Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Wilki  (Przeczytany 11254 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wilki
« Odpowiedź #30 : 2003-04-21, 20:14 »
Ja lubię wilki, szczególnie po tym, jak widziałam jednego na żywo, dokładnie w Słowacji! Jadę sobie z rodzicami, i nagle drogę nam wilk przebiegł!!  :shock: A właściwie to trochę kłamię, bo nie nam, tylko znajomym, którzy przed nami jechali- a jak my przejeżdżaliśmy, to on stanął przy tej barierce i patrzył się na nas...Mniam......
Zapisane

Tafta

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #31 : 2003-04-29, 13:56 »
Uwielbiam wilki. To moje ukochane zwierzęta zaraz po koniach.

Nie potrafię wybaczyć ludziom tego co im zrobili, a także tym, którzy tak kurczowo trzymają się stereotypów.

   
Zapisane

Talagia

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #32 : 2003-04-29, 18:02 »
Niektórzy myślą że wilczki to nie myślące bestie które żyją tylko po to żeby zabijać!!!!!!  CÓŻ ZA GŁUPOTY!!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #32 : 2003-04-29, 18:02 »

Galago De Codi

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #33 : 2003-05-20, 14:34 »
Ludzie to też drapiezniki i to proste ze sie nie lubimy z wilkami ;)
   Mi się udało podpatrzeć jak wilk polował na kicaka... choć dziwne że sam... no coz tereny łowieckie w mieście ma mieć czy co.. :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wilki
« Odpowiedź #34 : 2003-05-21, 18:56 »
Cytat: Galago De Codi
Ludzie to też drapiezniki i to proste ze sie nie lubimy z wilkami ;)


Mów za siebie.......  :grr: A zresztą niewiem co jedno z drugim ma wspólnego.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #35 : 2003-05-22, 15:46 »
To ze polska jest krajem rolniczym i wystarczy parę porwań owieczki lub kurki by z wilka zrobić mordercę. A to człowiek rości sobie prawo do zabicia i zjedzenia tych biednych owiec bo mysli ze jak zbuduje płotek to cały las i łąka sa jego.
Po drugie co się zdarza ze wilk który się kreci obok osiedli ludzkich jest po prostu chory na wścieklizne.
  Takie stereotypy istnieją i będą istnieć. Poczytaj trochę i przestań się ciągle czepiać dzieciaku bo juz ma dosyć. Wiesz co to jest antagonizm. Jak nie to się wróć do podstawówki albo ja najpierw ukończ - nie wiem.
   Człowiek od zawsze wlaczył z wilkiem o terytorium. Wilk żyje głównie w terenach leśnych lub gózystych i trudno tam zyć. Człowiekowi tez jest tam trudno zwłaszcza jak żyje z rolnictwa. Więc ten antagonizm się zaostrza.
     To od inteligencji i osobowości proekologicznej zależy czy wilk przeżyje czy nie. A taka w polsce dopiero się kształtuje.

     Pozatym czy widziałaś kiedykolwiek wilka na zywo. Myslisz że to taki kochany kudłaty piesek co go bedziesz mogła przytulić jak mu dasz parówke. To jest naprawdę potężny drapieżnik, w jego oczach jest tyle dzikości że się w głowie nie mieści. I czego się spodziewasz po podpitych wieśniakach - jak wykryją gniazdo wilka to przykleją tabliczkę nie przeskadzać. Zabiją bo SIĘ BOJĄ i są głupi. Nie rozumieją że wilk tez ma prawo istnieć.
     Zresztą już starożytni wiedzieli że całkowita symbioza człowieka z naturą jest szczytem inteligencji... a czego ty się spodziewasz po średnim polaku...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wilki
« Odpowiedź #36 : 2003-05-22, 17:14 »
Cytat: Galago De Codi

  Takie stereotypy istnieją i będą istnieć. Poczytaj trochę i przestań się ciągle czepiać dzieciaku bo juz ma dosyć. Wiesz co to jest antagonizm. Jak nie to się wróć do podstawówki albo ja najpierw ukończ - nie wiem.

     Pozatym czy widziałaś kiedykolwiek wilka na zywo. Myslisz że to taki kochany kudłaty piesek co go bedziesz mogła przytulić jak mu dasz parówke. To jest naprawdę potężny drapieżnik, w jego oczach jest tyle dzikości że się w głowie nie mieści. I czego się spodziewasz po podpitych wieśniakach - jak wykryją gniazdo wilka to przykleją tabliczkę nie przeskadzać. Zabiją bo SIĘ BOJĄ i są głupi. Nie rozumieją że wilk tez ma prawo istnieć.
     Zresztą już starożytni wiedzieli że całkowita symbioza człowieka z naturą jest szczytem inteligencji... a czego ty się spodziewasz po średnim polaku...


Tak wiem, co to jest antagonizm. A to, że nazywasz mnie "dzieciakiem"- to świadczy o TWOJEJ niedojrzałości.
Widziałam wilka na żywo, a ty nie mów, co sądzisz że ja myślę. to JA najlepiej wiem, i nie życzę sobie żebyś sie do mnie zwracał "myslisz że to taki kochany kudłaty piesek co go będziesz mogła prztyulić"
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #37 : 2003-05-22, 17:22 »
OK
Zapisane

siba

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #38 : 2003-05-28, 11:53 »
Kiedys interesowalam sie wilkami , ale teraz .... na nic nie mam czasu. Wilka widzialam tylko w zoo , zalosny widok. One maja takie niesamowite spojrzenie , w pracy ponaklejalam sobie na scianach plakaty z wilkami , co budzi wielkie zdziwienie klientow - zreszta wiekszosc mysli , ze to psy i zaczynaja mi opowiadac , ze tez mieli kiedys "wilczura".
A cieleta czy owce gina glownie zagryzione przez walesajace sie psy , czego ich durni wlasciciele nie moga zrozumiec.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #38 : 2003-05-28, 11:53 »

Galago De Codi

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #39 : 2003-05-28, 17:20 »
Jeszcze gorsze są mieszańce wilka z psem... strasznie agresywne... no cóż ... wszystko co nie jest jamnikiem  i szwęda się po lesie to albo lis chory na wsciekliznę albo wilk morderca  :grr:
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
auu
« Odpowiedź #40 : 2003-08-26, 13:49 »
Ja uwielbiam wilki!!! To jedne z moich ulubionych zwierzątek. AAUUUUU!!!!!!! Wilkomaniacy łączcie się!
Zapisane

Arwen

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #41 : 2003-09-03, 21:19 »
Ja uwielbiam, KOCHAM WILKI!!! :kocham:  :serce:  :mrgreen:
To CUDOWNE zwierzęta. Nie mozemy dopuścić, by ich liczba sie zmniejszała....One są naprawdę KOCHANE!
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #42 : 2003-09-07, 21:53 »
Nie popadajmy w lekką psychozę... ja jak bym zobaczył wilka z daleka to by było pewnie ok... ale z bliska to raczej bym nie był taki macho... i określenie kochane... no jakoś mi nie pasuje... :)
Zapisane

Arwen

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #43 : 2003-09-08, 13:02 »
Wiesz...zależy jak dla kogo. Ja uwielbiam wilki...to wspaniałe zwierzęta. Zobaczyć takiego na żywo to naprawdę fascynujące. Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że to drapierzniki i nie są tak przyjaźnie nastawione. Ale to nie znaczy, ze trzeba je zabijać...One też mają prawo zyć...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #44 : 2003-09-09, 09:39 »
Ja tez nie popieram zabijania wilków, ale pamietaj ze my też jesteśmy częścią łańcucha pokarmowego, i wcale białe robaki i inne trumnowe potworki - tonie to co natura dla nas przdotowała... :)

  Zrozumienie ze jesteśmy częścią tej planety wymaga inteligencji, jednak jeśli nie chcemy być jak wirusy (zabić żywiciela zbyt dużym popytem na jego komórki i ostatecznie sami umrzeć) musimy ruszyć głową... jednych to boli innym przychodzi to z łatwością...
    Ja wolę być czymś innym niź wirus :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #44 : 2003-09-09, 09:39 »

Naomi151

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #45 : 2004-01-10, 22:57 »
Ja uwielbiam wilki, są takie niesamowite, tajemnicze i piękne....
Coś mnie w nich bardzo fascynuje i w przyszłości chciałabym się zająć ratowaniem tego gatunku.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Wilki
« Odpowiedź #46 : 2004-01-11, 20:51 »
Cóż, piękne i groźne zwierzęta. Jasne, że mają prawo żyć. Podczas spaceru w lesie wolę jednak natknąć się na sarenkę...  :shock:
Zapisane
IBDG Wrocław

Patka

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #47 : 2004-02-16, 14:19 »
Ja je bardzo lubie chyba dlatego ze to prapradziadkowie psów a ja kocham psy :wink: chciałąbym kiedyś zobaczyc wilka!
Zapisane

Achaja

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #48 : 2004-06-07, 21:14 »
one są straszne ale je lubie czytam książki i pisze one to moje ulubione zwierzęta ja je kocham te zwierzęta da się kochać. tak jak koty psy to coś jak psy bardziej straszne przeczytałam wiele o wilkach biały kieł,szara wilczyca.. i inne ksiąszki ale je kocham tak jak psy ciągnące sanie tesz bardzo je lubie i przeczytałam zew krwi o bacu... czytaj bak  ;)
Zapisane

sugar

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #49 : 2004-07-09, 00:57 »
Cytat: Amelia
JA KOCHAM WILCZKI. SĄ CUDOWNE, DLATEGO JEDNYMI Z MOICH ULUBIONYCH RAS SĄ SARLOOS WOLFHOUND I CZECHOSŁOWACZK WILCZAK (KRZYŻÓWKI OWCZARKA NIEMIECKIEGO I WILKA). ZAŁĄCZAM ZDJECIE WILCZAKA CZECHOSŁOWACKIEGO.


Amelia!
Mój kolega ma wilczaka, a ja wprost uwielbiam saarool wofhondy!!!Najlepiej umaszczenie wilczaste choć te bezowe tez ładne.Pisze sobie czasem maile z hodowlami saarloosów...:D
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Wilki
« Odpowiedź #50 : 2004-07-09, 08:49 »
Podobno na terenia Wawy jest 10 osobników wilczka  :)  jakoś żadnego nie widziałam  :cry: (oczywiście pewnie nie spotkam ich w centrum miasta tylko na obrzeżach). Mrrru... wilczki :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #50 : 2004-07-09, 08:49 »

madcoy

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #51 : 2004-07-09, 11:28 »
Cytat: Galago De Codi
To ze polska jest krajem rolniczym i wystarczy parę porwań owieczki lub kurki by z wilka zrobić mordercę. A to człowiek rości sobie prawo do zabicia i zjedzenia tych biednych owiec bo mysli ze jak zbuduje płotek to cały las i łąka sa jego.......................


Ciekawe.
Skad takie informacje masz? Bo z tego co ja wiem czlowiek z wilkiem nie walczyl o jedzenie - a od wiekow o przezycie. Wilki przed wiekami nie mialy zadnych oporow zeby polowac na ludzi i jesc ludzkie mieso. Ataki stad wilczych na wioski zdarzaly sie jeszcze w 19 wieku - chocby w rumunii.
Antagonizm? Nie uzywaj slow ktorych nie rozumiesz. Antagonizm to WZAJEMNA wrogosc i nienawisc. Nie posadzam wilka o uczucie nienawisci do czlowieka. Mimo ze byloby to calkowicie uzasadnione.
Niechec czlowieka do wilka to odruch ATAWISTYCZNY. Taki sam jak banie sie wezy, pajakow i temu podobnych stworzen. Jest przekazywany w genach - boj sie weza/zmiji bo moze byc jadowita. Boj sie wilka bo moze zaatakowac. Zreszta calkiem slusznie. Jak sam zauwazyles wilk to dzikie i niebezpieczne zwierze. I takie ma byc.

Heja
Pierwsze slysze zeby pojawily sie dzikie wilki w okolicach wawy. Moge prosic o podanie zrodla informacji?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Wilki
« Odpowiedź #52 : 2004-07-09, 15:10 »
Nie wilki, a wilczaki  :P (rasa znaczy się)
Zapisane

Gato

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #53 : 2004-07-23, 23:23 »
Wilki? To jedne z najpiekniejszych zwierząt na świecie. Sa przepiekne, majestatyczne... I wogóle...  :) dosłownie kocham je  :wink:

A co do psów wyżej wymienionych też są śliczne. Kiedyś miałam plakat Sarloos Wolfhound'a na ścianie  :lol:
Zapisane

Achaja

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #54 : 2004-07-26, 15:48 »
wilki och ja je kocham przeczytałam już wiele książek o psach i wilkach och... ach.... to najpiękniejsze drapieżniki a po nich ocelotki, och... kochane stwożenia!
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #55 : 2004-08-09, 10:23 »
Powiedzmy ze kochane..
 Raczej POTRZEBNE.
Ja tam bym wilka nie chciał poznac osobiscie. Wystarczy mi że wiem że są.
 Wilk w naturalnym srodowisku człowieka tez postrzega jako pokarm... więc nie rozpisujmy się jakie to milutkie zwierzę :) ....  :P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Wilki
« Odpowiedź #56 : 2004-08-09, 10:31 »
E, tam to że może mnie pożreć wcale mu nie przeszkadza byc milutkiem ;)
Zapisane

Myszoskoczka

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #57 : 2004-08-10, 13:33 »
WILKI SĄ CUDNE.. to moje drugie ulubione zwierzaki, są śliczne piekne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki
« Odpowiedz #57 : 2004-08-10, 13:33 »

Misty.K

  • Gość
Wilki
« Odpowiedź #58 : 2004-08-10, 14:04 »
Mi też bardzo podobają się wilki. Uważam je za piękne i tajemnicze stworzonka. Lubię czytać o nich książki.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Wilki
« Odpowiedź #59 : 2004-08-10, 14:04 »
Myszoszkoczko a pierwsze?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 29 zapytaniami.