Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Do dołu

Autor Wątek: Wilki !!!  (Przeczytany 177757 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #120 : 2005-12-03, 02:43 »
Iras: rozumiem Cię, ale wilki unikają człowieka... a z drugiej strony też nie wierzę w to, że wilk by dziecka nie zauważył, chyba, że akurat nie doszedł do niego zapach...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #121 : 2005-12-03, 10:01 »
Istnieje całkowicie skuteczna metoda uniknięcia wilczego ataku (które są podnoszone do granic absurdu).Po prostu znalazłszy się w okolicy wilków należy zacząć wyć.Jest to potwierdzone naukowo.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #122 : 2005-12-04, 10:09 »
Zacząć wyć? A jak wilki na to reagują? :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #122 : 2005-12-04, 10:09 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #123 : 2005-12-04, 19:31 »
Zacz±ć wyć? A jak wilki na to reaguj±? :shock:
Stają się przyjazne i na pewno nie zrobią nam krzywdy.Wycie w życiu wilków pełni potężną funkcję społeczną.Scala stado,sprawia,że wilki odczuwają zadowolenie i przyjemność.Uczona L.Cricket przez przypadek znalazła się w środku stada wilczego.Zaczęła wyć.Nic jej wilki nie zrobiły.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #124 : 2005-12-04, 20:59 »
Cytuj
Stają się przyjazne
no może bez przesady... sądzę, że "przyjazne" to nieco za dużo powiedziane, wierze w to, że mogą nie skrzywdzic - w końcu "to coś dwunożnego " znimi gada, jednak nie róbmy z wilków pluszaków, że wystarczy zawyć i juz mozna sobie wilczka pogłaskać. (wiem, że nieco przesadzam)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

szuwar

  • Gość
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #125 : 2005-12-05, 00:51 »

A ja sądze  że pomimo że w Polsce wilków nie jest wcale tak mało, i wbrew pozorom tam gdzie one występują dzieci też chodzą na jagody, na grzyby czy  zimą na sanki, to jednak żadne zaatakowane nie zostało. Dzieci są dość mobilne, raczej często biegają  i mimo to nic ich nie atakuje. A i jeszcze to że tak na mój gust wilki widzą czy ewentualnie wietrzą człowieka (także tych mniejszych) dużo częściej niz taki czlowiek zdaje sobie sprawę mimo to nie atakują. U nas człowiek nie jest w wilczym menu!!!! NAwet taki mały. Może to się zmieni, moze tej  lub którejś kolejnej zimy.

Zoologu ty zawsze masz cos dopowiedzenia na temat instynktów. Powiedz co o tom sądzisz 
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #126 : 2005-12-05, 01:17 »
ludzie nie są w menu wilków, bo wilki unikają człowieka - co już pisałam wcześniej, w każdym razie ja się tego będę trzymać ;). Mogą zaatakować, kiedy zima będzie naprawdę długa i mroźna, albo jak głupi ludź wlezie tam, gdzie są szczeniaki - ale to jest oczywiste...chyba ;)
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #127 : 2005-12-06, 11:25 »
Iras nie chodziło mi o pogłaskanie wilka.Chodziło mi o to,że wycie wilków nastawia je do wszystkiego w sposób przyjazny.Zawsze traktowałem i traktuję wilki jak wspaniałe,wolne drapieżniki,a nie jak zabawkę do przytulania.Szuwarze wilków w Polsce wcale nie jest dużo.To wymysł myśliwych i hodowców bydła.Obawiam się,że niedługo mogą one stracić status gatunku objętego całkowitą ochroną.Już podnoszą się przeciwko tej ochronie głosy.A co do ataków na ludzi to sądzę,że ataki takie(jeżeli w ogóle występują) są bardzo rzadkie.    Chodzi tu mi o ataki nie spowodowane wścieklizną ani obroną młodych.Prawdopodobnie myli się wilki z wilkopodobnymi,zdziczałymi mieszańcami.Człowiek nie należy do menu wilków i nie musimy się ich obawiać.Niestety nie działa to zjawisko w drugą stronę.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #128 : 2005-12-06, 17:03 »
kurcze właśnie słyszałam niedawno, że coraz więcej jest głosów za tym, żeby wilki pozbawić ochrony - debilizm. To są tak piękne zwierzęta, a niestety niektórzy bezmyślni ludzie chcieliby je wybić, najlepiej wszystkie. Mam nadzieję, że jednak znajdą się jacyś inteligentni ludzie i do tego nie dopuszczą
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #128 : 2005-12-06, 17:03 »

szuwar

  • Gość
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #129 : 2005-12-07, 10:41 »
co do ataków na ludzi to s±dzę,że ataki takie(jeżeli w ogóle występuj±) s± bardzo rzadkie. Chodzi tu mi o ataki nie spowodowane w¶cieklizn± ani obron± młodych.Prawdopodobnie myli się wilki z wilkopodobnymi,zdziczałymi mieszańcami.Człowiek nie należy do menu wilków i nie musimy się ich obawiać.Niestety nie działa to zjawisko w drug± stronę.
ot i co
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #130 : 2005-12-07, 10:46 »
kurcze wła¶nie słyszałam niedawno, że coraz więcej jest głosów za tym, żeby wilki pozbawić ochrony - debilizm. To s± tak piękne zwierzęta, a niestety niektórzy bezmy¶lni ludzie chcieliby je wybić, najlepiej wszystkie. Mam nadzieję, że jednak znajd± się jacy¶ inteligentni ludzie i do tego nie dopuszcz±
chronić bo są śliczne, ktoś myśli inaczej - debilizm  i napewno bezmyślny: tylko inteligętni ludzie mogą je uratować...
trochę tego nie upraszczasz?
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #131 : 2005-12-07, 15:28 »
szuwar: nie, trzeba było czytać moje wcześniejsze wypowiedzi, a nie sugerować się jedną. Chronić wilki ponieważ są:
-inteligentne
-należą do naszego ekosystemu - wiadomo co się dzieje, jeśli jednej części tegoż zabraknie,
- nasi "geniusze" chcą je wybić, najlepiej większość, a później co? Znowu będzie akcja ratujmy wilki, zwiększanie populacji bo to jednak nie było dobre? - dla mnie osobiście to debilizm, jeśli wilków, jak zresztą i innych zwierząt będzie za dużo, a my się nie będziemy wtrącać natura powinna sobie sama poradzić - z tym, że niestety i tak się już wtrąciliśmy :?
- piękne na wolności

jak zwykle ktoś przyczepił się do mojego określenia "debilizm" - tak, często go używam, jeśli się na coś wkurzę. Tak, dla mnie to jest szczyt głupoty, bezmyślności i debilizmu - nawet jeśli jest to uproszczone. Chcesz mogę opisać więcej i dokładniej o co mi chodzi - potrafię :) Ale po co?
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #132 : 2005-12-07, 22:44 »

chrońmy bo są inteligętne - co to za argument????
należą do ekosystemu - owszem,ale nikt z ludzi o tym  decydujących nie chce ich wytępić .
Opcja natura sobie poradzi jest piękna i sluszna,tyle tylko że niemożliwa, nasze (wilków iludzi) drogi zbyt często sie przeplatają by nie doszło do interakcji. Interakcji w obu kierunkach. 
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #133 : 2005-12-07, 23:53 »
a czemu to nie jest argument? inteligencja? - nie rozumiem.. no tak ale ja tylko głupią babą jestem ;)
hmmm z tym kto chce wytępić a kto nie to też różnie bywa

Opcja natura sobie poradzi jest piêkna i sluszna,tyle tylko ¿e niemo¿liwa, nasze (wilków iludzi) drogi zbyt czêsto sie przeplataj± by nie dosz³o do interakcji. Interakcji w obu kierunkach.
to już napisałam, że niestety już się wtrąciliśmy

A ja piszę to co uważam, że należy wilki chronić, kiedy ich populacja zmaleje - zachwieje się cały system. A poza tym, czy wyobrażasz sobie takie np. Bieszczady bez wilków? - Bo ja nie. Teraz piszę nie jako znawca nie wiadomo jaki, piszę jako osoba, która wilki lubi, której się podobają, dla której są częścią tego kraju. Ale tak jak pisałam ja tylko babą jestem
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #134 : 2005-12-08, 01:04 »
poległem
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #134 : 2005-12-08, 01:04 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #135 : 2005-12-08, 01:27 »
ok, a teraz ja się tłumaczę ;) mam dzisiaj doła jak 150 i nie mam siły nic tłumaczyć. a doła mam bo właśnie gdzieś się dowiedziałam, że tylko babą jestem... ale nieważne

a teraz z innej beczki, tym razem na temat :mrgreen:
to powiedz mi drogi szuwarze dlaczego mamy wilków nie chronić Twoim zdaniem? Bo każdy mój powód dlaczego chronić, tak na prosty babski rozum, został przez Ciebie odrzucony. Więc teraz czekam na Twoje zdanie w tej sprawie
« Ostatnia zmiana: 2005-12-08, 01:37 autor madziaro »
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #136 : 2005-12-08, 19:17 »
chrońmy bo s± inteligętne - co to za argument????
należ± do ekosystemu - owszem,ale nikt z ludzi o tym decyduj±cych nie chce ich wytępić .
Opcja natura sobie poradzi jest piękna i sluszna,tyle tylko że niemożliwa, nasze (wilków iludzi) drogi zbyt często sie przeplataj± by nie doszło do interakcji. Interakcji w obu kierunkach.

Dlatego naszemy promować w społeczeństwie wiedzę na temat prawdziwych zachowań wilków.Słynne przysłowie "człowiek człowiekowi wilkiem"jest w świetle nowoczesnych badań etologicznych totalną bzdurą.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Truth.

  • Gość
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #137 : 2005-12-24, 11:05 »
Ja kocham wilki! :kocham: Od kiedy je w Kadzidłowie zobaczyłam!
To chyba najwspanialsze zwierzęta!
A ostatnio w jakiejś gazecie widziałam wiadomośc, że chcą gdzieś tam odstrzelić 4 wilki! :grr: Przeciez je trzeba chronić, a nie odstrzelać!  :cry:
Kto mnie zabierze do Stobnicy? :cry: Ja chcę do Domu nad Kończakiem! :cry:
Zapisane

Wilczyca_77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 786
  • I love wolves
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #138 : 2006-06-14, 20:41 »
Bardzo lubie wilki!! Są super!
Zapisane

Wilczyca_77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 786
  • I love wolves
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #139 : 2006-06-15, 11:25 »
wilki są super! :kocham:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #140 : 2006-06-16, 17:17 »
Właśnie umieściłem na swoim samochodzie nalepkę z pięknym basiorem i tekstem: "pozwól mi być". Oby te słowa zrozumieli wszyscy przeciwnicy wilków.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #140 : 2006-06-16, 17:17 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #141 : 2006-06-16, 19:43 »
zoolog a masz może jakiś skan tej nalepki albo wiesz gdzie można znaleźć (na jakiej stronie)?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #142 : 2006-06-17, 10:59 »
zoolog a masz może jakiś skan tej nalepki albo wiesz gdzie można znaleźć (na jakiej stronie)?
Można zamówić w "Stowarzyszeniu dla Natury Wilk".Zajrzyj na ich stronę, wbijając w wyszukiwarkę nazwę organizacji w cudzysłowie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #143 : 2006-06-17, 18:48 »
ok, dzięki :)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #144 : 2006-06-20, 14:01 »
Chronić wilki powinnismy, powiewaz są czescia ekosystemu, to bardzo sensowny argument. Wilki selekcjonują dzikie stada saren i innych rogaczy, wybijają osobniki stare, młode i chore. Bardzo rzadko decydyują sie na atak zdrowego, silnego osobnika. Dzieki temu utrzymują populacje w zdrowiu i w stałej optymalnej liczebnosci. Zapobiegają roznoszeniu sie na bydło domowe chorób od dzikich kopytnych. Zapobiegają nadmiernemu rozmnozeniu sie stad dzikich roslinozerców, dzieki temu chroniąc łąki i drzewa przed nadmierną ekspansją. To jest łancusz, a wilki są jego waznym elementem, ot co. Długo by jeszcze wymieniac.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #145 : 2006-09-02, 16:52 »
http://www.youtube.com/watch?v=ymoBGilTfbY&mode=related&search=

wilcze wycie.. jak dla mnie muzyka.
Ostatnimi czasy na wilki mnie naszło okrutnie i nic nie zapowiada aby prędko przeszło.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #146 : 2006-09-03, 11:18 »
niesamowite...17 września wystawa w Zielonej,pójde sobie wilczaki(i moje ukochane charty i jack/parson russel terriery :kocham:) pooglądac.W tamtym roku widziałam je(wilczaki) pierwszy raz w życiu,wryło mnie w ziemie.  :shock:  ;)
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #147 : 2006-09-04, 19:34 »
tak uwielbiam wilki są piękne, świetne mądre i olśniewające... ehhh :P
kamyczek zapraszam do tematu o wystawie w zg
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #147 : 2006-09-04, 19:34 »

esc

  • Gość
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #148 : 2006-11-24, 21:11 »
:kocham: Kocham wilki (świadczy o tym również mój avatar). :kocham:  :cosik: Są takie naturalne, pełne gracji, uroku i  :cry: zagrożone wyginięciem. :cry: Ale dlaczego?  :?:
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #149 : 2006-11-24, 23:54 »
A ja wczoraj trafiłem na wilcze forum www.wilk.pentex.pl  jest tam temat "czy wilka można trzymać w domu?' i jest tam osoba,która przypadkowo kupiła...wilka! - jej wpisy dotyczące tego zwierzaka są bardzo interesujące.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 27 zapytaniami.