Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Do dołu

Autor Wątek: Wilki !!!  (Przeczytany 179030 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diabełek

  • Gość
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #330 : 2007-11-08, 16:59 »
http://pl.youtube.com/watch?v=q_OTt81ff70        <<< teraz juz rozumiem :/ Wzruszjacy filmik ;(
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #331 : 2007-11-08, 17:48 »
Wilk,to protoplasta naszego psa,oraz przedstawiciel psiej rodziny,która to rodzina, powinna być darzona szacunkiem i sympatiom wszystkich ludzi.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #332 : 2007-11-08, 17:49 »
Diabełek przeczytaj cały temat (nie jest tego dużo ;p) jest tam więcej filmików , zdjęć i info  :) ...
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #332 : 2007-11-08, 17:49 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #333 : 2007-11-08, 18:12 »
w zimie zabito kilak wilków?! co za kretyn na to wyraził zgode :/ nie chcą wywieść ale zabić to można, nawet nie wiem co anpisać, kiedyś chyba o tym słyszałam ale wtedy mnie to tak nie ruszyło, nawet nie wime czy to było o wilkach czy o czymś innym, ale teraz jak przeczytałam ze w lutym zabito 6 wilków to  :sciana:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #334 : 2007-11-08, 18:30 »
O ile pamiętam,zabito u nas zimą 2 wilki z sześciu,przeznaczonych do odstrzału...:roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #335 : 2007-11-08, 18:32 »
ale 6 było do zabicia tak? o 6 za dużo.
ciekawe dlaczego tych 4 nie zabili
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #336 : 2007-11-08, 18:36 »
Nie mogli ich namierzyć - był wyznaczony okres w którym można było dokonać odstrzału i się nie wyrobili...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #337 : 2007-11-08, 18:38 »
no i bardzo dobrze, ale napewno byli wściekli ze nie wytropili wilków, dobrze ze był wyznaczony okres a nie '6 do odstrzału w nieokreślonym terminie' czy jakby to brzmiało. oni mieli an to miesiąc? chyba jakoś tak
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #338 : 2007-11-08, 18:40 »
dokładnie nie pamiętam,ile mieli czasu...

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #338 : 2007-11-08, 18:40 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #339 : 2007-11-08, 19:11 »
..ja nie wiem jakie oni problemy mają (chyba tylko satysfakcje z zabicia) ..6wilkow(zabito tylko2) zabić czy coś sie zmieni -tak..mniej wilków..myśliwi sie cieszą :/ .. jednak dla naszych wilków to i tak zbyt duża strata .. ponieważ jest ich ok.600 na caly nasz kraj , a są tylko w wsch. i płd. polski ..

na poprawę humoru :P




Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #340 : 2007-11-08, 19:14 »

mam nadzieje ze nie ejst duże, ale fajne :)

i filmik, to chyba ten koleś o którym kiedys była mowa, fajnie ma
http://www.smog.pl/wideo/10367/przyjaciel_wilkow/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #341 : 2007-11-08, 19:38 »
Renia - super fotka!... :P :D
Może to wilczy lekarz i sprawdza temu drugiemu gardło? - hi,hi,hi.... :lol: :P :lol:

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #342 : 2007-11-08, 20:42 »
Renia - super fotka!... :P :D
Może to wilczy lekarz i sprawdza temu drugiemu gardło? - hi,hi,hi.... :lol: :P :lol:
W ten sposób dyscyplinuje swojego kolegę czyli wymierza mu symboliczną karę za jakieś przewinienie. Za takie właśnie zachowania kocham świat zwierząt.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #343 : 2007-11-08, 20:47 »
Hi,hi - Zoologu - chodziło mi,o humorystyczny wydźwięk,tego zdjęcia...:P

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #344 : 2007-11-08, 21:07 »
no pewnie ze to żart :)

ale fotka fajnie wygląda, a widzieliście filmik?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #344 : 2007-11-08, 21:07 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #345 : 2007-11-08, 22:23 »
Kolejne cytaty z myśliwych:

Cytuj
Z całym szacunkiem ale nie spotkałem jeszcze sposobu na 100% zabezpieczenie owiec (czy innej chudoby) przed wilkiem. Jak np ogrodzić skutecznie 300 czy 400 owiec tak żeby wilki sie do nich nie dobrały? Albo odizolować 100 ha łąk? Tzw ekolodzy dużo piszą, na pierwszy rzut oka logicznie a w praktyce są to bzdury pisane pod publiczkę. Aha zapomniałem napisać , że nie pomaga stały nadzór nad stadem baranów prowadzony przez 2-3 juhasów i 5-8 psów. A tak się składa, że na południu nie ma pastwisk położonych daleko od lasu. Tym bardziej, że wilki atakują zwierzęta domowe w miejscowościach gdzie wilk znany był do niedawna tylko z sensacyjnych doniesień prasowych czy telewizyjnych.


Cytuj
rozwiązanie może jedynie dać wyeliminowanie tego gatunku, zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, ale wybacz, redukcje my już przerabialiśmy jak to jeden z mądrych ministrów wydał zgodę na zmniejszenie populacji jeleni - znasz temat.
Czasy strychniny już nie wrócą, a zmniejszenie populacji spowoduje jej gwałtowny rozwój, gdyż jak wiesz doskonale, wilki są zwierzętami terytorialnymi i same regulują rozrodem. Ma to właśnie związek z wielkością terytorium, bogactwem bazy pokarmowej.
Myślę, że wprowadzenie wilka na listę gatunków łownych, a następnie kontrolowany odstrzał z późniejszą wyceną, szkody wśród hodowców by zmniejszył.

Cytuj
Wilk na listę gatunków łownych? - Jestam za tym w 100%!

Cytuj
Jest jednak „iskierka nadziei”, Prof. Okarma, jeden z większych wilczych autorytetów, broniący dotąd pełnej ochrony, ostatnio nieco mięknie – przynajmniej tak to odebrałem z kilku jego wypowiedzi w tej kwestii. Jedną z jego niedawnych wypowiedzi odebrałem w tonie: Lepiej zezwolić na kontrolowany odstrzał, niż pozwolić by miejscowi nadal załatwiali sprawę po swojemu. Biorąc pod uwagę stanowisko Prof. Perzynowskiego coś może drgnąć w materii

Cytuj
NIE MA SZANS by wilka wpisano na liste zwierzat lownych
profesor O. to tylko jeden czlonek PROP
a sa tam tacy ludzie, iz uwazaja ze w Polsce powinno polowac sie tylko na bazanty i daniele
i uwierz mi wiem co mowie

Cytuj
Minister Środowiska musi wysłuchać opinii KROP, lecz nie musi się do niej stosować – wystarczą dwie inne opinie niezależnych ekspertów i decyzja może być nie po ich myśli. Nie ma też co ukrywać, że decyzje tego typu podejmowane są w mniejszym stopniu ze względów środowiskowych a w większym ze względów politycznych. Przy odpowiedniej propagandzie w środkach masowego przekazu decyzją o odstrzale wilków można więcej wyborców zdobyć niż stracić, to też mocny argument. I w końcu niektórzy ludzie, dziś związani z PO, wspominali kiedyś o potrzebie uchwalenia odrębnej ustawy w sprawie gospodarowania populacjami wielkich drapieżników, tak by wyłączyć je spod znaczącego wpływu polityki. Wierzę, że obecny obóz potrafi dogadać się ze Słowakami, Czechami i Ukraincami by przyjąć wspólne zasady dotyczące całych wspólnych populacji – wtedy odstrzał mamy gwarantowany, może nie jako zwierzęta łowne lecz odstrzał redukcyjny.

Cytuj
WILK MUSI BYĆ UŻYTKOWANY ŁOWIECKO I BASTA.
Z doświadczeń gospodarki w dawnym ZSRR: brak zdecydowanej presji na populacje wilka w latach 1980 - 85 na terenie wschodnich rubieży BSRR spowodował kilkukrotny wzrost populacji i kilkunastokrotnie wieksze straty w poglowiu zwierzyny dzikożyjącej i inwentarza żywego. Intensywne pozyskanie caloroczne przez okres 4 lat przywróciło poziom sprzed roku 1980 - "Ochota i ochotniczje choziajstwo" Nr.4/1990 autor S.U. Kolikov, dr. nauk przyrodniczych członek AN.
Tyle moi Kochani, ten piekny zwierz poza szacunkiem wymaga również zarządzania, puszczony samopas może dużo narozrabiać a potem "i nie przeprosi, i nie spieprzy"

Cytuj
Na temat canis lupus miałem okazję wypowiadać się już parę razy na naszym forum. Cieszą opinie że jest jakaś szansa na to aby wilk był eksploatowany w sposób przemyślany oraz z zachowaniem zasad gospodarki łowieckiej. Oby ta szansa nie została zmarnowana. Badania zespołu pod kierownictwem Prof. Okarmy jeżeli zostaną wzięte pod uwagę mogą mieć bardzo istotne znaczenie. Myślę że zwycięży zdrowy rozsądek a nie interesy i interesiki polityków. Przykłady sąsiadów /Słowacja, Ukraina/ mogą świadczyć tylko o tym, że jeżeli się chce można wiele zdziałac. Pozdrawiam

Ciekawe,co Zoolog ,powie na ten temat - czy profesor Okarma,rzeczywiście jest,za odstrzałem wilków?...

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #346 : 2007-11-08, 22:27 »
obejrzałam filmik  :)
nie wiem czy wszyscy obejrzeli te wcześniejsze filmiki , wiec dam znowu te(tez z tym panem :roll: ) ..
Cytuj
edit:
http://pl.youtube.com/watch?v=y1gxa-Dij3k
http://pl.youtube.com/watch?v=1PnX-F_ne5k

polecam obejrzeć resztę filmików z Shonem Elvesem (nie wiem czy dobrze zapisałam jego imię i nazwisko, pisałam ze słuchu Embarassed )
http://pl.youtube.com/watch?v=A5rN1m2nJzk

(sorki- jeżeli wkleiłabym to samo zdjęcie  ;p )
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #347 : 2007-11-10, 20:37 »
Niestety nie mogę autorytatywnie tego Wam powiedzieć. Nic nie wiem o takich wypowiedziach profesora Okarmy i bardzo wątpię, że takie słowa padły. Natomiast przerażają mnie cytowane przez Estel wypowiedzi ludzi których pojęcie na temat wilków jest bardziej niż mgliste. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #348 : 2007-11-10, 20:55 »
Cytuj
Natomiast przerażają mnie cytowane przez Estel wypowiedzi ludzi których pojęcie na temat wilków jest bardziej niż mgliste.

...Eeee...które,cytowane przez Estel,wypowiedzi?.....:mysli:

Zoologu - a,czy takie wypowiedzi Cię przerażają?:

Cytuj
Wilk na listę gatunków łownych? - Jestam za tym w 100%!

Cytuj
WILK MUSI BYĆ UŻYTKOWANY ŁOWIECKO I BASTA.

...Bo mnie - tak i to bardzo... :roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #349 : 2007-11-10, 21:39 »
jak wróce z kąpieli to się wypoiem bo post bedzie troche dłuzszy niż zazwyczaj, durni mysliwi

edit: nikt nie napisał wiec w tym poście to umieszcze

Cytuj
Tym bardziej, że wilki atakują zwierzęta domowe w miejscowościach gdzie wilk znany był do niedawna tylko z sensacyjnych doniesień prasowych czy telewizyjnych.
to znaczy że wilki nei maja pożywienia w lesie, bo ludzie wszystko wytłukli i że nie mają dość miejsca, bo ludzie zajeli ich obszar

Cytuj
rozwiązanie może jedynie dać wyeliminowanie tego gatunku
ja znam jeden taki gatunek który przydałoby sie wyeliminować. znowu chcą wybić wszyskie drapieżniki

Cytuj
epiej zezwolić na kontrolowany odstrzał, niż pozwolić by miejscowi nadal załatwiali sprawę po swojemu
jeśli koleś nei został przkupiony a nie wydaje mi się to te słowa znaczą coś innego. zapewne chciał zwrócic uwage ze ludzie wbrew zakazowi zabijają wilki, a mysliwy przekształcił i odebrał to na swój dziwny sposób

Cytuj
Nie ma też co ukrywać, że decyzje tego typu podejmowane są w mniejszym stopniu ze względów środowiskowych a w większym ze względów politycznych
wrrrr grrr co ma polityka do zwierząt? one są najważniejsze a nie głupie układy

Cytuj
Wierzę, że obecny obóz potrafi dogadać się ze Słowakami, Czechami i Ukraincami by przyjąć wspólne zasady dotyczące całych wspólnych populacji – wtedy odstrzał mamy gwarantowany, może nie jako zwierzęta łowne lecz odstrzał redukcyjny.
jedyne co mamy gwarantowane to to że wilk wyginie z naszych okolic jeżeli trafi w ręce mysłiwych :( jak ludzią to przetłumaczyc :motz:

Cytuj
Myślę że zwycięży zdrowy rozsądek a nie interesy i interesiki polityków
też mam taka nadzieje ale z naszego punktu widzenia 'zdrowy rozsądek' to eliminacja myśliwych i zapewnienie zwierzęcią środowiska do życia

ale sie rozpisałam, ale chciałam to skomentować.

dołączam siedo pytania Lisa co do cytatów Estel :mysli:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #350 : 2007-11-11, 00:39 »
Niestety,polityka i interesy,są wszędzie - wszędzie,gdzie można na tym zarobić...

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #350 : 2007-11-11, 00:39 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #351 : 2007-11-11, 20:53 »
a czy zoologowi nie chodziło przypadkiem o cytaty lisa?? :roll:
...ludzie na wszystkim by zarabiali .. :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #352 : 2007-11-11, 20:55 »
Hi,hi - też,się zastanawiam...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #353 : 2007-11-13, 20:35 »
Hi,hi - też,się zastanawiam...
Zgadza się za pomyłkę przepraszam. Wszystkim chcącym polować na wilki należałoby przypomnieć, że gatunek ten ma najwyższą kategorię zagrożenia czyli E.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #354 : 2007-11-13, 20:42 »
Taaa...myśliwi chcieli by wytłuc wszystkie drapieżniki - a wilki i lisy, najbardziej - te pierwsze budzą w nich lęk i stanowią wielkie wyzwanie łowieckie - te drugie,najzwyczajniej im przeszkadzają w spełnianiu swej " chorej " pasji,strzelania do małych zwierząt,które mają wylądować,na ich talerzach...

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #355 : 2007-11-13, 20:59 »
Cytuj
Wszystkim chcącym polować na wilki należałoby przypomnieć, że gatunek ten ma najwyższą kategorię zagrożenia czyli E.
to czemu zezwolono im na odstrzał 6wilkow(2zabite)??
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #356 : 2007-11-13, 21:34 »
Tłumaczono to tym,że były to osobniki agresywne,atakujące zwierzęta gospodarskie - bydło....
Hmmm......właśnie,na Planete pokazują dokument o kojotach - kojoty polują na zwierzęta hodowlane ( bydło ) i wszyscy chcą je wystrzelać,ale biolodzy/przyrodnicy bronią zwierząt - strzelanie nic nie da,bo jak wystrzela się wszystkie kojoty na danym terenie,to pojawią się nowe - i tak w kółko...
Biolodzy wymyślili takie coś,żeby umieszczać na tych terenach,gdzie są stada bydła,wysterylizowane pary kojotów,które bronią swego terytorium,ale nie mają młodych - podobno,tylko kojoty z młodymi polują,na większe zwierzęta.
Mam,mieszane uczucia,co do tego,bo najpierw trzeba zwierzęta złapać i zoperować,lub podać lek,który może mieć zły wpływ na zwierzęta....
W każdym razie,w przypadku wilków,tej metody nie można zastosować.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #357 : 2007-11-13, 23:05 »
Wszystkim chcącym polować na wilki należałoby przypomnieć, że gatunek ten ma najwyższą kategorię zagrożenia czyli E.
to jest właśnie chore. czy w jakiejś części świata poluje sie na wilki? nie są one pod ochroną. spodziewam sie że tak, to dlaczenie nie złapią i nie przewiozą tam gdzie wilków jest mało? ludzkie rozumowanie :roll:

lis z kojotami tak jak z lisami, trudno je wybić
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #357 : 2007-11-13, 23:05 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #358 : 2007-11-13, 23:11 »
Na wilki się poluje,poza naszymi granicami - chyba,na Ukrainie i Słowacji...:mysli:

Cytuj
lis z kojotami tak jak z lisami, trudno je wybić

Hmmm...jest,jednak pewna różnica - kojoty nie posiadają,aż takich zdolności adaptacyjnych,jak lisy - pod tym względem,lis jest zwierzęciem wyjątkowym.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #359 : 2007-11-13, 23:14 »
tak samo w Australii wystrzelili wszystkie wilki workowate bo hodowcy twierdzili ze one zabijały im owce, co było absurdem..no i teraz  nie ma ani jednego..ostatnie wilki workowate żyły w zoo, ale nie pamiętam w jakim  i w którym roku..
..już znalazłam  :P :

Wilk workowaty (†Thylacinus cynocephalus) – największy drapieżny torbacz czasów współczesnych. Pierwotnie występował na terenach Australii i Nowej Gwinei w czasach historycznych został wyparty wyłącznie do terenów Tasmanii gdzie wyginął w XX wieku. Powszechnie jest znany jako tygrys tasmański (ze względu na paskowany zad), a także jako wilk tasmański i kolokwialnie, Tassie (albo Tazzy) tygrys lub po prostu fałszywy tygrys. Był ostatnim przedstawicielem swojego rodzaju, Thylacinus.
Występowanie
W czasach przedhistorycznych występował na Tasmanii oraz całym obszarze Australii i także Nowej Gwinei. Wraz z przybyciem Aborygenów do Australii i sprowadzeniem przez nich psów dingo, obszar jego występowania skurczył się wyłącznie do Tasmanii.
Wyginięcie
Po przybyciu na Tasmanię Europejczyków uznany za szkodnika i bardzo intensywnie tępiony. Ostatni osobnik na wolności widziany w 1932 roku. Natomiast ostatni znany osobnik (samica) padł w 1936 w ZOO w Hobart. Od tego czasu (szczególnie od lat 80.) pewne niepotwierdzone ślady bytności zwierzęta (takie jak zeznania świadków, niewyraźne tropy, czy niewyraźne zdjęcia) dały asumpt teoriom, że odosobniona populacja przeżyła w niedostępnych, górskich rejonach Tasmanii. Utworzenie na znacznych obszarach ścisłego rezerwatu oraz liczne ekspedycje nie przyniosły jednak żadnego pewnego dowodu przetrwania wilka workowatego. Oficjalnie został uznany za gatunek wymarły przez IUCN w 1986 roku.
Charakterystyka
    Długość tułowia z głową: 100-110 cm
    Długość ogona: 50 cm
    Ubarwienie: płowe, z 13-19 poprzecznymi pręgami
    Uzębienie: typowe dla drapieżników (duże kły, silne łamacze)
    Występowanie: Tasmania, obszary stepowe.
    Miot: 2-4 młodych, torba otwarta tylko w okresie wychowywania młodych.
Tryb życia i pokarm
Zwierzę nocne, polowało m.in. na kangury i wombaty, ale nie gardziło też owocami.




Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.173 sekund z 28 zapytaniami.