Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Odchudzanie a białko  (Przeczytany 1998 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odchudzanie a białko
« : 2004-08-18, 00:04 »
Postanowiłam odchudzić mojego kota i kupiłam karmę RC Light. Czytałam gdzieś, że nie powinno się opócz karmy light podawać już żadnego mięsa, bo to suche ma dużo białka i kot mógłby mieć jego nadmiar. Czy to prawda? Co o tym myślicie?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #1 : 2004-08-18, 09:16 »
Aniu, light ma znacznie obnizona zawartosc białka, tłuszczy i weglowodanow. Jest generalnie znacznie mniej kaloryczny. Jesli kotuch do tej pory jadl zwykle suche i do tego mokre, spokojnie mozesz podawac i teraz. I tak bedzie mial mniej kaloryczne zarcie. A zbyt gwaltowne odchudzanie nie jest zbyt dobre.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #2 : 2004-08-18, 09:55 »
Czytam ulotkę ze składem wszystkich karm RC. Właśnie ta light ma najwięcej białka ze wszystkich, bo 38%, nawet ta dla kociąt ma mniej :? . Jest napisane jeszcze, że tak wysoka zawartość białka ma zapobiec utracie masy mięśniowej. To ja już nic nie wiem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odchudzanie a białko
« Odpowiedz #2 : 2004-08-18, 09:55 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #3 : 2004-08-18, 10:01 »
Przyznam szczerze, ze nigdy nie karmilam kotow lightem. Jedynie psa. Mozliwe, ze dla kotow jest inny stosunek bialka do tluszczy i weglowodanow.

Poczytaj jeszcze sklad i porownaj z karma zwykla.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #4 : 2004-08-18, 10:20 »
Proporcje: Light-38% białka, 10% tłuszczu, 13,5% włókno, 23,7% skrobia; Fit-odpowiednio 32, 15, 11 i 27,5%. Zawsze dawałam mniejsze porcje suchego i uzupełniałam mięsem. Teraz podaję wysokobiałkowy light. Może rzeczywiście białka będzie za dużo...W końcu mięso to prawie samo białko.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #5 : 2004-08-18, 10:52 »
Mieso to rowniez tluszcz, ktorego tutaj masz mniej. Po prostu syp light i odrobine zmniejsz porcje miesa, bedzie oki ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #6 : 2004-08-18, 11:19 »
Mięso - to przede wszystkim białko i tłuszcz. W odchudzaniu należy zmniejszyć wartość kaloryczną, czyli obniżyć zawartość węglowodanów i tłuszczy. Białko musi być, inaczej faktycznie masa mięśniowa poleci dramatycznie zamiast tłuszczyku. Dobrze byłoby też zwiększyć masę włókna - najlepiej warzywami, nie ryżami czy makaronami, bo one to czyste cukry złożone.
Zapisane

danuta

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #7 : 2004-08-18, 22:06 »
A może otyłość nie jest spowodowana nadmiarem jedzenia,może to jakaś ukryta choroba,która nie daje oczywistych objawów?Wówczas dieta może nie pomóc?Może lepiej się skonsultować z wet.Moja kotka raptownie przytyła( tak mi się wydawało,że to utycie)tymczasem była chora na kardiomiopatię.Na początku ją odchudzałam i uświadomiłam sobie ,że w zasadzie ona nie jadła tak dużo i tak kalorycznie żeby przytyć.Kiedy odeszła miała 11 lat ,a wada serca rozwijała się z pewnością długo.Badania jakie miała robione profilakt.tj nerki,wątroba zawsze były w normie.Nigdy nie chorowała i do głowy mi nie przyszło żeby jej zbadać serce-do dzisiaj sobie tego nie mogę wybaczyć-wczesne rozpoznanie z pewnością by jej nie wyleczyło ale może byłaby ze mną dłużej. :cry:
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #8 : 2004-08-18, 22:17 »
Bardzo dziękuję za troskę :) i przykro mi z powodu Twojej kotki :( . Mój kocur to kastrat i wyjątkowy żarłok, więc powód nadwagi raczej jest oczywisty. Do niedawna był karmiony Kitekatami i Darlingiem. Poza tym domownicy cały czas mu dawali smakołyki (bo pięknie prosił). To wystarczy, żeby ważył swoje 9 kilo (ale wygląda nieźle ;) -jest duuży i nie przypomina kulki z krótkimi nóżkami i ogonem).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odchudzanie a białko
« Odpowiedz #8 : 2004-08-18, 22:17 »

danuta

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #9 : 2004-08-18, 22:32 »
Jeżeli to kastrat to może zamiast KK i Darlinga podawaj mu specjalną karmę dla kastratów.
Karma dobrej firmy jest odpowiednio zbilansowana i ma również na celu utrzymywać prawidłową wagę.Ja też będę musiała za jakiś czas przestawić mojego kocura ( po kastracji) na inny rodzaj karmy.Może sie z nim jakoś dogadam??? ;)  ;)
Zapisane

siersciuch

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #10 : 2004-08-18, 22:35 »
Nie rozumiem po co tuczyc kota zeby go pozniej odchudzac???  :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #11 : 2004-08-18, 22:37 »
Danuto, nie ma potrzeby podawania po kastracji specjalnej karmy zdrowemu kotu, to może mu wręcz zaszkodzić.
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #12 : 2004-08-18, 22:38 »
Właśnie od jakiś 3 miesięcy jestem wielkim wrogiem tanich karm i nie daję Tigerowi takich paskudztw. Wystarczy, że go spasłam przez niewiedzę (oby tylko to). Daję mu Purinę (tej dla kastratów nie lubi) i mięso. No a aktualnie RC light :wink: .

Sierściuch-my chyba się znamy :) . Nie utuczyłam kota specjalnie. Kiedyś nie miałam pojęcia, że taniochy tak tuczą no i nie dałam rady upilnować rodzinki. A kastrat też szybciej tyje niż "jeszcze facet".
Zapisane

danuta

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #13 : 2004-08-18, 23:04 »
Myszko - w listopadzie ub.r straciłam kocurka 7 letniego.Miał niewydolność nerek.Był kastratem,dużym kastratem, ale nie otyłym.Nie dostawał specjalnej karmy z prostego powodu-bo jej nie jadł.Karmiłam go domowym jedzonkiem,dostawał witaminy.Wet. jednak nie są  100% przekonani czy kastracja ma wpływ na późniejszy stan zdrowia kotów,czy też jest obojętna dla zdrowia kota.Za bardzo przeżyłam stratę moich przyjaciół ( w ciągu 7 miesięcy straciłam kocurka i kotkę -oba uratowane).Może to był błąd,że mój kocur jadł to co on chciał? Bardzo mnie zainteresowało
Cytuj

 podawania po kastracji specjalnej karmy zdrowemu kotu, to może mu wręcz zaszkodzić.
mogę prosić o więcej informacji.
Zapisane

myszka

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #14 : 2004-08-19, 08:18 »
Niewydolność nerek nie ma bezpośredniego związku z kastracją... a już na pewno nie z karmą "dla kastratow", która zakwasza mocz i w ten sposób, zakwaszaniem profilaktycznym, żeby nie powstały kamienie zasadowe, może doprowadzić do wytowrzenia w pęcherzu znacznie gorszych, bo nierozpuszczalnych, szczawianów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odchudzanie a białko
« Odpowiedz #14 : 2004-08-19, 08:18 »

Blanka

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #15 : 2004-08-19, 08:24 »
Też słuszałam od veta, że młodemu kastratowi jeżeli nie jest otyły i nie ma problemów zdrowotnych nie trzeba podawać karmy dla kastratów. Wystarczy dobra karma bytowa.  Vet mówił to, co Myszka o zakwaszaniu moczu
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Odchudzanie a białko
« Odpowiedź #16 : 2004-08-19, 10:45 »
Więc co robić kiedy wszystkie dobre karmy mają w składzie coś co utrzumuje pH moczu na poziomie 6.0-6.5? Czy to stanowi zagrożenie?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 26 zapytaniami.