Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy szkolnictwo schodzi na psy ?  (Przeczytany 2255 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« : 2004-10-28, 20:36 »
Nie zastanawialiście się nad tym.

Jak się patrzy na to co się w szkołach dzieje to aż mózg w poprzeg staje.
W podstawówkach zdarza się, że księża i katechetki biją uczniów, a nauczyciele znęcają się psychicznie nad dziećmi.
W gimnazjum jest ogólny nieład, a wynajęci ochroniarze zbierają od gangów szkolnych characze.
W szkołach średnich i policealnych nauczyciele olewają zajęcia i zachowują się chamsko wobec uczniów, a na zadane pytanie odpowiadają tylko poszukaj sobie w książkach.
Nauczyciele zamiast świecić przykładem przymykają na wszystko oko i nieraz sami palą, czy piją z uczniami.
Normalką jest, że na przerwach pozwala się tłumowi gówniarzy palić pod szkołą  :shock:

Dla mnie to jakaś jedna wielka paranoja.
System szkolnictwa polskiego jest chory, podobnie zresztą jaki i państwo.
Zapisane

anieszka

  • Gość
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #1 : 2004-10-28, 23:39 »
no ale w liceum są w tych starszych klasach uczniowie pełnoletni więc co podejdzie nauczyciel i powie "nie pal" a uczeń go wyśmieje, szkolnictwo upada bo teraz jesteśmy inaczej wychowywani niż byli nasi rodzice u nich wpajało sie większy szacunek do nauczyciela i tego co można a czego nie w szkole. Może jestem w starym systemie wychowana ale rodzice wychowywali mnie w starym systemie
Zapisane

kasia

  • Gość
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #2 : 2004-10-29, 06:21 »
No bez przesady, nie wszędzie tak jest...

Swoją drogą ciekawy temat - wczoraj moja wychowawczyni wpadła po raz n-ty na lekcji matmy, żeby nam po raz n-ty dac nasze deklaracje maturalne, bo znowu coś było nie tak jak trzeba. Mój kolega podniósł rękę i zapytał: "Pani profesor, to piszemy w końcu tą maturę czy nie?"  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedz #2 : 2004-10-29, 06:21 »

Lalaith

  • Gość
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #3 : 2004-10-29, 08:38 »
Hm.. A ja uważam, że wcale nie schodzi.. U mnie w gim ciągle coś zmieniają, poprawiają (chociażby drobnostki), żeby było jak najlepiej.. :)
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #4 : 2004-10-29, 10:57 »
Miałam w liceum (10 lat temu) takiego nauczyciela, który właśnie mówił "Poszukajcie sobie w książce", było to wynikiem nie tyle jego olewactwa co niewiedzy. Najwyraźniej musiało to dojść do "góry" bo pan popracował tylko jeden rok szkolny.
Z kolei nauczycielka z biologii (postrach szkoły) uparła się, że będzie opracowywać z nami calutki podręcznik (włącznie z tematami tylko dla klasy biol-chem;ja chodziłam do mat-fiz). Napisaliśmy petycję do dyrektora o zmianę nauczyciela, podpisaliśmy się pod nią i... od następnego roku mieliśmy zajęcia z panią dyrektor, fantastycznym pedagogiem, kompetentnym ale z poczuciem humoru (czego o tej poprzedniej nie można było powiedzieć).
Wniosek?Jeśli nie odpowiada nam podejście jakiegoś nauczyciela to starajmy się to zmienić, to nie problem siedzieć i narzekać, jeszcze łatwiej słabe oceny zwalić na wrednego belfra.  Szkoła średnia to już nie podstawówka, gdzie wszyscy prowadzą za rączkę. Tam wymaga się więcej od ucznia ale i uczeń może więcej wymagać.
Jeśli chodzi o palenie, to w moim liceum też nie mogli sobie z tym poradzić. Przeganiali spod szkoły to chłopcy szli do parku. Pechowo ten park jest umieszczony tuż pod oknami Urzędu Miejskiego i  do szkoły wpłynęła skarga od prezydenta miasta na tych właśnie chłopaków. Musieli sobie znaleźć inne miejsce, dość oddalone od szkoły. A jeśli chodzi o palenie pod budynkiem szkoły to jest na to sposób. Po prostu umieścić tabliczkę z zakazem palenia i konsekwentnie go egzekwować. Jeśli sankcje dyrekcji nie pomogą to może pomoże interwencja straży miejskiej.
A tak swoją drogą to dobry pedagog ma charyzmę i nie potrzebuje terroryzować dzieciaków strachem. Niestety większość nauczycieli to (niekoniecznie wybitni) absolwenci studiów, którzy nie są na tyle dobrzy w swoim fachu (matematyka,informatyka,języki) by móc zarabiać w swoim zawodzie w inny sposób (by być nauczycielem w szkole średniej wystarczy ukończyć dwuletnie studium pedagogiczne. Czego tam uczą? Ano np. tego, że istnieją uczniowie nadpobudliwi, agresywni i do takich trzeba mieć podejście. Jak? A tego to już nie mówią). Nie mówię, że tacy są wszyscy, ale niestety dużo jest takich.
A to, że nauczyciel nie jest dziś żadnym autorytetem to inna sprawa. Swoją drogą w dobie 'posiadania,posiadania,posiadania" czym może zaimponować taki belferek? Wciąż powtarza, że trzeba się uczyć żeby do czegoś dojść a uczniowie widzą, że on sam doszedł zaledwie do marnej pensyjki nauczyciela i dochodzą do wniosku, że nauka nie jest wcale taka opłacalna. Dlatego też dobry pedagog musi umieć zaimponować uczniom swoją wiedzą (bo tylko to posiada w dużej ilości) tak, by dzieci zrozumiały, że warto się uczyć. Jak to zrobić? Nie mam pojęcia, nie jestem pedagogiem, ale tak trzeba zrobić.
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

whiper

  • Gość
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #5 : 2004-10-29, 16:05 »
Dokladnie, nie wszedzie tak jest.
A teraz trochę o moim gimnazjum:
Są w szkole osoby bez kropli dobrego wychowania, szacunku do nauczycieli... są "sorzy", którzy sobie z nimi radzą, a są i tacy, ktorzy pozwalają sobie wejść na głowe. Jednym zdaniem - dużo zalezy odpodejscia nauczyciela.
Dwa - jak w każdej skzole jest regulamin skzolny. Uczniowie muszą go przestrzegać, natmoiast nauczyciele "mogą" robić, co im się podoba. Mogę dać masę przykładów... regulamin gwarantuje nam prawo poprawy sprawdzianu... na hastorii jedanak poprawiać nie mozemy...  Inny przykład - w tygodniu mogą być 3 sprawdziany, równiez nie jest to przestrzegane. Moze jescze trzeci fantastyczy przykład - w piątek pisalismy klasówke i juz podczas owego sprawdzianu mielismy zapowiadzianą poprawę na poniedzialek z uzasadnieniem "no chyba wiecie, co dostanienie i czy macie sie poprawiac"...         I jak tu nauczyciel swieci przykładem?...
Z czarnych owiec nauczycieli mogę wyminic bilogice... zmore klasy... można ją okrelic jako niedowartościowaną, gluchą, ślepą, niedouczoną i przemądrzałą flądre...
Swoją drogą spotkalam raz w zyciu bardzo dobrego pedagoga... z powołani, szkoda, ze tak mało teraz takich nauczycieli...
Zapisane

kasia

  • Gość
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #6 : 2004-10-29, 16:19 »
Cytat: Alicja
A to, że nauczyciel nie jest dziś żadnym autorytetem to inna sprawa.

Zależy jaki nauczyciel i w jakiej szkole.
W mojej sporym poważaniem cieszą się prawie wszyscy nauczyciele. A kilku to naprawdę duże autorytety.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #7 : 2004-10-29, 16:26 »
Powiem krótko: zależy to od nauczycieli, poziomu szkoły, kultury uczniów.
Nie uogólniałabym. Nie uważam, że szkolnictwo schodzi na psy...
W niektórych szkołach jest tragicznie, ale są i lepsze.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #8 : 2004-10-29, 17:52 »
Cytuj

W niektórych szkołach jest tragicznie, ale są i lepsze.


np nasze gimnazjum jest super :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedz #8 : 2004-10-29, 17:52 »

Dalmafreciak

  • Gość
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #9 : 2004-10-29, 18:52 »
Dokładnie 8)
Taka szkoła udowadnia, że z polskim szkolnictwem wcale nie jest źle! :wink:
[moja kochana, była szkoła... ehh :roll: ;)]
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #10 : 2004-10-29, 19:26 »
U mnie też jest różnie. Ja sznuje wszystkich. Są uczniowie, którzy są wychowani a są tacy, którzy cały czas klną, odnosza sie źle do nauczycieli i innych uczniów. Czasem poprostu nauczyciel nie ma odwgi zwrócic uwagi takiemu wyrostkowi, który nie zdaje od ładnych paru lat...Ale oólenie jest dobrze.
A nauczyciele w mojej szkole...Nie wszyscy są fajni... Ja bardzo szanuje i lubię pania od polskiego. Jest dla mnie przykładem super nauczyciela.
Myslę, że nie mozna uogólniać. Wszysko zalezy od nauczycieli, uczniów....
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #11 : 2004-10-31, 00:19 »
Ale czy kuratorium oświaty nie powinno zająć się szkołami które odbiegają od normy ?

Sama chodziła do szkoły, z której było mnustwo skarg na panią od matematyki i kuratorium owszem skargi czytało ale nic w tej sprawie nie zrobiło  :?

Teraz mnie uczy jakiś erotoman, który ciągle ma jakieś aluzje do seksu. I pan od rysunki, który wydziera się na nas, że nic nie umiemy i że on sobie tylko czas marnuje. No ale on w końcu dostaje kase za to rzeby nasz uczyć a nie drzeć się że mu czasu szkoda  :grr: Po ostanim jego 'występie" większość ludzi wstała i wyszła z sali  :shock:

Mogę tylko powiedzieć idioci nas uczą i nic nie możemy z tym zrobić.

Mnie nie stać na szkołe prywatną więc jestem skazana na to chore szkolnictwo  :(
Zapisane

Ripper768

  • Gość
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #12 : 2004-10-31, 09:01 »
Jesli chodzi o moja szkole... To mamy kilku fajnych nauczycieli z ktormymi mozna pogadac nie tylko na temat szkoly. Nasz pedagog szkolny wogole nie zna sie na swojej pracy (co ona tam jeszcze robi). Jedyne co potrafi to lapac na fajkach :P Ale i tak dajemy rade... Ogolnie to szkola jest super nie mam (wiekszych) powodow do narzekania.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Czy szkolnictwo schodzi na psy ?
« Odpowiedź #13 : 2004-10-31, 10:13 »
Teraz jest nieźle, ale gimnazjum było okrutne... jakiś miesiąc temu jacyś kretyni pobili tam dziewczynę za to że widziała jak palą, było o tym w teleexpresie, kurierze...
te gimnazjum to zbiorowisko najgorszych idiotów , och dzięki pani Łybacko za nową oświatę, no i za nową maturę której pewnie nie zdam, dzięki Ci ...  :?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 24 zapytaniami.