Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Tygrysomaniacy :)  (Przeczytany 15418 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klarcz

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« : 2004-10-31, 11:04 »
od dawna interesuje sie dzikimi zwierzetami ..ale najbardziej intereseuja mnie tygrysy ...jakie jest wasze zdanie o tych cudnych zwierzetach ??? jak je odbieracie ...jezeli byl juz taki temat to prosze o zamkniecie ....
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #1 : 2004-10-31, 11:31 »
Moim zdaniem tygrysy sa wspaniale. Bardzo lubie te zwierzaki
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #2 : 2004-10-31, 12:21 »
Sa swietne.

Kiedys ogladalam program o uratowanych bezsensownie przetrzymywanych tygrysach w stanach. Tzn. bezsensownie, gdyz w malych klatkach, w strasznych warunkach i tylko po to by przejezdzajacy podrozni mogli na chwile sie zatrzymac i na nie popatrzyc. Pokazywali tygryzy, ktorym w niewlasciwy sporob zostaly usuniete pazury. Szczegolnie jeden mnie przerazil. Przez usuniete pazury mial bezwładne do polowy przednie konczyny. Poruszal sie odpychajac sie tylnymi konczynami, a przednie suwal po podlozu. Tam gdzie byl trzymany mial ziemie jako podloze, lapy pokaleczone... gdy zostal odebrany wybudowano mu specjalny box z plytkami jako podloze by sie nie okaleczal - widok STRASZNY  :evill: facet ktoremu odebrano tego trygrysa poszedl siedziec...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #2 : 2004-10-31, 12:21 »

klarcz

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #3 : 2004-10-31, 13:29 »
dla mnie wszystkie tygrysy powinny byc na wolnosci ..nie mówie ze powinny byc pod jakaś ochrona ...moze jakieś wielkie parki krajobrazowe  :roll: .....ale dla nich liczy sie wolnosc ...one nie umieja zyc w malej przestrzeni ....kocham tygrysy ..podoba mi sie ich duma a takze i czulosc jaka potrafia obdarowac nawet czlowieka
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #4 : 2004-10-31, 19:44 »
Cytat: klarcz
dla mnie wszystkie tygrysy powinny byc na wolnosci ..nie mówie ze powinny byc pod jakaś ochrona ...moze jakieś wielkie parki krajobrazowe  :roll: .....ale dla nich liczy sie wolnosc ...one nie umieja zyc w malej przestrzeni ....kocham tygrysy ..podoba mi sie ich duma a takze i czulosc jaka potrafia obdarowac nawet czlowieka

Te wspaniałe koty giną. Wszystkie ich podgatunki są pod ścisłą ochroną. Inną sprawą jest jak czasami ta ochrona wygląda. Martwi mnie przyszłość tych kotów podobnie jak wszystkich zagrożonych gatunków zwierząt.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #5 : 2004-10-31, 20:30 »
Tygryski siuupel sią :P :D
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

klarcz

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #6 : 2004-10-31, 21:38 »
niby ochrona tych zwierzat jest ...ale jest ona taka jak by jej wcale nie bylo ..co z tego ze sa pod ochrona jak i tak sa zabijane  :grr:
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #7 : 2004-11-01, 10:53 »
Yh.. Ale ludzi sie starają.. Niektórzy..
Zapisane

klarcz

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #8 : 2004-11-01, 11:31 »
niby siue staraja ...ale to nie daje duzych rezultatów~!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #8 : 2004-11-01, 11:31 »

Enola

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #9 : 2004-11-01, 19:18 »
Najbardziej mnie wkurzaja amerykanie ktorzy nie wiedza co z kasa zrobic i trzymaja tygrysy, lwy, lamparty, itp w klatkach lub na malych wybiegach na podworku lub w ogrodzie. Az sie noz w kieszeni otwiera. Te zwierzeta potrzebuja ruchu, przestrzeni, narutalnych warunkow, wolnosci. Inna sprawa, ze nawet te trzymane przez ludzi od kociaka nie sa oswojone. Nigdy nie wiadomo kiedy odezwie sie w nich instynkt drapieznika, ktorego nie da sie zabic. I potem sa rozne nieszczescia: 10-letnia dziewczynka zagyziona przez swoje 300kilogramowe "kotki". I ludzie sami sa sobie winni w tym przypadku rodzice, a nie dziecko ktore ponioslo smierc, bo rodzice maja glupie pomysly, ewentualnie spelniaja kazdy kaprys dziecka. Eh rece opadaja.
A koty sie mecza. Bo przeciez kawalek trawnika i plastykowe zabawki nie zastapia im dzungli czy jak w przypadku lwa bezkresu sawanny. Glupota ludzka nie zna granic.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #10 : 2004-11-01, 19:49 »
Cytat: klarcz
niby siue staraja ...ale to nie daje duzych rezultatów~!

Ochrona zagrożonych gatunków zwierząt to w dzisiejszych czasach coś więcej niż powołanie. Problemów jest bardzo dużo i wielu z nich nie da się tak łatwo przeskoczyć. Szczególnie w przypadku zwierząt wymagających tak wielkich terytoriów osobniczych jak tygrysy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Enola

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #11 : 2004-11-01, 19:59 »
Cytuj

Szczególnie w przypadku zwierząt wymagających tak wielkich terytoriów osobniczych jak tygrysy.


Właśnie. Wycinanie lasów - naturalnych siedlisk tygrysów też na na to duży wpływ, o kłusownictwie nie wspominając.
Zapisane

julia_mrm

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #12 : 2004-11-06, 11:05 »
Kocham tygrysy, kuny i.t.p.  :kocham:
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #13 : 2004-11-12, 11:01 »
tez mi sie podobają tygrysy, tylko, ze jak było juz wczesniej powiedziane, nie mają pazewnionej odpowiedniej ochrony przed człowiekiem.
Cytuj
Najbardziej mnie wkurzaja amerykanie ktorzy nie wiedza co z kasa zrobic i trzymaja tygrysy, lwy, lamparty, itp w klatkach lub na malych wybiegach na podworku lub w ogrodzie. Az sie noz w kieszeni otwiera. Te zwierzeta potrzebuja ruchu, przestrzeni, narutalnych warunkow, wolnosci. Inna sprawa, ze nawet te trzymane przez ludzi od kociaka nie sa oswojone. Nigdy nie wiadomo kiedy odezwie sie w nich instynkt drapieznika, ktorego nie da sie zabic. I potem sa rozne nieszczescia: 10-letnia dziewczynka zagyziona przez swoje 300kilogramowe "kotki". I ludzie sami sa sobie winni w tym przypadku rodzice, a nie dziecko ktore ponioslo smierc, bo rodzice maja glupie pomysly, ewentualnie spelniaja kazdy kaprys dziecka. Eh rece opadaja.

powinno sie zabronić KAZDEMU, powtarzam KAZDEMU trzymanie nie tylko tygrysów, ale każdych dzikich zwierząt zagrożonych wyginięcięciem lub ochroną. W tedy nie było by takich wypadkó i zwierzetom zyło by sie lepiej
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

forcia13

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #14 : 2004-11-19, 20:50 »
tygryski są bardzo ładne i zawsze jak idę do zoo to lubię sobie na nie popatrzeć. Oczywiście wolałabym je zobaczyn na wolności, np.w jakimś rezerwarcie czy cuś... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #14 : 2004-11-19, 20:50 »

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #15 : 2004-11-19, 22:14 »
Czasem jesten zla na siebie ze jestem czlowiekiem....bo to wkoncu my zabieramy znaczna czesz terytorim tygrysków !!! :(
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #16 : 2004-11-19, 22:23 »
W taka znow skrajnosc tez nie popadaj.
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #17 : 2004-11-19, 22:25 »
Malwik, rozumiem Cię całym sercem...
Tygrysy są pięknymi, dumnymi zwierzętami i zasługują na szacunek z naszej strony...
Zapisane

Kira

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #18 : 2004-11-20, 00:30 »
Piekne ale cierpia przez ludzi :roll:
Zapisane

Enola

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #19 : 2004-11-20, 11:06 »
Cytuj

Czasem jesten zla na siebie ze jestem czlowiekiem....


No ja zla nie jestem, ale jest mi wstyd, ze naleze do takiego chorego gatunku :/
Zapisane

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #20 : 2004-11-20, 18:19 »
Chcialabym aby tygryski byly traktowane w zasluzony sposob , bo kiedys ogladalam program mowiacy o tym ze zabijaja tygryski nie tylko na skore ale mowili tez o lekach z ich zebow , pazurow (to taki pretekst) ... JA TEGO NIE ROZUMIEM !!! :grr: Jak mozna strzelac w  te niewinne kociaki widzac ich blagalny a zarazem dumny wzrok ...  :( Albo jak mozna mowic o nich ze sa ludobojcami ??!! To raczej klusownicy sa bezdusznymi istotami psujacymi harmonie tego swiata ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #20 : 2004-11-20, 18:19 »

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #21 : 2004-11-20, 18:32 »
Cytuj

Albo jak mozna mowic o nich ze sa ludobojcami ??!!

Ludzie sobie zawsze coś uroją, aby znaleźć sobie powód do zabicia zwierzęcia... Denerwują mnie takie bajki typu: koty są fałszywe i rozgryzają właścicielom tętnicę szyjną; albo że koty przywiązują sie tylko do miejsca... Wilki też są oskarżane o ludobójstwo... To tylko opowiastki do straszenia dzieci!! Dlaczego dorośli w nie wierzą???? I właśnie takimi żałosnymi dorosłymi są ci wszyscy myśliwi!!!!!  :grr:
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #22 : 2004-11-20, 18:51 »
mój przyjaciel lubi  dzikie koty  :)   :roll:
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #23 : 2004-11-20, 19:19 »
A ty ***KITKO*** ich nie lubisz?? :?
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #24 : 2004-11-20, 19:28 »
lubie  :)   ale wole normalne koty
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #25 : 2004-11-20, 19:47 »
Cytat: ***KITKA***
lubie  :)   ale wole normalne koty

Wybacz,ale myśle,że wszystkie koty niezależnie od gatunku są normalne.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #26 : 2004-11-20, 19:55 »
Już lepiej było użyć określenia: domowe koty...
Zapisane

Kira

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #27 : 2004-11-21, 12:12 »
dzikie sa super bo (moze to kogos oburzy)umieja zabijac z gracja  te  lapanie  skakanie na ofiare wspolpraca to dla mnie jest niezwykle :)  nie rozumiem jak mozna trzymac tygrysy i lwy w klatkach w zoo
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedz #27 : 2004-11-21, 12:12 »

Malwina

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #28 : 2004-11-21, 14:34 »
Rozumiem Cie Kiro ja tez sie dziwie ludziom ktorzy lubia patrzec na te dzikie zwierzeta w klatkach gdzie strasznie sie mecza   :(  P
Nie powinno sie zabierac im wolnosci !!! :grr:
Zapisane

Raven

  • Gość
Tygrysomaniacy :)
« Odpowiedź #29 : 2004-11-21, 20:00 »
Większość osób nie widzi ich cierpienia... :cry:  Myślą, żę skoro są karmione i nie muszą polować to mają lepsze życie - dach nad głową, opiekę...
Założę się, że gdyby zamknięte zwierzęta mogły wybierać między "skromnymi" warunkami na wolności a dostatkiem w niewoli na pewno wybrałyby to pierwsze...
Zwierzęciu nie tak łatwo przyzwyczaić się do ograniczonej przestrzeni...  :(
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.