zapisane
Marta & Tequilka & Zulinka
"...Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..."

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #16 : 2004-07-26, 14:17 »
Mój tak nie chcę ale powoli zaczynam go uczyć  :lol: a jak mówię zostań to patrzy i się dziwi o co mi chodzi. Pozdro ode mnie i Oskarka!!! Dzięki za rady :lol: Będę informować o postępach w nauce :wink:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Nicka

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #17 : 2004-07-27, 17:05 »
ja nigdy z tym problemow niemialam...piese zostaje w domu od malego...i juz ;) Śpi ;)
Zapisane

Wowo

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #18 : 2004-07-27, 19:05 »
Powiedz mi Nicka, jak długo zostawiasz go w domku??? Ciekaw jestem bo wszystkie psy nielubią samotności. A także że będe mieć psa a pozostnie na jakiś czas w domku- nieuniknione. Jak go nauczyłaś, jak zaczynałaś? :roll:
Zapisane

siersciuszek

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #19 : 2004-07-28, 10:20 »
Moj pies np. siedzi w domu 8 h:( niestety ale praca i uczelnia sporo zajmuja :/ ale zawsze staram sie wpadac w miedzyczasie i z nim wychodzic...daje mu bluze znoszona przez dzien dwa kladzie sie na niej i spi:) jest naprawde spoko:D

pozdro.
Zapisane

Wowo

  • Gość
Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedź #20 : 2004-07-28, 10:32 »
To i tak sporo, a nie masz problemów z obgryzionymi meblami, czy obsikaną podłogą???
 :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rada Fishera czy Jan Fennell?
« Odpowiedz #20 : 2004-07-28, 10:32 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 28 zapytaniami.