Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Słoniki  (Przeczytany 4298 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malwina

  • Gość
Słoniki
« Odpowiedź #30 : 2005-01-11, 19:24 »
Ja tez lubie sloniki. Mimo swojej wielkosci zachowuja sie z gracja !  :)
Co do tego usypiania, zgadzam sie z pao z tym ze mozna ukrucic meki nieuleczalnie chorych zwierzatek , ale takie malenstwa to ja poprostu sobie tego nie wyobrazam .. :cry:
One dopiero co ujrzaly swiat na ktory przyszly i juz za nic tak poprostu maja go opuscic ???
To niedorzeczne .... chociaz wlasnie nie wiem co lepsze czy uspienie czy porzucenie ...ale chyba to drugie bo wtedy ma choc minimalne ale ma szanse na powodzenie , na nowy dom ...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Słoniki
« Odpowiedź #31 : 2005-01-11, 19:30 »
a ja sugeruję by powrócic do pierwotnego tematu.
słonie maja dużo wdzięku i o dziwo tez gracji.
no to co jeszcze na temat słoni???
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Malwina

  • Gość
Słoniki
« Odpowiedź #32 : 2005-01-11, 19:45 »
ocalily ludzi przed Tsunami !!!!! Sa bardzo inteligentene,  maja madry przenikliwy wzrok i  sa takie delikatne !!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Słoniki
« Odpowiedz #32 : 2005-01-11, 19:45 »

kasia8989

  • Gość
Słoniki
« Odpowiedź #33 : 2005-01-12, 17:48 »
no pao masz rację ale jednak uśpienie raczej nie boli :( (ciekawe że zwierze wie co się dzieje jak dostanie taki zastrzyk)
dora nie mówmy o tym bo zara mi się słabo zrobi ;)
to gadamy o słoniach: ja nic więcej nie wiem na ten temat :P
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Słoniki
« Odpowiedź #34 : 2005-01-13, 19:32 »
O słoniach i ich wspaniałym życiu społecznym można pisać godzinami. Ja jednak chciałbym Wam przytoczyć moją ulubioną historię z nimi związaną. Naukowcy badający życie słoni spostrzegli pewnego razu ich stado. Było jednak w nim coś niezwykłego. Na końcu stada szedł staruszek-słoń pozbawiony trąby wraz z młodym samcem(jego opiekunem zwanym askari.) Ów słoń był w świetnej kondycji fizycznej. Jak jednak jadł? Wiadomo przecież, że w odżywianiu słoni niebagatelną rolę pełni jego trąba. Sprawa wyjaśniła się po chwili. Otóż opiekun tego słonia karmił go własną trąbą, wkładając mu pokarm do pyska. Dodam jeszcze, że oba te słonie nie były ze sobą spokrewnione.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Słoniki
« Odpowiedź #35 : 2005-01-13, 19:38 »
piękna historia. szkoda, że ludzie zapomnnieli, iz najwięksi mędrcy (teraz znani i cytowani) mądrości swe tworzyli obserwując zwierzęta... to właśnie one sa prawdziwymi nauczycielami, bo nie robią tego dla poklasku i sławy...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Słoniki
« Odpowiedź #36 : 2005-01-13, 21:42 »
Jak widać słonie z własnej woli pomagaja innym osobnikom, nie czerpiąc żadnej korzyści materialnej. Wykonują to z przyjemnością. Nie muszą być do tego zmuszane. Człowiek siłą i groźbą próbuje wymusić na nich współpracę i podporządkowanie... Nie nadaje się do bliskiej współpracy z dzikim zwierzęciem, ponieważ ludzka chęć dominacji i władzy popycha do okrucieństwa i agresji. Jest kilku ludzi, którzy potrafią "dogadać" ze zwierzęciem, ale tacy występują naprawdę rzadko...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Słoniki
« Odpowiedź #37 : 2005-01-13, 21:56 »
a ja myślę, że nie aż tak rzadko a jedynie mniej sie o nich mówi. więcej uwagi poświęca się okrucieństwu więc dobre gesty sa niezauważane. a poza tym psychologowie stwierdzili, ze do neutralizacji 1 złej wiadomości potrzeba 9 pozytywnych. a jak to sie ma chociażby do wiadomości w tv???
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Słoniki
« Odpowiedź #38 : 2005-01-14, 17:04 »
Cytuj

 więcej uwagi poświęca się okrucieństwu więc dobre gesty sa niezauważane.

Ale czasem nawet okrucieństwo jest niezauważalne. W sumie właśnie znęcanie psychiczne i fuzyczne jest sprawą drugoplanową. Trudno powiedzieć czy nastawienie zwierzęcia do tresera jest dobre, gdy ten 2 ma w ręku narzędzie do bicia. Ludzie myślą, że skoro słoń słucha takiej osoby, to jest ona dobrym trenerem i współpraca odbywa się na drodze zaufania. Groźnie wyglądający przedmiot w ręku człowieka na pewno budzi u słonia strach i niepewność.

Słoń na pewno nie zaufa takiej osobie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Słoniki
« Odpowiedz #38 : 2005-01-14, 17:04 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Słoniki
« Odpowiedź #39 : 2005-01-15, 16:43 »
nie tylko ze zwierzętami, to zasada dla wszelkiego życia czy to człowiek, czy zwierzę, czy roślina...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Słoniki
« Odpowiedź #40 : 2005-01-15, 19:53 »
Cytat: pao
nie tylko ze zwierzętami, to zasada dla wszelkiego życia czy to człowiek, czy zwierzę, czy roślina...

Ciekawe czy ludzie kiedyś tą zasadę zrozumieją. Bardzo bym tego pragnął.  :)
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Słoniki
« Odpowiedź #41 : 2005-01-15, 20:18 »
ja w to wierzę i do tego dążę. wokół mnie ludzie zaczynają to pojmować, więc jeśli my to zrozumiemy, mamy szansę zarazić tym pojmowaniem świata innych :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Cieciorka

  • Gość
Słoniki
« Odpowiedź #42 : 2005-01-15, 20:23 »
Wiadomo mi, ze slonie sa czczone w Indiach. Mialam nauczyciela hindusa, ktory jak sie dowiedzial, co to jest kulig w Polsce, to powiedzial "O, u nas sa takie, tylko ze sloniami!" :)

http://www.psubraty.vege.pl/1/slonie.html <---zobaczcie sobie
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Słoniki
« Odpowiedź #43 : 2005-02-02, 00:30 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-23, 23:04 autor ssgosiass »
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 27 zapytaniami.