Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: szkolenie (?) kota  (Przeczytany 12950 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamaq

  • Gość
szkolenie (?) kota
« : 2004-09-06, 19:23 »
czego można nauczyć kota (komendy)
cvzy można nauczyć chodzenia na smyczy (jak)
czy można stosować "psie" metody

pytania jednej z moich koleżanek
Zapisane

Emilka

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #1 : 2004-09-06, 19:49 »
kot to nie pies, nie wsposob jest go wytresowac i tak bedzie robil to co bedzie chcial.
Mozna przyzwyczaic go do noszenia szelek ale nie licz na to ze bedzie chodzil ci przy nodze  :lol:  smycz w przypadku kota jest po to aby nie zwial a gdzie bedzie na ten smyczy chodzil to tylko od niego zalezy :)

Koty to indywidualisci nigdy nie beda tak wierne jak psy co nie znaczy ze potrafia okazywac swoje uczucia w niezwykly sposob. Kot to zdecydowanie nie zwierzak dla kazdego...trzeba umiec go zrozumiec
Zapisane

malpkaw

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #2 : 2004-09-06, 21:49 »
ja mojego próbowałam uczyc ale jak wyszłam z nim to krył sie pod krzakami a tak to źle nie było wogóle mnie nie suchał chodził tam gdzie on chciał  nie gdzie ja chciałam wiec sama nie wiem czy nie zrezygnować !!!! :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

szkolenie (?) kota
« Odpowiedz #2 : 2004-09-06, 21:49 »

Karka

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #3 : 2004-09-06, 22:08 »
Można czasami się dogadać  :lol:
Zapisane

Sal

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #4 : 2004-09-07, 08:06 »
Ja swoich niczego specjalnie nie uczę. Raczej oduczam  ;) pewnych zachowań. Koty są bardzo inteligentne i jeśli będziesz konsekwentna, uda ci się.
Dyzio reaguje na imię, na "chodź", na zdecydowany ton i ruch ręką mojego męża (od razu wie, ża nabroił  ;) ).
Reagują też na zapraszający ruch ręką. Wiedzą, że będą mizianki.  :wink:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #5 : 2004-09-07, 09:42 »
Daisy świetnie wytresowała TZta ;)  mówi głośne miaaaauuuuuaaaa ze specjalną intonacją i już TZ gania za muchą :lol:
Zapisane

absencja

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #6 : 2004-09-07, 15:38 »
jeśli kot wychodzi z domu tylko na smyczy, najprawdopodobniej będzie się bał spacerów. i chyba nie ma sensu go stresować-po co? a czego można nauczyć? można się z kotem dogadać, czyli ustalić jakiś wspólny język-np. ja jestem w stanie powiedzieć Abstylowi, żeby do mnie podszedł-będziemy sie przytulać. kot zrozumie jeśli czegos mu zabronisz(z tonu głosu) można go oduczyć rzeczy w stylu drapanie, wyjadanie z talerza, może można oduczyć wchodzenia na stół itp. (nie wiem, bo nie próbowałam) Ale generalnie kot raczej nie będzie cię słuchał tak jak pies, mozecie najwyżej nauczyć się żyć razem i wyrażać prośby:)
Zapisane

Ax

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #7 : 2004-09-07, 15:58 »
Kotów się nie szkoli , koty można uczyć :) Zapomnij o tym, ze kot bedzie chodził przy nodze, bo to jest zwierze o wiele inne niz pies...
Pies zawsze kocha swojego pana, a na miłość kota trzeba sobie zasłużyć...
Zapisane

Naomi151

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #8 : 2004-09-08, 15:45 »
To zależy od charakteru kota i jego chęci do uczenia się, bo mojej znajomej kot podaje łapkę. No można kota nauczyć przychodzić wołając go jego imieniem (moje reagowały na swoje imię i zawsze przybiegały), moje kociaki na spacerach chodziły za mną krok w krok ale tego ich nie uczyłam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

szkolenie (?) kota
« Odpowiedz #8 : 2004-09-08, 15:45 »

Tika

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #9 : 2004-09-09, 07:45 »
Moje reagowały na kilka czy kilkanaście "komend", ale takich typu wychodzimy - i wychodziły z pokoju, czy hop, żeby mi wskoczyły na kolana, ale w życiu nie próbowałabym takich typu siad czy leżeć, bo to przecież ZUPEŁNIE do kota nie pasuje!! Kot to kot i nie można z niego na siłę robić psa, zresztą on też o tym wie i  pewnie nie będzie chciał współpracować.
Zapisane

malpkaw

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #10 : 2004-09-11, 20:36 »
heh mój tez reaguje na komendy np nie wolno albo na ton głosu ale tylko nie nauczyłam chodzic go w smyczy no zdarza sie
Zapisane

Honhard

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #11 : 2004-09-11, 20:53 »
Mój kot to nauczył się swojego imienia :) Jak się go zawoła "Puszek" to się patrzy i biegnie :D
Zapisane

Ania i Nitka

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #12 : 2004-09-16, 17:55 »
ja bardzo szybko doszłam do wniosku że to prędzej Nitka mnie czegoś nauczy niz ja ją  :)

koty to indywidualiści i trzeba to zrozumiec i szanować
Zapisane

-Sunny Dk. Elf-

  • Gość
szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #13 : 2004-09-16, 20:00 »
Trochę głupie słowo "szkolenie". Każdy człowiek, o ile ktoś nim jest, wie, że kot lubi chodzić swoimi własnymi drogami, to nie tak jak pies, że nauczy się, to będzie słuchał, i wykonywał każde polecenie. Słyszałem też wypowiedzi tj.: Kot to samo co pies. Nie prawda, kot nie lubi jeżeli ktoś coś mu każe, wtedy robi się nie przyjemnie, kot Cię nie trawi, będzie ci dokuczał, i sikał po domu. Wiem z doświadczenia mojej siostry, która cały czas męczyła i męczy Misia, a, o Rogasiu to nie wspomnę...  :roll:. To niejest tak, że on się nauczy, że tak nie wolno, po tonie głosu. Kot się tego po prostu boi, jedynie reaguje na swoje imię, i to jest super!... 8)
Zapisane

anulka

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #14 : 2012-10-24, 10:43 »
moja tez reaguje na imie i biegnie. :) zwlaszcza jak wracam do domu a ona bawi sie przed blokiem. i reaguje na powolny zirytowany ton - wtedy wie, ze cos zle zrobila... przyczaja sie  i pomiałkuje. ;)))
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: szkolenie (?) kota
« Odpowiedz #14 : 2012-10-24, 10:43 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #15 : 2012-10-28, 11:36 »
mój Ruduś reaguje na wołanie. Tylko ze obojętne kogo wołam - jego, drugiego kota czy psa, on zawsze przybiega. :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

CrazyKitten

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #16 : 2013-10-30, 19:03 »
Mój Feluś reaguje na imię i oczywiście na wołanie ,,Jedzonko'' :jupi2:
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: szkolenie (?) kota
« Odpowiedź #17 : 2014-04-07, 10:11 »
Jestem zdania,ze kota można nauczyć wszystkiego o ile sam będzie tego chciał,bo jak wiadomo maja one bardzo kapryśne charaktery pod wieloma względami;) Najprostszych komend jesteś w stanie go nauczyć.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 26 zapytaniami.