Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Azja :( :( :( :( :(  (Przeczytany 3844 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gerda

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #30 : 2005-01-01, 14:39 »
dzisiaj zamierzam wyslac eska na fundacje tvn ;)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #31 : 2005-01-01, 19:38 »
Ja wysłałam dwa eski,w koncu ja duzo nie strace.. A w koncu jak wiele ludzi bedzie myslalo tak jak ja to uzbiera sie niezła sumka :)  :wink:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #32 : 2005-01-02, 18:48 »
Ja też już wysłałam, przynajmniej w taki sposób mogę pomóc.  :wink:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedz #32 : 2005-01-02, 18:48 »

Ax

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #33 : 2005-01-02, 19:55 »
a tak a'propos pomocy... na całym świcie w kościołach mialy byc przprowadzane zbiorki pieniedzy dla tych ludzi, a przynajmniej tu, w Rzeszowie zbiórki będą za tydzien.. czemu? bo wtedy jest WOŚP, a kosciol nie lubi Owsiaka... lepiej walczyc z czlowiekiem,ktory pomaga dzieciom, niz natychmiast pomoc ludziom w Azji, prawda? :roll:
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #34 : 2005-01-02, 20:03 »
bez sensu kościół ma różne k***** chore pomysły...(mój proboszcz se jeździ nissanem a wasz?? :roll: ). a tak wogule to mogą być jakieś podejrzenia w sumie że to jakiś kraj spowodował tą fale...przecież wybuchy jądrowe są testowane na oceanie...co o tym myślicie?? :roll:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #35 : 2005-01-03, 15:15 »
wszystko jest całkiem możliwe :roll: ale jak zwykły człowiek temu dowiedzie, tylko może wysuwać pomysły :( ehhh

u mnie proboszcz ma poloneza caro plus, wikary opla astrę II, a ksiądz z mojej szkoły mercedesa CLK (bynajmniej nowego srebrnego merola z okrągłymi takimi światłami przednimi), nasz, co mnie uczy ma starą skode favoritkę (nawet raz nas ksiądz wiózł nią :wink: ), a reszta to nie wiem :P

a co do Azji to wszystko nadal jest przerażające, w Szwecji 1 stycznia ogłoszono dniem żałoby narodowej :( ehhh to wszystko jest straszne, na szczęście nigdy nie ciągnęło mnie do plaż, słońca i gorącego piasku :roll: jak mówiłam zaraz po napisaniu posta wysłałam eska :)

Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #36 : 2005-01-03, 15:45 »
wogule nidługo bedą jeździć porche (nie wiem jak sie pisze) albo takimi starymi z licytacji, w środku ozdabianymi kamieniami z genewy... :lol:

Azja-to naprawde okropne...jak patrze na te ciała wrzucane przez maszyny do wielkiej dziury...przerażenie jest w moich oczach... :(
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #37 : 2005-01-03, 16:37 »
Mnie jest tez przykro i nikt nie cofnie tego co sie stało, ale rządy tych krajó nie były w programie wczesnego ostrzegania przeciw Tsunami. Najblizsza bojka ktora odebrał sygnał zmiany temp wody i wstrzasów geosejsmcznych nalezała chyba do haiti. Oni ostrzegli te panstwa ale oni to zlekcewazyli. Ja nigdy nie byłem nad oceanem, raz bylem nad morzem w Mielnie.  Ale z lekcji geografii wiem  ze gdy atakuje tsunami to ocean najpier taką z 1m falą postraszy , potem potrafi się cofnąc KM !!!! wgłąb... i dopiero potrm fala powraca i wdziera sie drugie tyle KM wgłąb lądu...
   Czy tych ludzi nikt nie inforamował ze jak fala sie cofa - to sie ucieka.... po co ucza nas w szkołach tego, a oni takich podstaw nie wiedzieli ???
    Najpiekniejsze kurorty na swiecie przestały istniec. PLAZE BYŁY PEŁNE LUDZI KTORZY OBSERWOWALI JAK PIĘKNIE PIERWSZA FALA (ta metrowa) ROZBIJA SIĘ O FALHRONY ...
    Gdy mieszka sie w tropikach, gdy się tam jedzie, to trzeba WIEDZIEC jak się zachować. Co zrobic gdy jest lawina z błota, gdy ugryzie jakis zwierzak, gdy idzie monsum... to TRZEBA WIEDZIEC.
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #38 : 2005-01-03, 16:55 »
Mnie szczerze mowiac ciagnelo i nadal ciagnie w te czesci swiata. Niestety tsunami maja straszna moc i powracaja, co powodowalo, powoduje i bedzie powodowac straszne straty
Zapisane

Forum Zwierzaki

Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedz #38 : 2005-01-03, 16:55 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #39 : 2005-01-03, 19:41 »
Jej to sraszne... :( Po prostu...Nie wiem co mogę napisać :cry: To co tam się stało...Naprawdę współczuję tym ludziom,którzy potracili rodziny i dach nad głową... :(
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #40 : 2005-01-04, 17:45 »
słyszałam o tym to potworne że ludzi stracili swoje rodziny...moja mama jak jakies sms-y podawali z 1,22 to wysłała z 10 takich  :cry:
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

k_lap

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #41 : 2005-01-06, 00:42 »
Cytuj
SMS o treści AZJA pod numer 7126. Koszt połączenia wynosi 1zł i 22 grosze z VAT

To sa dokladne dane co do smsow (tvn), o ktorych pisaliscie. To tylko 1,22zl... dla jednej osoby niewiele, ale jesli kazdy z nas wysle chocby jeden sms, pomoze tym biednym ludziom, ktorych spotkala taka tragedia...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #42 : 2005-01-06, 13:17 »
a ile na tym skarb panstwa zarabia ??  :roll:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #43 : 2005-01-06, 13:25 »
no na pewno duzo, ale lepiej byc choc minimalnie zaangazowanym niz calkowicie obojetnym ... :roll:
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #44 : 2005-01-06, 16:53 »
Wczoraj mieliśmy w klasie minutę ciszy,za ofiary Tsunami... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedz #44 : 2005-01-06, 16:53 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #45 : 2005-01-06, 19:01 »
U mnie w kościele zbierali na ofiary w Azji, więc nie to nie kolidowało z finałem WOŚP.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #46 : 2005-01-06, 19:17 »
To chyba jedna z największych tragedii ostatnich lat... taka wysepka a tylu ludzi zgineło.
A najgorsze jest to, że widzimy tragedię tylu ludzi, jak umierają, te dzieci co miały jeszcze tyle do oglądnięcia, tyle czasu by cieszyć się życiem... jednak już nigdy nie zobaczą świata. Czy trafili na tamten świat?- nie wiem. Czy są szczęśliwi- nie wiem. Tyle pytań na którę nie można odpowiedzieć... tyle cierpienia a to przez zaledwie kilka godzin. Szkoda słów...
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #47 : 2005-01-07, 18:32 »
A slyszeliscie o tym,ze oni dostali 2 godziny wczesniej informacje,ze Tsunami nadchodzi? Tylko,ze ten co odbieral ta informacje nie zrozumial jej i myslal,ze przyjezdza ktos kto ma tak ma nazwisko :? Przeciez daloby sie zapobiedz tej katastrofie chociaz w pewnym stopniu, 2 godziny to jednak troche czasu jest.... :( :(
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #48 : 2005-01-07, 18:50 »
wysylalam smsy na fundacje tvn... przynajmniej jakos mozemy w tym pomoc...
Zapisane

halina

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #49 : 2005-01-07, 19:59 »
ja tez wyslalam smsa. Dopiero wczoraj ale wazne ze wyslalam..... A najdziwniejsze jest to, ze zadne zwierze nie zginelo... jakby wszystkie o tym wiedzialy....
Zapisane

*Antek*

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #50 : 2005-01-07, 20:40 »
ja mam tez o tym w opisie :(:(:(:( szkoda mi tych ludzi :( w skzole mielismy 1 ciszy z ich powodu :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedz #50 : 2005-01-07, 20:40 »

Gerda

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #51 : 2005-01-07, 22:02 »
rzeczywiscie 22% z tego odchodzi podatku, qrcze no na glupim smsie za 1,22 ehh ze wszystkiego musza dla siebie kase zedrzec :roll:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #52 : 2005-01-07, 22:56 »
w srode o 12 podobno cala polska miala oddac hold zmarlym w tej katastrofie minuta ciszy. Mysmy specjalnie przerwali wf i pomodlilismy sie..... :(
Zapisane

halina

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #53 : 2005-01-08, 09:02 »
No własnie, slyszlaam o tym w wiadomosciach i wy tez mowicie...
... My nie mielismy zadnej minuty ciszy :grr:  :(
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #54 : 2005-01-08, 09:18 »
straszne...  :(  pomogłam jak mogłam... wysyłałam esy...
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #55 : 2005-01-08, 09:23 »
Cytat: halina
No własnie, slyszlaam o tym w wiadomosciach i wy tez mowicie...
... My nie mielismy zadnej minuty ciszy :grr:  :(


My też nie :grr:. Ja też wysłałam SMS-y (dokładnie 5)
Zapisane

Gerda

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #56 : 2005-01-08, 12:40 »
ja nie wiem, nie było mnie w szkole, ale nic nie slyszalam, zeby minuta ciszy byla ... :roll:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #57 : 2005-01-08, 16:28 »
Agakonik, slyszalam, ze zawiodl przeplyw informacji, mozna bylo znacznie zmniejszyc rozmiary tragedii. I to, co napisal Galago, o kompletnej ignorancji ludzi, to tez prawda...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedz #57 : 2005-01-08, 16:28 »

halina

  • Gość
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #58 : 2005-03-04, 09:25 »
Na somalijskim wybrzeżu uderzenie tsunami 26 grudnia nie wyrządziło tak wielkich strat jak w Tajlandii, czy na Sri Lance – fala była o wiele słabsza. Najgorsze miało jednak nastąpić później – informuje "Gazeta Wyborcza".

 
 
 
Tsunami spowodowało, że morze oddało to, co ukrywało przez lata – pisze "Gazeta Wyborcza", cytując raport UNEP (Program Ochrony Środowiska ONZ).

Morze wyrzuciło stosy połamanych plastikowych beczek, zardzewiałe kontenery, a także odpady szpitalne. Plaże zostały pokryte gęstą mazią o gryzącym zapachu i zdecydowanie nienaturalnych kolorach – pisze "Wyborcza".

Toksyczne substancje dostały się do wód gruntowych, wiatry roznoszą je w głąb kraju – alarmuje ONZ. Zanotowano już przypadki śmierci wywołane przez trujące substancje, wielu ludzi ma objawy zatruć: kłopoty z oddychaniem, kaszel, krwawienie z ust, nosa i odbytu, przebarwienia i podrażnienia skóry – pisze "Wyborcza".

Nieznane są dokładne dane, ile osób mogło ucierpieć.

Gazeta przypomina, że przez lata w Somalii trwało nielegalne składowanie odpadów, także przez firmy z Europy. Somalijscy rybacy byli świadkami jak statki pod obcymi banderami wyrzucały na plażach i wodach przybrzeżnych beczki i kontenery – pisze "Gazeta Wyborcza".

                                         skopiowane z onet.pl

Jeju, jak Ci ludzie tam cierpią.... nie dosyć, że stracili wszystko to jeszcze musza dalej im się przytrafiać nieszczęścia?? :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Azja :( :( :( :( :(
« Odpowiedź #59 : 2005-03-04, 11:14 »
Cytuj

że przez lata w Somalii trwało nielegalne składowanie odpadów, także przez firmy z Europy

to są konsekwencje a smutne w tym jest to, że kto inny syfił a kto inny cierpi... ale to nic nowego, z tym ze osoby które uniknęły odpowiedzialności niestety nadal będą robić to samo i może sie to źle skończyć dla całej ludzkości...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 27 zapytaniami.