Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 29   Do dołu

Autor Wątek: Wilki !!!  (Przeczytany 179021 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #420 : 2008-01-13, 20:31 »
Cytuj
Myśliwi w latach 1990-95 zastrzelili rocznie średnio 380 000 saren, dzików i jeleni oraz kilkoro ludzi,
Cytuj
mysliwym, ktorzy rocznie zabijali czasem nawet ok 130 000 !!!!! psow i kotow rocznie
..aż tyle :shock: :bigcry:

..ten cytat mi się podoba:
Cytuj
I jakby tego nie liczyc to najwiekszym zagrozeniem dla zwierzat lesnych sa nie wilki ale sami mysliwi....
..w 100% się z tym zgadzam..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #421 : 2008-01-13, 20:38 »
Cytuj
..aż tyle

Ktoś wyliczył,że Polski myśliwy zabija dziennie ok.300 - 400 sztuk zwierzyny płowej ( sarny,jelenie )... :roll: :roll: :roll:
Tutaj,na co mona polować przez cały rok:
http://www.ponowa.pl/lowisko.html

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #422 : 2008-01-13, 23:03 »
Ktoś wyliczył,że Polski myśliwy zabija dziennie ok.300 - 400 sztuk zwierzyny płowej ( sarny,jelenie )... :roll: :roll: :roll:
Tutaj,na co mona polować przez cały rok:
http://www.ponowa.pl/lowisko.html
dużo za dużo zwierzat
co do strony, zanim otwarła już myśl sie nasuneła- na drapieżniki :(

Cytuj
Rozpoczyna się cieczka lisów. Jest to dobry moment, aby zapolować z norowcami, spróbować usiąść nor lub nęcisk
ja im zaraz dam dobry moment :motz: wrr :grr:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #422 : 2008-01-13, 23:03 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #423 : 2008-01-13, 23:09 »
Chodzi o to,e podczas cieczki nory są zajęte przez lisice i odwiedzane przez psy ( samce lisów )...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #424 : 2008-01-20, 10:26 »
Właśnie obejrzałem smutny film na Youtube. Jeżeli ktoś z Was chce go obejrzeć niech wbije w wyszukiwarkę wolves i znajdzie tytuł " The Truth About Aerial Hunting".
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #426 : 2008-01-23, 19:57 »
Właśnie na myśliwskim forum czytam sobie nagonkę na wilki...

Cytuj
Od kilku sezonów widywałem tropy wilków w niektórych miejscach mojego obwodu. Czasem można było je nawet usłyszeć.W tym sezonie wilki są wszędzie .Zaczęły zaglądać w każdy zakamarek w każdy młodnik. Nie wiem dlaczego ale wygląda na to że stado podstawowe podzieliło się na dwa trzy mniejsze i zaczęło im brakować terenu i stąd taka migracja.A może taka ich taktyka.Wilki podeszły bliżej gospodarstw i terenów miejskich.Zaczęto je widywać w takich miejscach że ludzie nie wierzą ze to są wilki.Ostatnio zaobserwowałem że spora grupa /wataha/ zaczęła penetrować odcinek wzdłuż trasy Toruń Bydgoszcz.Tropy dwóch trzech wilków widziałem na terenach przylegających do Wisły od Dybowa do Solca.Najgorsze to to że prawie wszędzie widać że to nie jest tylko migracja i odkrywanie nowego terenu.Wszystkie ślady wskazują na ciągłą penetracje i próby polowania.Łatwo to poznać bo wilki które ciągną idą jak po sznurku drogami a jak polują to się rozdzielają i penetrują większy obszar.Z roku na rok zaobserwować można spadek liczebności dzika i sarny w obwodzie .Jeleń utrzymuje się jeszcze w normie ale nie wiadomo jak to długo potrwa.Nikt nie jest w stanie oszacować skutków bytowania wilków i może się okazać że za pare lat będziemy tylko wspominali że tyle było u nas zwierza.Zastanawia mnie że inne organizacje potrafią się zmobilizować i walczyć o swoje.Skoro organizacje zielonych chcą mieć w Polsce dużą populacje wilków i np.kruka .bobra, dlaczego nie obciążyć ich kosztami strat hodowców ,rolników i kół łowieckich.Czy u nas nie może być normalnie,czyż nie jest nas dużo żeby coś zmienić?

Cytuj
Drogi Kolego ,
Po pewnym czasie zaobserwujecie prawie całkowity brak sarny , brak dzika ( no może czasami przejdzie coś "grubego") .Wtedy sobie uświadomicie , że wasze zabiegi hodowlane , dokarmianie zimowe , wstrzemięźliwe strzelanie ( warchlaczków tyle , koziołków tyle , a jelonków troszeczkę ) itd. , były nikomu niepotrzebne."Szaro-bura zaraza" zeżre wszystko .Przerabialiśmy to w latach 70/80-tych.Zostaną tylko szkielety w lesie.U mnie niestety znowu wróciły.Zatrwożeni miejscowi hodowcy donieśli , a jeden z kolegów przez moment widział.
W tej kwestii nie licz na nikogo.Na tym Forum jest przecież grupa polowaczy zakochanych w "szarym bracie" ( tfu , jakbym miał takiego brata to bym się chyba pochlastał maczetą ) , myślących inaczej.
Masz głowę i ch... to kombinuj.

Cytuj
Tak sobie koledzy piszecie, piszecie i co z Tego?

Problem wilka jest tam gdzie są wilki, że powinien być odstrzał redukcyjny też wszyscy wiedza. Co z tego jak nasze władze- mam tu na mysli PZŁ, nic nie zrobiły w tym kierunku. Bedzie tak jak z norowaniem, tj. planami zmiany regulaminu. List intencyjny wysłany i choć nic się jak narazie nie zmieniło to chociaż, trochę szumu wokół tego powstało.

Może odnośnie wilka też pownien powstać taki list, napisany np. przez chodowców owiec.

Problem u kolegi sowlanda jest taki, że wilki jeszcze nie wyrządziły w Puszczy Bydgoskiej szkód w zwierzętach gospodarskich ponieważ nie ma tam pastwisk.
Jakby parę krów zostało zarzniętych...o to co inneg.....w gazetach by napisali, w radiu powiedzieli.

A może jest to jakiś pomysł żeby zrobić z tym wszystkim trochę szumu medialnego. Kolaga sowland chyba poluję w kole którego zarząd mógłby w tym chyba troszkę pomóc.

Cytuj
Hmm..wilk rzadkie i piękne zwierzę.ale czemu inne kraje UE mające u siebie wilka podchodzą do problemu normalnie i planowo gospodarują tym i nie tylko tym gatunkiem.Na Słowacji strzela się wilka i misia też.U nas się bezkarnie wypasą,nażreją kosztem krwawicy rolnika i pójdą za granicę gdzie myśliwy dewizowy zapłaci słono za ich odstrzał.My jesteśmy tacy głupi,że jak sobie ktos w Europie kichnie to już się boimy i zaraz znajdą się niedouczeni zieloni co słuchają jakiejś zmanierowanej podstarzałej aktorki i krzyczą ,że wilkom dzieje się krzywda.W styczniowym ŁP jest problem wilka rzeczowo ujęty i wydaje mi się obiektywnie.

Cytuj
Problem tylko w tym, by władze ministerstwa też to zrozumiały. WILK MUSI BYĆ ZWIERZYNĄ ŁOWNĄ. Trzeba ustanowić okres polowań i okres ochronny. Niech ten pierwszy trwa tylko jeden miesiąc. To może nie wystarczy, by ograniczyć zgodnie z potrzebami liczebność tego pięknego przecież zwierza, ale znacznie ograniczy szkody powodowane zarówno w pogłowiu zwierzyny łownej jak mi hodowlanej. Jeżeli sytuacja nie zmieni się przez najbliższe dwa lata, to jestem przekonany, że usłyszymy o pierwszym ataku na ludzi. Pierwsze przymiarki już były. Znam przypadki, że to ludzie musieli ustępować wilkom z drogi. Tak było i jest na Roztoczu, tak było i jest w Bieszczadach. Jestem zdecydowanym zwolennikiem ochrony wilka. Ochrony rozumnej i zgodnej z interesami zarówno wilków jak i naszych. Darz Bór

Cytuj
Parę lat temu w Niemczech jakiś miś zaczął delikatnie rozrabiać to dano mu szybko w ucho.Tylko u nas jest ambicja żeby było jak w rezerwacie.Żaden z zielonych nie zwróci uwagi na to,że zagrożony jest jakiś gatunek kaczki,kuropatwa,zając czy przepiórka.Opłaca się tylko ,,chronić " to co ma kły,ostre dzioby,szpony .Bo to chwyta medialnie.Wiadomo,wilk musi być w naszych łowiskach.Ale nie w takich ilościach jak obecnie.Sytuacja staje się już prawdziwym problemem,i to nie tylko w Bieszczadach.Mazury,suwalszczyzna,podlasie-właściwie cała Polska wschodnia to teren objęty wilcza plagą.W niektórych rejonach są obwody gdzie sarny już praktycznie nie ma,wyjątkowo któraś łania prowadzi cielaka,a nawet stare lochy nie prowadzają więcej niż 3-4 warchlaki.Wiem o czym piszę bo sam poluję w takim obwodzie.W grudniu miałem siedem(!) spotkań z wilkami-z sarnami na pewno nie więcej.Dodam,że każde ze spotkań mogło zakończyć się strzeleniem drapieżnika.Oczywiście tak się nie stało...Nieżle zawilczona okolica ,co?Mnie to jednak jakoś nie cieszy.

Cytuj
1. Wilk w ciągu doby przemieszcza się najwyżej o kilka (sporadycznie kilkaknaście km). Dystanse 50-60 km pokonywane są przy silnym "nacisku" ...
2. Strzelanie wilków w Słowacji. W Słowacji na wilki się nie poluje tylko się je tępi. Przez cały rok - skorzystały na tym m.in. "polskie" przygraniczne dziki. Mamy ich zdecydownie więcej niż kilka lat temu. A wilka jakby mniej. Poza tym w Słowacji strzela sie oficjalnie kilkadziesiat niedźwiedzi (ok 40). Nieoficjalnie (prawdopodobnie) ok 150. Dlaczego? Obwody są prywatne a mało kto jest na tyle "zielony" żeby karmić niedźwiedzie zamiast dzików.
3. Jak jestem przy dokarmianiu: u nas praktycznie wszystkie karmiska i nęciska są w tej chwili "okupowane" przez żubry lub niedźwiedzie. Czasem po prostu ręce opadają.
4. CZy Skandynawowie przestrzegają prawa? Na pewno bardziej niz My Polacy. Ubiegłoroczny dewizowiec z Finlandii zaskoczony dużą ilościa wilczych tropów połączoną z ochroną drapieżnika, zapytał mnie czy .... Polscy myśliwi nie mają w samochodach łopat? Bo każdy fiński mysliwy takową w bagażniku auta wozi... Czyżby Wałęsy słuchali (przemówienie o "braniu swojego interesu w ręce")? A może ludzie w "obcych krajach" mają w d..ie durne prawo? To tak na marginesie "kłusownictwa wyssanego z mlekiem matki".

Cytuj
spr. lasu: dużo wcześniej ktoś coś napisał to starałem się sprawę do końca wyjaśnić...
w spr. wilka: "doceniam" i naszych Kolegów ale Słowacy przy strzelaniu wilka nie "czają się". Okres polowań trwa tam bodajże przez 3 miesiące a strzelają (prawie oficjalnie) przez cały rok. Od kilku lat w odpowiedniku naszego powiatu (po sąsiedzku za granicą) strzelanych jest corocznie kilkanaście (bliżej 20 niż 10) wilków. Wg tychże Słowaków nieoficjalnie "leży" tyle samo lub więcej. Pojedyncze wilki znikające po polskiej stronie to w porównaniu z tym małe piwo...
Z drugiej strony chciałem pokazać, że gdy bezsensowne prawo ma zainteresowanych w głębokim poważaniu to oni zaczynają działać... Ze szkodą dla wilka ....
Sumada napisał o dzikach w Niemczech. Niewielu ludzi wie, że na poligonie w byłym NRD utrzymuje się od ok 30 lat stabilna populacja wilka. I jej liczebność utrzymuje się cały czas na poziomie 12-16 osobników. Ciekawe dlaczego?
Z innej beczki: w naszej Ojczyźnie żubr, niedźwiedź a od kilku lat ryś są "nietykalne". Przypadki kłusownictwa tych gatunków są sporadyczne i w przypadku 2 pierwszych gatunków są one najczęściej wynikiem pomyłek. A w Niemczech?
Michael mający obwód u podnóza Alp wspomina mi, że strzelił rysia. Pytam gdzie? W Polsce (wtedy jeszcze wolno było na nie polować), Rosji itp.? Nie .... U mnie w obwodzie.... Jak to u Ciebie?.... Tak to: "zieloni" wypuścili bez zgody władz 2 pary rysi niewiadomego pochodzenia. Mimo wszystko państwo pigułkę przełknęło i rysie w lesie zostały. Do czasu. Okazało się, że gdy kot upoluje sarnę i sobie ją schowa, znajdują ją dziki i zjadają. Więc gdy zgłodnieje zabija następną itd. Trwało to dopóki kocur nie spotkał się z wiązką śrutu.... W każdym razie rysi tam już nie ma....
O ostatnim (chyba zeszłorocznym) niedźwiedziu nie wspomnę...

Cytuj
Jak szkody łowieckie będą wzrastać, mogą (choć wcale nie muszą) zacząć się problemy z myśliwymi. Jak "burasy" zaczną się do domowego inwentarza dobierać to jestem w 100% pewny, że to będzie początek ich końca.

Cytuj
Im wiecej wilkow tym lepiej dla nas mysliwych-moze ktos w koncu przejrzy na oczy i powroca polowania na wilki w Polsce-nie mam na mysli tych polowan ktore sa organizowane ostatnimi czasy tzn odszczal redukcyjny 5-6sztuk bo to nie o to chodzi. A tymczasem pozostaje polowanie za granicami RP.......

------------------------------------------------------------------------------------------

Cytuj
W zaprzyjaznionym mi kole do wilków prażą ołowiem i udają, że to niby do lisa, do innej zwierzyny, bezpański pies, niby postrzałek uszedł itp. itd., poczym zaufani ludzie likwidują truchło. Wszyscy są zadowleni. Jest to sposób jakiś tam dobry...........a może zły...........

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #427 : 2008-01-23, 23:42 »
Cytuj
[...]i może się okazać że za pare lat będziemy tylko wspominali że tyle było u nas zwierza.

Tia, będziemy wspominać jak nie przestaną polować :roll:
Cytuj
W zaprzyjaznionym mi kole do wilków prażą ołowiem i udają, że to niby do lisa, do innej zwierzyny, bezpański pies, niby postrzałek uszedł itp. itd., poczym zaufani ludzie likwidują truchło. Wszyscy są zadowleni. Jest to sposób jakiś tam dobry...........a może zły...........

No ja myśle, że raczej zły...
Cytuj
Im wiecej wilkow tym lepiej dla nas mysliwych-moze ktos w koncu przejrzy na oczy i powroca polowania na wilki w Polsce-nie mam na mysli tych polowan ktore sa organizowane ostatnimi czasy tzn odszczal redukcyjny 5-6sztuk bo to nie o to chodzi. A tymczasem pozostaje polowanie za granicami RP.......

no coments :x

Gdyby nie człowiek przecież nie musiano by polować na tę b. piękne zwierzęta...
W mojej okolicy podobno są dwie pary [jedna w jednym miejscy druga w drugim ;)] Ale nie wiem czy to prawda, tacie na szkoleniu mówili...
Zapisane
cZŁOwiek

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #428 : 2008-01-29, 21:31 »
Cytuj
.Z roku na rok zaobserwować można spadek liczebności dzika i sarny w obwodzie .Jeleń utrzymuje się jeszcze w normie ale nie wiadomo jak to długo potrwa.Nikt nie jest w stanie oszacować skutków bytowania wilków i może się okazać że za pare lat będziemy tylko wspominali że tyle było u nas zwierza.
..wątpię żeby było to spowodowane tylko przez wilki, na pewno w większości przez myśliwych/ .. wilki to konkurencja myśliwych przez co mają mniej zwierzyny dla siebie :/
Cytuj
Skoro organizacje zielonych chcą mieć w Polsce dużą populacje wilków i np.kruka .bobra, dlaczego nie obciążyć ich kosztami strat hodowców ,rolników i kół łowieckich.Czy u nas nie może być normalnie,czyż nie jest nas dużo żeby coś zmienić?
..dlaczego mamy płacić z ich straty skoro oni nie chcą nawet ruszyć swojego tyłka i wydać trochę więcej pieniędzy na lepsze ogrodzenia pastwisk ..chociaż są tacy co w ogóle niczym ich nie ogradzają.. :misst:
Cytuj
"Szaro-bura zaraza" zeżre wszystko .
jest to dla mnie obraza w stosunku do tych szlachetnych i pięknych stworzeń   :grr: .. nie każdy kraj może się szczycić tym że są u nich wilki ..
Cytuj
Problem wilka jest tam gdzie są wilki, że powinien być odstrzał redukcyjny też wszyscy wiedza. Co z tego jak nasze władze- mam tu na mysli PZŁ, nic nie zrobiły w tym kierunku. Bedzie tak jak z norowaniem, tj. planami zmiany regulaminu. List intencyjny wysłany i choć nic się jak narazie nie zmieniło to chociaż, trochę szumu wokół tego powstało.
..czego oni oczekują skoro wilków w Polsce jest ok.600 przecież to jest strasznie mało..
Cytuj
Hmm..wilk rzadkie i piękne zwierzę.ale czemu inne kraje UE mające u siebie wilka podchodzą do problemu normalnie i planowo gospodarują tym i nie tylko tym gatunkiem
rozumiem że jetem nienormalna sadząc że trzeba chronić wilki .. dlaczego opierają się na postępowaniu innych krai, to że te kraje tak postępują to nie znaczy że jest to dobre postępowanie..
Cytuj
WILK MUSI BYĆ ZWIERZYNĄ ŁOWNĄ.
..nie musi, po prostu myśliwi chcieliby postrzelać do innego zwierza niż zwykle żeby potem się chwalić jakiego to oni ładnego strzelili :/
Cytuj
. Niech ten pierwszy trwa tylko jeden miesiąc. To może nie wystarczy, by ograniczyć zgodnie z potrzebami liczebność tego pięknego przecież zwierza, ale znacznie ograniczy szkody powodowane zarówno w pogłowiu zwierzyny łownej jak mi hodowlanej.
.. ok.600wilków - chcą je ograniczyć do mniejszej ilości szt. a później byłby taki sam problem jak obecny z liczebnością rysi..
 
Cytuj
Żaden z zielonych nie zwróci uwagi na to,że zagrożony jest jakiś gatunek kaczki,kuropatwa,zając czy przepiórka.
..na to również zwracam uwagę.. tylko że to myśliwi do nich strzelają, przecież nie raz się chwalili że strzelili zająca, czy kuropatwe, najlepiej jak zwykle w ich przypadku zwalić to na jakiegoś drapieżnika..
Cytuj
W niektórych rejonach są obwody gdzie sarny już praktycznie nie ma,wyjątkowo któraś łania prowadzi cielaka,a nawet stare lochy nie prowadzają więcej niż 3-4 warchlaki.Wiem o czym piszę bo sam poluję w takim obwodzie.
.nie dość że zwierząt jest tak mało to i tak sam pisze że i tak tam poluje.. dziwne że u mnie nie ma wilków a saren max. można zobaczyć 3, i to b.rzadko z młodym, dzików to w ogóle u mnie nie ma ..


Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #428 : 2008-01-29, 21:31 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #429 : 2008-01-29, 21:56 »
Jeden myśliwy na innym forum pisał mi,że najlepiej to jest w Austrii - tam,myśliwi strzelają do wszystkich drapieżników,także do ptaków drapieżnych u nas chronionych... :roll:
Mają teraz mało lisów,wilków,ptaków,ale za to dużo zajęcy,kuropatw i przepiórek...na talerzach... :grr: :grr:

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #430 : 2008-01-30, 12:14 »
..obława 1-4 http://pl.youtube.com/watch?v=bHXuEyq3EUw
przerobiona obława1 http://pl.youtube.com/watch?v=o-LFTcubGpE   ..nawet fajnie brzmi :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #431 : 2008-01-31, 18:09 »
W związku z tym wszystkim co napisano w tym temacie o wilkach zwracam się do Was z wielką prośbą. Promujcie wśród swoich kolegów, znajomych, rodziny itd. te wspaniałe drapieżniki. Niech krąg miłośników wilków znacznie się powiększy!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #432 : 2008-02-01, 04:03 »
Cytuj
Właśnie-dolina Rozpudy.Niech takimi sprawami zajmą się ci co chcą chronić przyrodę a niech nie biorą się za to czego ne rozumieją.Człowiek zawsze polował na wilka ,od poczatku jego łowieckiej działalności.Mówienie,że trzeba czekać aż ich bedzie dwa tysiące(wtedy to dopiero będą szkody),to tak jakbyśmy chcieli wyganiac (lub łapac)złodzieja ,dopiero wtedy jak już dobierze się do naszego mieszkania,a wcześniej,mimo tego ze wiemy o jego obecności,nic byśmy nie robili i stali z założonymi rękami.Może trochę złe porównanie, ale tak własnie to trochę wygląda.Robi się z tego wilka nie wiadomo co .Nawet taki żubr podlega odstrzałowi selekcyjnemu,mimo,że chroniony,więc dlaczego nadawac jakieś specjalne stanowisko wilkowi .Ja chętnie wybrałbym się na wilka (a może i na misia)do naszych wschodnich sąsiadów,ale na razie niestety nie stac mnie na takie luksusy.

Cytuj
Dokładnie. Myślę,że jednak wcześniej czy pózniej przyjdzie pora i na wilka.U nas obecnie duże spustoszenie w drobnej zwierzynie robią kruki i ptaki drapieżne .Udało się u Wojewody "wyżebrać"odstrzał na parę kruków,ale przy ich możliwościach reprodukcyjnych to kropla w morzu potrzeb.A zieloni to powinni zacząc na serio traktować sprawy ochrony środowiska,i czytac fachową literaturę.Swoją drogą to ciekaw jestem skąd oni biorą te swoje "złote myśli ",którymi operują.Dziwię się tylko ,ze Minister Szyszko bedąc przecież człowiekiem mądrym(jak mniemam),wykształconym w sprawach łowieckich,idzie im na ręke i traktuje wilka jak przysłowiową świętą krowe

Czyli,gdzieniegdzie można do kruka strzelać... :roll:

Cytuj
według mnie to kolega Kubeł ma sporo racji.Moda na ekologie jest o tyle niebezpieczna,że często ci ludzie się wcale nie znają na przyrodzie.Naoglądali się różnych filmików,posłuchali paru znudzonych profesorów co siedzą cały czas w ksiązkach a las to widzą na widokówce,no i taki jest skutek.Wilk powinien być łowny-koniec i kropka.Całe to gadanie,że jest gatunkiem zagrożonym jest mocno przesadzone i nieprawdziwe-przecież cała Syberia i Kanada aż roi się od wilków a i u nas jest ich skurczybyków coraz więcej .Nie twierdzę,że powinno się całkiem wyeliminować wilka z łowisk,to faktycznie było by głupie.Należy traktować wilka jako normalne zwierzę łowne,dbać aby te wilki były mocne i zdrowe(w rozsądnej liczbie)no i polować na nie wtedy kiedy trzeba.Mądre i fachowe ułożenie planów łowieckich to już odrębna sprawa.Ja też jestem z Lubelszczyzny no i przyznaję,że akurat u nas wilków nie ma za dużo.Od kolegi z Kraśnika,który poluje w Lasach Janowskich wiem,że tam czasami zdaża się że wilki spowodują większe szkody w sarnie i jeleniu,porywają też ludziom psy z łancuchów

Cytuj
Mamy pewien paradoks bo odstrzałów na wilka jest niewiele a i tak są pozyskiwane, tylko że wtedy trzeba kombinować jak sprawę ukręcić albo zatuszować. Ile byśmy się o to nie spierali to i tak sytuacja się nie zmieni.Jest sprawą oczywistą że strzela się do wilków jeśli są w zasięgu lufy, z pełną powagą to potwierdzam bo poluje w kilku kołach, także na Mazurach i na Polesiu. Pytanie nie lepiej było by wprowadzić normalny odstrzał na wilka na takich zasadach jak lisa(tylko że np jedna sztuka na obwód). Wiem że jest gatunek chroniony ale zmieniło by to postać rzeczy. Wilk stałby się cennym gatunkiem do pozyskania a nie szkodnikiem którego należy odstrzelić. To tkwi w mentalności, myśliwi którzy nie mają zbyt bogatych lasów muszą pracować nad populacją zwierzyny i mają ogromną radość z każdego nowego zwierzaka który się zadomowił. A w takim wypadku wilk- ni to z niego zaden pożytek bo przecież kasuje nam liczebność to jeszcze nie można go pozyskać legalnie, a zasiadka na niego to rzeczywiście egzekucja a nie polowanie. Tylko że to jest rzeczywistość. Natomiast Ci którzy polują w zasobnych lasach, nie mają tego problemu bo tam zwierzyna musi być a nawet jeśli wilki są to nikt nie zauważy braków kilku płowych zwierzaków. Konflikt jest zawsze tam gdzie nie każdy może coś pozyskać bo zwierzyny jest po prostu mało a w dodatku jeszcze pomagają wilki. Co zrobić z tą sytuacją...


Cytuj
Dla mnie wlik czy pies zawsze pozostanie szkodnikiem w łowisku, który nie ma w nim prawa bytu. Jest to pogląd bardzo konserwatywny i "niezielony" w związku z tym spodziewam się że polecą na mój temat same "komplementy", ale cóż od tego jest forum. Jeśli chodzi o oficjalne stanowisko to każdy mysliwy powie że wilk to też zwierze, różnorodność w lesie, ochrona, prawo...etc. Natomiast ciekawe jest to jak rzeczywiście wilk jest traktowany.Ja wolałbym zlikwidować wilka lub pso-wilka niż np. pozyskać dzika.Przed wyjściem na polowanie jako gość warto się zapytać łowczego lub leśnika co z wilkiem, przeważnie otrzymuję jako odpowiedź wymowny gest . . . każdy zrozumie co zrobić. Celny strzał z półpłaszcza najlepiej do prowadnika watachy, szpadel i jednego szkodnika mniej. Takie rozwiązanie byłoby najlepsze a wilki niech sobie chodują miłośnicy gdzieś np. w Kadzidłowie albo w zoo.
Mam przy okazji pytanie? Dowiedziałem sie ostatnio że niektóre wilki mają nadajniki, no i wtedy mamy szwindel, najlepiej takiego na drogę wyrzucić i dobrze porozjeżdzać, można ewentualnie przewieźć do innego obwodu ale podłożymy świnię innym mysliwym którzy tam polują. Jak to jest z tymi nadajnikami i które wilki są oznaczone?

Ten gościu,jest chyba nienormalny!...
...Zemdliło mnie po tej wypowiedzi i mam na razie,dosyć...

Cytuj
witam.jestem dopiero stażystą ale co nieco wiem. w niektórych miejscach wilka jest za dużo, a w niektórych nie ma go wcale, czy nie można byłoby przenieść kilka osobników w miejsca a szczególnie tam gdzie jest zbyt dużo lisów, wałęsających się psów,kotów, wilk pewnie zmniejszył by populację tych szkodników. np w kanadzie w parku narodowym jelostone było bardzo dużo kojotów które szczególnie postuszyły drobną zwierzynę, postanowiono ponownie wprowadzić wilka i to pomału pozwala na powrut równowagi w tym że parku.coś takiego mogło by u nas też zdać egzamin.

To by nie był zły pomysł,ale bez określenia " szkodnik " - po prostu lis nie lubi się zapuszczać w rejony gdzie występuje wilk i tam jego populacja nie jest zbyt duża.

Cytuj
Mieszkam w Beskidzie Sądeckim tam również poluję,w ciągu dwoch lat wilki zagryzły mi dwa psy mysliwskie.Pierwsza -suczka Kopov została zagryziona na zbiorówce,ale jagtteriera zabrał mi spod domu.To jeszcze nic, koledze z koła, wilk również z podworka zabrał starą doświadczoną suczkę posokowca.Drugiego kolegi pies przyczołgał się z flakami na wierzchu do domu.Trzy opisane zdarzenia miały miejsce w odstepie czasu 2 tygodni w odległosci od siebie ok 10km.Kiegu rozmawiam z kolegami z sąsiednich kół zdają podobne relacje.Prawda jest taka,że wilków jest za dużo skoro zaczynają podchodzić pod domostwa.Natomiast w miejscach gdzie występują, bezsensowne jest polowanie z psami bo rzadko który dożyje do 5 lat.Myśliwy hoduje,karmi, troszczy się a wilk zje!!!Kiedy ktoś tam "górze" wymyśli coś sensownego,żeby zredukować pogłowie wilków?????

Cytuj
A ekooszołomy i tak Ci powiedzą że to zdziczałe psy były...
Co do "góry"... To na razie ona ma na głowie jak tu zmniejszyć stres biednym liskom na konkursach. Za rok pewnie będziemy zmniejszać stres dzikom w zagrodach, a co dalej to sam św. Hubert nie wie...

A to nasz wspaniały weterynarz/myśliwy Mars - ręce,opadają... :roll:

Cytuj
Podejście ekologów do sprawy jest o tyle patologiczne że wypowiadają się na kwestie o których niemają pojęcia,opierają się na swoich zawyżonych statystykach a nawet nie wiedzą co się dzieje w lesie. Jeśli wilk bedzie prawnie nietykalny to dojdzie do takiego stanu rzeczy że widok saren, jeleni, dzików stanie się żadkością a problem wilka przeniesie się na podwórka zwykłych ludzi.Populacja wilków zredukuje się wtedy w sposob naturalny z powodu braku pożywienia ale potrzebne bedą poważne zabiegi żeby odbudować populacje zwierzyny płowej.Wtedy ekolodzy będą stękać że to wszystko przez nas bo my tylko ,,mordujemy'' zwierzęta. Nie mam słów na takie krótkowzroczne podejście. Tak czy owak niech sobie gadają, a miedzy nami i tak panuje cicha zgoda odnośnie kwestii wilka.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #433 : 2008-02-01, 11:41 »
Cytuj
U nas obecnie duże spustoszenie w drobnej zwierzynie robią kruki i ptaki drapieżne .Udało się u Wojewody "wyżebrać"odstrzał na parę kruków,ale przy ich możliwościach reprodukcyjnych to kropla w morzu potrzeb.
..wrrr :grr: ,więc jeżeli to kropla w morzu to ostrzał tych kilku szt. (mogę powiedzieć że) był bez sensu :roll:
Cytuj
według mnie to kolega Kubeł ma sporo racji.Moda na ekologie jest o tyle niebezpieczna,że często ci ludzie się wcale nie znają na przyrodzie.
..a mi się wydaje że to myśliwi nie znają się na przyrodzie chcąc do wszystkich zwierzaków strzelać...
Cytuj
Należy traktować wilka jako normalne zwierzę łowne,dbać aby te wilki były mocne i zdrowe(w rozsądnej liczbie)no i polować na nie wtedy kiedy trzeba.Mądre i fachowe ułożenie planów łowieckich to już odrębna sprawa.
..chciałabym zobaczyć jak oni zamierzają o nie dbać i ciekawa jestem jaka jest dla nich rozsądna liczebność wilka :/ ..
Cytuj
Od kolegi z Kraśnika,który poluje w Lasach Janowskich wiem,że tam czasami zdaża się że wilki spowodują większe szkody w sarnie i jeleniu,porywają też ludziom psy z łancuchów
..wystarczy że zainwestują w lepszy płot a psów nie będą trzymać na łańcuchu..
.
Cytuj
Dla mnie wlik czy pies zawsze pozostanie szkodnikiem w łowisku, który nie ma w nim prawa bytu. Jest to pogląd bardzo konserwatywny i "niezielony" w związku z tym spodziewam się że polecą na mój temat same "komplementy", ale cóż od tego jest forum. Jeśli chodzi o oficjalne stanowisko to każdy mysliwy powie że wilk to też zwierze, różnorodność w lesie, ochrona, prawo...etc. Natomiast ciekawe jest to jak rzeczywiście wilk jest traktowany.Ja wolałbym zlikwidować wilka lub pso-wilka niż np. pozyskać dzika.Przed wyjściem na polowanie jako gość warto się zapytać łowczego lub leśnika co z wilkiem, przeważnie otrzymuję jako odpowiedź wymowny gest . . . każdy zrozumie co zrobić. Celny strzał z półpłaszcza najlepiej do prowadnika watachy, szpadel i jednego szkodnika mniej. Takie rozwiązanie byłoby najlepsze a wilki niech sobie chodują miłośnicy gdzieś np. w Kadzidłowie albo w zoo.
Mam przy okazji pytanie? Dowiedziałem sie ostatnio że niektóre wilki mają nadajniki, no i wtedy mamy szwindel, najlepiej takiego na drogę wyrzucić i dobrze porozjeżdzać, można ewentualnie przewieźć do innego obwodu ale podłożymy świnię innym mysliwym którzy tam polują. Jak to jest z tymi nadajnikami i które wilki są oznaczone?
..yyy.. bez komentarza .. :shock:  :bigcry: :stupid:
Cytuj
witam.jestem dopiero stażystą ale co nieco wiem. w niektórych miejscach wilka jest za dużo, a w niektórych nie ma go wcale, czy nie można byłoby przenieść kilka osobników w miejsca a szczególnie tam gdzie jest zbyt dużo lisów, wałęsających się psów,kotów, wilk pewnie zmniejszył by populację tych szkodników. np w kanadzie w parku narodowym jelostone było bardzo dużo kojotów które szczególnie postuszyły drobną zwierzynę, postanowiono ponownie wprowadzić wilka i to pomału pozwala na powrut równowagi w tym że parku.coś takiego mogło by u nas też zdać egzamin.
..w końcu jedna mądra osoba :)
Cytuj
To by nie był zły pomysł,ale bez określenia " szkodnik "
..też tego słowa nie lubię..
Cytuj
Prawda jest taka,że wilków jest za dużo skoro zaczynają podchodzić pod domostwa.
właśnie że nie, po prostu podchodzą pod domostwa tylko dlatego że w lasach nie mogą niczego znaleźć i jeszcze jak ludzie nie ogradzają lub ogrodzenia są zniszczone to wilki idą tam bo wiedzą że zdobycie pokarmu jest łatwiejsze ..

Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #434 : 2008-02-01, 13:46 »
Cytuj
..wrrr Zły ,więc jeżeli to kropla w morzu to ostrzał tych kilku szt. (mogę powiedzieć że) był bez sensu Rolling Eyes

Oczywiście chcieli by otwarcie tłuc kruki i inne ptaki,ale na pewno robią to nielegalnie - są tam ludzie,którzy otwarcie namawiają do kłusownictwa na chronione ptaki drapieżne ( jastrzębie ),chwalą się że będą kupować broń małokalibrową żeby jeszcze skuteczniej likwidować wszystkie drapieżniki które są ich wrogami,gdyby ich nie było wszystkie jelenie,sarny,zające,bażanty,kuropatwy były by ich i oni by byli naczelnymi selekcjonerami...to jest,chyba ich największe marzenie.
Aha - pisało tam,że stan wilka jest zaniżany przez jego obrońców ( według nich wilków jest 1000 - 1200 ) i że jak będzie ich 2000 to będzie już można do nich strzelać...

Cytuj
Co do "góry"... To na razie ona ma na głowie jak tu zmniejszyć stres biednym liskom na konkursach. Za rok pewnie będziemy zmniejszać stres dzikom w zagrodach, a co dalej to sam św. Hubert nie wie...

A ten gościu - Mars naprawdę mnie wku....rza...to są stare wpisy ( z 2006 r ) i pan wet miłośnik zabijania lisów był wkurzony,że nie może się zabawiać ze swoimi pieskami w sztucznej noże i jaki ma szydzący stosunek do lisów...
Niestety,już się zabawiać może... :roll:

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #434 : 2008-02-01, 13:46 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #435 : 2008-02-01, 16:34 »
Kiba nie wyrobi i się nawet wypowie.

Cytuj
Jak "burasy" zaczną się do domowego inwentarza dobierać to jestem w 100% pewny, że to będzie początek ich końca.

Hmm, ciekawe po co w ogóle wymyślili wysokie płoty i mury? Do czego to służy? O_O"

Cytuj
My jesteśmy tacy głupi,że jak sobie ktos w Europie kichnie to już się boimy i zaraz znajdą się niedouczeni zieloni co słuchają jakiejś zmanierowanej podstarzałej aktorki i krzyczą ,że wilkom dzieje się krzywda.

Wtf? o_O

Cytuj
WILK MUSI BYĆ ZWIERZYNĄ ŁOWNĄ.

A Kiba teraz powie: MYŚLIWY MUSI BYĆ ZWIERZYNĄ ŁOWNĄ. Idziecie na to? :>

Cytuj
Właśnie-dolina Rozpudy.Niech takimi sprawami zajmą się ci co chcą chronić przyrodę a niech nie biorą się za to czego ne rozumieją.Człowiek zawsze polował na wilka ,od poczatku jego łowieckiej działalności.Mówienie,że trzeba czekać aż ich bedzie dwa tysiące(wtedy to dopiero będą szkody),to tak jakbyśmy chcieli wyganiac (lub łapac)złodzieja ,dopiero wtedy jak już dobierze się do naszego mieszkania,a wcześniej,mimo tego ze wiemy o jego obecności,nic byśmy nie robili i stali z założonymi rękami.

1. Na początku łowieckiej działalności człowieka to polowali na mamuty itp, toć jeden wilk całego plemienia nie wykarmi.
2. Naszego mieszkania. Tak, tylko do kogo ten teren należał, zanim faktyczny złodziej się wprowadził?

Cytuj
Moda na ekologie jest o tyle niebezpieczna,że często ci ludzie się wcale nie znają na przyrodzie.Naoglądali się różnych filmików,posłuchali paru znudzonych profesorów co siedzą cały czas w ksiązkach a las to widzą na widokówce,no i taki jest skutek.

A to ci dopiero. Nie znam sie na przyrodzie, i to wcale :shock: Tyle, że to oni popełniają powoli zbiorowe samobójstwo, nie ja.

Cytuj
Nie twierdzę,że powinno się całkiem wyeliminować wilka z łowisk,to faktycznie było by głupie.Należy traktować wilka jako normalne zwierzę łowne,dbać aby te wilki były mocne i zdrowe(w rozsądnej liczbie)no i polować na nie wtedy kiedy trzeba.

Ehe. Taki paradoks mały.

Cytuj
Od kolegi z Kraśnika,który poluje w Lasach Janowskich wiem,że tam czasami zdaża się że wilki spowodują większe szkody w sarnie i jeleniu,porywają też ludziom psy z łancuchów

Nie ma to jak trzymać psa na łańcuchu przy zawilczonym lesie i to bez solidnego ogrodzenia o_O toć każdy głupi wie, że większość psów schrzania jak tylko poczuje wilka, ale nie. Przecież muszą bronić domu, a jakby co, to bohatersko polegną zamordowane przez te bestie.

Cytuj
Dla mnie wlik czy pies zawsze pozostanie szkodnikiem w łowisku, który nie ma w nim prawa bytu.

To samo można powiedzieć o myśliwym ;)

Cytuj
najlepiej takiego na drogę wyrzucić i dobrze porozjeżdzać,

Czemu jak ja mam tego typu pomysły, to jestem uznawana za psychopatę a takie coś jest "normalne"?

Cytuj
Pierwsza -suczka Kopov została zagryziona na zbiorówce,ale jagtteriera zabrał mi spod domu.To jeszcze nic, koledze z koła, wilk również z podworka zabrał starą doświadczoną suczkę posokowca.Drugiego kolegi pies przyczołgał się z flakami na wierzchu do domu.

1. Jak wyżej - płoty.
2. Co to jest jagtterier? Ja osobiście znam tylko jagdterriery.
3. Aha, to biorą psy na polowania i się dziwią? o_O
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #436 : 2008-02-01, 17:13 »
najgłupsze ejst to że piszą 'tam gdzie poluje nie ma już prawie zwierzyny bo wilki ja zjadły' czy jakoś tak, nie ważne chodzi o to że mimo że są wilki oni nadal poluja i domagają sie wiecej zwierzyny :/ to głupowa, są wilki to nie powinno być mysliwych :Oo:

chca polowac dla wilki bo ot inna zwierzyna i jest konkurentem, tylko dlatego, nazywająpolowaniu na wilka i niedziwienia luksusem, no dziekuje takich to sie powinno na stryczkach wieszać, albo nie, bo wtedy małó oc odczują, jak to powiedziała dziś pani na lekcji, kara śmierci jest be bo uśmiercany tylko zasypia i nie cierpi za to co zrobił :roll:

ogólnie po przeczytaniu tych wypowiedzi stwierdzam ze myśliwym moze zostać każdy kretyn, skoro oni zostali
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #437 : 2008-02-02, 22:14 »
Dyskutuję na forum myśliwskim ( staram się przynajmniej 0 i jest tam takie podejście,że przed wilkiem nie da się uchronić stad owiec - żadną metodą...
Jest też coraz większa niechęć do kruków,bardzo by chcieli co niektórzy,żeby kruk był wyjęty spod prawa,jak lis.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #438 : 2008-02-02, 22:29 »
no co do kruków...
Tarcza w kształcie kruka wykonana całkowicie z metalu. Producentem jest brytyjska firma Air Arms specjalizująca się w produkcji wiatrówek karabinków.
Trafienie w otwór znajdujący się w środku kruka powoduje złożenie się tarczy. Ponowne postawienie tarczy odbywa się za pomocą sznurka przymocowanego do tarczy.
W komplecie znajdują się specjalne bolce pozwalające na stabilnie zamocowanie tarczy na gruncie oraz długi, silny sznurek służący do rozkładania blokady.



no fajne podejście, nie mogą do prawdziwych krukó strzelac to zrobili sobie tarcze z wizerunkiem kruka :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #439 : 2008-02-03, 00:02 »
No to chyba dobrze,że strzelają do tarczy zamiast dzikich zwierząt?.Niedawno widziałam w teleexpresie,że w Polsce coraz popularniejsze stają się tego typu bezkrwawe ''polowania'',tarcze z wizerunkami różnych zwierzaków są porozstawiane po lesie.Ja nie widze w tym nic szczególnie złego,a na strzelnicach przecież celuje się do planszy przedstawiajacej człowieka i co?. :P Żadne organizacje broniące praw człowieka raczej nie interweniują. :P Nie ma co popadać w skrajnosć. ;)
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #440 : 2008-02-03, 00:22 »
Do tarczy sobie mogą strzelać,tylko żeby ta tarcza nie symbolizowała żywego zwierzęcia...żeby nie wyobrażali sobie że strzelaja do żywych zwierząt,lub że to jest trening...

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #440 : 2008-02-03, 00:22 »

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #441 : 2008-02-03, 00:42 »
Nie,oni byli przeciwni strzelaniu do żywych,nie myśliwi.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #442 : 2008-02-03, 01:02 »
Aha - to oki. :)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #443 : 2008-02-03, 10:07 »
Nasuwa mi się następująca refleksja. Jakie moralne prawo mają myśliwi do krytyki ekologów? Krytyki nie popartej żadnymi rzeczowymi argumentami. Wilk od dawien dawna jest wielkim wrogiem myśliwych. Stanowi przecież dla nich konkurencję jeżeli chodzi o sarny, jelenie itd. Jedna jest wszakże wielka różnica,wilki muszą polować (chwała im za to) myśliwi natomiast nie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #444 : 2008-02-03, 17:02 »
tylko żeby ta tarcza nie symbolizowała żywego zwierzęcia...żeby nie wyobrażali sobie że strzelaja do żywych zwierząt,lub że to jest trening...
włąsnie o to mi chodziło, na strzelnicy postrzelaja sobie w kruka sztucznego mając nadzieje że kiedyś znowu bedą mogli na prawdziwym polowaniu w niego strzelac

Niedawno widziałam w teleexpresie,że w Polsce coraz popularniejsze stają się tego typu bezkrwawe ''polowania'',tarcze z wizerunkami różnych zwierzaków są porozstawiane po lesie.
no takie polowaniu jest ok. zwierzeta nie cierpią ale tak ajk napisał Lis, żeby sobie nie mysleli że potem też do kruków moga strzelac
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #445 : 2008-02-06, 03:40 »
Na forum myśliwskim wklejono taki oto tekst:
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080204/REGION00/278531527
Oczywiście straszą teraz,że już niedługo wilki zaczną stanowić zagrożenie dla ludzi,ale mnie zdziwiła - przytoczona przez jednego myśliwego wypowiedź specjalisty od wilków - wklejam cały post wraz z wypowiedzią specjalisty:

Cytuj
Co naukowiec , to inne spojrzenie na problem.
Komentarz do wyrafinowanej śmietankowej logiki , przedstawinej w artykule Nowin:
"dr Damian Chmura, dzisiaj, 17:32
No no profesorze Śmietana, pracujemy w tym samym instytucie i chyba Pan wie,że opowiada Pan bajki dla głupich .Niech no Pan napisze ile jest naprawdę wilków w Bieszczadach,chyba,że umówiliście się liczyć co piątego wilka.Tak,drogi profesorze -wilki nie atakują ludzi ..no chyba że któryś wpadnie im między zęby. dr Damian Chmura, Instytut Ochrony Przyrody "

Zanim stanie się tragedia i będą ofiary wśród bieszczadzkiego "plebsu i czerni" chciałbym już dzisiaj wiedzieć , kto będzie za to odpowiadał personalnie.
Kogo będzie można bezkarnie powiesić na rozstajnych drogach , "aż ciało odpadnie mu od kości"?Lepiej wiedzieć wcześniej , niż potem rzucać kostką.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #446 : 2008-02-06, 17:03 »
Cytuj
Nie wymknęłaby się wilkom, gdyby nie to, że zatrzymały się na drodze, którą codziennie do pracy jadą setki osób.
czyli wilki nawet w pogoni za jedzeniem nie chcą spotykac ludzi :)

Cytuj
Puszczałowskiego z Koła Łowieckiego "Jarząbek” w Ustrzykach Dolnych, możliwe, że samicę jelenia atakowały te same osobniki, których ślady widział niedawno podczas polowania na nieodległym od masywu Laworty Strwiążyku
?!?!?! znowu, są wilki a mimo to polują!
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Wilki !!!
« Odpowiedz #447 : 2008-02-29, 19:01 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #448 : 2008-03-09, 15:18 »
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wilki !!!
« Odpowiedź #449 : 2008-03-09, 18:28 »
http://www.zw.com.pl/artykul/228207.html

Nasi myśliwi si.e ciesz.a,że Szwedzi wygrali wojnę z eko oszołomami....:roll:
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 29   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.211 sekund z 28 zapytaniami.